CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cakkkk....aaaa

Ape khabar Jutawan HAI-O? Bakal bungkus?

Close [Copy link]
member study aku dolu2 contact aku nak jumpa, pastu rupa2nya nak promot beli tupperware. aku pun tengah suka nak kumpul tupperware, so aku masuk ahli dapat beli dengan harga ahli, murah lah sikit. tapi bila member aku tu mula sibuk suruh aku cukupkan beli rm500/sebulan dan cari lagi downline supaya blablabla... aku terus malas layan dia, dan malas nak angkat call dia kadang2.
niat aku masuk, sebab nak beli dengan harga murah, dan kawan2 opis aku pun kadang2 oder, aku bagi sikit diskaun. lepaslah duit minyak, hehheheh...
so, aku happy sebab tak kuasa nak layan MLM dengan nak kena pergi dengar ceramah tiap hari minggu ke, nak kena cari downline ke, atau apa2, sekali sekala kawan aku ajak g function pasal tupperware yg bila akiu rasa tak merugikan, dapat hadiah dan happy sekali sekala, aku pergi juga lah. tapi untuk terikat dengan jadual dia, sorry!!!! aku tak layan

arituh tengok dia pakai jersi tulis HAI-O kat belakang ingatkan MLM hai-o nih taja dia
alahai Post at 15-3-2012 22:13

sitihawa Post at 16-3-2012 08:50

muahahahaha

hahahahah, gile lawak dow wakakakka

bagi aku, sesiapa masuk MLM ni, asyik nak tunjuk dia banyak duit, kaya, beli beg, beli kereta
so??? nak kaya kena masuk MLM ke?

confuse.... apekah dengan beli beberapa ketul beg chanel dalam sebulan = it equates to happiness?

apa yang aku nampak,
apa2 jua bisnes MLM ni sebenarnya, perlu modal besar
modal RM dan kerajinan dan pandai tipu helah
baru boleh berjaya
itu yang aku nampak pada setiap org yang aku kenal yg terjebak dengan mlm ni
nak ajak g dengar talk pasal produk depa pun, bukan dia terus terang dulu
dah sampai sana baru kita rasa, hmmmm dia nak  promote aku join mlm dia
kena jual sekian2, baru dapat pulangan
kena menten sekian2, baru dapat pulangan
dan mcm2 plan bisnes depa yg perlukan banyak perngorbanan
bukan dari segi wang ringgit sahaja, tapi masa dan tenaga, maruah pun kadang2 terpaksa terkorban sama

Follow Us
Jika berdasarkan tarikh thread ini mula dibuka,nampaknya sampai sekarang belum bungkus konsepnya

Hanis Haizi ni mmg femes yer? I recently dok jump from one blog to another tetiba boleh tersingg ...
juliez Post at 16-3-2012 00:07

yup.. mmg femes.. downline dia baru je dtg umah aku promote premium beautiful.. pastu laju je add aku kat group FB team hanis haizi nih.. deme sume ni mmg gigih cari customer.. seb bek aku ni kurus je, x de la termakan pujuk rayu nak beli PB... bulan dpn group deme ni nak g Guangzhou.. hai o taja..

bagi aku, sesiapa masuk MLM ni, asyik nak tunjuk dia banyak duit, kaya, beli beg, beli kereta
so??? ...
limau_nipis Post at 16-3-2012 09:42

nope.. kayap lagi adalah.. ada ke menggalakkan kita berhutang kat bank. wat pinjaman semata nak wat MLM nih.. better wat pinjaman tu utk run bisnes yg lg berfaedh.. mlm ni pun menguntungkan upline je..

Jika berdasarkan tarikh thread ini mula dibuka,nampaknya sampai sekarang belum bungkus konsepnya

...
ultra78 Post at 16-3-2012 09:58

Ga bungkus juga kan? Aman adja konsepnye.hehehhehe (canga pun x nak guna dah ayat dia ni.heheheheh)

ada kawan aku ni..start buat hai-o bulan oct..everymonth income dia berganda2...last month punya income dah 15k..dia protege si hanis haizi lah...
luckily dia guna konsep si hanis...jgn paksa org yg taknak...so dia takde la paksa kitorang..dia cuma ckp je..if nak buat extra income..jom la join..hehehehe

walaupun aku anti mlm..at one point aku respect la gak si hanis haizi ni...dia tolong org2 bawah dia..carikan org...jualkan korset org bawahan dia jugak...no wonder la group dia ramai yg successful...

saya menang motto

Budak2 MLM ni jenis mulut manis muka tak malu. Tu sebab boleh join.

Baca blog si hanis haizi ni...perghhhhhhhhh shopping manjang....beli branded punyer barang mcm air jer.... Terkesima aku...

forgive me if im wrong tapi bukan mlm ni dikira makan duit orang ke sebab upline akan dapat komisyen jugak bila ada orang baru yang direcruit..kira duit atas angin la..

dari dulu i tak suka,tak kisah la diorang pakai barang branded ke apa ke,kalau sumber pendapatan pun ala2 makan duit orang,i tak heran..i boleh carik duit dengan real business.

dari dulu i tak suka,tak kisah la diorang pakai barang branded ke apa ke,kalau sumber pendapatan pun ala2 makan duit orang,i tak heran..i boleh carik duit dengan real business.
whiteroses77 Post at 16-3-2012 14:50

statement ni kang dicop dengki ngan orang mlm puloppp

Reply 1496# limau_nipis

haha jeles???jauh panggang dari api

ade ke mlm yang steady sampai bertahun2? lebih dari 5 tahun ade? masalah diorang ni satu je. dapat duit pergi joli beli barangan mewah. kalau barangan tu ade long term value ok la boleh jual ni tidak semua tak berharga untuk dijual kembali. patut bila dapat duit banyak tu fikir lah cara untuk kembangkan lagi. bukak bisnes yang real ke, terlibat dalam hartanah ke, melabur ke.baru lah ada backup kalau bisnes lingkup. ini dapat duit mata terus juling beli benda2 yang tak sepatutnya.lainlah kalay kau tu multi milionaire. ni kalau takat duit baru nak cecah sejuta takyahla hidup cara orang kaya.

kadang2 orang yang hidup dengan gaji 3000 lebih stabil hidup berbanding dengan gaji puluh2 ribu. kalau ada keberkatan, jumlah tidak akan memberi kesan.semua kembali kepada tuhan. kerana DIA yang meberi rezeki bukan duit riban2 tu.

Reply 1482# sitihawa

hahahaaa... btol laa... HAIrudin Omar bole pnggil Hai-O la..
patut hai-o amik beliau jadik duta.. kikikikikiiii......

Budak2 MLM ni jenis mulut manis muka tak malu. Tu sebab boleh join.
DCrystal Post at 16-3-2012 14:30

aq join sbb kena paksa...
siang mlm dok mai ketuk pintu rumah aq...
kat opis slaloo dok mai kacau smpai bos pndang 1 mcm jer...
entah.. mcm kena pukau pun ada jgk.. sbb aq mmg dh bertegas xnak join...
tp 1 hari tu, dia ajak g bank buat loan, aku ikut jer...
sedar2 aku dah join... arghhhhh... tidakkkkkkkkk.....