CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

Diganggu atau mengganggu?? ~saka dan sihir bergabung, MELETOPP~

wonder what was that ya??? not everything should be shared la...

Reply 1375# ketotmerah

tu la.. bila dgr citer2 dari mak mertua, baby sitter pasal kehidupan org2 sana especially bab menindas, bab benda2 halus mmg boleh terkedu la. Tambah bila dgr bab 'buat' org bila rasa diri tercabar atau timbul rasa tak suka.

Reply 1378# pu3_rania

Mmg menarik sbb kat sana mcm all in one. Ada bijak pandai agama, ada bijak pandai ilmu persilatan, ilmu halus.
Ada tu puncanya untuk pertahanan diri tapi bila dah ilmu tu sebati ngan diri.. timbul rasa sombong bagai.. tu yang nawaitu terus terpesong.

Reply 1381# siape_aku

nanti2 sdiri tau la...

Saya cadangkan awak pergi berubat dgn usz Majid kat Kuang.
Ada sorang budak 5 thn tu dia ada kawan  ...
sherry_rock Post at 18-2-2009 16:15

sy mmg nk g tmpt ni la...
awk pernah berubat ngn ustaz ni ke?

or fmly awk ke?

updates kisah cousin si S....

lepas selesai sesi menurun nenek R......kami sume pon mcm tarik nafas lega la..takde la tertekan dgn keadaan takut....sume org pon amik position masing2...yg minum air bagai....tibe2,,slh sorg sepupu aku pggl aku dan jari die tunjuk pada si S.....die tgh nanges!!!! port kat atas katil, belakang nenek aku...tak berbunyi tapi air mate meleleh2.....

atuk N mulekan semula dgn kemenyan yg diperasap....segenap penjuru rumah berbau kemenyan.....dan berkabus....terbatuk2 aku bile bernafas dlm asap camtu.....agak galak asap waktu tu......limau dihiris.....bunga...kunyit hidup....bertih dan segala perkakasan yg sama disediakn buat kali ke4 mlm tu.....sambil berjalan menuju ke toilet..si S dok nanges2 lagi.....sume org dok tanye2 nape die nanges..."ala...tak yah takut...." nenek R cube pujuk ... lepas dh siap sesi mandi...si S amik port depan pintu rumah untuk dikebas dgn kain.....same mcm aku....die ok je lepas dikebas dan di azan tu...cume bile diselitkan duri...die melolong lagi kuat dari aku......

dan die diarahkan untuk berbaring di ruang tgh depan tv.....untuk ditutup dgn kain hitam....dan melakukan proses pembuangan hantu dan jin dlm badan.....

Follow Us
mmg aku akui...perasaan mmg lain bile berada bawah kain hitam tu....walopon hanya kain cotton biase...

bile si S dah baring dan ditutup kain hitam tu....die yg baru darjah 6 tu melolong kesakitan bile jari kaki die dikepit dgn duri landak tu...dan serta merta suara die berubah!!!!! menjadi garau....lolongan sakit bertukar menjadi seperti hilaian cik ponti cume dgn suara garau lelaki bertukar2 dgn suara original si S.......mase tu aku dah tutup telinga dah..... mmg aku takut!! aku tak penah tgk !!! abg ipar aku yg lepak dlm bilik pon kuar dari bilik (sblm tu die tak amik port pon...die dok dlm bilik je.))

kalau diikutkan volume jeritan, raungan, lolongan dan hilaian tu.....mmg jauh bole dgr....mmg kuat gile..... dan soalan bertubi2 dari nenek R..."ko nak kuar ke tak?!?!?"..." TAK NAK!!!!"...sekuat hati die reply....plus mule mengganas....mase tu atok Z plak amik port utk pegang die...si S ni combam gak mcm aku....., "ko jgn main2....nak kuar ke tak nak?? "..."nak keluarrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!" jerit si S yg bersuara garau..."nak pegi mane??" soal nenek R....." tak tauuuuuuuuuuuuuuuuu.......uuuuuuuuuu" die jawab sambil menangis...mase ni suara normal si S.....aku dah mule rase kesian....."ko nak kuar ikut mane??cakappp!!!!" sergah nenek R......"tak nakkkkk!!!!!!!!!!!!!" lagi kuat die jerit..melawan la tu.....:@

kemenyan ditambah atas tmpt bara tu...asap semakin berkepul2......ligat berpusing kat ruang tgh tu.....

S:ckp ko dari mane??kenapa kacau budak ni??....
J:aku nak main dgn budak ni.... (waaaaaaaaa..mase ni aku rase nak meletup dah...sbb aku tau yg berckp tu bukan si S lagi.....)
S:mcm mane ko pegi kat die??....
J:ade yg ajak aku g umah baru die.....wuuuuuu...wuuuu..(sore org jantan nanges....)
S: ko lelaki ke perempuan?
J: lelaki....tua....
S: ckp sape lagi yg ade cube nak ganggu budak ni??? bgtau kat mane lagi yg ade???
J: kat busut (padahal busut tu dah lame takde....cume yg aku tau..busut tu mmg ade penunggu....adn penunggu tu bisu....)
S: takkan tu satu je?? lain kat mane?
J: bawah pokok durian......ade 2....pocong!!!
S: sape yg ajak ko pegi umah budak ni???
J: tak tauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
S: kat mane ade lagi hantu setan kat kawasan situ???
J: kat pokok belimbing.... (tmpt aku main mase kecik termasuk la mkn buah belimbing masam!!!)
S: ade sape kat situ??
J: ade org tua ...dgn harimau.....
S: lagi..mane???
J:nenek kebayan....nenek budak ni dah tua.....(die refer S tu as "budak"),dah tak larat nak jage nenek kebayan tu....
S: kat mane nenek kebayan tu???
J: kat jambatan....die tggu kat jambatan..(aku tak tau die refer jambatan mane)
S: ko tau ade ape dlm bilik tu??? (sambil nenek R tunjuk bilik aku)
J: tau...ade lelaki tua....dh lame die dok situ.....
S: lame mane???
J: sejak bilik tu siap....(tau pulak die .....bilik tu baru buat dlm few years back)
S: sape yg ganggu mak budak ni??? (refer to mkck aku yg meraung2 sblm aku)
J: dah lame dah...kekasih lame die......
S: siape name die???? ko jgn nak tipu ....
J: *tutttttt* satu nama disebut dan mmg die bf lame mkck aku..satu kmpg tau diorg kapel....
S: die duduk mane???
J: dekat dgn rumah nenek budak ni.....

aku dgr sampai sini je sbb aku diarahkan utk jage my sweetheart yg bangun dari tido...(akak aku takde mase proses ngubat ni...die g umah atuk aku ade meeting...hehe)

Reply  pu3_rania

Mmg menarik sbb kat sana mcm all in one. Ada bijak pandai agama, ada bijak pa ...
Herlina Post at 19-10-2010 12:33

Ya betul tu Herlina
Tu yg bertukar jadi ajaran sesat

lain2 soal jawab aku tak dgr...mkck aku dah nanges2 soh stopkan ....perut si S dipotong dgn keris.....(sama mcm kes aku kena sembelih)...ni yg diceritakan oleh org yg ade kat situ la....then baru la si S kembali normal.....disuruh mengucap 2 kalimah syahadah.....tapi die flat!!!! die tak larat bangun.....mmg total lembik!!!!! padahal die jenis yg terkinja2 nye budak...die pon baring je pejam mate (aku tak dpt upload pic mase ni sbb hp aku buat hal!!)

mase tu akak aku pon balik......aku pon kuar dah dari bilik bile abah take turn untuk jage my sweetheart.....aku dgn akak aku dok urut kaki die..."sakit....." si S mengadoi2....pening katenye ....... mase tu mak si S sibuk ajak balik..akak aku dah naik radang...budak tu tgh camtu die sibuk nak balik ...(agaknye hantu dlm bdn die tak sabar nak kuar dari umah aku)....then mase tu atuk N kat luar umah....mase dlm bilik tu aku dgr atuk N baling2 garam+lada hitam seluruh rumah....mase aku urut kaki si S..atuk N kat luar rumah...

nak suruh duduk pon..kena 2 org tolak bdn si S ni.....then ikatkan rambut die....dgn baju dah basah kuyup dek peluh....kami papah die yg seberat brape kilo aku pon tak tau.....aku dgn akak aku pon tumabng...cepat je aku menjerit..mintak tolong dgn abah......kalao tak ...dgn kami2 pon jatuh....

bile die dah baring dlm bilik.....kitorg pon dok la ruang tv tu borak2 hal tadi...tibe2 die menjerit dari dlm bilik "mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa" die jerit pnggil mama die...tapi yg berlari pegi kat die ...akak aku....nenek R...aku...mak aku....then baru mama die....
nenek R pon port atas katil aku....usap2 kepala die...."ade org baling pasir kat tingkap...." kate si S....ZRASSSSSSS...bulu tengkuk aku teros meremang....."takpe..die kat luar je...kan atuk dah halau die dah....tadi S nmpk ape?".....tanye nenek R....sambil tergagap, antara sedu tangis...die jawab "mcm perempuan, muke buruk.....tapi die ade tanduk"....ZRASSSSSSSSSSSS...sekali lagi...........

dan mlm tu..lepas aku updates cite kat sini...aku masuk bilik teman S dlm kul 3am....yg die kate dgr bunyi mendengus2 tu.....tido kami ditemani cik Rimau........tak tido sampai ke pagi...kul 11pg..aku dgn S repeat tido sampai ptg.......

sy mmg nk g tmpt ni la...
awk pernah berubat ngn ustaz ni ke?

or fmly awk ke?
aKudaRikayanGan Post at 19-10-2010 12:54

Aku pernah pernah gi ke tempat Ustaz Majid ni utk temankan staff berubat
Kalau nak gi berubat kena buat appointment melalui SMS
Biasanya appointment akan di tetapkan during weekdays & dia tak buat rawatan weekend kecuali ada special case
Aku dah pergi ke sana sebanyak 3 kali & tiap kali pergi aku akan beli stok utk simpanan sendiri & family iaitu Aromateraphy Akrine & Pil Penawar Nur Ehsan

kisah yg rambut pnjg..dan bertanduk tu...die tgh meliar kat area umah nenek aku.....org punye...terlepas ke situ..nanti aku cerita...aku ade keje......kalau edy dgn incik hantukiller nak scan yg bertanduk tu ...silekan la...

ps: yg bertanduk tu suke ketuk2 pintu umah org.....siape yg nmpk....sampai demam....mate die warna hijau...persis org tua...dan aku tau die bukan Ponti........maybe hantu raya....or polong....agaknye la....

aku ade cite tak pasal mende yg merangkak atas bumbung rumah nenek aku??? malas nak selak page belakang....

ape2 nanti aku updates

Aku pernah pernah gi ke tempat Ustaz Majid ni utk temankan staff berubat
Kalau nak gi berubat  ...
pu3_rania Post at 19-10-2010 14:00

ooo......
hurm cmne nk dpt kn no fon akrine ek?
susah x nk cri tmpt tu?
mak nk g sna tp xthu bla..
mak soh mas cri alamat & no fon tmpt tu....
tmpt ni de time buka ke?

Post Last Edit by pu3_rania at 19-10-2010 14:20
ooo......
hurm cmne nk dpt kn no fon akrine ek?
susah x nk cri tmpt tu?
mak nk g sna tp xthu  ...
aKudaRikayanGan Post at 19-10-2010 14:03

Aku ada sertakan hang no telefon Ustazah iaitu isteri Ustaz Majid & sila rujuk link di bawah sekali
Dia yg akan tetapkan appointment orang yg nak datang berubat
Biasanya waktu berubat adalah dari hari Isnin hingga Jumaat kecuali kalau ada special case aje baru di buat weekend itu pun bergantung kpd kelapangan Ustaz Majid & masa serta tarikh akan di berikan pd hang melalui SMS   
Tapi sebelum tu hang kena inform mengenai masalah @ sakit yg hang hadapi melaui SMS & selepas itu Ustazah akan balas minta hang berikan nama & alamat
Selepas itu barulah appointment akan di buat
Lokasi hang boleh rujuk kat link & ada map location di bahagian bawah sekali ->http://akrine.blogspot.com/
Hang boleh print map location tu utk rujukan bagi mudahkan hang cari lokasi tu
Landmark yg senang utk jadi panduan ialah ada signboard besar 'Harmonu Driving Acadmy' di sebelah kiri & terus aje masuk lorong tu
Hang tak payah risau utk tunggu lama bagi dptkan rawatan coz setiap seorang pesakit akan di tetapkan appointment supaya tak perlu utk tunggu lama mcm tempat lain yg perlu ikut angka giliran utk dlm satu masa

kisah yg rambut pnjg..dan bertanduk tu...die tgh meliar kat area umah nenek aku.....org punye...terl ...
siape_aku Post at 19-10-2010 14:03

huhuhu SA...banyaknya 'makhluk2' tu...

yang bertanduk, rambut panjang tu tak dijaga kot..tu terlepas..mula lah nak kaco org tu

Aku ada sertakan hang no telefon Ustazah iaitu isteri Ustaz Majid & sila rujuk link di bawah sek ...
pu3_rania Post at 19-10-2010 14:19

thanks....
ustaz ni ada kna kn pape bayaran ke?
cm sorg ustaz ni bla dia nk ubat pesakit dia mnta rm150 & kain batik/pelekat utk pmutus ubt...
duit tu plak disedekah kn...

akrine plak cmne?klu kta dh dpt appointment dr wife ustaz majid, ustaz majid sndri ke yg treat patient or dia de ank murid yg akn bt?
maaf klu sy byk tny...

Post Last Edit by pu3_rania at 19-10-2010 14:32
thanks....
ustaz ni ada kna kn pape bayaran ke?
cm sorg ustaz ni bla dia nk ubat pesakit dia m ...
aKudaRikayanGan Post at 19-10-2010 14:23

Tak per kalau mas bertanya coz mas tak tahu kan
Masa aku pi 1st time dulu bayaran hanya di kenakan tatap pd harga ubat & rawatan pula seikhlas hati kita
Utk rawatan seterusnya plak terpulang pada kita hendak beli ubat yg sama mcm yg 1st time rawatan itu @ tak nak & kos rawatan terpulang seikhlas hati kita
Berkenaan beri rawatan pulak Ustaz Majid sendiri yg akan merawat pesakit & di bantu oleh isteri
beliau
Kalau Mas ada apa2 pertanyaan Mas PM aje ya
Insyallah aku akan jawab mana yg aku tahu & termampu

nenek sedara aku menurun/dirasuk plak kat umah aku semlm....

for no reason...tibe2 die menggigil2 ...
siape_aku Post at 30-9-2010 12:37

salam SA...

dua hr gak zura bca ksh SA nie bru nak khatam ... zura hrp SA tbh mhdapi dugaan nie. msa bca part niekan SA ado sobut psal 'Panglima Hitam' kan... kalu x silap zura dolu..msa tu zura n hubby g umah mmber (dia nie laki)..kat sg buloh gak. kbetulan msa tu mmber nie n gang silat dia bru nak mulakan proses mnurun..kira nak buat ekspiremen la...ingtkn mlas nak tgk tp dah tpksa tgk sbb dia org dah pgarkn umah 2...xleh nak kuar jd slh stu yg dia org pnggei tu nama dia Panglima Hitam..

bnyk gak yg dia org panggei...tp cam lain di panggei lain yg msuk...cam ada gangguan lak . dan almost suma yg yg ttrun tu ckp ada bnda xbaik lam umah tu...yg mnyebabkn siaran tganggu . bila di tnya spa yg bwak gangguan tu... kbnyakkannya tgk zura ..(apo plak aku yg kena nie)... pndekkan cite maso tu lah bru zura tau yg zura nie ada yg jaga a.k.a saka   dr sblh abah zura. tp bila dtanya tntang asal saka zura nie suma xnak jwb trus nak kuar...kira bnyk excuse la hampehh tul...zura pun nak tau gak. bila mmber zura tu abis mnurun kan kta org tnyalah apa dia nmpk...dia ckp bila tnya psal asal zura nie dia dbwk ke stu tmpt... n tmpt tu ada pntu...kat pntu 2 ada 2 org pnjga...bsarrrr sgt...tp dia x dbnrkn msuk...

bru2 nie...zura ada gak bkomunikasi ngan HK... kot2 dia leh tlg. sbb zura pun kira slalu gak dpt gangguan cuma xdelah struk mna stakat imbasan2...zura lbh kpd tau prasaan n emosi benda tu...(mntak jauhlah nak tgk bnda2 tu xsnggup )...kalu suami zura dia leh tgk...sbb dia mmng ada bnda nie dr kturunan dia gak. hr tu dah tdesak sgt sbb zura tba2 rse tkut n emosi zura pun cam tggangu je...plus ank pun lps je tgh mlm asyik nangis je..bila mntk tlong HK alhmdulillah kureng skit sume tu...cume kdng2 trasa ada lg tp x truk...zura cuma amalkan apa2 yg ptut..

almak sorry ye SA tpnjng lak

huhuhu SA...banyaknya 'makhluk2' tu...

yang bertanduk, rambut panjang tu tak dijaga kot..tu t ...
ketotmerah Post at 19-10-2010 14:21

kes ni, org situ yg gatal tgn... .

kes ni, org situ yg gatal tgn... .
siape_aku Post at 19-10-2010 14:50

knp lak SA... depa kat stu bt apa hmy3: