CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Lejen

[Dunia] Sebenarnya tiada konsep zero-interest di perbankan Islam

TuntungReturn posted on 19-6-2013 05:52 PM
baru2 ni bekunjung ke kedai buku mencari buku bekenaan undang2 islam.perbankan islam atau ekono ...

Hahahaha......dari pengalaman tuntung itu dapat lah gambaran tepat tentang apa yang di katakan "Islam" oleh majoriti orang Islam  masa kini.

tobby posted on 19-6-2013 06:14 PM
mrk ingat Allah boleh ditipu oleh penasihat2 syariah bank.

Dan mereka mahu membimbing kita masuk syurga seperti mereka........

soebyuk posted on 19-6-2013 05:56 PM
ooo .. ini ker konsepnya ... 2 bulan lepas ada beli umah ambil loan..... die cover sekali ngan ins ...

Jumalh RM9k itu adalah bayaran untuk premium insurans. Selalu perlindungan akan diperolehi dari syarikat insurans yang berkaitan dengan Bank itu juga, samada anak syarikat atau sister company.

Baru baru ini ada Bank yang mahu buat konsep perlindungan insurans yang sama dengan produk Sewa-Beli dan Al Ijarah Thumma al Bai mereka. Maideen bagitahu, peruntukan dalam Akta Sewa Beli 1967 (yang juga terpakai untuk Al Ijarah Thumma Al Bai) tidak membolehkan ianya dilakukan. Mereka suruh Maideen cari jalan juga untuk mengelilingi peruntukan Akta 1967 itu.

AwgSagi posted on 19-6-2013 07:06 PM
Dulu saya pernah buat loan kat satu bank & ambil insuran kat bank lain. Loan yg ni dia pakej sekal ...

Sama sama.

DTECCONAN posted on 19-6-2013 05:41 PM
inilah masalahnya, nak pinjam 10 juta tapi kena beli sesuatu dgn harga 16 juta
awat tak l ...

cara punaisihat-punaisihat syariah bank2 isle ni mengolah akad bank sama mcm kaedah ulama syiah menipu Tuhan dlm bab menjadikan sah utk seks dgn ramai lelaki.

mut'ah syiah membolehkan ramai merasa seks percuma secara 'halalan toyiban'

DTECCONAN posted on 19-6-2013 11:33 AM
kalau belajar lebih mendalam pasal muamalat Islam, bukannya semua mazhab kata boleh....... ada yg ka ...

ostat zaharuddin kata letak la 600 ribu sekali pun tak mengapa sbb isle tdk pernah menghalang bank mengambil untung berlipat-lipat kali ganda. rasa tertindas itu hanyalah perasaan orang ramai semata-mata karena tiada yg memaksa menandatangi akad yg telah ditetapkan oleh pihak bank. Pihak mangsa sendiri yg datang ke bank lalu sign & setuju dgn akad tersebut maka tanggunglah sendiri kata ostat yg sgt pakar dlm perbankan isle itu.

Follow Us
tobby posted on 20-6-2013 12:15 PM
ostat zaharuddin kata letak la 600 ribu sekali pun tak mengapa sbb isle tdk pernah menghalang bank ...

aku tak boleh la nak bangkang dia lebih2, sebab tak habis lagi master

dia dr, jadi kena tggu lama sikit la

DTECCONAN posted on 20-6-2013 12:20 PM

dia dr, jadi kena tggu ...

dia & geng dia dah lama dah cari makan dgn jadi punaisihat kerja dgn bank..... dah kenyang sangat dah. so tak berapa nampak bila org kata bab2 penindasan ni.

kambeng_masam posted on 18-6-2013 05:09 PM
mana2 bank...korang ingat ikhlas ke nak laksanakan produk tanpa riba' ni? Sebut bank je mmg dah tent ...

negara rsnya mcm blom ada lagi.. tp negeri ada, negeri Kelantan, bg pinjaman perumahan pd kakitangan awam tanpa faedah..

sampai bila org islam nak diperbodohkan...

Maideen. posted on 19-6-2013 02:18 AM
Jadinya, Lkick ni bukan lah jenis yang kagum hanya dengan kata kata lobai kekununnya perbankan Isl ...

tompang tanya ...maideen kutuk2 perbankan isle ni, maideeen ni islam ka???

lkick2113 posted on 20-6-2013 06:21 PM
tompang tanya ...maideen kutuk2 perbankan isle ni, maideeen ni islam ka???

Oh betapa sedih dan terharunya Maideen apabila lkick bertanyakan soalan maut yang biasanya ditanya oleh pakar pakar aurat dan padang mahsyar itu.

soebyuk posted on 19-6-2013 05:56 PM
ooo .. ini ker konsepnya ... 2 bulan lepas ada beli umah ambil loan..... die cover sekali ngan ins ...

Bukan kah MRTA mmg digunapakai untuk  loan hatta konvensional dan islamic sekalipun?

Sebenarnya disebabkan kita tak ada masalah ekonomi relating to financial menyebabkan kita marah kena bayar dgn kadar tinggi banding dgn konvensional financing to bila ada masalah nanti, mmg islamic banking provide peace of mind. Chnya Britain Islamic bank punya performance sangat bagus waktu Britain teruk krisis kewangannya dlm 3-4 tahun lalu. Di Malaysia dulu waktu ada masalah kegawatan kewangan dlm tahun 1997-1999 mmg sesiapa yg buat islamic loan tiada masalah untuk bayar berbanding konvensional kerana kadar keuntungan tetap dan tak berubah. Ini satu faktor banyak cina bunuh diri kerana tidak mampu nak bayar konvensional loan diaorang.

Alhamdullillah aku tak ada loan samada konvensional atau islamic... tp this is my two cents worth opinion

tobby posted on 20-6-2013 12:15 PM
ostat zaharuddin kata letak la 600 ribu sekali pun tak mengapa sbb isle tdk pernah menghalang bank ...

aku hormat keilmuan UZAR bab dlm melontarkan pandangan berkenaan perbankan memang byk yg aku x setuju dgn hujah2 dia.....mana bleh kata pengguna/peminjam yg rela sign so kena tanggung sendiri........satu hujah yg sgt x bertanggungjawab.....dia seolah2 menidakkan tujuan riba' diharamkan kerana UNSUR PENINDASAN......sebaliknya menekankan kepentingan menjaga pemegang saham syarikat2 bank.....

axl_bach posted on 20-6-2013 08:26 PM
aku hormat keilmuan UZAR bab dlm melontarkan pandangan berkenaan perbankan memang byk yg aku x set ...

selagi dia tak duduk dlm 'kasut' org yg kena tindas selagi itu dia takkan 'faham'. dia kena merasa rumah dia kena lelong, lepas dah kena lelong masih berhutang ratus2 ribu dgn bank isle. masa tu baru tau langit tinggi rendah. selagi tak kena tak tau. selagi kenyang makan gaji dgn bank selagi tu tak tau apa rasanya. itulah yg diberitahu oleh presiden persatuan pengguna p.pinang itu hari. kena tengok & melawat sendiri mangsa2 yg dah terkena.

axl_bach posted on 20-6-2013 08:26 PM
aku hormat keilmuan UZAR bab dlm melontarkan pandangan berkenaan perbankan memang byk yg aku x set ...

Aku dah berzaman menyampah ngan mamat tu. Kalo orang argue secara baik ngan dia pasal perbankan islam, dia bukan main siap angkat2 suara cam orang emo nak marah..... Rilek la, hang ingat hang sorang ke yang pandai? Orang lain jadi penasihat bank elok je bila berhujah, takde nak angkat2 suara dan emo kemain.

scorpionkiki posted on 20-6-2013 08:08 PM
Bukan kah MRTA mmg digunapakai untuk  loan hatta konvensional dan islamic sekalipun?

Sebenarnya ...

dulu konsepnya insuran hanya cover certain2 kes jer ... yg terbaru ni, diorang cakap kalau terjadi apa2 kat diri kita , pinjaman tuh kira dah hapus sekali.... . so senanglah pewaris die nanti ... .. itu kata dorang lahh ...

tobby posted on 20-6-2013 10:02 PM
selagi dia tak duduk dlm 'kasut' org yg kena tindas selagi itu dia takkan 'faham'. dia kena merasa ...

Tak silap aku dulu asri pernah cakap lebih kurang camni......."Yang jadi penasihat2 bank ni jangan asik kerjanya dok fikir nak menghalalkan penindasan bank tu pulak".

Babai posted on 20-6-2013 11:26 PM
Aku dah berzaman menyampah ngan mamat tu. Kalo orang argue secara baik ngan dia pasal perbankan is ...

nak tergelak bila ada ostad2 bank cuba menjadikan perbankan isle itu ala-ala maksom. tak boleh menegur walaupun rumah korang dah kena lelong dek bank isle.

DTECCONAN posted on 20-6-2013 12:20 PM

dia dr, jadi kena tggu ...

Pedulik apa dia phd ko master. Benda dia tak betul ko balon je.
Even ko hujah elok2 pun aku gerenti mamat tu akan slow2 makin angkat suara. Boleh ke nak berhujah dengan orang emo camtu?