CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Bella75

All About Bandung, Indonesia - Part 19

Close [Copy link]
zarasafiya posted on 3-11-2012 08:44 AM
tq pakngah.ada contact no kak lina x?

zarasafiya searh forumer ainunaina n PM dia
no tel dia kat note book la..nnti pakngah PM awak ye

simpai posted on 2-11-2012 02:54 PM
demam dh ada di sini x per peterpan..klu tumbang kat sana lagi kacau jadinya ..
klu tengokkan iti ...

Sorry suma kekawan pasal lambat balas. Mmg demam teruk semalam smp terpaksa balik awal dari office. Kol 3ptg boss suruh pulang bila dia tgk saya tersengguk2. Pastu off aircond. Ari ni ada segar sikit tp msh demam panas. Saya pun rasa apa yg cancer-flies cakap tu betul. Kat Bandung tu sejuk gila. Pagi, petang. Malam toksah cakaplah. Sejuk sesangat. Brg2 byk beli kat JKT. Kat Bandung saya hanya beli 3 pasang pyjama, 2 pasang kasut, 4 pasang kain metre dari Pasar baru utk buat baju Melayu & baju kurung, kerepek2 dari Pasar Baru smp 6 kilo saya borong. Beli Amanda Brownies 25 ketui. Jenuh nak angkut naik kapal terbang. Lenguh tangan. Hehehe!! Bandung petang2 selalu hujan. Gerimis tu yg buat demam. Klu ujan lebat, sekali harung turun takdelah sakit sangat.

Saya ikut tips sis ART. Dia kata pergi Blok B cari telekung2 atau baju2. Cari kedai2 yg agak terperosok,floor yg atas sikit. Maksudnya yg org Malaysia jarang nak pergi. Byk kedai telekung ni Pak Ngah rajin pergi satu kedai ke satu kedai tp pergi yg floor atas2 yg terperosok2 yg jauh dari pandangan mata. Pastu saya ikut tips bro cancer. Kita cakap slang durang yg kebanyakkan org Minang. Mula2 telekung sutera tu dia buka Rp90 ribu lepas diskaun. Saya pujuk2 lagi, bgtau kami dah borong mcm ni byk takkan takde diskaun. Saya push2 sikit dpt lah Rp60 ribu. Seronok gila kita org. hehehehehe!!! Kain telekung cotton, yg mcm selalu org kita pakai. Tp ada sulam sikit2. Klu yg kain telekung dari Padang, agak mahal psl penuh kerawang tp bolehlah tawar menawar lg. Durang buka harga Rp200 ribu. Klu beli sekodi dpt lg murah.  Beza telekung Padang dgn telekung Tasik Malaya ni dari segi sulaman. Nanti saya pos gambar kat sini perbezaannya.

Saya takde tukar duit sebab dah bawa  Rp7 juta. Hotel saya zap dgn credit card.

Yg toko 3 tu jeans pompuan yg saya suka skinny demi curve ada nampak dlm RM120 tp tak dpt belek dgn lbh lama coz durang suruh pergi. Pasalnya durang tengah kemas kedai. Saya pun tak faham kenapa kami tak dibenarkan membelek.  Kita org pun cau pergi Transtudio after dari Toko 3.

Tak juga berkejar Pak Ngah. Kita org depart dari BDG ke JKT pkl 730pg. Smp JKT 11pg. Drop beg kat FAVE hotel coz blm blh chk in lagi. Kami minta driver drop kat TA. Shopping smp 4 jam. Itu pun nak sambung lg tp masing2 dah kepenatan, so balik hotel tido jap. Heheheh!!! TA tu punyalah besar smp tak tau mana nak mula. Kita org terkedu bila masuk. Terus cakap, mana nak start ni. Tanya2 org, mana jual telekung suma. Terjumpa 1 org Malaysia yg sibuk shopping. Dia pun kata gi atas, jgn beli kat bawah. Atas lbh murah. Hehehehe!! Untung,untung,untung.

Dlm gambar tu hasil rembatan dari BDG dgn JKT. Tp psl dah bagi2 kat org telekung2 tu dgn beberapa baju2, dah kuranglah sikit dlm gambar. hehehehe!!

simpai posted on 2-11-2012 03:26 PM
klu hujan pagi ..pakngah kurang selesa di Tengkuban Perahu nnti
klu hujan petang pula ..pakngah k ...

Pak Ngah, petang2 selalu ujan kat Bandung tp pagi cuaca sejuk sangat. Nak mandi pun malas. Heheheheh!!

Sebenarnnya Pak Ngah, klu saya nak berhijrah pindah negara, saya nak pilih Bandung. Pasal saya suka dgn cuaca, makanan & kehidupan org sana. Hehehehe!!

miss_whoda posted on 2-11-2012 04:00 PM
lumayaaannnnnn

Yg t-shirt pompuan Rp325 ribu. Yg t-shirt lelaki Rp285 ribu. Ada t-shirt pompuan yg murah sikit tp design dia saya tak suka.

simpai posted on 2-11-2012 03:57 PM
benar cancer ..dia wanita idola jaman perang hehehehehe
mau peterpan makan dgn engkau2 dgn aku2 s ...

Tak amik hati Pak Ngah. Mmg tau bergurau je. Hehehehe!! Saya org kampung Pak Ngah. Org kampung ni dah biasa makan apa2 je. Saya datang dari Sabah, kahwin dgn org KL.  Tau depan dgn encik husband nak gi merempit gi New Zealand pula. 20 hari. Backpacking + self drive.

msaadhamid posted on 3-11-2012 05:04 AM
Terima kasih puan aziiefa. Saya selamat sampai di M'sia 1 Nov. Alhamdulillah, semuanya berjalan de ...

Pastelaa gambar Bandung..
Nampaknya tiket 8hb Nov ni..burn jelaa..
Husband confirm tak dapat pi..
Insyallah 22 Nov..adik beradik dan anak saudara akan ke Bandung..13 org.
Dah book transport kat Kak Aina..

Follow Us
Peterpan17 posted on 3-11-2012 11:04 AM
Tak amik hati Pak Ngah. Mmg tau bergurau je. Hehehehe!! Saya org kampung Pak Ngah. Org kampung ni  ...

tq peterpan suka kawan ngan pakngah
x hal..kita semua pun orang kampung
congrate ..bru selesai 1 dh plan yg lagi 1 ..peerrhhh
mesti seronok klu travel cara gitu ..

Peterpan17 posted on 3-11-2012 10:52 AM
Sorry suma kekawan pasal lambat balas. Mmg demam teruk semalam smp terpaksa balik awal dari office ...

cantik arr peterpan..terkedu jab pakngah dengar cerita peterpan ni
harap pakngah dpt selesaikan misi tabung khairat juga nnti Insyaallah ..

bagus peterpan ingatkan pasal hujan & sejuk sampai malas nk mandi tu hehehehehe
cancer pun ada remain pasal ni ..

hal sejuk pakngah x bimbang sangat pasal dh biasa main gunung..
boleh agak2 ..dan peralatan pakngah selalu all in dlm pouchbeg gunung
yg pakngah harap..jgn hujan sepanjang msa ..
maknanya kena tukar itinerary bukan walking door to door ..tp kena fokus indoor
ruginya nnti klu nk cover FO kan ..?

apa pun kami terima seada nya ..yg penting kami happy bersama ..

simpai posted on 3-11-2012 11:14 AM
tq peterpan suka kawan ngan pakngah
x hal..kita semua pun orang kampung
congrate ..bru selesai ...

Misi dah selesai Pak Ngah. Skrg ni nak menerjah thread New Zealand lak. Hostel dgn tkt KUL/Auckland/KUL dah ada. Tinggal nak cari sewa keta dgn domestic tiket Auckland/Christchurch/Queenstown/Auckland. Nanti ada time senang2 saya post gambar2 yg tak seberapa ni.

simpai posted on 3-11-2012 11:29 AM
cantik arr peterpan..terkedu jab pakngah dengar cerita peterpan ni
harap pakngah dpt selesaikan m ...

Kan Pak Ngah.Klu sejuk tu tahanlah juga tp ujan ni, buat program suma tergendala. Tp nak buat camna. Kita just make do dgn apa yg ada. Klu nak dok indoor time ujan2 tu Pak Ngah, pergilah Transtudio. Tp tiket mahal. Rp150 ribu utk weekdays & Rp210 ribu utk weekend. Permainan tu biasalahkan, org muda yg lbh suka. Tp klu nak cuci mata bolehlah.

Tp mak mentua saya pernah cakap, klu org yg malas mandi tu selalu kena hujan. kakakakakakak!!

Amira_iman posted on 3-11-2012 08:57 AM
assalamualaikum..siapa ada di jakarta bandung pada 6 hb until 12 hb jom jumpa..TT..hehe...

pakngah ada di JKT 11hb mlm dan 12hb ..
di BDG 9hb n 10hb ..
cari couple yg pakai baju sama ..tegur tau klu selisih

Last edited by simpai on 3-11-2012 12:05 PM

IMBAUAN

Kepada forumer yang akan berada di Bandung pada libur Tahun Baru Hijriah 1434 H, yakni sepanjang tanggal 15 Nov - 18 Nov diharapkan punya rencana cadangan jika itinerary tidak dapat tercapai, mengingat padatnya Bandung dan sekitarnya oleh orang yang berlibur di kota tersebut. Terima kasih.

Peterpan17 posted on 3-11-2012 10:54 AM
Pak Ngah, petang2 selalu ujan kat Bandung tp pagi cuaca sejuk sangat. Nak mandi pun malas. Heheheh ...

hehe...saya pun jika bisa pilih tinggal di mana saat tua nanti, Bandung termasuk list saya untuk tinggal..

Peterpan17 posted on 3-11-2012 10:52 AM
Sorry suma kekawan pasal lambat balas. Mmg demam teruk semalam smp terpaksa balik awal dari office ...

hehe...baa kabarnyo uni? lah belanjo tak ingek pitih dan habis bejuta-juta...

Peterpan17 posted on 3-11-2012 11:37 AM
Kan Pak Ngah.Klu sejuk tu tahanlah juga tp ujan ni, buat program suma tergendala. Tp nak buat camn ...

thanks but no thanks ..transtudio x kut
buat ingat anak cucu jer..
nnti lah klu ada rezeki bawak anak cucu gi situ baru best ..

maksud pakngah indoor tu klu hujan 1st day ...
cover mcm pasar baru..rumah mode..BIP
jenis yg x yah nk cross utk ke sesuatu tempat tu ..

2nd day ok sket kut ...pasal pakngah ada transport ..
boleh cover area Riau n Dago klu pun hujan
suruh supir hantar depan FO dan tunggu ..

Peterpan17 posted on 3-11-2012 11:04 AM
Tak amik hati Pak Ngah. Mmg tau bergurau je. Hehehehe!! Saya org kampung Pak Ngah. Org kampung ni  ...

org Sabah? pantaslah sis cepat adaptasi dengan bahasa Indonesia...

Peterpan17 posted on 3-11-2012 11:34 AM
Misi dah selesai Pak Ngah. Skrg ni nak menerjah thread New Zealand lak. Hostel dgn tkt KUL/Aucklan ...

TQ peterpan..nk sangat pakngah tengok telekung2 tu ..

cancer_files posted on 3-11-2012 11:46 AM
hehe...saya pun jika bisa pilih tinggal di mana saat tua nanti, Bandung termasuk list saya untuk t ...

klu mcm tu pakngah pun nk berjiran lahhhhh ..

simpai posted on 3-11-2012 11:53 AM
klu mcm tu pakngah pun nk berjiran lahhhhh ..

ayo pak ngah...kita mulai tanya berapa harga tanah di dekat ladang-ladang teh dekat Bandung tu....
cantik betul pemandangannya...

cancer_files posted on 3-11-2012 11:56 AM
ayo pak ngah...kita mulai tanya berapa harga tanah di dekat ladang-ladang teh dekat Bandung tu.... ...

boleh..no prblem ..
tp kan cancer .. x rasa jauh sangat ke pakngah n makngah merajuk diri ..
kesian anak cucu nnti ..
biar yg dekat di rai .. yg jauh di rindui ..cewah ..ala2 sinetron gitu hehehehehhe