CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: imayronster

Bayar muka kereta dan peratus faedah 2012

korang tanya bleh....
sblm aku nak beli kete.....camne nak check dgn bank brapo interest rate aku leh dpt ek?

kena gi bank bawak apo ek?

Reply 119# azwean

Oic..tak tau plak aku
Selama ni aku beli kete, ingatkan kalu dah mati eksiden..loan tak perlu byr lg

Kalu autolife ni cover skali ke kalau kita esok/lusa tak mampu nak byr n kete kene tarik?

nak tanya,

gaji bersih sy Rm2000,sy cadang nk beli honda civic 1.8 2nd hand,harga Rm78000..dp 20%.
boleh lpas x loan bank?.lpas tu sy nk tnye brapa interest untuk kreta trsebut?

mohon bantuan...

Apesal bro belasah toyota capital?

Bank ni kalu da tau org bermasalah lg dia hentak..sbb tu kdg2 mesin atm pun kene sapu dgn org yg geram dgn bank

Habis itu jer yang mungkin boleh lepas..Bank2 lain nak kene tunggu tahun depan baru nama aku clear.. Letih menunggu.
Betul ke bank nie teruk..member aku beli avanza baru pakai toyota capital ok jer.

Reply 116# cutebaby5907

Wahhh...naik preve la raya ni...huhuh

Reply 124# jjkrim

Saya rasa toyota capital ni lebih krg mcm bank jg kot bro
Sbb diorg pun tgk payment history hutang lain
Cuma tak brapa strict mcm bank
Interest tinggi sket drp bank
Kelulusan tu tak sure plak brapa lama
Cuba bro suh salesman update

Sbb member sy pun pernah masuk loan toyota capital tp tak lepas jg

Ekceli, member2 sy yg rakan sekerja byk yg kaki kereta & slalu tukar2 kete
Tu yg tau sikit2 pasal loan kete ni

Follow Us
korang tanya bleh....
sblm aku nak beli kete.....camne nak check dgn bank brapo interest rate aku l ...
marwang Post at 14-6-2012 21:49

xde org nak bantu ke????

dah beli avanza model baru 1.5S

bank PBB
down payment 11,270.00
interest 2.7% - 9 tahun

downpayment bnyk .. tgk dr gaji jgk kalo gaji tak berapa nak cukup hehehehe, of coz downpayment kena bnyk

Reply  cutebaby5907

Wahhh...naik preve la raya ni...huhuh
jenglut Post at 15-6-2012 12:54

InsyaAllah klu ade stok...
takut x dapat sebelum raya...
aku bgtau kat suami aku, kaler paper je la...
aku suke merah, suami aku suke silver @ putih...
tp aku tgh berkire2 nak amek ke x...interest tinggi banget...

korang tanya bleh....
sblm aku nak beli kete.....camne nak check dgn bank brapo interest rate aku l ...

Kereta 2nd nie senang jer..intrest dalam 3.8% selalunyer, RM78000 - muka x intrest x berapa tahun pinjam + (RM78000 - muka) / (bulan x jumlah tahun).
kalau full loan n pinjam 9 tahun, dekat seribu bulan

Reply  azwean

Oic..tak tau plak aku
Selama ni aku beli kete, ingatkan kalu dah mati eksid ...
jenglut Post at 14-6-2012 23:12

Baru je benda ni. Baru pun takla baru sgt. Dah 2-3 thn jugak rasanya. Kalau tak mampu byr tu kena mampukan jugakle. Hehehe

alamak!!!same la plak...
aritu sikit punye susah sane sini aku apply loan...
tadi ambank call  ...
cutebaby5907 Post at 14-6-2012 16:08

ambik kereta apa tu?Klu Proton palaing tinggi pun cuma 2.9% je.

Reply  zuraida8177

Wah tahniah..kete utk raya..huhu
Autolife tu kemende nye? Mahei betul  ...
jenglut Post at 14-6-2012 13:16

Terima kasih.Kiranya kereta ni selain dari kereta untuk raya adalah kereta sebagai menyambut hari bapa.Sbbnya suami yg tak sabar2 nak pakai Exora.Klu ikutkan dia dah lama dia nakkan Exora ni.
   Masa loan belum lulus lagi dia tak der semangat nak kerja.Sampaikan aku kena tenangkan dia.Aku cakap kat dia jangan minta dipercepatkan klu Allah kata lambat lagi dan jangan minta dilambatkan klu Allah dah bagi cepat.kena redha.Allah maha mengetahui mana yang terbaik utk kita.Aku pulak doa klu sekarang masa terbaik utk aku guna kereta baru luluskan lah loan tu kalau bukan waktunya tak perlu.
  Tadi pagi aku dah uruskan insuran kereta lama dan kereta baru sendiri.Jimat la sikit duit dari bagi kat salesman kereta tu.Lepas selesaikan insuran aku jumpa salesman dan bagi baki duit deposit serta dokumen bank yg dah siap sign.Aku kata hari Selasa depan nak ambil kereta.So Selasa ni aku dan suami akan cuti.Suami aku dah apply cuti.Aku jer lum lagi apply.

Reply  azwean

Oic..tak tau plak aku
Selama ni aku beli kete, ingatkan kalu dah mati eksid ...
jenglut Post at 14-6-2012 23:12

tak mampu bayar kena tarik la.Autolife bukan untuk yang tak mampu bayar.kalau macam tu aku pun nak ambil autolife klu dia buat term autolife akan cover sesiapa yg tak mampu bayar.Autolife ni cuma cover peminjam/pembeli kereta yg mati contohnya.Kalau si polan tu mati so harga kereta yg berbaki tu tak perlu bayar dan senang nak tukar nama untuk waris.

Kalau tak jadi mcm arwah adik ipar aku.Dia beli Waja.Pakai 6 bulan lepas tu meninggal kemalangan.Pak mertua dan mak mertua ingat insuran tu cover kereta yg kemalangan dan tak perlu bayar.So surat bank sampai rumah minta bayaran bulanan.

Tapi sebelum ni pun aku ingat insuran tu yang akan cover baki kereta sekiranya berlaku sesuatu musibah pada pemilik kenderaan.Harap tak der apa2 kemalangan yang akan berlaku dan aku harap aku dapat kereta yang kondisinya baik tak mendatangkan masalah.

ambik kereta apa tu?Klu Proton palaing tinggi pun cuma 2.9% je.
zuraida8177 Post at 15-6-2012 15:26

proton...
tu yg rase serba salah nak @ x nak...
ambank amek kesempatan di atas kesempitan aku...
klu aku amek ingat nak apply sekali yg autolife insurance tu...

Semalam, Baru toyota capital call.. Interview. Dari Jumaat 1st Jun submit, semalam baru die interview. Mmg lambat ke toyota capital nie.. ntah bile jawapan nye pulak.
Aku dah nak tawar hati nie. Sebulan lebih dah berurusan beli kete nie.
Asyik problem jer.

Semalam dah ambil Exora.Tinted yang salesman bg pun memang puas hati siap ada waranty 5 tahun.Kiranya bukan tinted cikai la.Kereta lama aku pun memang buat kat tempat tinted tu juga.Warna tinted yg dibagi pun memang aku berkenan di hati.

Semalam sekejap je aku bawa.Selebihnya bagi hubby yg bawa.Takut nak bawa sbb besar dan panjang.jalan ke depan boleh tapi nak reverse takut la pulak.Klu dah pasang reverse camera baru aku nak bawa Exora ni.

Cuma aku nak tanya sikit.Apa proton skrg ni klu jual kereta akan ambil gambar pelanggan dengan salesman ke?Dulu aku beli kereta tak der pulak tangkap gambar.Tapi dulu kereta Proton beli di Eon.Sekrang ni Eon wujud lagi ke?
   Siang keluarkan malam gi makan kat hotel bawa anak2.Mereka pun seronok duk dlm exora sbb katanya aircod sejuk sampai ke belakang.

Transfer NCD

1. Trade in dan jual terus. Jumpa syarikat insurans. Cancel insurans yang ada sekarang. Isi borang tertentu. Kasitau NCD yang ada nak transfer kepada kereta yang ada sekarang. Syarikat insurans akan keluarkan satu memo yang membenarkan transfer NCD yang ada sekarang kepada kereta baru. Dan syarikat insurans akan refund a portion of premium yang masih berbaki. Contoh, premium rm400, NCD 55%, dah guna 6 bulan. Anggaran refund = rm400 x 6/12 = rm200.

2. Tak nak trade in. Sebab kereta dah habis bayar. Tapi nak transfer NCD kepada kereta baru. Jumpa syarikat insurans. Kasitau nak transfer NCD ncel insurans yang ada sekarang. Isi borang tertentu.  Kasitau NCD yang ada nak transfer kepada kereta yang ada sekarang. Syarikat insurans akan keluarkan satu memo yang membenarkan transfer NCD yang ada sekarang kepada kereta baru. Dan syarikat insurans akan minta owner bayar a portion of NCD yang masih berbaki. Contoh, NCD rm500, NCD 55%, dah guna 6 bulan. Anggaran top up = rm500 x 6/12 = rm250.
bro_kr Post at 26-2-2012 11:59

dalam kes saya sama dengan no 2 ( taknak trade in sebab keta dah habis bayar... nak transfer NCD keta lama yg ncd nye baru je 25%( sebab lambat tukar nama masa beli kereta dulu ( beli kereta emak) ke kereta baru.. adakah berbaloi saya membuat proses pertukaran NCD ini?

dalam kes saya sama dengan no 2 ( taknak trade in sebab keta dah habis bayar... nak transfer NCD ...
potatochip Post at 20-6-2012 09:53

apa pulak yang tak berbaloinya.meh sini aku tolong kirakan ko punya insuran selepas ditolak NCD.bg kat aku insuran kereta baru tu berapa.Aku minggu lepas gi sendiri je ke syarikat insuran uruskan penukaran NCD kereta lama ke kereta baru.Dapat diskaun lagi.Semalam masa aku ambil kereta salasman tu pun kata kat aku yg insuran aku tu murah berbanding dengan apa yang dia kira.Kalau dia buat mestilah dia kira masuk komisyen sbb tu mahal sikit.

Post Last Edit by potatochip at 20-6-2012 11:58
apa pulak yang tak berbaloinya.meh sini aku tolong kirakan ko punya insuran selepas ditolak NCD.bg kat aku insuran kereta baru tu berapa.Aku minggu lepas gi sendiri je ke syarikat insuran uruskan penukaran NCD kereta lama ke kereta baru.Dapat diskaun lagi.Semalam masa aku ambil kereta salasman tu pun kata kat aku yg insuran aku tu murah berbanding dengan apa yang dia kira.Kalau dia buat mestilah dia kira masuk komisyen sbb tu mahal sikit.
zuraida8177 Post at 20-6-2012 11:46

owh terima kasih zuraida..
saya tgh berkira-kira nak beli persona base line ( OTR RM49699) insuran dalam 1.5k kalau NCD 0% ..loan dah approve.. keta yg ada sekarang adalah kancil 660 NCD 25%..bulan 3tahun depan baru naik 30%..so nak tukar NCD keta kancil gi ke persona ,so keta kancil akan submit insuran baru  0% NCD kan?

so berapa jumlah insuran yang saya perlu bayar tu?