CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lucero

LESTARY - ASMARA [EPI. AKHIR 30HB NOV SELASA 9MLM TV3]

Close [Copy link]
sebab tu la diadakan musim ke 2... pesanan penaja : jangan tertipu dengan ending musim 1.. ...
RomizalRosle Post at 24-11-2010 09:14

ala en.romy bunyi nye ending season 1 mcm tergntung je....adoy....x kisah la en.romy nak tergantung part ape jnji jgn la tergantung part asmara n zaliya tu....

Hehehe…gelak sensorang saya baca komen-komen korang kat sini…semua pun memang dah sangat hangin dengan Melati, hehehe…sabar…sabar…itu reality hidup…kalau korang jadi Melati pun mesti korang masih mengharap kat Asmara jugak kan? Sebabnya dah konfirm2 kita tahu Asmara tu baik. Tapi saya nak cakap jugak…HISYYYYYYYY KO NI SIBUK LA MELATI! Hahahahahahahaha…

Hisyyyyyyyy tensennyer bos nih dok panggil2…bagilah can saya nak mengomen kat sini kejap….

Saya nak komen banyak scene

Scene Tria dengan bapaknye: baru episode doblas nilah saya rasa Tria baru start berfikir macam orang yang grad overseas, sebab dia kata dia tak sebelahkan sapa2. Oii cik Tria, banyak dah hint2 yang kau boleh hidu sebab apa Asmara kahwin ngan Zaliya…apsal saya rasa pemikiran awak ni macam tahap2 budak2 SPM je?...tak pueh ati betul!

Scene Asmara jumpakan Adam dengan Zaliya: Anak Awak? Ngape tak cakap anak kita? Asmara, kecik hati saya taw kalau jadi si Zaliya, konfirm2 saya nak mengalah dulu dan bagi awak pada Melati, nak2 pulak Melati masih mengharapkan awak kan Asmara? Bukan sebab tak sayang awak Asmara, sebab terlalu sayang, you deserve a better choice!...wawawawawah…tangkap leleh!
Namun…namun…namun…terima kasih Asmara bagi saya scene yang sangat syok sampai takleh tido, bukan sebab dia cium tangan Zaliya tu, (itu dah boleh predict dah walaupun tak tengok gambor en Romi bagi semalam)…huahuahua…part yang masa dia sebut “sayang mama sikit”…pastu…pastu…pastu part bila dia tutup mulut adam ngan jari telunjuk dia bila tiba2 Adam menguap masa dia letakkan balik kat katil baby…huhuhu…seorang ayah yang prihatin! Hahahaha hadoi la!

Scene Sahlan tepon Mama Zaliya: tergelak pulak aku tengok scene tu bila Mama Zaliya cakap…”habis kalau Asmara tak ambil, siapa nak ambil Adam? Abang?...hahahahahahaha… Uncle Sahlan, kene kau sedas dengan bini sendiri…tak terkata hapa kau!

Scene Nenek ngan Asmara kat dapur : “Ada orang koma bertahun-tahun nek…” Asmara, awak janganlah mudah putus asa, saya keciwa tau dengan dialog awak tu!...hisyyyyyyyyyyyy…Asmara ni, dia pulak yang buat saya putus asa! Hahahaha

Scene Aman ngan geng2 dia: dalam hatiku berkata… “Terkejut mak noks si bapok tuh!” hahahahaha…sapa pulak yang bapok nih? alaaaaaaaa, syed Ali, ko jgnlah wat watak yang bukan2…haku dah suka ko dalam cerita JIWA KACAU tu…tolonglah jangan jadi yang bukan2! Hahahaha…

Scene Melati tepon Asmara: kalau saya jadi Zaliya memang dah putus asa lama dah kalau tengok perangai Melati nih…Hambek la Melati, Hambek la Asmara tu. Haku tau memang dari dulu kau suka Asmara. Kau pun bukannya jahat, sebab ko tak jahatlah aku kasik can kat kau ni. kalau ko jahat, jangan haraplah! Sampai bila2 pun ko akan sayangkan Asmara kan? Dah, syuh syuh pergi ko jauh2, jangan kacau hidup aku lagi! Haku nak merajuk membawa diri... “it’s hurt to know someone is happy with other person, but, it hurts most when someone is not happy with you"…ahhhhhhhhh blah la kau Melati…haku merajuk!

Saya nak kongsi ngan korang jalan cerita baru, tapi takder masa nak taip…huwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa…

Aku lgsg dh xleh wat keje bile bace hints yg En. Romi kasi. Rase nak duduk menung smpi minggu dpn pikiaq ape nk jadi last episode nnt.

Hehehe…gelak sensorang saya baca komen-komen korang kat sini…semua pun memang dah sangat hangin de ...
nuwuwuda Post at 24-11-2010 10:23

i like...sama seperti yg aku dah suarakan dan terfikir nak suarakan jgk..hehehe.

Reply 1578# sellie003

iyer btl..x sangka pandai gak dia main bola kn..

Hehehe…gelak sensorang saya baca komen-komen korang kat sini…semua pun memang dah sangat hangin de ...
nuwuwuda Post at 24-11-2010 10:23

hmm...btul jugak kn....entah2 zaliya mintak suh asmara baik blik kot dgn melati...kn...kn...ye la klu org dah x bahgia dgn kite x kn nk seksa hidup org tu lg.....msti si zal syg sngat2 kt asmara sbbb tu dia wat permintaan cam tu....waa sedih2

Follow Us
ala en.romy bunyi nye ending season 1 mcm tergntung je....adoy....x kisah la en.romy nak t ...
mrs.bean Post at 24-11-2010 10:16

tak la tergantung sgt... cuma tergantung utk disambung je... tp persoalan2 utk musim pertama terjawab la... cuma terjadi something utk diceritakan pd musim ke 2...

wah...thread ni makin panas
byk org mngamuk...
sabar2 ye semua
wpon aku x suka gak melati
tp aku plg benci raziq
ape jadi ek kt jantan tu...

dah dekat sbulan, mula2 nk bunuh zaliya
alih2 lenyap je...part plg sedih & bkesan pada aku
masa asmara nk selamatkan adam
dia jumpa zaliya sekejap kan..aduh sedihnya
meleleh air mata aku...megenangkan ank nk bpisah dr ibu & suami
wpon sementara

waduh2 en.romy....bukan setakat nazilask je x leh wat keje....saya pun sama neh....tgh dok pikir apa la yg jadi episod depan....hehehe

waduh2 en.romy....bukan setakat nazilask je x leh wat keje....saya pun sama neh....tgh dok pikir apa ...
mrs.bean Post at 24-11-2010 10:33

hehehe... sy pun xleh wat keje dok pikir apa korang pikir utk episod depan... hehehe

Reply 1585# RomizalRosle

yer ker En Romi? asmara akn bwk zaliya ke rumah sewa dia..? yahoooo..!! best nyer..bila tu? ada dlm epi 13 ker..alahaiii...

hehehe... heran kan... watak perempuan lembut, baik hati n caring tidak disukai sebenarnya ...
RomizalRosle Post at 24-11-2010 09:08

Rasenye sape pun yg dtg in between hero n heroin akan dilahar kt porum tak kire la abah ke, mama ke, drebar ke. Dan sape yg tulung hero/heroin akan disukai cth : general batu namblas (walopun menanah tinge dgr dia membebel)

hehehe... sy pun xleh wat keje dok pikir apa korang pikir utk episod depan... hehehe
RomizalRosle Post at 24-11-2010 10:34

Tapi saya kene wat keje jugak!!!!!!!!!!!!! huwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

RomizalRosle Post at 24-11-2010 10:34

hahaha...bnyak yg kami pikir en.romy....risau la yg pasti...sbb hint en.romy tu mmg merisaukan tkut ending nye hmm x seperti dijgkakn....heheehe

jawapan bg soalan anda: hehehe

1) tria akn tau rahsia yg disimpan?
-sangat tinggi kebarangka ...
RomizalRosle Post at 24-11-2010 09:33

hadoiiiii en Romi..macam ni kalu bikin saya x leh tido mlm lh..dok teringat psl nex epi nih..semua soalan saya akn terjawab nex wik yer...haishhhh...makin x keruan lh aku nh...ampun En Hubby ku...maap kn lh isteri mu ini hahahhaa

Reply 1602# nuwuwuda

Pandai ko mengomen watak2 satu persatu... yg scene asmara letak jari kat baby tgh nguap tuh pastu lembut je jari tu ke dahi... mmg sweettt... sgt2... aku terpana tika tuh... sbb masa anak buah baby selalu gak bila nguap aku wat gitu...

Rasenye sape pun yg dtg in between hero n heroin akan dilahar kt porum tak kire la abah ke, ma ...
NazilaSK Post at 24-11-2010 10:39

kalo melati tu btl2 baik mmg tak kisah. tp malam td mcm nmpak dia mcm tak ikhlas jek. itu yg ramai melahar. asmara mntak tlg jenguk zaliya pun dia mcm xmau. kalo mmg dia ikhlas, baik, caring bagai mesti dia tak tolak. ni instead of nak jenguk zaliya, dia sibuk nak blk kg asmara. kat situ pun aku dah terasa melati ni takdela selembut dan baik mana. aku xkan menyampah kalo dia ni ikhlas. tp tak nmpak keikhlasan dia smlm.

Reply  nuwuwuda

Pandai ko mengomen watak2 satu persatu... yg scene asmar ...
sellie003 Post at 24-11-2010 10:48

saya pun selalu wat kat baby cam tu...mak saya memang baby sitter dari 20 taun dulu, so memang boleh agaklah kalau orang tu jenis prihatin ke atau tak ngan baby, pandai pulak baby tu tetiba nak menguap time2 tu gak...wahahaha...tapi scene tu nampak tangan ngan baby je... tahtah tangan tu bukan tangan Asmara...kuikuikui...ahhh tak kiralah, janji itu watak Asmara...kekeke... itu adalah scene2 yang saya nak simpan dalam hati. Bukan Shahz, tapi Asmara je...hehehe

Saya rasa asmara tuh mcm sengaja cakap kat zalia anak awak, ank awak... mungkin asmara masih tak pasti hati zalia yg sbenar samada sudikah kiranya zalia menerimaku sbg suami & bapa kpd adam sedgkn sebelum ini dikau pernah berkata berkali2 kepada ku mahukan perceraian setelah melahirkan adam... lagipun zalia belum minta mahap lg ngan suaminya itu secara jelas...

en romi kasi la sinopsis episod akhir!x pon kasi la hint2 zalia -asmara bersama ke!!x sanggop nak pikir melati ngan asmara!!resah x leh buat keje ni!pleaseee~~~~