CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: skymania

♫ KPop Night Concert 10@S'pore ♫ 23/10/10[article kat murai.com]

huh...exclusive..
will post gambar scandal TOP and...?????...

Seben & blankie...
thanks so mu ...
isabel Post at 25-10-2010 09:53 AM

huwwaaa FA kak bel sgttt JJANg chy tbayang2 kak bel lari2 keja abg top
malu2 kucing lakk abg top yeh,tpi die sengih2 mesti suke dgr kbel ke fans lain dpn tu jerit2 nme top ekeke
huwaa tgk pix xnmpk penat drg,kan smpai SG jeh trus PC..dah PC perform 7lgu lak,pastu mlm tu jugak blik kan?
nak tnye soklan cepu emas,ensem x abg top tu?  dah jumpe dpn mate   jelessss

artis ape yg pling byk bgik fan servs? dgr2 abg FTI arrghhhh

wawawa..... besnye jd kak bel.... sangat best sampai biler baca FA kak bel rasa sebak semacam... ter ...
nzhass79 Post at 26-10-2010 07:38 AM

nak IKOT! kaka zu nak jdik pyambut tetamu gak pyambut tetamu smbut abg dtg msia

seben
ahahaha aku teringin nk dengar fanboy soshi nye jeritan maut tuh keh keh keh... tak men ...
Hana_Hirokawa Post at 26-10-2010 08:54

bkn stakat baju jek pink, rambut pon dorg kaler pink aku tak koser dh nk dgor dorg pekik/chant.  cam bergegor hall tuh...hahaha memasing sumer muker bdk lg.  tak sangka ramai fan boys.

seben
fuhhh kalah fangirls ek.. siap rambut berkaler... ahahaha mesti sore ala2 ayam blajo berkokok ler kalo gituk.... tp bagus aaa, kang mcm takde fans lak .. bior diaorg memeriahkan agik hehehe..

ni cerita dari aku...

aku sampai singapore dari KK kul 12.40.. met up with k bel, seben and her friend ana chan kat airport.. ada lebih kurang 4 hours to kill, so kami merewang2.. around 4.30 baru gerak ke expo hall..

gate opens at 6pm.. jadi, lepak2 je lah kat situ.. singapore expo hall ni sangat2 lah besr.. ada banyak expo tengah berjalan.. orang pun tersangatlah ramai.. belum apa2 aku dah pening kepala.. tapi layan je lah.. banyak lagi masa so aku pun mengskodeng fans yang dah queue dalam line.. paling ketara paling banyak are sones.. fanboys jangan cakap laa.. shocking pink.. dengan litestick ala2 pedang obi wan kenobi tu.. siyes beso.. ketuk kepala orang sedap jugak tu.. kekeke..

kami mula masuk around 7 lebih.. queue sangat2 panjang.. sape ntah yang manage line ni.. 4 CATS going thru the same door.. hazabbb.. mula2 security memang check thorough semua beg.. dah last2 sampai turn kitorang just selak2 je.. tu yang ramai lepas DSLR, camcoder segala.. bengang je orang2 yang dah masuk dulu..

aku bila masuk dalam seriously SO FRUSTRATED.. CAT 1 and 2 rata on the same level.. aku memang tau laa diorang rata.. tapi tak sangka laa pulak layout dia sampai macam ni skali.. aku ngan seben yang CAT 3 ni oklaa tinggi sikit.. siki je ekk.. still nampak kepala orang2 depan ni.. kesian CAT2 tak boleh nak nampak sangat.. dah laa stage rendah.. extended stage pun aku tak nampak.. skrin kat dinding pun cenonet.. hohhh.. geram pulak aku jadinye.. sabor je dulu..

sementara tunggu konsert start, diorang buat video show.. ada preview filem into the fire.. ada promo visit korea.. promo HARU with super junior's angel background song.. meriah jugaklaa.. sekali skala sones dok menjerit2 fanchant diorang.. berpinor2 mata aku nengok litestick pink sokmo..

the show starts at 8pm.. hall dah gelap tapi orang masih nonstop baru nak masuk.. bad queue management.. lemau aku jadiknye bila orang lalu lalang depan aku.. yang jalan laju takpe.. yang terhegeh2 tergedik2.. adoyaiii.. sabo je lah aku.. ada opening speech dari duta korea and menteri luar singapore.. boleh tahan comel gak ahjusshi korea ni.. hehehe.. ada 3 MCs.. two from korea, satu local.. yang mamat korea ni boleh tahan ganteng.. yang pompuan ni tak bape lawa tapi tinggi lahh.. yang local aku tak pandang pun..

first artist to come out is FT Island!! serentak je diorang keluar, everyone in CAT2 depan kitorang ni mula berdiri atas kerusi.. !@$@#^@#%!@$~@ bunguk!! budus!! ntah apa2 lagi yang keluar dari mulut aku.. MARAH BETUL AKU!! aku tak nampak apa! dah laa stage bongok rendah.. tak nampak artis.. skrin yang cenonet pon aku tak nampak.. sebab dah kena cover ngan kepala manusia2 sengal ni dan lightstick gabak diorang tu.. serius aku nak je amik litestick tu ketuk kepala sekor2.. :@ and the sound system.. FRUST!!! suara hongki tenggelam timbul.. harap muzik je kuat.. memang buruk laa sound system dia.. seriously kachiwa..

mangkuk2 ayun yang tak reti bahasa...

cik seben kita memang dah angin sokmo.. "SIT DOWN YOU MORONNN!!!" hahaha.. aku kalau ikutkan nak ikut berdiri jugak.. tapi kesiankan orang belakang yang sopan je duduk atas kerusi.. aku ni kira considerate jugak laa..

dalam kesamaran aku dapat jugak nengok performance FTI.. aku rasa aku ni more to listening than watching.. suara hongki memang superb.. diorang nyanyi 4 lagu.. macam aku cakap, aku cuma dapat dengar je so aku tak bleh nak story laa apa yang berlaku kat depan n kat atas pentas tu.. tapi last2 nampak laa jugak dia bukak baju je pakai singlet hitam.. wahhh.. hongki dah dewasa..

then it's the boss (D-NA) pulak keluar.. aku tak bape kenal diorang ni so aku dok diam2 je lah atas kerusi.. fans semua dah tebiat.. tak boleh kontrol lagi dah.. tapi the boss ni aku kenal sorang yang nama garam/karam tu.. tu pun sebab dia kuar kat dream team n invincible youth.. aku layan skrin je lahh.. disebabkan tak bape kenal diorang ni aku ngan seben mula speku bape orang laa members the boss ni.. aku nampak cam ramai.. seben kata 3 orang je yang nyanyi.. lain2 bekap dancer je.. kekeke.. dok jauh mana laa nampak kan.. then noticed one of the members sejibik cam jaejoong.. jaejoong junior kekdahnye.. later on bila nengok kamera k bel, that jaejoong junior is karam lohhh... tomei je.. motip aku tak pasan??

diorang nyanyi lagu ballads.. seriously sedap wooo.. soothing je.. hoh.. jangan memain.. kat FB proof label ramai yang maki2 nape bawak group yang tak popular.. skali hambik ko!! jangan pandang diorang sebelah mata!! harus aku kena donlot lagu2 diorang pasni.. diorang nyanyi 3 lagu.. tapi jangan tanya aku tajuk lagu dia hapa..

then it's ZE:A's turn.. haa yang ni aku kenal dongjoon jek.. sebab kuar dream team.. wakakakak.. yang lain2 sorry laa tak kenal.. ramai sangat.. lagu dia pun aku tak tau.. yang aku tau lagu friday saturday sunday tu je.. diorang pun nyanyi 3 lagu.. ni aku dok diam2 je lah kat kerusi.. crowd kat depan dah makin gila.. bukan stakat berdiri atas kerusi lagi dah.. siap tarik kerusi pi kat empty space then berdiri sambil lompat2 some more.. SELFISHHH!!!!!!! masa diorang kena interview aku pasan jugak laa sorang member ni yang ala2 kkap kwon.. very loud mamat ni.. aku tau pun sebab nengok SGB.. kalau nak follow bebudak ZE:A ni betul2, tak kuasa aku.. summer - budak korea yang lepak ngan kitorang sebelom masuk tadi suka betul laa ngan ZE:A ni.. siap promo2 lagi.. aku ni tak tau laaa nak minat camne kat ZE:A ni..

after that it's infinite.. ni pun aku tak kenal.. banyak sangat laa group2 baru.. tapi lagu dia ada laa satu dua yang aku suka dengar.. performance dorawa diorang memang beshh.. mantoppp!! nyanyi 3 lagu jugak.. semua lagu2 sedap banget.. musti donlot pasni..

then.. yang dinanti2kan pun muncul.. SHINEEEEE!!!!! kali ni aku tak pedulik!! selamat dah aku panjat berdiri atas kerusi.. tak larat aku nak kesiankan orang dah.. aku nak enjoy jugak.. Minho yaaa.... hensemnye ko.. melayang skejap aku.. walaupun nengok kat skrin je.. huhuhuhu... pesal laa indah sangat makhluk ciptaan tuhan ni.. huhuhu... shinee berempat je.. jonghyun tak datang sebab ankle injury.. sedih jugak.. tapi takpelaaa.. janji dapat nengok minho.. kekeke..

diorang nyanyi 4 lagu.. noona nomu yippo.. ring ding dong.. lucifer and hello.. MANTOP!! tak berkelip mata aku nengok minho.. nak2 skrin punye kamera tu banyak tayang part minho n taemin je.. suka banget aku.. taemin punye rambut.. adoyaaiii.. macam ahjumma dah.. sian dia.. nak je tolong sikatkan..

dah abis shinee, it's the fanboys turn tu meroyan... sakit telinga aku.. tu belum lagi SNSD keluar.. dah keluar tu.. adoii.. boleh runtuh expo hall tu.. the gals sangat2 seksi woooo.. macam pakai swimming suit kekdahnye.. nak tunjuk kaki masing2 yang panjang tu.. perghhh.. mengancam betull.. kaki cantik boleh laa kan.. dari awal persembahan sampai habis aku rasa suara orang menjerit lagi kuat dari suara dak2 soshi ni.. sabo je lah aku.. kat belakang aku ni lagi laa... bunyi cam kambing putus urat merih dah.. krooohhh... kroohh.. diorang nyanyi tell me your wish, run devil run, oh! and gee.. seriously perang litestick pink everywhere.. berpinor2 mata aku.. kalau buat kat mesia ni ntah lepas ntah tak seksi banget bebudak soshi ni.. ahkak pink kena join sone lahhh.. konpom lepas masuk mesia.. sama2 pink.. tapi ahkak pink minat shahrukh khan..

Rate

1

Post Last Edit by blankie at 26-10-2010 15:19

last but not least... BIG BANG!!! yang ni memang dapat the loudest cheer ever.. semua orang dah tak hengat donia meroyan.. semua dah kena rasuk hantu bigbang.. the boys are very entertaining.. energetic.. lompat sana sini.. dari jauh aku boleh differentiate kan diorang ni sebab semua lain2 pesen.. lain laa geng2 infinite ZE:A semua tu.. tak kenal.. hehehe.. aku ni tak bape kenal lagu2 bigbang.. pernah dengar.. tapi tak hapal tajuk.. tapi aku salute lah.. they give a tremendous superb fantastic fabulosooo performance.. sangat2 DAEBAKKK!! mula2 aku bajet 4 lagu je diorang nyanyi.. then tambah pulak satu lagi lagu.. whoahhh.. 5 dah... best! best! no wonder diorang simpan big bang sampai last.. then after 5th performance everything went quite.. semua orang dok jerit2 encore encore.. then muncul balik bigbang nyanyi dua lagi lagu.. FUHHH!!! SUPERBBB!! total 7 lagu.. dah jadi showcase big bang dah!! diorang memang all out.. aku rasa diorang laa paling banyak bagi fan service.. ni yang aku nampak dari jauh laa dan setelah berdiri atas kerusi.. kekekeke..

then habis... 3 MC tu datang keluar.. otometik semua orang kat depan reti duduk balik atas kerusi.. nyampah aku.. MC jalan ke extended stage.. see?? kalau semua orang duduk, nampak je retis dok datang depan ke extended stage tu.. geram haku.. MC cakap sepatah dua patah then diorang start main lagu we are the world.. nak promote keamanan laa ni.. then one by one artis keluar... ARTIS KELUAR JE, SEMUA OTOMETIK BERDIRI ATAS KERUSI BALIK.. @!#!@!@$&(^&! :@ :@ bungukkk...

abislaa sudah pastu... 10.30 jugak event habis.. gitu gini keluar lepak2 kat luar skejap dah pukul 11.. so we make way to airport.. crash landing kat airport je malam tu.. nampak bebudak jantan pink ni dok berlegar2 kat epot.. wowweee... soshi balik malam ni gak ke?? check schedule, konpom.. balik kul 1 pagi.. so kami pun ikut tunggu skali.. dah kul 12.45 tak nampak batang hidung soshi ni.. then sorang mamat ASIANA airlines ni datang kat kitorang tanya "tunggu artis ke??" punyelaa blur muka kitorang.. dia cakap SOSHI tak lalu sini.. diorang dah masuk dah kat dalam.. and we're like.. o ye ke... dah masuk dah ke.. then dia cakap yep.. sebab saya yang uruskan diorang masuk.. hohhh... gaya dia cakap cam kerek plak mamat ni.. sepuk kang.. kitorang dapat berita, kitorang blahh.. bebudak jantan shocking pink masih setia menanti........

McD kat epot dah macam rumah kitorang.. tido2 ayam je.. besok pagi lepas say babai kat k bel naik flight aku ngan seben pun meredah causeway naik bas.. sampai rumah, mak aku perli... SUKA LAA TU BUANG DUIT.. hahahhaaa..

aku tak banyak amik gambo kat konsert ni.. amik video pun sket2 je.. tu pun amik skrin je.. bila nengok balik buruk pulak laa fancam aku ni.. nak share pun malu..

Rate

1

Follow Us
Reply 126# blankie

arghh best giler bce FA kaka blankie,tmbh meraung aku bce part abg BB tu
soshi blik mlm tu gak? 1am? same flight ngan BB la? yg retis lain FTI ZE:A sume blik mlm tu gak?
btw thnks FA,bestt ^^

no problem.  tp pasan idak snsd takder interbiu sbb dorg smpi2 spore jew tros ke expo pastu tros ...
se7enstarz Post at 26-10-2010 08:43 AM

masih terngiang2 kat telinga aku ni sore kambing helpless tu... kekekeke..

Reply  blankie

arghh best giler bce FA kaka blankie,tmbh meraung aku bce part abg BB tu    ...
Chynez Post at 26-10-2010 04:18 PM

tatau plak big bang balik kul bape.. rasanya soshi je kot.. yang lain2 semua balik besok paginye...

blankie
adeh sore kambing puahaha... aiyakk sian gaks tk dpt nengok bebetul.. takat kat skrin wuwuwu... bayo mahal2 n dtg dari jauh.... aigoo bila aa turn aku lak dpt tgk dak2 shinee tu... heheh garam/karam... mmg cute... gegirl sungguh dak tu...

last but not least... BIG BANG!!! yang ni memang dapat the loudest cheer ever.. semua orang dah tak  ...
blankie Post at 26-10-2010 03:17 PM

blankieeeeeeeeeeeeeeeee ~~ lawak giler ko nyer FA. gelak guling2 aku baca nak2 tang kambing putus urat merih tu...
and kenot bygkan la fanboy dorg ber'fanchanting' LIVE!!! yela, sblm2 ni just dgr fangirl spazzing & ber'fanchanting' jer...

Post Last Edit by se7enstarz at 27-10-2010 11:02
masih terngiang2 kat telinga aku ni sore kambing helpless tu... kekekeke..
blankie Post at 26-10-2010 16:27

sore mamat tuh dh jdk nitemare kt aku asyik duk tingat jek.  aku tak taw la camne gepren dia leh thn.  yg kiter2 nih dh bantai gelak sakan biler dgor

kbel yg kat dpn tu pun berdiri bersebelahan gan fans standing..rasa nak pekak telinga bila tiba2 aje jerit sebelah telinga kbel..sampai kekdg masa tgh asyik ambik gambar ler terlompat terkejut..

nampaknya rata2 org ckp psl sound system x berapa dgr kat belakang..tapi kita org kat dpn lak hampir nak pekak telinga sbb sound system kat dpn kita org..tu lum campur gi gan firework yg tiba2 meletup dpn kita org...

tgh tgk gmbr kak bel kat fb..marveles....suma cantik2..bestnyaaa..

FA blankie mmg lawak giler part sore kambing tu..penat thn ketawa kat ofis tp xbjaya...

huh..tu pun kbel baru sedar rupa2nya byk gambar2 SNSD yg kbel ambik...rasanya kat fb tu kena letak 2 folder...

other media kat singapore diorg byk ambik shoot kaki SNSD aje...adeh..mcm mana nak dpt kaki cantik mcm diorg ni...

popular kambing kat sini..

kat skrin aku nengok kamera pokus n zoom dari kasut soshi slowly naik atas sampai pinggang diorang.... aku yang nengok pun lemas... {:3_84:}

popular kambing kat sini..
kat skrin aku nengok kamera pokus n zoom dari kasut soshi slo ...
blankie Post at 28-10-2010 08:23

motip ko nengok lemas? aku pon terpikir klu dorg pki gitu wasernyer kt msia tak lps piawaian

motip ko nengok lemas?  aku pon terpikir klu dorg pki gitu wasernyer kt msia tak lps piawai ...
se7enstarz Post at 28-10-2010 08:54 AM

jeles wooooooooooo... nak jugak kaki camtu..

kak bel... saya tgk (beberapa hari lps laaaaaaa) takde pon gambo BB... rasa cam pernah terbaca akak ckp memory card full...tp bkn ke akak dh delete separuh???
nk tgk Big Bang manyak2

kak bel... saya tgk (beberapa hari lps laaaaaaa) takde pon gambo BB... rasa cam pernah terbaca akak  ...
nzhass79 Post at 28-10-2010 10:47 AM

dun worry k zu.. banyaaaaak gambo BB.. k bel dah mula up sket2 tu..