CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: adikmanje

List yang belum ada rezeki anak- part 2

Close [Copy link]
tulah zaara...alhamdulillah...kuasa Dia...selama ni kita duk sedih...skrg masanya Dia nak bg...pi lah cfmkat doc. cpt...brp weeks dah...bila EDD nyer...mesti bulan 9 jgk....sekapal lah kita kalo ada rezeki nanti....comey 24hb 9, dah nak raya...kot ada rezeki Tuhan nak bg merasa...tak buat bj rayalah tahun ni...nak malaram ke mana...hubby pun kata...dia pun tak mo bj melayu baru...nak tunggu thn depan...dpt pakai sedondon satu family...zaara...I'm soooo happy for you my dear freidn...tak sabo nak tau news ni...

Reply #17196 an4zaara's post

alhamdulillah zaara
tahniah dari aku
jaga diri bebaik no
semoga semuanya selamat

syukur la. awal tahun ni dah ramai kawan2 kita kat sini yang berjaya dapat 2 lines masa buat UPT
harap2 perkembangan yang sama terjadi pada yang lain termasuk o_k :pray:

Originally posted by oghang_kedah at 11-2-2007 11:18 AM
comey......kalaulah hati suami o_k terbuka untuk amik anak angkat mungkin o_k akan mintak info dari biras comey tuh. tapi apa boleh buat..belum rezeki

o_k, test yg ni dulu yer...hopefully ada news baik nanti...tapi kalau ditakdirkan Tuhan o_k & hubby teringin...insyaAllah, comey bleh saja tanyakan biras tu...dia tu rapat ngan sebuah rumah perlindungan wanita ni...kiranya kenallah dgn petugas2 kat sana...insyaAllah, anak sendiri ker, anak angkat ker...bg comey baby tu tetap akan jd baby kita...kalo dpt susukan...lagi bagus...

Reply #17197 cicomey's post

comey dok seksyen 27 ka? dulu hubby pun dok situ.....sblm we all kawen. dia duduk pangsapuri bunga raya kalau tak silap nama dia. pernah gak 2-3 kali o_k pi situ. punya la jem jalan situ :gila:. nak-nak simpang nak belok kanan......depa proton tuh..........perggghhhhhhh........

bagus la adik2 comey dok sekali buat peneman. selagi depa masih bujang, gunakan sementara khidmat diorang tuh. hehehe. boleh gak buat kawan.

Originally posted by an4zaara at 11-2-2007 11:14 AM
timer kasih comey.. moga lepas ramai kwn2 kita yg nyusul..
rupanya ALLAH bg rezeki kita tu thn ni.. dan kita sebagai pembuka tirainya
tp mcm kata comey selagi tak nampak rupa janin tu
mmg tak  ...

:setuju:
rezeki kawan2 aku tahun ni murah betul
lepas satu....satu rezeki Allah bagi
syukur....alhamdulillah
aku pun nak tumpang gembira sama-sama dengan korang gak :pompom:

Follow Us

Reply #17203 an4zaara's post

zaara........cepat-cepat pi jumpa gynea
jangan tunggu lama2
ya Allah........terujanya haku

Reply #17201 cicomey's post

tp zaara rasa EDD maybe time raya..
takpolah bye2 good bye ler dgn rendang bagai

tp tuler selagi tak lepas 12 weeks mmg tak sng hati dibuatnya

Reply #17202 oghang_kedah's post

timer kasih...
weii o_k dah buat upt belom..
jgn tangguh2 mana tau rezeki nyusul ...

tetiba aku teringat penangan JMD kot
tp apa2 pon sumer kuasa ALLAH yg tu penyebab jer

[ Last edited by  an4zaara at 11-2-2007 11:34 AM ]

o_k...hati comey ni berbunga2 sjk zaara kata dia positif tu...o_k jgn tunggu2 lagi...jgn tangguh2 nak test tu...comey ngan zaara pun takut2 jgk b4 ni....insyaAllah, petanda2 o_k dh ada...kalo positif dan tau awal2, then ada keluar brownish2 tu...at least blh ambil langakh berjaga2...doctor boleh bg ubat utk kuatkan rahim kita...

mana nak taukan...masin mulut kita semua....selama ni Dia tgk je kita mengenang nasib masing2 kat sini, dgr jer doa2 kita reramai kat sini...sekrg dia makbulkan pulak...bagus doa ramai2 ni...lagi mustajab lah...Ya Allah, Kau berikanlah rezeki utk aku & semua kawan2 aku kat sini...amin...

Originally posted by cicomey at 11-2-2007 11:21 AM

o_k, test yg ni dulu yer...hopefully ada news baik nanti...tapi kalauditakdirkan Tuhan o_k & hubby teringin...insyaAllah, comey blehsaja tanyakan biras tu...dia tu rapat ngan sebuah r ...

pagi tadi o_k dah buat upt.......tapi hasilnya negatif. o_k takde larasa sedih sangat sebab memang tak berapa yakin akan positif. tapi yerla. kalau positif pagi tadi tuh.......alhamdulillah. boleh la pi jumpadoktor & plan segalakan?

tapi bila negatif plak....... o_k tetap gembira juga. bukan rezeki lagikot. tapi perut memang masih tak sedap lagi la. dok mual jer. sarapanpun amik roti sekeping. buat alas. teringin nak makan nasi tapi taumemang tak boleh masuk punya. semalam pun lunch makan bubur jagung jer.agaknya angin masuk kot. ntah la.

period plak.....belum ada heavy flow. dok kuat spotting jer. buat masasekarang memang o_k tak solat. sebab kalau ikut history, periodkumemang begini. 3 hari pertama spotting. then day 3 or 4 baru heavyflow. tapi ni dah seminggu asyik spotting jer. confuse gua.

Originally posted by an4zaara at 11-2-2007 11:27 AM
tp zaara rasa EDD maybe time raya..
takpolah bye2 good bye ler dgn rendang bagai

tp tuler selagi tak lepas 12 weeks mmg tak sng hati dibuatnya

hehehe...dekat lah tu EDD nyer...comey hujung posa jer...isnin esok, genap 2 bln...cuma doakan nampaklah baby tu jumaat nanti, selagi tak nampak, hati susah....ni meh bg semangat kat member sorang lagi ni...o_k...apa tunggu lagi...

Reply #17210 cicomey's post

betul comey...
bila time mcm ni terasa ALLAH semakin dekat dgn kita..
memakbulkan doa hamba2 dia yg hina ni...
rasa mcm kerdil sgt kita ni

Reply #17209 an4zaara's post

psssttt.....psssttt..........zaara........edit ler balik nama aku tuh. guna nama o_k saja udah ler. kang ada opismate aku merayau2 kat sini.......terkantoi plak.......hehehe. susah aku nak bergossip.....tq in advance :tq:

Reply #17211 oghang_kedah's post

tp ada gak body yg tak bleh detect dgn upt..
hang punya tanda2 tu lebih kurang jer dgn haku...
hilang selera mkn tp hubby ku yg mkn menjd2..
abih haku punya selera mkn dia serap

o_k....tak apa...maybe baru sgt...kalo belum rezeki pun, comey doakan lps ni, next cycle ker...rezeki o_k akan dth jugak...o_k...comey bukan tak pernah lalui semua ni...dah pernanh, sampai putus harap dh...tapi rezeki Allah ni o_k, bukan kita dpt jangka2...alhamdulillah, sahabat aku ni kuat orgnya...istimewanya wanita mcm kita ni, apa dugaan pun, kita bleh hadap dah..psl kita kuat...

Reply #17214 oghang_kedah's post

udah ler..dah edit pon..
dah sarapan ke ari ni?
masak apa hari ni ke beli je?

Reply #17212 cicomey's post

kita dah buat upt pagi tadi. ada citer kat atas tuh. hehehe.
tak buat upt kang kena marah dengan kawan2
jadi baik aku buat cepat2
hehehehe............

Originally posted by an4zaara at 11-2-2007 11:34 AM
tp ada gak body yg tak bleh detect dgn upt..
hang punya tanda2 tu lebih kurang jer dgn haku...
hilang selera mkn tp hubby ku yg mkn menjd2..
abih haku punya selera mkn dia serap

uish tak dak selera mkn...comey lak, cam kompius ngan selera sendiri...kot pikir psl makanan mmg tak mo mkn...tapi kot dh depan mata...belasah tak hingat...bila doc tanya, selera mkn ok tak? my hubby tolong jwbkan...makan laju jer....hehehe...semua bedal...jumaat lps check...tekanan darah dah naik, doc. suruh kurangkan amik garam...habih tu, camno, kita mkn lauk kedai...tapi comey pun kuat mkn buah limau....nanti hubby balk baru lah dpt minta belikan buah lain plak...ni adik comey cuma pandai belikan comey buah limau jer...tapi comey bedal jer....

zaara, ada rasa cam cramp2 tak bwh perut tu...? comey ni ada rasa mcm tu lah..risau jugak ni...

Reply #17215 an4zaara's post

cakap pasal selera makan.........tuh la. aku pun sedih dengan selera aku skrg ni. taktau nak makan apa. malam tadi mintak KFC kat hubby....dengan bangganya la. alih2 lepas dia beli....aku makan secubit jer. kembang leher aku bau aroma KFC. muka dia frust gak tgk aku taknak makan. dia beli ayam 4 ketul. sapa nak habiskan? tapi alhamdulillah......habis gak cik abang aku makan......tu pun kena buat pusingan 2 kali.

haku makan gak KFC tuh tapi soh dia suap. dapat gak la 5-6 suap. lepas tu taknak dah.

ari ni lunch taktau nak makan apa. masak memang tak. beli jer.......tunggu abang balik la kot. ni dia kuar pi berbasikal ( bukan LTDL yer )