CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dess402

persoalannya.. benarkan UMNO itu Islam ??

Close [Copy link]
morein This user has been deleted
Originally posted by dess402 at 2003-12-3 01:15 PM:
hehehe.. arak haram bagi mereka yg beriman dgn Allah..
dan tidak haram bagi yg tidak mengikut suruhannya..

tapi MALAYSIA NEGARA ISLAM.

...
:2cool:.....pusing le Dess!.....kau konar le tang manapun!.....org tanya kat kau kenapa Rasulullah SAW,terlebih dahulu tak pi musnahkan arak kat dunia semoga umatnya tak jumpa terus arak!...kau tak jawabpun!

aku ingat rasulullah SAW pun berfikir kerana akan hidup maysrakat majmuk berbilang agama dan bangsa agaknya! masa tu.....:cool:

beb!...pi belajaq sesungguh le!...kalau setakat nak main tembak je!.....payah le nak bagi penerangan!.....nanti lagi banyak menyongsang kau ni!.....:nana:

dejay This user has been deleted
Originally posted by Awang Ganu at 30-09-2003 19:05:
dejay oo dejay .. semata-mata nak jadi murtad mesti kena sembah berhala ke?

tak taulah awanggggggg! aku tanya hang, hang tanya aku balik!!... murtad memurtad ni ahku tak tau. Yang aku tau perlembagaan mengatakan agama adalah kebebasan individu utk membuat pilihan....

Originally posted by morein at 2003-12-3 01:33 PM:
:2cool:.....pusing le Dess!.....kau konar le tang manapun!.....org tanya kat kau kenapa Rasulullah SAW,terlebih dahulu tak pi musnahkan arak kat dunia semoga umatnya tak jumpa terus arak!...kau tak ...

ohh.. yg kerja jauhkan umat islam ini cuma Rasullah saja ya  ??
jadi bila Rasullah takdak kini..  tak buleh jauhkanlah.
kenalah tunggu Rasullah laa jugak..  tapi apa guna hukum dan hadis
yg baginda tinggalkan  ??  tak buleh pakai  kaa  ??

-  ohh.. tunggu rasullah..
tahulah aku minda depa kini..

:bg::bg::bg:

morein This user has been deleted
Originally posted by dess402 at 2003-12-3 05:40 PM:
ohh.. yg kerja jauhkan umat islam ini cuma Rasullah saja ya  ??
jadi bila Rasullah takdak kini..  tak buleh jauhkanlah.
kenalah tunggu Rasullah laa jugak..  tapi apa guna hukum dan hadis
yg bagi ...
:2cool:.....Sebagai umatnya kita mesti berpandukan kepada sunnahnya!....Rasulullah menghukumkan haram pada arak dan judi kerana ia melalaikan berpandukan firman Allah SWT "Mereka bertanya kepadamu (Wahai Muhammad) mengenai arak dan judi. Katakanlah: "ada keduanya ada dosa besar dan ada pula beberapa manfaat bagi manusia tetapi dosa keduanya lebih besar daripada manfaatnya"al-
Baqarah 219

Rasulullah SAW melarang dengan mengharamkan pekara tersebut hanya kepada umatnya! dan pada masa itu arak dan judi berleluasa.....dan tak der pulak satu hadis atau firman yg mengatakan agar kita menghapuskan atau melarang kepada agama atau mereka yg bukan umatnya untuk menikmatinya kerana itu janji Allah SWT yg mana dunia ini juga merupakan syurga bagi mereka yg tidak beriman!...adakah kau cuba nak melawan janji tuhan!!!.....

Dess takan le aku nak bagi kau juga Firman yg mana janji Allah SWT kepada mereka yg beriman dari umat Nabi Muhammad yg tidak mengambil arak didunia ni!

Baik judi mahupun arak!...kerajaan mengambil pendekatan dengan melarang umat Islam juga diMalaysia dengan meletakkan papan tanda malah orang Islam juga diberi pendidikan diperingkat rendah!.....maka sekiranya ada mereka(org Islam) yg tidak memperdulikan larangan tersebut adakah itu salah kerjaaan juga!......

Maka Dess pekara yg kemungkaran ini adalah kerja bersama,kerana kita merupakan khalifah dimuka bumi ini! dan sekecil kecil iman dalam menagani kemungkaran ini adalah dengan hati!.......:2cool:

ps:.....Dess ader firman yg aku minta tu!.......:2cool:

Islam UMNO, islam ada pusat judi terbesar di Asia tenggara.. ohhh islamnya hahahah.. Islamnya UMNO, ketua UMNO hina nabi ohhh islamnya hahaha.. cukup 2 dah dulu.

Originally posted by dess402 at 2003-12-3 01:11 PM:
hang tanya aku kaa aji  ??
takpaa laa..  aku ikut hang
anggok2 saja..   

tapi islam macamana aji  ??
macam umno kaa..
-  siang pergi bagi ceramah..
tapi malam dangdut dgn GRO.

ataupun.. ...

ko nak islam cam taliban ka dess? pompuan mengemis pakai burqa ada..mati kene tembak di hukum dengan burqa pun ada..ko nak cam depa ka?

apa beza ceramah kat mesjid kutuk2 pemerintah..kemudian ulur uncang mintak derma walhal tangan memberi lebih baik dari menerima, maklumlah sedekah itu jihadddd sedare sedare kan dess? kemudian balik umah bini nomo brapa nak service dess? siang malam depa beza dengan UMNO ka dess?

bak kata peyno...umno bawak melayu..Pas bawak islam..btui ka dess?

hang berani kata PAS bawak ISLAM? islam apa selama 40 taun lebih depa wujud?

manusia ni depa feel depa good by asking others to do good..feel saja laaa..kekunun iman depa makin naik bila suruh oang ikut mould depa..walhal kalo di tanya apa itu islam..depa terlopong !

dess weeii..mana da negara islam PAS? mana da hudud depa nak bikin? Islam PAS tu islam politik periuk nasik konco2 depa jugak..beza cuma UMNO tu kepala parti pemerintah di terima ramai, diberi mandat..udah kalo begitu pandai2 laaa perbaiki camna..GUNA HIKMAH BUKAN KAROMAH !

Follow Us
Originally posted by ajinomotonosuga at 2003-12-4 03:26 AM:
ko nak islam cam taliban ka dess? pompuan mengemis pakai burqa ada..mati kene tembak di hukum dengan burqa pun ada..ko nak cam depa ka?

apa beza ceramah kat mesjid kutuk2 pemerintah..kemudian ul ...

Aji...ni kira dah settle la pasal melayu dan melayu islam sume ni??? dah clear dan takmo berborak lagi ka ???:re:

sunwalizat This user has been deleted
[center]Dengan niat membina lagi rasa rendah diri saya ingin memberi pandangan bahawa wakil rakyat tetap mewakili rakyat tidak kira apa prinsip sekalipun kerana dia iaitu wakil iatu adalah wakil kepada rakyat. Sebaliknya jika wakil itu datang sebagai wakil kepada kerajaan , disini kita lihat kekeliruan . Kekeliruan di sini wakil rakyat dah bertukar jadi wakil kerajaan. [/center]