CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Luahan Seorg Dr. Ttg Realiti Siswa Lepasan Best Uni VS Low Ranking Uni

Duta lover replied at 21-9-2015 04:12 PM
Bagi aku score exam tu adalah pencapaian peribadi aku sendiri
Aku sgt2 suka exam
Sbb aku rasa be ...

sy pun suka score cgpa
lagipun parents bg hadiah kalo markah cantik A A A A

lagipun suka membaca dan pandang sudut lain sesuatu perkara
actually bila baca kita byk tahu pemikiran org. camni camtu
ilmu ni ilmu tu

so i cherish knowledge too.

Sorryla x terima siapapun mamat ni yg aku x kenal lgsg punya pendapat... Kalau bapak zeti gabenor bank negara yg ckp akak terima...

4 orang punye finding die nak generalise semua student? malu wei aku belajar qs..
pada aku yg parti-time student ni, score tinggi sebab nak dapatkan kepuasan diri n make sure yuran mahal tu berbaloi berbaloi dibayar..
but seriously Sr?
buat malu Surveyor dia ni..

Ni yg pointer rendah ni salunya sebab kat asrama kawan2 ajak main game xyah blaja.. Pastu pegi dating dgn aweks. Atau tgk movie. Atau amik weed. Hahaha

Experience aku lak 70% yg takut2 or gagap masa interview tu la yg bagus buat keje. Tp kalo yg pum pang pum pang.. Hmm kejap je la xsampai sebulan da bole nampak belangnya hanya pandai cakap. Hahaha

sam_survivor replied at 21-9-2015 10:16 PM
cgpa tinggi sbb dia banyak hafal2 je kat text book, tapi luar drp scope tu dia tatau dan taknak am ...

time exam, kasik muntah keluar........

jika spesis2 ni dilantik menjadi cikgu / pensyarah, negara kita akan hasilkan tenaga buruh yg cemerlang macam robot  

Follow Us
tungkai replied at 21-9-2015 11:45 AM
iols google tadi katanya dari USM. iols syak lepas abis Master pastu keje 2 tahun pastu sambung Ph ...

Yer ker ingat grad dari MIT....paling koman pun harvard....rupanya usm jer...choiii

ex-ofismet aku cgpa tinggi kemain. tp bab keje, fail!

nak buat graph presentation pun terkial-kial. baru dgr dia bkk mulut je, kitorang smua dah nguap.
belum tgk graph dia lg. boleh bikin pengsan.

tp cgpa dia tu yg dia banggakan sangat. dah tu je modal dia nak up kan diri sndiri.
smpai kdg2 time meeting kitorang berdoa supaya dia x perlu nak present apa2 dpn bos.
sbb acapkali akan mengundang kemarahan bos je.. huhuuu

-electrifying- replied at 21-9-2015 05:44 PM
samalah ... kt opis ni xleh bkak gmbr... dorg dh block

sadis.. tp iols akan gigih bukak thread ni sentiasa, kot2 mse tu dh x kena block esp nt time lunch jam 1.00 nt

eh gigih pulakkk

Nampak sgt 2 org calon dari UM dan UTM tu just ulat buku semata2. Tak melibatkan diri dgn aktiviti yg boleh cungkil/kembangkan bakat leadership/teamwork/problem solving  dlm diri. Mana ada kompeni yg nak hire orang2 mcm ni kalau ramai lagi candidate lain yg lebih promising?

mbhcsf replied at 21-9-2015 07:59 PM
kalau di UK kat top uni group yg student  elits ni selalunya jadi RA , research fellow yg memang a ...

agree with u.. yg penting intelik n knowledge candidate mesti tip top.. side2 attitude like presentation skill, sosial, team building semua boleh di polish..
tp cuma dalam kes interview ini agak pelik top student tak perform, soalan x jawap dengan baik and tak focus masa interview (according this dr la). .. maybe ada reason top student ni tak perform sgt.. small company maybe?

and kadang2 ada candidate yang datang tgk company kecik terus tak berminat.. nak cabut nnt bad record plak.. so layan aje interview but tak perform..

i believe kalau this top student masuk big company.. sure masa interview buat betul2.. who know kan

Apparently, gomen servants punya interview pandang cgpa sajork.... keje boleh buat ke x and skills belakang kira... oh wait.... keje gomen ngulo, ngopi and nyoping tudung paridah je kan so x yah skills xpe

so pengalaman yg sudah sudah ahli keluarga yg ada top position kat private macam big comp,like petronas,khazanah,shell, nasihat utk adik -adik kat luar sana yg baru nak masuk u.

-mesti top scorer dalam apa pun subjek yg diceburi..

-kalau boleh masuk top u kat dalam n luar negeri

-mesti kalau boleh top student
-aktif juara apa pun, wakil apa pun n aktif,
-ambik la kursus profesional sebanyak mungkin,certt
- english mesti tip top bercakap menulis,

-mesti aktif,rajin,daya kepimpinan.

contoh budak yg grad dari um,usm, dgn cambridge, mestilah calon cambridge top student kena sambar dulu..  

tapi top company selalunya dah buat hunting kat u ,us,uk,australia kat u  sana lagi.kat malaysia ni kiranya second layer lepas dah sambar kat us,uk,australia..so budak yg scorer rendah tak ditapis langsung nak masuk company besar besar ni.depa punya list yg pertama mesti top scorer..saja..baru nak panggil inter.ada dulu kawan baik dia kata dia langsung tak dipanggil interview lepas 2 tahun apply walau uk grad, n ambik technical punya kursus.dia appply mnc,shell, big company.semua tak panggil.walau english tip top.rupanya dia punya scorer cukup makan..patutlah semua big company tak call walau 2 tahun cari kerja..

Modngengade replied at 22-9-2015 06:33 AM
Yer ker ingat grad dari MIT....paling koman pun harvard....rupanya usm jer...choiii

Kenapa aku tgk dlm benang ni ko sentap kemain. Adakah ko termasuk dlm golongan high scorer bookworm yg dean list tapi bab alam pekerjaan hampeh sehampehnyer?

Duta lover replied at 22-9-2015 12:12 AM
Aku sgt2 suka exam
Sbb aku rasa be ...

aku setuju dgn ko... kecewa juga ibubapa zaman moden ni... macam tak beberapa pentingkan akademik... katanya... yg penting minat.. hasilnya ialah pada dua tahun lepas team aku wat survey rerata budak budak sekolah nak jadi PEMAIN BOLA SEPAK atau CHEF ..... hmmmmmmmmmmmmm kesian... dan ada parents dah anta anak pergi kursus kulinari walhal keputusan SPM boleh masuk matrik .....

aku jumpa ramai budak2 scorer yg boleh buat keje..... ada yg dean list.... anugerah dekan.... anugerah presiden.... keje pun baik baik dan masih lagi bagus ... mmg tip top laaa.... org kenal dia dari sekolah.. dari universiti.... masters dan phd dia semua 4.00 dan maintain kebagusannya sampai aku pencen... dia masih kekal bagus... dah prof dah kawan nih.... yang paling penting... species ni tak sombong.... maybe mereka ni baby boomers.....yg ibubapa sangat keras dalam menddidik anak.... dan mmg percaya kepada guru yg mendidik.... atau mungkin zaman tu tak de smart phone...

bagi aku... yg dah interview bebudak freshie ni.. aku masih lagi tgk CGPA .... dan interview.... aku rasa kalau CGPA rendah.. tetapi bagus dalam interview.. ada dua kemungkinan... PERTAMA mungkin dia ni petah bercakap.... tapi macam forumer sebut ... jenis tak nak buat keje... buat presentation je... --> yg ni masuk keje sure bijak taichi keje...... bahaya untuk organisasi... KEDUA dia mmg tak bernasib baik...... atau tidak beberapa pandai.. tapi boleh survive and good in presentation.... (yg ni aku rasa jarang) yg ni pulak.... rasanya akan jadi follower.... aku bajet masa kat UNI tak excell sbb species ni suka ikut orang.... lepak lepak ke... apa ke.. dah tau tak pandai... rajin laa belajar... hihihihi dan yang ni kalau kat organisasi... a follower, ada baik ada buruk..

tapi kalau CGPA Bagus... dan boleh sikit2 cakap.. ada konfiden.. tau apa yg dia cakapkan... aku pilih yg nih...... walau cakap tak bong bang bong bang... aku rasa dia ada intellect... cume nak guide je........ dalam organisasi aku keje.... tak boleh nak jadi follower sgt... kang satu keputusan tak buat... walau pun ko orang baru.. kekadang kene buat keputusan... dan dalam keje swasta ni kene juga ada otak untuk buat pertimbangan..... so.. CGPA yg bagus.. aku tetap tengok.... cume dari UNIVERSITI MANA aku agak selective... IPTA ada ampun... IPTS ... aku fikir seribu kali...

Duta lover replied at 22-9-2015 12:02 AM
Akunada kawan yg ada degree
Penah keje n kompeni
N knowing her

Yes ada orang macam ni
Tak pentingkan pangkat and gaji as long as dpt satisfaction kerja
Maybe masa belajar dulu pun sbb memang niat nak timba ilmu..tu yang dpt score

Tak semua pentingkan wang ringgit
Ada yg kerja biasa2 asal tak stress..boleh buat kerja dgn tenang..boleh ada masa fokus dekat family etc

Hiduo and pilihan masing2 kan..yg terlalu ambitious and workaholic tu bagus tapi selalunya annoying gak heheh

mzzenma replied at 22-9-2015 09:29 AM
Yes ada orang macam ni
Tak pentingkan pangkat and gaji as long as dpt satisfaction kerja
Maybe m ...

aku ada member... pemandu teksi.. tapi ada phd hehehehhehe mmg anak orang senang......... sekarang dah kawin dah..... masih bawak teksi...hihihihi

Duta lover replied at 22-9-2015 12:12 AM
Aku sgt2 suka exam
Sbb aku rasa be ...

Mzz pun suka exam walaupun asyik study lst minute ja heheh

Sbb mind map, nota2 semua dah siap everytime after class..so leps tu aman2 ja hidup

Dpt anc segala tu memang personal achievement yg sgt2 mzz banggakan..tak kisah lah kalau orang panggil mzz nerd pun

Tapi mzz mmg menyampah dgn set2 yang tak boleh present. Kalau sembang dgn kwn2 kemain pung pang kebaboom..tapi masa buat presentation menikus dekat belakang, lepas tu baca ja slide. Dpt mzz yg buat slide padan muka, keyword dgn graphic ja banyak..terkemut2 diorang present heheh

Bawa nota dekat tgn pun berjela2..kita bawa card kecik2 ja alahaiii

puterikhaleeda replied at 22-9-2015 09:36 AM
aku ada member... pemandu teksi.. tapi ada phd hehehehhehe mmg anak orang senang......... sekarang ...

Perghh ni mesti dia dah bosan buat kerja2 professional kan..bawa teksi boleh atur jadual sendiri, boleh jumpa orang..

Mak mzz selalu remind kitorang..treat everyone equally..sbb kita tak tau story hidup diorang macam mana