CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: HangPC2

Kesultanan Johor ?

masih tak jawab soalan aku waksaat ni..die pi indon tu wakil sultan mane? negara jin ke? mmg byk gur ...
putrisakura Post at 13-12-2010 19:19

jgn-jgn wak saat ni wak kang...

Post Last Edit by black_diamond at 13-12-2010 20:32
jgn la marahkan waksaat 2..kan ni forum untuk mmberi pendapat..maseng2 ade care la nk bg p ...
carlis Post at 13-12-2010 18:43

inilah untungnya teknologi maklumat....mentang2 sultan johor kaya mengaku asal dari johor bila repoeter tanya..mengakulah raja pulau pinang ke,  sultan melaka ke takde sape marah....kalau takder internet satu donia kena tifu...

haiii aku kelakar tengok gelagak black diomond ni... cuak sendiri.. risau sendiri.. mcm manusia tak senang duduk.. knapa kau ingatkan aku ni wak kang... aku adalah aku laaa. bukan dia. aku merhati jer perangai korang... kau projetkan nama untuk rosakkan orang.. wak joe tu biar laa diaa... aku oke jer kalau kau kata tu kalau dia ternyata salah mahkamah hukum dia.. kadang2 mahkamah dunia pun tidaklah tepat.... kannnn... manusia punya pertimbangan... nanti pertimbangan kat sana tepat... tak boleh lari walau satu zarah...pasal wak joe no komen la sebab aku pun tak pernah bersua menayakan hal ni pada nya... just wait and c perkembangan... apa yang aku maklum.. dia tak berebut tahta dengan sultan johor... aku pun sayang sultan johor... daulat tuanku.... wak joe pun tak pernah istihar dia sultan johor... keterunan jawa... dari demak ya la aku tau... jgn silap information, kita gunakan jadi isu... kalau dia istihar raja johor... aku ingat da lama dia kena isa. pasal dato ding tu aku dengar.. tu satu penipuan. walau mcm mana tengok la kesudahan mahkamah dunia..... yang penuh *** sendiwara dunia.... kira bijak dia eeee... group dia...kenakan orang kaya 'cho yo nun alif ' (kalau betul dan benar)... respect gak aku... macam kisah zulkarnaen pulak... macam robin hood kot dia nak jadi... yang penting kita sesama islam jangan berpecah... bermusuh.. berfitnah.. iri... kalau ada silap.. yang lepas kita perbaiki.. akan datang kita tingkatkan

black diomond dan ayu org sama... projetkan dua nama untuk menjatuhkan org... melepaskan dendam terpendam.dengki iri hasad... busuk punya orang... tunjuk muka ckit kalau gentleman... nak tengok mcm mana muka u... prangai cam ni

haiii aku kelakar tengok gelagak black diomond ni... cuak sendiri.. risau sendiri.. mcm manusia tak  ...
waksaat Post at 13-12-2010 21:04

si jhomi, abang ipar wak kang berapa dpt share??? tengok sengkek jer?? tipu sama2,
susah sendiri tangung??

kak yip..betulla rimas layan pengikut fanatik newbie ni,,, naikkan RA plz kita bukan bincang pasal dia, tapi wak kang..slps ni semua forumer dia kata sku dan ayu

haiii aku kelakar tengok gelagak black diomond ni... cuak sendiri.. risau sendiri.. mcm manusia tak  ...
waksaat Post at 13-12-2010 21:04

waksaat..sbnrnye ape yg disampaikan ayu n BD ade btolnye dan tepat..tp mgkin diorang sampaikan dgn care terbuke sangat..so,nmpk mcm jahat dan busuk hati la kan..tp 70%nye btol..yg laen2 sy xpsti lg..

Follow Us
ya laaa... oke la tu.. aku kan memerhati jer... tak der kepentingan... cuma ketawa sendiri tengok gelagat over tuuu.. ada yang boleh pakai.. tp ada yang unsur dengki.. dendam keterlaluan.. sampai menggugat iman...aku tak leh terima ... sesama islam ku guna perjuangan syaitan... JANGAN AJAR ORANG SUPAYA BERIMAN.. serios aku tak leh trima.. yang lain oke kerrr.. anyway.. aku keluar dulu... kalau silap aku aku mintak maaf... tapi segalanya aku rasa untuk kebaikan bersama.. pertingkat bersama

so wak saat mengakui lah org tua tu mmg gile nk jadi sultan? yg g indon tu ngaku sultan mane? sultan demak? ke sultan jin?

aku pelik ngan ayu... dan black diamond.. mcm dengki sangat... aku rasa dia ni ada dendam terpendam. ...
waksaat Post at 13-12-2010 17:57

saya rasa,diorang ni xdengkilah..diorang cume bercakap atas dasar kelincahan wak joe menipu bangsa melayu
itu sendiri..maksudnye,mnggunakan ape yg ade untuk kepuasan wak joe ni..
Bt pe diorang nk dengki dgn wak joe ni..bknnye billionair kn..mgkin tak puas hati
jek..yela claims sultan johor kt indon even die bkn sultan pon,perwatakan alim tp sebaliknye..so,diorang ni merungkaikan jek lah..
tp kalau sape yg kenal rapat dgn keluarga wak joe je yg thu kesahihan semua crite kt sini..

ya laaa... oke la tu.. aku kan memerhati jer... tak der kepentingan... cuma ketawa sendiri tengok ge ...
waksaat Post at 13-12-2010 22:43

satu soalan:anda kenal rapat dgn keluarga wak joe???

putrisakura....carlis juga dituduh black atau ayu...hhehehhehe kah kah kah
apa yg nak di iri hati dgn wak kang yg kaya hasil tipu org.. cuma menyedarkan org ramai sape wak nihh, sbb org ramai msh bahasakannya datuk, raden...sedara aku pon panggil raden,lps aku explain baru dia sedar...

so wak saat mengakui lah org tua tu mmg gile nk jadi sultan? yg g indon tu ngaku sultan mane? sultan ...
putrisakura Post at 13-12-2010 22:47

putri...mmg dia gila...bermacam gila
ada ke bomoh nih ada dr, prof, aku dengar sekolah darjah 3 je...tapi hebatnya dia sbb menipu.ramai org yg lebih berpelAjaran
dari dulu pelbagai jenayah/penipuan dilakukan wak kang tapi belum ada tindakan, itu yg buatkannya naik lemak dgn guna gelaran sesuka ati..entah bila mana pulak crita demak..adik dia langsung tak sebut apa2 pon.
adik beradik dia pon takde ghairah guna raden bagai..hidup mereka yidaklah mewah
"biar miskin asal hati senang, rezeki pon halal", kata adiknya yg tingggal di flat larkin

ingat....apa jua cubaan menegak benang basah, pendedahan kita bg menyedarkan org..

syukur saya, carlis dah sedar sape wak kang nihhh...sampai2 lah pd rakan2 lain

Reply 133# black_diamond

thread ni mmg wat aku curious... so tadi aku try google pasal dia ni... terjumpa la citer ni... kesian kat family tu....

atisnuna wrote on Jul 15, '08
Salam....
Maaf kerana saya lewat membalas msg ni...untuk pengetahuan semua, emak & nenek saya telah membuat rawatan di pusat rawatan keraton di bndr baru sentol,kl  pada jan 08, itupun kerana desakan dari bapa saudara yang terlalu yakin akan rawatan ini. Untuk pengetahuan semua mak saya mengidap penyakit kanser dan nenek saya ketumbuhan didalam otak...Sampai di sana, seperti pesakit lain kami d suruh utk mengisi borang dimana borang itu terdpt pantang larang & juga perjnjian jika berlaku apa2 kita tak boleh mengambil tindakan......pandai betul si wak raden ni kan.......so...bila kite nak saman @ report polis pun kita tak bleh la nak menang coz kite dah sain surat perjanjian tu....so sampai la giliran mak saya untuk mendapatkan rawatan....dan saudara terdekat bolehlah merakam pembedahan secara ‘live’ tu...bapa saudara saya yg merakam pembedahan tersebut, saya hanya memerhati di luar, di tingkap kecil..memang la masa kite tngok memang Nampak real sangat2 pembedahan tu...tapi bila mak saya selesai je pembedahan tersebut..hati mak saya rasa memang tak sedap.......mak saya kata macam  kene tipu hidup-hidup..coz nak tau apa yg dia buat kat mak saya dlm bilik tu...mak saya disuruh baring....lepas tu mengucap..& mak saya kata keliling tmpt dia baring tu ada macam2 bentuk keris ada ...lepas tu si raden ni akan sapu minyak panas di tmpt yg nak dibedah tu sambil mulut dia membaca sesuatu mentera...di leher dan diperut...dia buat ni dalam keadaan mak saya sedar..lepas tu dia akan letak satu sekeping kain tebal diatas badan mak saya...ITULAH DIA PENIPUAN YG DIA BUAT..KAIN TEBAL TU LA DIA LETAK PERUT PALSU YG ADA HATI KE JANTUNG KE DAN MACAM2 LA..KONONNYA DIA NAK BELAH SECARA LIVE PERUT KITA...PADA HAL DIA DAH CIPTA PERUT PALSU DAH...so bila dia dah siap letak PERUT PALSU TU...dia akan panggil org yg nak rakam pembedahan tu masuk...masa tu kita yg tngok ni memang la rasa real sangat......konon la dia bedah guna pisau lepas tu keluar le segala benda yg kononnya dia kata toksid dalam badan....nampakla dia selak hati....selak jantung..........kononnya real sangat la.....tapi padahal kita di tipu hidup2.......selepas pembedahan selesai kami diminta membayar sebanyak RM6260!! Termasuk ubat apa2 entah.... bayaran tu sebab buat 2 tmpt iaitu di leher dan di perut..........tu baru mak saya.........nenek saya pun serupa....tapi ni lagi real.........siap ketuk kepala nenek dgn tukul......hahahahahaha.........kelakar betul.....kene tipu betul....mak& nenek saya memang sedar masa dia buat tu....tapi tak dengar pun apa dia buat....si raden ni dah baca dah macam2 leee...nenek saya pulak kene bayar RM3000 lebih....satu pembedahan je...cuba korang bayangkan 1 org RM3000 sehari 30 orng....sebulan dah berapa si raden ni dapat duit....tu yg dia boleh pakai kete yg berapa juta harga dia tu.....kalu la betul2 alim kan...untuk yg sesiapa penah pegi la kan...cuba korang tngok yg jaga kauter tu...pakai tudung macam nak tak nak je...kat belakang kluar ekor...yg lelaki ada yg rambut panjang.........lu pk la sendiri.......so nak jadi citer...mak saya memang tak puas hati....genap je sebulan  lepas tu mak saya pegi balik ke tempat tu...tujuan utama nak mintak balik duit RM6000 lebih tu...bila sampai giliran mak saya...apalagi....mak saya sembur la dengan macam2 kata2 kesat...macam2 la mak saya ugut.....last2 sekali wak raden pun sain la cek  balik.........dia takut mak saya bawa ke tengah kes ni..dia pun tengok mak saya dia macam berani semacam je so dpt le balik duit kami.....alhamdulillah berkat rezeki yang halal kami dapat balik duit kami..........

http://atisnuna.multiply.com/

kat forum lagi satu pun ada kes dia ni... ish... teruk tul la tipu duit orang tengah sakit nie....kalo takat sehengget dua tak pe... ni beribu2... da leh buat treatment kat hospital da.....

putri...mmg dia gila...bermacam gila
ada ke bomoh nih ada dr, prof, aku dengar sekola ...
black_diamond Post at 13-12-2010 23:28

tapi kalau title 2 sume palsu,mana mugkin dia  berani guna kat mana2 majlis and dlm paper..
dia skolah private kot dlu,xpon amek paper julai!! Fadzley penyanyi pon ditarik balik DR dia kerana xsah..kenapa wak joe
x ditarik balik kalau title 2 palsu..kira sah la 2..siap ade tulis lg univrsti mane die blajo dlu..check je ade x course yg die amek kt u 2..

syukur saya, carlis dah sedar sape wak kang nihhh...sampai2 lah pd rakan2 lain
black_diamond Post at 13-12-2010 23:30

actlly da lama thu sbnrnya..biarkan luncai dan labunya..biarkan..biarkan..

tapi kalau title 2 sume palsu,mana mugkin dia  berani guna kat mana2 majlis and dlm paper. ...
carlis Post at 14-12-2010 09:25

ko tengok cos apa dia amik??.. aku 1 un tak caye, si penifu ni , lain kali dia sebut dpt phd dari negara popostan plak!!
fazley dgn wak kang kan sedara& rakan kongsi..so 2-2 penifu tapi fazley berani declare...

Post Last Edit by putrakhir at 14-12-2010 11:24
Reply  black_diamond

thread ni mmg wat aku curious... so tadi aku try google pasal dia ni. ...
hiloh2o Post at 14-12-2010 00:20

bagus...bagus...bagus tepek lagi article ....
menyampah plak....anak2 pun over..korang tengok facebook kanjenh pengeran...http://www.facebook.com/profile.php?id=100000467140661&v=info

ko tengok cos apa dia amik??.. aku 1 un tak caye, si penifu ni , lain kali dia sebut dpt ...
putrakhir Post at 14-12-2010 11:19

He claims to receive his MBBS from Universitas Islam Sumatera Utara, and is practicing "medicine" and "surgery" in Malaysia.
http://www.uisu.ac.id/fk/index.php (unrecognized by Malaysian Medical Council, MMC)

- He also claims to have received his PhDs (yes.. PhDs in plurals) from several Indonesian Universities, eg: PhD in Sains Politik, PhD in Teori farmacognosi terapi, but neither a Masters in Surgery nor MD in surgery whatsoever and yet he can do all kinds of "surgery" and even do "miraculous Neurosurgery". - See the video clips below~

ko tengok cos apa dia amik??.. aku 1 un tak caye, si penifu ni , lain kali dia sebut dpt ...
putrakhir Post at 14-12-2010 11:19

fazley mesti kene declare..bpk dia,datuk yakob bnyk pemimpin malaysia kenal..dia pon ade kolej sendiri..
nnt jejas bis die..lgpon die public figure malulah kalau org dapat thu DR 2 palsu..