CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
hu..hu..hu...terpaksa mandi air perigi bila air paip keruh mcm air sungai. Hari ni air paip dah ok, selamatlah pinggang saya dr kesakitan nak menimba air perigi yg sejuk tuuu....he..he..he...

Kak Har, insya-Allah, bila semuanya dah settle saya buat majlis makan makan....he..he..he...

Ye lah Cikna, alhamdulillah siap lebih awal drp yg dirancangkan. Lega......

Hari ni nak training buat ketupat daun palas lagi, tak pernah berjaya sejak mencubanya bertahun sudah. Asyik caping jer kata mertuaku. Tapi dlm hati teringat lemang/ketupat nasi/rendang mak abah di sana....

Seram&sedih baca kisah kemalangan jalan raya. Harap2 kita semua dijauhkan dr musibah semasa hari perayaan ini. Amin.

SELAMAT HARI RAYA AIDILFITRI...BUAT KAWAN-KAWAN YANG MUSLIM...:pompom::pompom:

Wah..senyap sunyi..huhu..selamat hari raya..semalam dah beraya sakan kat rumah family mak n ayah..hari ni kemana tah..

dulu rumah sy pun ada perigi, mmg selalu mandi air perigi sebab sejuk, best! sejuk dan menyegarkan!

saya pulak balik dari rumah nenek isteri semalam, nasib baik jugak waktu jadi cuma 200m jadi rumah. tetiba stereng kereta jadi berat dan saya drive slow sampai ke rumah. bila check bawah kereta nampak ada minyak kaler merah so confirm la power steering punya plumbing leaking. call pomen kereta, semuanya cuti dan hari selasa baru bukak balik. nak tak nak, kena la masuk sendiri bawah kereta dan check line mana yg leaking dan repair. nasib baik minor problem je, kalau tidak patah kaki la hari ni takde kereta nak melawat sana sini...

Kisah sedih pada akhir ramadhan.

Sabtu lepas, selepas suami dan adik2nya selesai membeli daging & ayam untuk digulai, suami  saya berbisik. Ni ada rahsia besar, jangan bgtau mek (panggilan mak di kelantan), Sudin, adik suami 2nd last terlibat dlm kemalangan di Kuala Krai, kakinya patah. Jadi mereka adik beradik yg lelaki terpaksa bergegas ke Kuala Krai untuk melihat sendiri keadaan adik mereka.

Saya yg mendengar berita tu terus rasa berdebar. Ya Allah, selamatkanlah Sudin.

Waktu membantu mek membuat ketupat daun palas, berkali2 dia tersedak, katanya sapalah yg sebut2 nama dia. Sambil bertanya manalah Sudin tak sampai2 lagi ni. Anak lelaki yg lain pun turut sama lesap. Kelapa byk tak dikopek lagi. Saya cuma mendiamkan diri.

Suami call dr balai polis, katanya Sudin dilanggar oleh kereta yg nak keluar simpang. Memang pakcik tu main keluar jer, nampak ada motor tapi tetap keluar simpang dgn terburu2. Pakcik tu cuma nak bayar RM1,500.00 utk tutup kes. Isy, mana cukup, 1.5k hanya utk baiki motor RXZ yg hancur tu, tuan punya badan, kos rawatan dan juga hilang pendapatannya sehingga sembuh tu nak kira mcm mana? Ermm...xpelah, buat report jelah.

Lewat petang baru suami dan adiknya pulang. Berpura2 spt balik dr meronda kampung. Cadangnya nak pecah rahsia lepas berbuka.

Masa berbuka, mek sebut2 lagi mana anak2 jatenya yg lain tak sampai2 lagi. Dah selesai solat, suami saya pun buka mulut. Mek, siap2lah, jom kita nak pegi Kota Bharu. Mek tanya nak buat apa kat Kota Bharu? Suami saya sambung lagi, jom kita gi melawat orang sakit kat hospital. Ermm....mek hanya boleh menahan sabar mendengar berita anaknya terlantar di hospital.

Parah juga  keadaannya. Patah peha dan betis.

Pagi syawal, saya sekeluarga dtg melawat. Kesiannya, sedih tengok keadaan Sudin begitu. Orang yg gagah sekelip mata menjadi lemah. Saya lihat pehanya bengkok sikit selain bengkak di pergelangan kaki. Kami sekeluarga cuba menghiburkannya, suapkan nasi kapit (nasi impit) bersama gulai daging dan biskut raya.

Adik beradik yg lelaki bergilir2 menjaganya di hospital.

Sekarang, kakinya telah ditarik semula dan proses memasukkan besi/skru telah berjalan dengan lancar. Alhamdulillah, semoga adik iparku yg seorang itu cepat sembuh. Amin.

Follow Us
Cuma yg agak menghiburkan saya, selamat sampai saje di rumah, terus telek orkid kat belakang tu. Ya Allah, terkejut tgk caelog swan keluar 3 spikes, cym dayanum pun keluar spike manakala anosmum alba dah kembang. Itulah pengubat hati.

Lega tengok semua pokok menten jer w/pun telah ditingalkan selama 5 hari. Berkat air hujan yg turun, rezeki utk pokok dr Allah.

1686# alifinara
simpati dgr tragedi dekat2 nk raya ni.....
teringat kesah kawan saya.....kes xcident gak......dekat setahun mc sebab patah kaki. sib baik la kos rawatan kompeni yg bayar. tp kalau dh spital swasta, mmg kos rawatan makan puluhan ribu.....dah masuk besi....pas tu kuarkan besi plak.....sampai kena top up duit sendiri. nk dpt duit insuran pun lama gak.....tp rasanya kalau org tu bayar RM1500 mmg tak cukup la.....

rupa2nya kejadian tu mmg ujian utk dia....dn lepas tu mmg ada hikmahnya....

itulahkan.............
rasanya benda sama jer sebab terjadinya xcident musim raya ni kan............
TAK SABAR............itu jer yg sangat2222 pasti.........
kalau tak kita......orang
kalau tak orang......kita
maklumlah.....setan dah terikat...........

sy skrg ni kalau balik kg (tumpat)..........
ada sesetengah minggu tu memang jem sesangat.......
belum lagi cuti raya cam ni..........
terus guna jln kg............takda lah panas sangat........
sebab kg kan....kiri kanan banyak pkk............jln pun cukup utk 2 kereta...........

jadi kalau jem pun kat jln yg memang yg takda jln lain dah nak pegi......
cam raya lepas.........sy guna jln yg sy sendiri pun tak penah lalu.........
tgk signboard akan keluar kat mana2 yg agak2 dekat ngan kaw. nak pegi...........
suruh suami ikut jln tu............dia ada tanya.........boleh ke....awak penah guna?
wah....soklan maut......
sy jawab boleh..........kalau dia tahu sy tak penah masuk.............
gerentinya dia tak nak..........

apa pun berbaloi guna jln kg............
w/pun jauh tak bersesak........
cuaca pun tak sepanas kat jln besar 3/4 line ni............

assalamualaikum & salam sejahtera semua

alhamdulillah...dah selamat balik beraya di kelate n selangor.harap kawan2 kat sini pun semua selamat dan bergembira di hari raya yg lepas.

2nd raya jumpa cdini.dalam kesempatan yg amat amat terhad (maklum le nak cepat.. nak pergi beraya rumah kawan) sempat le tukar2 benih ngan pokok anggur.tak sempat nak borak lama.cdini pun nak cepat gak.apa pun alhamdulillah... ada rezeki jumpa yea cdini..

petang semalam ( antara kul 5.50 - 6.20 pm) semasa ontheway balik dari tjg karang, singgah beli kerepak tepi jalan.ttempat jual2 kerepek, biskut2 raya n jeruk2 tu adalah sebuah nurseri tepi jalan.tahun ni dia buat jual2 kuih raya (tahun lepas taktau sbb tak balik raya tjg karang).tapi sebelum ni disitu hanya nurseri pokok hiasan,jual pasu2 n baja.

alkisah ada sebuah kereta yg berenti beli baja/tanah hitam.dalam hati kak aya tertanya2 adakah orang ini salah seorang kawan forumer HG ni???.. kak aya hanya senyum kat dia dan berlalu.dia nye kereta hitam.. tak ingat jenis apa.ada orang tua pakai tudung labuh yg kait bhg bawahnya.pakai celak mata.rasa2 mak atau mak mertua dia.

siapakah gerangan..... kalau betul member HG ni.. harap beritahu yea...

kak aya..........
pkk yg sekali ngan anggur jgn buang dulu..........
sebab yg kat umah ni dah kuar pucuklah............
tu pkk putat..........hope idup........
sy punya ni dah tinggal 3" inci jer sy ptg sebab kering.........
ingatkan dah mati........tp sebab letak ngan pkk lain tu yg tak buang tu...........

1686# alifinara
tumpang simpati kat dia n moga cepat sembuh....

dan al-fatihah...buat pakcik hubbyku...yang telah kembali ke rahmatullah pada hari jumaat lepas. cikna sekeluarga sempat braya n menziarahi pakcik di Simpang Renggam, 2 hari sebelum dia meninggal, keadaannya dah tenat jgk...sedih plak tengok..

Simpati pada adik ipar shida..mesti raya dalam keadaan yg tak keruan..

erm saya pernah alami keadaan tuh..thn 1991, sehari sebelum raya ayah saya kena langgar oleh pemandu yang tak bertanggungjawab..ayah cedera parah, kena hantar ke hospital ipoh..masa tu abg saya form 5, saya form 3, adik saya sorg standard 5 dan yg kecik sekali baru 6 thn..mak saya tak pandai bawa kenderaan, terpaksa minta tolong org bawakan g sana..masa tuh mmg susah cari org nak bawakan kami, mujurlah dua pupu ayah yg kebetulan baru sampai di kampung, baik hati bawakan kami..sampai sana..ayah masih dikecemasan dan tak sedar lagi..hampir sejam menunggu baru dia sedar..dan kami dibenarkan tgk..sedih sesangat, tgk keadaan mmg tak sangka ayah boleh hidup..alhamdulillah..rezeki anak2..ayah sembuh..masa kejadian tuh barulah saya kenal mana yg benar2 sedara..dan mana yg berpura2....

cikna,
takziah

Sebenarnya saya mc hari nih..kena demam selsema & batuk..tp bukanler HINI..sabtu lepas balik ke rumah penang..huhu berabuk bagai..saya mmg tak tahan dgn habuk..jadi selsema batuk..

salam semua...

hari nie baru start keje. tgk file yg nak kena follow uo melambak. call bank's officer pong tak dapat2. cuti lagi ker.  adehla...

sampai umah hari sabtu mlm. rumput dah tinggi paras pinggang. nak belek umah okid tak dapat coz kat compound tu takde lampu. jenguk yg kat tepi2 porch jek. lega bila tgk anak cili semua still sihat walafiat. yg tak sihat pokok mulberry. masa tinggal byk naik daun n buah balik tgk dah layu semua. rasanya tak ckp air. pagi smlm bila jenguk kat umah okid lega rasa hati... anak2 semua sihat2 ajer n ada yg dah kuar spike. hoya pong berbunga lagi. kemuning pong samer. melur siam pulak meriah berbunga.. gumbiranya hatiku. pic akan upload kat thread masing2

Lega sikit badan nih..haha baru lepas urut..sejam gak urutnya..bunga2 tak sempat belek lagi..nntlah..badan tak berapa sihat nih..

Alhamdulillah selamat beraya di Kelantan-Terengganu.  Dipermudahkan perjalanan pergi dan balik.  Syukur...

semoga ipar alif cepat sihat...masa balik ke kelantan dari kl pun ada terserempak dgn accident lepas skit jer bukit putus tu..