CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sitisbp

Saya jatuh cinta..tolong lepaskan saya!

adus...tetiba rasa mcm ngeri jerk nk kawen bila baca posting ...ya allah hindarkanlah semua ini terjadi dlm hidup aku...amin....

Originally posted by kiwimerah at 28-8-2007 09:59 AM

diaorg mana pedulik sumer tu, diaorg lebih bangga apa, lelaki boleh buat, knp diaorg takleh buat .
bagi aku, itu statement paling bodoh pernah aku dengar. Berlumba utk lakukan kebaikan, ...

yup...setuju ngan ko.....kesian aku tengok bila ada yg mentaliti macam ni....kononnya keadilan dan kesaksamaan....sedangkan peraturan paling basic je tu.

Originally posted by sitisbp at 28-8-2007 10:38 AM
Sbb tu le somi kena soleh... pandai bimbing anak bini.
Tapi jgnlah asik nak bimbing bini berfikiran terbuka pasal poligami jekkkk...

Korang kan tau pompuan emosional...

kenapa ko terlalu taksub melihat poligami sebagai keinginan semua lelaki....seolah2 org lelaki ni hanya pikirkan nak kawin 2 saja....sampaikan asik nak mendidik bini pasai poligami. lihatlah sekeliling ko....apakah realitinya. dari 100 pasangan yg ko tahu...berapa ramai yg poligami.....satu....dua.

bagi aku poligami bukan persoalan besar....sekadar pilihan cara hidup oleh segelintir orang sahaja tapi orang perempuan selalu memperbesarkannya seolah2 ia sesuatu yg bahaya dan memusnahkan.

akak dah kena madu ke?........

Reply #147 ABAH35's post

Hehe...tak.

"sampaikan asik nak mendidik bini pasai poligami"
Ni my fren nye citer baru2 ni, abg angkat aka boifren dia try convincekan dia tuk nikah as 2nd wife.
Laki ni le yg bg statement ' abg dah sekolahkan bini abg, abg antar dia gi kelas agama".

Sori to sumer yg terasa.

Cukup ler ni.

aha.. lama2 baru ku paham apa yg akak siti cube sampaikan.. mmm aku paham, when u think u have done enuff, but to ur hubby not enuff, and he resolve to have another wife, u will feel heartbroken.. sama seperti pompuan have to get a divorce marry another. yeah, i think the hurt is equal la..

At my place ada seorang ustaz, he married someone yang bercinta dengan orang lain. So dia sendiri yang bawa wife dia dan diceraikan secara elok2. Masing2 nangis masa tu. Lepas tu dia sendiri yang walikan mereka kahwin pulak.

So isnt that the better choice. He says cinta dunia ni sementara. Jangan jadi sellfish. Kalau org dah berubah hati. Doakan kebahagiaan dia. Inyaallah, akhirnya kita akan ada kebahagiaan kelak. Tak perlu berebut.

Now dia dah kahwin lain after a few years. Janda dia slalu datang rumah dia bawa anak2 n current husband. Even ex mak mentua pun still datang tido rumah dia lagi when they come here.

Rate

1

Follow Us
among one in millions.. fuhh

Originally posted by sitisbp at 26-8-2007 02:21 PM
To all somi2 mithali....wat if one day ur wife request u'll ceraikan dorang.
Dlm hal ni u'll tak tau pun dia ada bercinta ngan org lain.

U pun dah rasa jadi sorang somi n ayah yg terbaik ...
...

klu la wife aku mintak lepas coz die da syok kat jantan lain...aku lepaskan aje le...klu die da request cam tu sure2 la hati dan perasaan tuk kite mmg da x de..wat pe nak tunggu buang mase...kite da cube sebaik mungkin..klu pada pandangan die masih ade yg kurang..silakan lah.

But...........

klu kite menjalankan tanggungjwb sepenuhnya pada keluarga last2 die request nak ikut org lain...mmg sial la.Time tu sume kesabaran slama ni aku pendam dan prinsip aku hormat terhadap wanita..mmg automatik hilang...x tau la ape jadik..
mintak2 la dijauhkan..aminnnn...

Originally posted by ABAH35 at 27-8-2007 12:56 PM
adehhhhhh.....takde lah sampai macam tu......

tapi memang ada cara nak ajar hero taik kucing yg suka kacau bini orang ni

bah..klu ko nak pepah sesape..panggil aku skali bah..nak join..

kalu aku ni lelaki and wife aku mintak cerai..... even pedih aku akan ceraikan jgk....

apa motif kita ni kawin dgn pasangan masing2? nk idup bahagia dgn anak cucu kan..??? tp kalu dah sampai anak belum lagi sampai cucu the other half dah nk mintak cerai.... mcm mana tu..?? mcm mana ko nak face muka dia ari2... tambahan pulak kalu hari2 dia dok mintak cerai kat ko.... aman ker??

cerai is a word with great impact... kalu ko sayang dgn pasangan ko... ko boleh ker sajer2 suker kata nk mintak cerai...?? tak tergamak weiii....

dlm kes ni... klu si husben tu dah rasa ko bagi yg terbaik & termampu tp bini ko still nk mintak cerai... ko ceraikanlah.... dari nk menanggung dosa dia plak kalu dia dok pasang bf nnt.....

Rate

1

Originally posted by nazijo at 28-8-2007 04:20 PM

bah..klu ko nak pepah sesape..panggil aku skali bah..nak join..

bro....dulu aku ada la sorang kawan ni....memang otai 'tiga line'.

ntah mana la kantoinya bini dia dah main ngan jantan lain....dapat tau ngan dia. ko tau je la geng2 tiga line ni.
mamat yg main ngan bini dia tu pun dah ada bini beb....satu ofis la ni.

aku pun ada sama masa dia gi jumpa mamat tu....memang teruk derang sesah mamat tu. siap kena bogelkan...amik gambar.....kena kencing atas kepala....cuma derang tak bagi mati je.

aku yg tengok saja pun takut siottt.....buat nya mati mamt tu ngan aku2 sekali ke dalam....sib baik la liat nyawa mamat tu. tapi derang bukan nak bagi mati pun.....nak ajar je hero tu.

sadis giler tu bah...nasib x mampos budak tu bro..klu x ngan2 lu kat dalam...

klu da sampai tahap main ngan bini org..mmg patut kene sesah..bg die rase sket "sedap" yg die nak sngt tu....da melampau sngt tu bro.. mmg x de siannye..

Originally posted by ABAH35 at 28-8-2007 05:08 PM

bro....dulu aku ada la sorang kawan ni....memang otai 'tiga line'.

ntah mana la kantoinya bini dia dah main ngan jantan lain....dapat tau ngan dia. ko tau je la geng2 tiga line ni.
mamat  ...

mcm laki aku katalah... jantan2 keparat yg dok usha bini orang ni mmg nk berlagak "hero".... hero taik kucing....

kat opis aku ni ada jgk kapel yg gf tu bini org tp yg bf tu anak teruna (konon) last2 laki pompuan tu naik minyak mai opis belasah diorang ni.... nk kata apa....??? sendiri carik pasal.....

hmmm...tiba2 haku rasa lelaki2 kat sini cam macho....tapi kalu belasah wife tu skali...tak gentleman la pakcik!

Originally posted by namakurahsia at 28-8-2007 10:41 AM
alahai kak oiii..apa pasal sangap tul owang pompuan..takkan nak ikut jer somi..kat dunia ni ada dua jer...ko nak bahagia ker derita..kat akhirat pun ada dua jer..ko nak syurga ke nak neraka...

ko haku rasa lagi sangap! tang ni takkan nak ikut somi...kalu dak...mesti ikut somi itu...mesti patuh somi ini...yg ni bkn tanggungjawab somi gak ke nak didik bini ni jgn dok bercinta dgn org lain??? ckp pusing2...ikut apa yg sedap kat tekak ko eh...

Originally posted by wifeorg at 29-8-2007 11:21 PM
hmmm...tiba2 haku rasa lelaki2 kat sini cam macho....tapi kalu belasah wife tu skali...tak gentleman la pakcik!

cam macho keee cam man laksa?

Originally posted by wifeorg at 29-8-2007 23:36

ko haku rasa lagi sangap! tang ni takkan nak ikut somi...kalu dak...mesti ikut somi itu...mesti patuh somi ini...yg ni bkn tanggungjawab somi gak ke nak didik bini ni jgn dok bercinta dgn org ...

tapi kalu mmg hubby tu dah selalu ajar bini dia jgn bercinta ngan org lain dari awal2 lagi camner ek?

tak kan la menda2 cam ni pun nak kena ajar....kena bagi ingat.

adehhhh.....ada lak lawak pagi2 ni

lawak merdeka ni

Reply #163 kambeng_masam's post

Ehhh

Knapa lak takda laki yang nak bini ada orang lain.Ada suami yang kata kat isteri " Kenapa la awak tak cari orang lain? Senang saya kalau awak dan anak2 tak da, Freedom. Dah lama saya kaya". Berulang ulang dia cakap dari dulu.

Bukan satu dua, dah banyak saya dengar lelaki cakap kat wife cam ni.
Bini pun dia tak nak, anak2 pun tak nak. Menyusahkan saja.

Ada juga yang cakap kalau bini tak jumpa orang lain baik mati je. Senang sikit hidup suami.