CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: snipersnake2

LAMPE BERGER, SYN & RZ Corporation

masa kawan laki aku nak jerat nak soh dengar bebelan pasal Lamb Burger ni, konon ajak jumpa kat HLA.. nak bg project.. aku dgn laki aku saja je gi sana pakai track & tshirt.. memang nampak selebet gile la.. dorang pandang kitorang cam low class je... pirah mabok..

dalam MLM yg aku buat, dah tahap 2nd Level tertinggi taw.. apa class nak joint korang..

bisnes lampe berger nie bagus sebenarnya.... cuma org dah menyalahgunakan khidmat Lampe berger nie utk buat fast money....

Reply #158 wanz_inc's post

kawan aku ada join Hai-O ni..sian dia kena wat loan 20K smp skrg sorang downline pun x dpt cari lagi

Reply #163 adrienero's post

sumer business marketing yang berkonsepkan Payung nie.. payah gak sebenarnya... terutama yang pakai big big amount of money.... kalu takat yang cam CNI tu leh caya la... coz dah ader bukti....

aku lak tgh riso osmet aku ni...
pulangan tak nmpak lg..
dh berkira nk quit from gomen..
dpt duit invest LB nk bayo bond co RM50K..
then cabot wat full time LB..

ritu aku de cite dia wat DUA loan bnk...
1) utk betulkan umah kt kg
2) invest kt LB...

waaaa......

Reply #165 layan's post

susah tul tu... nak nasihat nanti dorg cakap tak bg semangat la.. kecewakan dorg la... mampuih..... sabor jer la.. kalu btul2 pulangan ada... kta leh tumpang gembira... kalu takder..

Follow Us
Originally posted by adrienero at 7-12-2007 11:47 AM
kawan aku ada join Hai-O ni..sian dia kena wat loan 20K smp skrg sorang downline pun x dpt cari lagi

betul ker? :kant: :kant: :kant: :kant:

tu hari kazen aku beriya2 ajak aku join, dia siap tunjuk cheque payment dia dpt dr hai-o. tp bila dgr kena byr upfront 20k , baik aku mainten dgn group aku skang..tak lah dpt 2k++ cheque, n no need to spent 20k one shot...

pastu aka kes kawan ko tu? apa return investment dia dpt dr 20k tu?

actually Lb ni elok aje...adreen sendiri pakai.....bau sangat wangi dan aromatheraphy yg bagus .....pernah cuba brand lain yg murah tp ya ampun.....bau busuk bila dibakar...

to me terpulang pd org yg buatnya.....i sendiri lebih kepada pemakaian sendiri and my close friend...malah customerku kalau dtg selsema or demam then keluar dari tempat kami selsema pun hilang .........dari situ aje daku dah blh jual Lb ni...

Reply #168 adreen77's post

kalu niat elok... ok ler.... tapi kalu niat nak Fast money nie.... tok sah jer la... lagipun mahal nak mampus... 2.5k harga menatang nie.. kazen aku.. konon2nya pakai mende nie... tapi.... biler g jer umah dier... takder pun bau aroma terapi... dah tu plak.. masa nak promote.. bukan nak demo.. nak pertikaikan pekerjaan org lain ader la..

Originally posted by adreen77 at 7-12-2007 09:32 PM
actually Lb ni elok aje...adreen sendiri pakai.....bau sangat wangi dan aromatheraphy yg bagus .....pernah cuba brand lain yg murah tp ya ampun.....bau busuk bila dibakar...

to me terpulang pd ...

LB itself produk yg ok.... bagi sape2 yg mampu la..... cuma pihak yg memperalatkan produk LB ni untuk cover skim piramid mereka ini yg buat LB ni  dpt reputasi buruk.

Contoh katakanlah macam Panadol.... satu produk yg bagus. Tapi tiba2 ada la satu mangkok yg ambik Panadol ni utk jadi produk skim piramid dorang. Jual berkali2 ganda lebih mahal pulak tuh... Tak pasal2 panadol dpt nama buruk.

So mangkok2 yg dok defend SYN/RZ dan suku sakat piramid ni.... GO TO HELL la korang!!!! Toksah la dok tegakkan benang basah konon ada org yg betul2 dapat duit ribu riban buat skim ni. Hello, buat bisness arak, judi, pelacur pun boleh jadi kaya tau. Tinggal soal haram tak haram saja. Berkat tak berkat saja.

Reply #158 wanz_inc's post

aku [un sama.. ade org nak promote join benda nie.. ajak gi dinner la.. pakai sorg2 atas bawah LV, tp tak perasan plak aku.. LV ori ka LV celup...

Originally posted by si^etok at 10-12-2007 01:42 PM
  aku [un sama.. ade org nak promote join benda nie.. ajak gi dinner la.. pakai sorg2 atas bawah LV, tp tak perasan plak aku.. LV ori ka LV celup...

lepas dinner tu dia yg bayarkan semua ke, atau dgn muka tak tahu malunya dia sebut "AA ye, American style"

hehe. aku sokong tul statement en polis, produk LB nie agak best sebenarnye. bole menenangkan minda. mebe kena bayar mahal sbb kualiti yang lebih elok, tapi aku tak nafikan la die mark up giler2 punyer untuk support duit bonus ahli2 die. tapi as mentioned, ada la mangkuk2 yang peralatkan produk nie nak wat skim cepat kaya. last2 kayap n LB gak yang dapat nama. isk sedey2..

ni cerita aku lak..

customer aku ajak jumpa dia nak ambik brg kat depan HLA, aku pun pergi lah bwk anak aku..ingatkan nak ambik brg aje,,rupanya dia nak introduce pasla LBni..2 jam.,,hampeh..org melayu tu..pangkat Marquis dah,,,

aku dan anak aku dah tension dah sebab lama sgt..aku ckp takde duit...dia ckp tak pa...dia ckp janji da hati nak join...masa mula jumpa ckp tak paksa nak join....tapi bila aku ckp tak mau..dia terus paksa..joint..dah lah mahal..mana aku nak cekau duit...

besoknya, dia suruh byr dgn gi training..langsung aku tak ckp tak mau...tak payah lah tunggu aku...

aku tak suka cara nya tu..bila aku ckp tak mau ,,dia asik lah nak suruh..nak balik pun tak bagi suruh gak dengar crita dia tu..
tu yg kau bengang tu..

ko cakap kat org LB ni kau takde duit.... pastu cakap 'apa kata ko tolong sponsor je la yuran keahlian aku tu dgn duit ribu riban yg ko dah dapat hasil untung buat LB ni'

tak pun minta dia pinjam kan RM36K tu.... tengok apa alasan dia bagi nanti

fuh...nasib baik tak terjebak join LB ni...nasib baik jumpa thread ni...ari tu ada la jumpa mamat melayu ni....dok citer kat aku pasal LB...aku kata okla....aku mintak citer plan...dia takmo citer...macam2 alasan la dia bagi...tak abis2 suh aku gi menara HLA tu...lupokan jo la...huhuhu...

produk dia memang bagus.. x boss aku dulu pakai letak dalam bilik dia.. bau memang semerbak harum... tapi aku tak mampu le nak beli.. kalau mampu pun, syg duit wo.. 3k utk burner je..

Originally posted by polis_kata_jgn at 9-12-2007 08:48 PM

LB itself produk yg ok.... bagi sape2 yg mampu la..... cuma pihak yg memperalatkan produk LB ni untuk cover skim piramid mereka ini yg buat LB ni  dpt reputasi buruk.

Contoh katakanlah mac ...

Yes, very well said..en polis.. produk LB ni mcm dah diperalatkan utk cover skim piramid dorg..
Bknnye dorg stress on their produk pun kalau nak ajak kite join.. Lpas tu nk paksa lak..

Originally posted by polis_kata_jgn at 11-12-2007 08:17 PM
ko cakap kat org LB ni kau takde duit.... pastu cakap 'apa kata ko tolong sponsor je la yuran keahlian aku tu dgn duit ribu riban yg ko dah dapat hasil untung buat LB ni'

tak pun minta dia pin ...

Ye..jgn minta sponsor byr yuran keahlian je.. minta sponsor jump pegi pangkat ape tu yg kene byr RM36k...
Tgk ape die cakap...

Originally posted by syaq at 11-12-2007 10:26 PM
fuh...nasib baik tak terjebak join LB ni...nasib baik jumpa thread ni...ari tu ada la jumpa mamat melayu ni....dok citer kat aku pasal LB...aku kata okla....aku mintak citer plan...dia takmo cite ...

aku rase mamat tu pun still BLUR pasal LB yg dier join tu... mcm kazen aku jugak.. asik2 ajak gi HLA..
kalau tanyer lelebih, x dpt jawab