CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mix_chinese

[MERGED] -- All about insurance utk anak2

Azmi... perkataan Prubsn dlm domain add tu tak boleh

TahukahAnda?Mengenai Medikal kad Prudential? Selain menampung kos rawatankita..................?????????

Medikalkad yang kiter dapat tue (prudential) adalah guarantee renewal dannon-cancellable ... apa kemende tue? Guarantee renewal tue .... akan renewmedikal kad kiter secara automatik dan menampung kos rawatan untuk penyakityang sama berulang2. Contoh nya tahun ini kiter claim kerana sakit Jantung.Next year penyakit yang sama datang kembali, YES kita masih boleh guna medikalkad tue untuk menampung kos rawatan yang sama.

Non cancellable pulak bahawa Prudential tak leh sewenangnyer men cancel kad kiter KECUALI... kiter dah lamer tak bayar setahun kot ataulebih tak bayar premium..., kematian, nilai medikal kad kiter dah habis... dantempoh matang

knowledge sharing

Reply 23# ace

so kalau anda ingin tahu pasal insuran yang kasi service cam 3 In 1 personal Saving, yang mana dengan hanya RM150 sebulan atau RM5 setaip hari.....gurantee Protection ( Death / 36 Critical Illness / Accidental Death ), Medical Card ( guarantee rawatan perubatan RM500, 000 seomor hidup , elaun masuk hospital ) dan jugak Saving untuk anak2 masuk universiti...tak yah ambik pinjaman PTPN.

Bard 211
[email protected]
019=221+4120

Nak Galaxy Note free tak?

Reply 1544# ibm632

jadi agent....duit dapat......dapat kawan baru.......dpt galaxy note lagi.
    Yang paling ptg.....kita dpt tolong org didalam kesusahan.
    Tunggu ape jummm lah !!!!

Nak Galaxy Note free tak?
ibm632 Post at 1-3-2012 18:25

saya nakkkkkkkkkkkkkkkk

Follow Us
saya pun double NAKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK

Hayatilah... Sekadar berkongsi Ilmu........

PS:// Harap2 jadilah you tube nie...

Kisah masyarakat utk pengajaran... BERITA HARIAN : 27 MAC 2010 Kisah wanita tabah jalani rawatan, suami lupa pengorbanan beri keinsafan
SAYA bukan doktor, tabib atau bomoh yang mampu merawat pesakit. Saya hanya orang biasa yang berpenyakit. Pengalaman menjadi pesakit sekian lama mungkin boleh dijadikan panduan sekadar dijadikan terapi untuk meredakan penyakit. Itulah yang saya ingin kongsi dengan pembaca melalui ruangan ini. Cerita wanita ini mengharukan saya. Pengorbanannya tidak pernah dihargai suami. Mengimbau kisah lebih 20 tahun lalu, katanya, suaminya menghidapi penyakit kulit teruk selepas dua tahun mereka mendirikan rumah tangga. Keadaan suaminya memang teruk, kulitnya bersisik seluruh badan kecuali pada muka, pusat, bahagian depan dan belakang tapak tangan serta kaki. Kulitnya akan berdarah jika terkena panas matahari. Dalam tempoh itu, beliau setia dan bersabar melayan kerenah suami. Suaminya dijaga dengan penuh kasih sayang. Dengan izin Allah, suaminya sembuh beberapa tahun kemudian. Wanita ini kemudian diberi dugaan apabila disahkan mempunyai ketumbuhan pada payu dara. Beliau menjalani pembedahan membuang ketumbuhan itu. Sangkanya, sakitnya akan berakhir di situ, tetapi ujian makmal mendapati ada sel barah pula. Beliau kemudian diberikan cuti sakit selama sembilan bulan untuk rawatan kemoterapi dan radioterapi. Bukan mengharapkan balasan, beliau begitu sedih dan kecewa apabila tidak mendapat perhatian sewajarnya daripada suami. Segala penderitaan ditanggung sendiri. Suami tidak mengambil berat, hanya anak yang masih kecil yang menjadi penawar duka laranya. �Saya menjalani rawatan seorang diri. Pergi dan balik dari hospital sendiri dengan teksi. Tempat kerja suami bukannya jauh dari hospital,� kata wanita itu. Ketika menjalani radioterapi pula, beliau berulang-alik ke hospital dengan bas. Saya dapat rasakan betapa berat beban ditanggungnya kerana pernah menjalani kemoterapi. Sakit selepas rawatan itu memang menyakitkan hingga beberapa hari. Peningnya tidak kepalang. Saya beberapa hari demam selepas kemoterapi walaupun dosnya paling rendah. Tetapi, wanita ini cukup tabah kerana mampu pulang ke rumah bersendirian. Saya begitu tersentuh apabila membaca ayat ini: �Allah Maha Kaya kerana ketika sakit, anak perempuan di Tahun Enam ketika itu akan membeli lauk setiap hari, manakala saya masak nasi. Saya rasa damai kerana dikelilingi anak. Mereka penawar saya ketika sakit.� Wanita tabah ini terus berjuang bersendirian melawan penyakitnya. Berkat kesabarannya beliau semakin sembuh. Katanya: �Alhamdulillah, saya sihat dan demi anak saya masih di sini.� ................................................. Cerita ini bukan rekaan tapi hakikat yg telah berlaku..bukan untuk memburukkan mana2x pihak tetapi hati manusia siapa yg tahu.. Dari segi emosi, tiada siapa dapat membantu. Akan tetapi dari segi kewangan, ada pihak yg boleh membantu. Kerana dlm polisi takaful ada menyediakan : 1. Manfaat Lumpuh 2. Manfaat Penyakit Kritikal 3. Manfaat Kos Rawatan Hospital / Rawatan Susulan. Kita yang memilih jalan hidup masing2x. Hari ini kita melihat nasib orang. Esok lusa.........THINK .....

Moga boleh di jadi ikhtibar walaupun citer nie 2 thn lepas.

Ramai yg masih menganggap perlindungan/kad perubatan takafultidak perlu kerana berada dlm zon selesa. Walaupun kita sedar akan risiko2xmendatang tetapi kita mengambil sikap tunggu dan lihat. Tak keterlaluan adakalangan kita yg menafikan langsung akan risiko2x hari mendatang. Ambil contohmudah.. anda seorang pekerja yg berulang alik dgn menunggang motorsikal..risiko untuk anda terlibat dlm kemalangan tetap ada..ada yg berfikir,"Takpe, kalau masuk hospital majikan tanggung..." BENAR, TAPI ISUNYA IALAHADAKAN KITA MASIH LAGI MAMPU BEKERJA SELEPAS ITU?? Kemudian, risiko penyakitdisebabkan pemakanan/gaya hidup.. sbg contoh dulu rata2x pesakit jantungberumur 40 thn dan ke atas..Hari ini, kita telah mendengar pesakit jantungberumur 30an.... W/pun begitu, masih ada lagi yg berfikir," kalau kena punmajikan boleh tanggung.." BETUL, TAPI ISUNYA BERAPA LAMA KITA AKANBERGANTUNG PADA MAJIKAN..ITU BELUM AMBILKIRA KOS RAWATAN SUSULAN, CUTI YGTERPAKSA DIAMBIL, PRESTASI KERJA MENURUN... lebih malang majikan tidak lagi memerlukananda sebagai pekerja....bertambah2x malang ia akan menjejaskan keluarga anda.Memiliki polisi takaful bukan seperti kita hendak makan nasi..lapar baru cari.IA PERLU DICARI SEBELUM ANDA LAPAR. Anda Adalah Apa Yang Anda Fikir Dan Laksana

Topik insuran utk anak2 ni ...

Just nak share citer benar2 berlaku............

Pada suatu hari, my client bawak anak2 bersiar2 kat the curve untuk tgk movie... Maser nak turun eskalator tue, kaki anak dier tersangkut.. macam maner boleh sangkut tue.. saya tak tahu.. yang pasti anak dier pakai kasut crocs.. panik jugak lah client saya tue. nak dipendekkan citer, dier pun antar anak dier ke spital KPJ damansara. Nasib baeeekkkkkkkkkk ader kad insurans. kalau tak der... tak pasal pasal kena letak deposit RM 3,500... Anak dier kena jahit sikit kat jari kaki tue...

kerana ader kad insurans tue, maser buat registration semua Ok begitu juga maser discharge.. Alhamdulillah. Maser buat pembayaran tue just bayar 10% dari kos rawatan. My client cukup lega dan bersyukur pasal insured anak dier. Kalau tak.. hmmmmmm  jawab sendirilah.. dahlah berlaku hari Ahad.. nak mintak GL kat opis.. tutup laks.. Kad insurans menjadi penyelamat.. Kos rawatan adalah RM 4,000. Masuk spital sehari jer.. ptg discharge. So, my client just bayar RM 400 jer.. Senangkan..

Moral of sotry .. jangan pakai kasut crocs pada anak anda.. BAHAYA!! Dah banyak kes pasal nie. Tak caya.. tanya doktor.

Post Last Edit by axia at 20-3-2012 01:07

nak tanye kat sini.. hope ade agent yg sudi membantu..
sy amik medical card utk anak yg berumur 1 thn 9 bln; mase register (daily room & board rm200) bermula 5/12/2011..
nak dijadikan cite, 28/01/2012 anak sy admit; demam panas & banyak kahak..
dr tulis dalam report - acute bronchitis..
29/01/2012, sy mintak kuar sebab penat nak control anak yg rajin tawaf 1 hospital, sampai 1 hospital kenal budak yg sakit - tapi macam tak sakit..
dr benarkan keluar sebab suhu dah terkawal; cuma kahak banyak kena datang buat nebulizer 3 kali sehari..
hospital tak boleh claim sebab medical card anak still tak cukup 120 hari, jadinye agen suruh sy bayar dulu pastu die buat claim..
sy pun ok la, bagi bill admit ward, dan beberapa bill rawatan susulan selama 2 hari..
lepas 2 hari, still continue rawatan tapi sy gitau agen suruh proceed bill yg sy bagi je sebab kalau tunggu bill2 baru, nanti claim lambat pulak..
tunggu punye tunggu, agen senyap je.. sampailah 29/02/2012 suami sy call agen tanye progress.. die cakap die baru submit claim 2 minggu yg lepas.. maksudnye lepas 2 minggu anak sy admit br die buat claim.. kitaorg pun xkisahlaa, maybe die sibukkan.. kitaorg assume die hantar mungkin 13/2 - 17/02/2012 laa kot.. tapi skang dah 20/3/2012.. agen masih senyappp jugak lagi.. at least call/sms laa gitau perkembangankan.. camne ehh sy nak tau perkembangan claim sy selain drpd contact agen sy tu?? rase cam malas je nak call die sbb die diam je..call tak.. text pun tidak..

Reply 1553# axia

PruBSN ke? Jika ya, u bole call customer service at 03 2053 7188 utk fasten the claim progress

ha'ah.. ok2, nanti i try call ye.. thanks jenglut..

Reply 1461# jenglut

saya dah ambik plan yg prud bsn biasa tu..blh ka nak upgrade ke yg  ni pulak..

Reply 1556# dedaun85

Salam,

Bole request utk upgrade medical & benefit lain, cuma kene tambah sket kat premium

klu yg monthly below rm100/month apa yg blh cover?

Reply 1558# risza29

Sy dah pm info

tadi dah call customer service.. die cakap masih process.. lupe nak tanye lak tarikh sebenar agen submit claim.. die dah buat remarks utk percepatkan claim.. next week kena call balik..