CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: heyyu

[Tempatan] PENIAGA MERUNGUT, ORANG TIADA DUIT BELI BARANG, KATA MUHYIDDIN

wanitajelita replied at 22-8-2017 01:15 PM
Sambal Hijau jugak yg paling sedap kann

sambal hijau lauk2 dia msk spenuh hati la..kalau tempat lain..mcm limau nipis tu..ulam2 je n ikan fresh..tp cara msk mcm ala kadar..byk lauk..tp ala kadar..camne nk sexplain ekk..

kalau sambal hijau tu mkn rs puas..sb semua pun sedap..aku kalau pi situ..berdiri lama kat lauk..sb xtau nk pilih mana satu..semua pun sedap..huhu..bkn aku je..semua org kot?

sitisitu25 replied at 22-8-2017 01:27 PM
sambal hijau lauk2 dia msk spenuh hati la..kalau tempat lain..mcm limau nipis tu..ulam2 je n ikan  ...

Yup betul masak lemak udang galah dia...memang umphhhh

zafreen replied at 19-8-2017 02:39 PM
Semlm I pergi kedai aceh terdengar sorg mamat ni tnye ada kerang tak... tauke kedai ckp x jual sbb k ...

kerang tu dah lah feveret aku.. td nak beli.. terkujat ok aku.. rm14/kg..gila lah..
dulu kat pasar borong rm5 utk 3kg.

ikan jangan cakap lah.. xda bawah rm10.ikan direct mersing kira fresh.. mslhnya ikan beku pecah perut masak keras pun org jual mahal.. sabo je lah

wanitajelita replied at 22-8-2017 01:22 PM
Seratus lebih seminggu?? Mak aii...wj beli sayur tetiap minggu sepuluh ringgit... tak masak, blend ...

mahal sb good food rs nya..xtau nk cr kat mana murah..kat umah aku ade kedai selain mydin n hero..tp kualiti ikan dia semua mcm da nk terburai perut..mmg la murah..sb sayur pun layu, ayam pun isi mcm da nk hijau, ikan pun mata da merah kan ..terpksa la cr kedai yg leh bg yg fresh2 tp mahal la cket.. dah kawen xde nye ko yg baya semua..mesti laki yg baya kan..aku dulu pun ms bjg blender epal gak hari2..aku groceries laki baya..suh dia stand by 500 sbln utk groceries je..tp as return aku msk la sedap2..sedap smpi aku yg naik 10kg..laki aku xde beza pun ..da skrg kne blender epal blk nk kne diet..

chazey replied at 21-8-2017 10:44 PM
Propah je rakyat. Masa bulan posa tempoh hari berkoyan2 jah ummah bersoping di tengah2 KL Jalan TAR  ...

window sopping je tu
amik aura raya
baru fefeeling raya
mana belanja sgt pun....satu beg plastik kecil
beli jeans ciplak selai 50 bukan ori pun
beli air bungkus...jajan jajan makan ketika berjalan jalan jamu mata

Betul..time ekonomi down jgn sekali ko baru nak start bisnes...time2 mcm ni purchasing power kurang...aku dah terminate FItness First & facial treatment tetiap bulan, sedihnya
Aku rasa FF pun susah nak survive sebab skrg byk condo siap gym & swimming pool...so susah nak dpt ahli baru, yg maintain FF ni cuma orang2 lama je...sebab byk geng & dah ada favorite instructors
Tapi aku ada cara nak dpt membership dgn harga 175 je sebulan, iaitu combine dgn AIA insurans but still utk new members, diorang bersenam di kondo masing2 je...
Baru2 ni Beauty Centre tu call aku knp dah lama x buat treatment, aku bgtahu yg aku xd job skrg. Kesian, aku rasa diorang pun dah kurang customer
Muka aku dah naik white head...skrg beli make up remover punyalah mahal, aku terpaksa guna minyak masak 2.50 je...Insy nak teruskan je sampai bila-bila... remove mekap je pun

Follow Us
NAT_11 replied at 19-8-2017 03:03 PM
Di Melaka ni, banyak gerai-gerai makan kecik ditutup
sebab ikan semua mahal. Kalau dah kembong samp ...

aku beli kembong masak 3 rasa sekor RM14...terkejut giler...
besar la jugak kembong tu tp harga mcm x masuk akal...

terkejutnya aku baca thread ni. masing2 jimat duit makan ke? kesiannya. aku simpati.
aku tak jimat duit makan wp aku sedar, aku ni sengkek.
aku nak order food delivery tapi, memanjang closed order seller tu.
mmg ramai siot orang order lunch dan  dgn pantas. aku baru nak pikir2. kul 8-9am baru decided, tapi, terlambat sudah.
lunch meal takde la murah sgt pun sampai orang berebut. Ada harga Rm10 or Rm7 plus delivery charge tau utk certain area. area ofis aku confirm kena delivery caj.
so, aku makan sandwich aje la dgn yogurt - dari vending machine.
cafe sendiri tanak. sbb byk citer khabar2 angin tak best. hahaha operator baru. org admin tanak layan.

utk dinner, mmg nak masak simple2 sup sayur or sayur goreng selain nak beli ayam masak merah itu pun kalau dapat peha. itu pun selalu sold out jugak peha aje la. part lain ada tapi, tinggal part tak best mcm dada, wings dan apatah.  arini tanak beli dah. frust tak dapat peha. makan telur goreng lagi best dari makan dada ayam.

eh. apesal aku dikelilingi orang galak membeli makanan luar nie?

ahad lepas gi giant permata cam lengang
orang tak gaji lagi kot ek

kembung mahal cik yah..sekilo RM18.90
so kalo size besar..logik le kot dia charge rege tu

wanitajelita replied at 22-8-2017 02:02 PM
Betul..time ekonomi down jgn sekali ko baru nak start bisnes...time2 mcm ni purchasing power kurang. ...

Beli sabun Amway G&H Complexion Bar, sudah.
Potong kecik-kecik, boleh tahan lebih setahun.
Dah lama tak pegi buat facial.
Duit seribu dua, macma-macam boleh buat.
Kesian diaorang kan.
Bisnes Spa banyak tutup kedai.

NAT_11 replied at 22-8-2017 02:19 PM
Beli sabun Amway G&H Complexion Bar, sudah.
Potong kecik-kecik, boleh tahan lebih setahun.
Dah l ...

Tu la wj stop hadrating facial (double clense, scrub, oxygen, remove white Black head, soothing mask & head massage, reflexology muka, mask dgn hand shoulder massage, last sekali hot stone massage barulah complete) sebulan 160 dgn GST jadi 170. Memang nampak different muka aku dari sagging jadi hilang terus selepas beberapa kali aku pergi.... tapi Klu sepuluh bulan dah 1700 kan...ko pernah x terbaca yg facial boleh ubah hidup ko jadi better impact of emotionally

Hana replied at 22-8-2017 02:08 PM
terkejutnya aku baca thread ni. masing2 jimat duit makan ke? kesiannya. aku simpati.
aku tak jim ...

Memang la hana, yg komen dlm ni berapa kerat...yg membeli lg byk kott...

Ada family mak bapak Dan anak kecil oder sepinggan nasi goreng Dan 2 gelas air itu share 3 org anak beranak, dah byk Kali terjumpa org mkn share2 ni

Edited by ninja boy at 4-3-2018 11:24 PM

Lunch mkn pisang goreng or apam balik or roti canai or kuih or buah hanya RM 2-3 jah jauh lebih murah Dari lahap nasik berlauk rm8, mlm masak sendiri 20 minit, memandangkan semua org takut dibuang kerja kena beringat

Thread propa orang2 dalam forum ni.. masing2 nak jadi juara kununn sesak la sangat

Berbalik pada harga ikan kaa sayur kaa apa kaa.. tu semua supply & demand.. rakyat malaysia sundri ramai yg malas.. golongan muda kt kg rela xkeje dari usahakan tanah masing2.. berlambak tanah2 bendang kt kedah dah kena buat rumah

hasil laut makin kurang, tapi demand tinggi .. yg penting .. najib kaa umngok gaak salah .. bangla pun buleh maju jaya .. camne local yg dok dabik dada kununnn kerja mantop dok meratib ke hulu ke hilir

skrg makan tengahari kat warung biasa pun dh rm 8- rm12. nasi lauk sayur air. 3-4 tahun lepas dpt la dlm rm5-rm7