CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ryo_takahashi1

IKEA.. berbaloi kah...??

memang kerusi tu femes kat kedai2 makan.. aku punya ada lagi, siap aku beli lengkap ngan tray sekali.. sape2 nak beli, aku nak jual murah, baby aku dah besor, x duduk dalam tu dah..

Anyway, dolu2, aku suka gak belek2 barang kat Ikea, tapi la ni aku rasa beberapa barang dia je yang worth beli.. aku rasa langsir dia (yang jarang2 tu.. yang night curtain x sure) memang murah berbaloi2 beli. Pastu menda2 kecik cam lapik kaki, sudip, frame gambor, tong sampah, toilet brush.. memang berbaloi beli kat situ (pendapat aku le). Aku nak gi jugak ni, nak beli tempat letak plastik kosong tu, tempat gantung tudung, tong sampah yang leh letak dalam kabinet dapur.. & nak survey harga besi yang leh gantung periuk-kuali kat dinding tu..

Lagi satu, makan kat Ikea adalah yang termurah kalau banding ngan restoran2 lain kat area Ikano/The Curve tu

aku pegi ikea hari ahad harituh....
plannye nak beli tv rack jer.. tapi bile dah masuk ikea tu, almaklum saje lah... rase mcm semua menda nak beli...
so, aku end up beli 4 items... tv rack, side table, 2 shoe racks....
tv rack & shoe racks jer dah assemble.. side table tu lom sempat lagik...

pastu pegi time lunch.... queue nak beli makanan tu, perrhh.... dlm 15 mins gak la beratur.. sib baik perut mmg lapar... so queue jugak laa.....

142# azradiza ko bawak balik naik keta jer ker barang2 nie??

sori ler ryo...tak dan nak g snap gambo ikea kat sini...tp gambo depa tgk wat promo baru2 nie ade ler...jadi ler kan dari tak de...
http ...
naqies Post at 16-2-2010 00:34

menariknye promo dia...

aku pegi ikea hari ahad harituh....
plannye nak beli tv rack jer.. tapi bile dah masuk ikea tu, almaklum saje lah... rase mcm semua menda nak beli...
so, aku end up beli 4 items... tv rack, side tab ...
azradiza Post at 24-2-2010 15:18

hehe..rina pun p ikea last sunday..mmg plan nk beli meja makan yg rm195 tuh..sbb dh survey cari meja mkn yg agak bsar n harga bawah rm200..kt ikea je jumpe...kt kdai2 lain...ada tp..bila termasuk kos penghantaran...jadi mahal laa pulak...yg meja cermin + bulat..kecik laa pulak meja nye..baik aku pakai meja oshin kt umah tuh..lagi besar..mmg dh lama survey meja makan..sbb selama nie..pakai meja oshin tuh..tuh pun rembat dr umah mak...

rina mmg dr dulu lagi nk beli yg tuh..tp tgu kelr putih kuar.dulu masa memula promo nie kuar..dia letak kerusi kaler kuning...tak jadi laa beli.....nie dh kaler putih..mmg trus amik laa...sbb family kami tak besar..anak pun xde lagi...ok laa.

klo brg2 dia..mmg ada yg mmg worth it utk dibeli..ada yg mmg mahal giler...mcm lapik pinggan yg letak atas meja makan tuh..rina tgk kt mydin...kualiti sama cm kt ikea..mydin = rm 15 and ikea = rm10.   .. ok per...

142# azradiza ko bawak balik naik keta jer ker barang2 nie??
danedzya Post at 24-2-2010 22:04

ha'ah... angkut masuk kete jer.... kete aku bonet agak beso n lebar , so bleh sumbat masuk dlm....

Follow Us
rajin gak ke sana pasal dekat je ...
lau kena brgnya membeli gak ler tp itupun after dah survey kat tenet & kedai2 fella ke ape ke ...
mostly yg mmg selalu beli item2 acc dia coz murah & not bad juga kualitinya...

hm..bagi aku murah je kot.. aritu my fren beli satu set meja makan [six seater]  dapat kerusi RM 45/each and meja RM 199 so total dia RM 469.. jumpa kat Kedai Perabot Seng Guan *bukan nama sebenar* design dan make yang sama dia jual 599.. hahaha..

kualiti ikea memang padan ngan harga.kadang2 ikea nyer design sangat menarik dan kita sendiri tak penah terfikir kepentingan benda tu.

contoh barang aku beli kat ikea ialah KOMPLEMENT hanger yang aku guna untuk sangkut banyak2 tudung.
pastu meja study yang aku tak tau namanya,dapat lak beli kerusi warna merah padan ngan meja.
memandangkan aku student so bagi aku ikea ni murah dan dijual dalam lingkungan bajet.
tak complicated sangat so aku boleh pasang sendiri.
tapi esok2 kalau aku dah ade rumah sendiri dan dah kawin aku mungkin tak beli ikea untuk perabot2 sebab designnya agak simple macam untuk orang bujang aje.

http://ikea.com.my/bedroom/?deeplink=promotion

esok aku nak gi ikea,semata sbb nak beli Komplement Multi Use Hanger tu..murah tu rm19 je. mebi nak angkut 2 sekali
and nak beli stool warna itam rm4.90.and nak mamam chicken chop yg cuma ade till promo ni je.sbb tgk dia guna gravy yg sama mcm meatball tu rasanya

kualiti ikea memang padan ngan harga.kadang2 ikea nyer design sangat menarik dan kita sendiri tak penah terfikir kepentingan benda tu.

contoh barang aku beli kat ikea ialah KOMPLEMENT hanger yang a ...
tabasco Post at 30-3-2010 18:11

KOMPLEMENT hanger nih dah start glemer dah... dah banyak kedai jual tudung pakai menda alah ni wat display tudung...

149# tabasco

komplement hanger ni popular jugak ek... my wife pun ada beli

kan??
lagipun sebelum ni tak penah orang jual hanger untuk sangkut scarf.itu pasal la hanger tu boleh popular.aku beli awal tahun lepas kalau tak silap.kualiti pun bagus,padan dengan harga.

aku mula2 nak bli multi hanger tu,bertangguh2..sbb tgh rega rm25.90 kot klu harga biasa.
sekali bila aku gi pasar mlm jln TAR sabtu mlm tu,aku tgk ade org jual design yg sama,tp xsetanding la kualitinya...bila aku tanya berapa-dia cakap Rm26 ke 27 tah!

chaittt..trus aku wat keputusan beli. now offer smpi 18April je..rm19..ni nak pegi ni..nnti aku upload pic ye

skrg hanger tu dah ramai org jual... siap ada pulak jual online.. sah2 mmg ikea punye.. dia jual RM50! gile hape?? klau org taktau maybela beli. so far lubang2 hanger tu belum penuh lg ngan koleksi scarf aku. ekekek... tp senangla.. nak2 tudung2 fesyen skrg ada awning. takyah risau awning rosak.

haritu aku beli billy rack... okla.. so far ok. walaupon rasa mcm mhl compared to design dia yg ala2 rak biasa kt giant tu je.. tp yg penting dia lagi teguh n adjustable height. so adjustla ikut saiz buku tu. berbaloi la....

ikea ni bagi aku satu je menda yg leceh sket... kene pasang sendiri... bulan 7/8 thn lepas aku ader beli 5-door drawers ( KLIPPAN) rasenye ... balik2 rumah, excited giler nak pasang.. skali bukak2 tengok instructions nye, adeii, payah giler nak paham....last2 bungkus balik letak tepi... finally bulan lepas baru aku assemble balik menda alah tuh.... huhuhu...

aku suka giler pasang perabot ikea huhuh...kadang2 leh pulak salah pasang tapi cantik gak..

155# talapia

aku penah tgk-kat jln TAR. lain kualiti dia. rega almost 30 gak.
pastu ade tgk kat kedai2 tudung,mmg lagi low quality la dr appearance pun.
rm50? giler aaaaa

mmg pujaan hatiku. RM19 je. so sambar 2 terus. napela dia tak wat kaler lain ekk..  

ni promosi bedroom week. Rm8.50. tp smlm ayam tu ala2 overcooked. gravy lak masin, prefer gravy meatball je..

ni DILLN bed storage yg aku dok cari,tp baru jumpa. RM39.90 je.

the cheapest thing i love-RM4.60 je. EVERT stool-tp leh la klu nak wat baldi ke apa ke..stackable..

ni sesaje je bli Dralla board ni. sbb dia leh lipat2..1 cik abg amek utk biz dia.1 utk umah. RM9.90 utk 2 board

pastu bli beg ikea Frakta biru tu 2 beg. senang klu nak angkut byk2 barang..dulu beli rm3.90,now rm1.90 je each

Rate

1

159# TumblerTK

sopping sakan nampaknye....