CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-HBZ

Tak Pernah Periksa Telefon Bimbit & Kongkong Suami, Ekin Dedah Mawi Tiada Lesen Memandu

Carcosa replied at 8-5-2024 09:51 PM
EWWWWWWW, aku geli dgn jantan yg tak reti bwk kereta. Sorry not sorry. Aku rasa mcm dia adalah seora ...

Pak sedars i sorg xde lesen & mmg xleh bwk kete. Myb dia ada trauma.

asfaz replied at 9-5-2024 10:16 PM
Tu la...masa ai daftar anak ai yg girl tu dia ckp L asing2. Anak ai pun ckp cmtu msa yg 8j tu. Bar ...

Aah baru je tukar last year

hampir lupa kes ikn siakap

Apelah lelaki2 mcm ni. Takde lesen/tak reti drive kereta/ade lesen tapi malas drive...
Itupun ade jugak perempuan bekap dan memahami.
Kalau perempuan yang macam ni,  memang laju lah lelaki2 kat luar sana kutuk macam2.

boudinniA replied at 9-5-2024 11:51 PM
Apelah lelaki2 mcm ni. Takde lesen/tak reti drive kereta/ade lesen tapi malas drive...
Itupun ade ju ...

Haah kan, sampaikan pompuan2 sendiri pun duk la sibuk buat karangan kt fb pompuan mesti wajib pandai bawak keta blablablaa
Selalunya pompuan ada je lesen cuma takut nak bawak.
Pandai masa nak test jpj jaa pastu bila tak biasakan praktis bawak sendiri lama2 jd takut nk bawak dah.

Nurul8001 replied at 9-5-2024 06:40 PM
Ada org kata, kalau wife, boleh tak pandai mcm2. Takpe. Tetapi, jangan sekali-kali tak reti memand ...

Aku baca komen bini2 org yg reti memandu tu pun semua mcm dh malas drive
Rata2 drive pun sbb terpaksa terutama yg kena amik anak sekolah tu.
Ikut hati semua nk duk sebelah or duk kat belakang je sambil main tepon.
Yg suka main keta je yg tak kisah nak drive, sedangkan lelaki pun ramai juga malas nk drive kalau bini terer drive.

Follow Us
Ewuuu turn off betul yach
Dgn jantan tak reti drive
Tu pun ada backup
Takde lesen bkn x reti memandu
Klu reti memandu tp takde lesen sma je yach
Penting betul tau jantan kena pandai drive
Kes emergency keh apa
Tak leh kena tungu pak sedara dtg
Bru nak pegi apooo

Cyempaka replied at 9-5-2024 11:41 AM
aku tak boleh dgn laki xde lesen / xtau memandu. rasa aib sangat. kat tiktok ramai bini2 dok merinti ...

Haa ko pun baca juga kan ramai lak tu bini2 ngaku laki memasing takda lesen dan tak renti mandu.
Hat lelaki pun ada je komen ngaku tak tau memandu.

Percayala pompuan walau tau memandu tp kalau dh kawen dan beranak pinak ni dorang lagi selesa duk kat tempat penumpang jaga dan tgk2kan anak2 dlm keta.
Jd lelaki kenala amik juga lesen memandu kalau mmg ada masalah anxiety or trauma memandu sbb penah eksiden teruk tu takpela
Tp kalau saja2 tanak amik tu tak patutlaa, sian la juga kat bini.Atleast ada lesen blh buat keje yg dtgkan sumber kewangan.

aku pun ada lesen tp koseerr dah nak drive...anak2 lelaki aku cukup umur 16 aku bg bufday present buatkan lesen motor...cukup umur 18 aku bg bufday present utk buat lesen keta..now aku santai2 je klu anak2 ada mg diorg yg drive..tapi mg ya lelaki sepatutnya kena reti drive

Shayang replied at 10-5-2024 08:22 AM
Haa ko pun baca juga kan ramai lak tu bini2 ngaku laki memasing takda lesen dan tak renti mandu.
H ...

part anak tantrum dlm keta la yg paling buat mak2 hangin..so laki drive wife plk handle perangai anak2 yg x reti duduk diam dlm keta kdg2 tu..ni baru la team work

Mawi tu sape jer pun. Jagalah ekin. Dia tu serba serbi x reti.

mummy75 replied at 10-5-2024 08:49 AM
part anak tantrum dlm keta la yg paling buat mak2 hangin..so laki drive wife plk handle perangai a ...

Yup, bg aku memandu ni kena fokus cemana mak2 ni fokus memandu sedangkan kita semua tau mak2 semua jenis byk bebenor nk mikir dah kalau anak tgh buat perangai dlm keta takkan tak terganggu langsung? Kena time tu nak nyusu badan bagai.
Sbb tu bg aku better suami memandu dorang leh fokus je tak pikir apa2 biasanya pikir pasal nk berak je pun.

i x rasa pelik org yg xde lesen zaman skg...

kenalan i ada 3-4 org yg drive merata dah smp ke tua ni, elok xde lesen and polis x kacau pon sbb muka inesen / pakai seatbelt, bawa2 anak2... ada yg hantar / jemput anak blk sekolah without lesen pon.. they can drive but xde lesen... alasan sbb malas nak go thru all the hassle.... tapi elok je x penah belaku kemalangan, Allah masih lindung....

Kuar berita ni kat fb tp netizen kata dorang semua dh tau laa sbb dulu pun ex tunang yg bawak kesana sini pastu  selamba komen kata ko tu pun rembat tunang org

Pakcik dia yang jadi drebar, ko raser Mawi berani ke nak marah kalau pakcik tu lambat? Bahaya tul Mawi ni kiri kanan depan belakang kena spy dengan family Ikin. Baik ko kawin dengan Ina aje hari tu Mawi oiii

Shayang replied at 10-5-2024 08:05 AM
Haah kan, sampaikan pompuan2 sendiri pun duk la sibuk buat karangan kt fb pompuan mesti wajib pand ...

Iya kan. Kalau keluar cerita perempuan pulak yg mcm ni:, tak tahu drive kereta/taknak belajar drive/takde lesen memandu/ade lesen tp malas drive, mmg ramai lelaki yg akan komen kutuk macam2. Perempuan pun kutuk jugak.
Kalau lelaki mcm ni kiter kena memahami lelaki tu/jgn susahkan dia/ade kisah disebalik knp dia jd mcm tu.

Edited by Kangkung1M at 10-5-2024 07:45 AM
asfaz replied at 9-5-2024 06:02 AM
Baju yinnah dgn anak2 pun dah cntik. Ikut saiz masing2. Alhamdulillahoga murah rezeki.

Raya tahun ni Ina sekeluarga ziarah raya kawan2 nasyid & saudara-mara arwah, dari selatan ke utara.

Seronok anak2 Ina dapat jumpa ibu & bapa saudara belah arwah ayah.

Semoga mereka sekeluarga sentiasa dimurahkan rezeki, Aamiin.

abadi84 replied at 10-5-2024 08:51 AM
Mawi tu sape jer pun. Jagalah ekin. Dia tu serba serbi x reti.

U macam describe ex wife ellie suriaty la pulak serba serbi tal reti

Kangkung1M replied at 10-5-2024 07:40 PM
Raya tahun ni Ina sekeluarga ziarah raya kawan2 nasyid & saudara-mara arwah, dari selatan ke utara. ...

Alhamdulillah. Kalau tak mmg takde la nak ke keluarga sana. Bagus yinnah tak putuskan silaturrahim. Yinnah ni masa arwah ada mmg dia la drive sana sini,bisness. Mmg tak patah kaki la arwah takde. Anak2 merasa nikmt hidup dah sekarang .
Andai sebaliknya,ntah apa nasib anak2

Edited by Kangkung1M at 10-5-2024 09:50 AM
asfaz replied at 10-5-2024 07:49 AM
Alhamdulillah. Kalau tak mmg takde la nak ke keluarga sana. Bagus yinnah tak putuskan silaturrahim ...

Pada 25 April, Ina & anak sulung, Hadie jadi tetamu segmen Usrah Nurani di radio IKIM. Tajuk usrah, Generasi Khalafus Soleh.

Dalam segmen tersebut, Ina beritau sekarang dia tinggal di Kota Tinggi. Dia berniaga sabun muka, perfume, kopi. Hadie pula duduk di rumah tolong Ina berniaga. Hadie kata kalau ada rezeki dia nak sambung belajar.

Pada minit ke-49:40 hingga 50:30 (link video di bawah), Hadie nyanyi lagu Inteam, Kasih Kekasih. Sedap suara Hadie. Aku harap Hadie dapat diserap masuk dalam kumpulan Inteam, sekaligus dapat belajar pasal muzik dan gubahan lagu.

Link video: https://fb.watch/rZTD6A-32O/