CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Belum Setahun Kahwin, Suami Mahu Semua Belanja Rumah Bayar Separuh, "Nafkah Langsung Tak Bagi"

Laki aiols tanggung rumah, all bills, makan minum groceries...

I? Bayar kereta je sebiji... lain2 kereta tiada hutang...  eating out kalo i teringin,  yang mahai2 ka, i belanja lah, gilir2 dgn dia...

Dah 6th year kawen... tak pernah sekali pun kitorg berkira...

Baru selesai renovation rumah... kitorg tontong je...

Gaji aiols lebih mahal dari suami, walau company sama, jawatan pun lebih kurang... tp sbb aiols lebih senior & technical line... so difference is around 10k gaji kitorg...  tp aku rasa heols bakalan naik lg cepat dari aiols.. semoga heols cepat pintas gaji aiols... dia bekerja jauh lebih cemerlang dari aiols

_kelly replied at 1-4-2024 01:36 AM
tulah..si isteri memang dah tolong laki nya ikhlas tapi bila tanya pasal nafkah ehhh tetiba2 kata  ...

kan? kalo sebelum kawen memang dah bincang awal dan setuju, belanja rumah byr separuh2 memang tak patut la bini bising2 nak komplen. ni dah selamat jd laki bini... tiberr laki tunjuk true colours. Jantan mcm ni takmo bini tapi maid yg tolong bayarkan bil. kalo mcm tu baik teruskan hidup sbg andartu sampai mati. nak puaskan napsew beli jah dildo

tingat bideo psl jantan nak cari bini yg urus rumahtangga, tp kedeks bg duit belanja

Man: "I want to provide for a woman who will take care of our family"
Woman: "Ok, i want to be provided for and take care of our family"
Man: "How dare you"

midori888 replied at 2-4-2024 03:52 PM
gaji dia alhamdulillah....tapi biasalah besar periuk, besar lah keraknyer....baru nie tayar motor  ...

Amboi, seketul tayar motor harga 1500?

Lepas kahwin, kadang2 kena downgrade sikit.
Teringat awal2 kahwin dulu. Bersusun barang husband saya. Untuk muka lain, rambut lain.

Lepas da beberapa lama, sabun mandi, dari hujung rambut sampai hujung kukukaki
Kesian menengokkan

kepompong replied at 2-4-2024 04:04 PM
i masa baru kawen pun hb gomen entah nombor brp (gred) lupa...  2 tahun kawen dia resign sbb hb i  ...

Susah2 sis kepom pun ada asset.
Property, kan? Alhamdulillah.
Motif aiolls boleh ingat

Saya ada persona n axia jah. Persona tu pun dah boleh jadi besi buruk. Lama naw2 parking, tak gerak. Takde sape nak gerakkan.
Husband dah tak reti nak main clutch
Lagipun, dia ada kereta sendiri, tak sudi bawa persona saya

songket_merah replied at 2-4-2024 03:53 PM
uols 24jam duk mencirit kisah pasal adik uols je
pasal diri uols takde ke

dulu masa i muda2 berporom mmg letak kawan lah adik lah. Now dah tua macam tak kesah pulak i, i, i, i,

kesimpulannya.. heshe muda belia

Nurul8001 replied at 2-4-2024 04:45 PM
Amboi, seketul tayar motor harga 1500?

Lepas kahwin, kadang2 kena downgrade sikit.

yer, motor dia cc besar....agaknyer lagi besar cc lagi mahal maintenance...

hope cuols and hubby life much better now, susah2 dahulu, senang kemudian....insyaAllah...

Follow Us
midori888 replied at 2-4-2024 06:15 PM
yer, motor dia cc besar....agaknyer lagi besar cc lagi mahal maintenance...

hope cuols and hubby  ...

Alhamdulillah, okay2 la. Ada rumah tempat berteduh. Ada kenderaan nak bergerak. Keperluan sekolah anak dah settle, baju raya baru dah beli utk anak2. Untuk kami laki bini, tak beli baju raya tahun ni, tahun2 sebelum pun tak beli, sbb tak rasa nak beli. Takut roboh almari Tapi, dapat sedondon kami 4 beranak. Padankan je dgn baju2 yg ada. Lagipun, baju2 masih nampak baru sbb jarang pakai. Saya bukan popular, sedara mara mesti tak ingat saya pakai baju apa2, tahun2 sudah

Nurul8001 replied at 2-4-2024 06:28 PM
Alhamdulillah, okay2 la. Ada rumah tempat berteduh. Ada kenderaan nak bergerak. Keperluan sekolah  ...

Alhamdulillah rezeki cuols satu family....

dani-rox replied at 2-4-2024 04:32 PM
kan? kalo sebelum kawen memang dah bincang awal dan setuju, belanja rumah byr separuh2 memang tak  ...

hahahhaah ingat jantan melayu je wujud macam ni..mat saleh kepam pon sama mengharap bini bela hidup dia, layan bak raja tapi pada masa sama bini tu pon kena kerja sekali..yang dia tau, rumah berkilat lantai licin licau masakan terhidang atas meja..sah loser

green~tea replied at 3-12-2022 06:11 PM
Sayang kot.. tp kalo dah start bergaduh tu maknanya sayang dah luntur.. lama2 tawar hati.. kalo syg. ...

Ye kena cari passngan yg sama2 mature nak handle finance

Nurul8001 replied at 2-4-2024 06:28 PM
Alhamdulillah, okay2 la. Ada rumah tempat berteduh. Ada kenderaan nak bergerak. Keperluan sekolah  ...

over tau ayat2 u... hb keje gomen boss2 bukan takat ok, tapi terlebih ok... nama pun boss... takyah nak humble brag.... keje gomen byk insentif, privilege etc, kena fully utilise semua kemudahan tu, yg keje sendiri / swasta tak merasa tawww, situ je dah byk jimat...

kalau boss2 pun nak ckp tak cukup apa bagai, cemana lah nasib pegawai bawahan, yg baru grad, steno, kerani , driver etc

_kelly replied at 2-4-2024 10:50 PM
hahahhaah ingat jantan melayu je wujud macam ni..mat saleh kepam pon sama mengharap bini bela hidu ...

org pelik2 wujud kat mana2 .... antara kita tak tahu & tak tahu aje...

jgn jadi macampengecut bintang tu pulak.... asek nak highlightkan mat rempit mulayu kat tanah melayu. hadoiii

midori888 replied at 2-4-2024 12:46 AM
adik meols lelaki, dia ckp nanti kawen dia nak tanggung semua perbelanjaan rumahtangga dia....wife  ...

Mcm adik uols ok dia sendiri nak tanggung semua n dia pun nak ikut culture kita so takde masalah utk yg mcm tu. Yg jadi masalah bila yg tok laki tak mampu tp wife tak memahami dan membebel bila kena share. Lagi satu pasangan ni tak diskas ke apa tentang pengurusan perbelanjaan n kewangan dorg, mcm mana semua. Mungkin topic ni kena bincang sebelum kawin, baru tahu pandangam masing2 tenta g benda ni

_kelly replied at 2-4-2024 02:50 PM
hahahhaah ingat jantan melayu je wujud macam ni..mat saleh kepam pon sama mengharap bini bela hidu ...

Hoiii bangsattttt, klu aku yg ko nak cari gaduh konon tok laki kokesen mengharap aku tanggung dia? jauh ya ko melenconggg. Hello pompuan zaman dulu kala mengharap laki tanggung makan minum nak hidop buta kat donia ni, tok laki aku jauh lebih berjaya dlm career dia dan tak perlu sesiapa kena keja utk tanggung hidop dia. Duit gaji aku n duit dia akhirnya masuk dlm satu acc n diuruskan sebagai satu unit, itu adalah duit kami bersama; kami pilih utk urus kewangan keluarga mcm tu. N tok laki aku dlm dunia dia takde konsep cari bini utk buat org gaji, mak dia didik dia sama mcm didik adik perempuan dia, so dia didedahkan dgn buat keja rumah  n uruskan diri sendiri so umur 18 tahun dah keluar rmh pandai semua, uruskan diri sendiri masak segala. Sampai skrg aktive ambil peranan buat keja rmh basuh baju sidai baju mop masak keja kat garden bagaiii. Yg kepam n low classnya tok laki ko sbb tu ko merengek2 tak puas hati kat forum psl duit belanja lol kohkohkohhhh adoiiii padan muka. Aku takde apa yg aku takde apa yg tak puas hati psl duit2 ni, aku dr sebelum kasin dah dihujani dgn bunga dgn hadiah2 belaka sampai bagi aku tak dpt duit balnja dapo is nothing for me, aku lagi suka; it's not my job gitew beli2 brg dapo
Ko tu adalah perempuan yg takde maruah, perempuan yg tak berdikari, yg yg tak mampu hidop berdikari yg masih mahu mengamalian tok laki ttanggung makan minum lol what a joke, dasar perempuan bodoh yg tak beredar dgn zaman, pompua low classs, takde dignity ko ni, hidop nak makqn buta phuiii malulah skittt betina oiiii, hidop biar ada maruahh, tak payah merempan nak hidop ko kena tannggung mcm bewak, pegi keja betina oiiii belajar berdikari, sungguh memalukan huh

Edited by Nurul8001 at 3-4-2024 02:55 AM
kepompong replied at 2-4-2024 11:30 PM
over tau ayat2 u... hb keje gomen boss2 bukan takat ok, tapi terlebih ok... nama pun boss... takya ...

Alaaa sis kepom, janganla cakap saya humble brag.
Saya memang hidup biasa2 sangat kalau nak compare dgn kebanyakan kawan2 forem dlm ni.
Husband saya boss yg tengah2, atas dia ada banyakkkkkk lagi boss2 lain.
Kalau saya bebetul kaya, saya takkan pakai Axia.
Kereta saya memang Axia, tapi bukan jenis yg rahmah2 tu la.
Cuma, kereta Axia tu, saya memang beli cash, saya ada buka thread
Tu je la, yg saya boleh berbangga pun. jarang sangat org beli kereta cash
Ada org kata dia beli kereta cash tapi, buat loan dulu, lepas tu baru full settlement. Saya, memang betul2 cash, dari awal mula pertama mula. Begitu.
Beg saya paling mahal pun setakat Braun Buffel. Tu paling mahal taw

Hoiii bangsattt yg loser tu ko, tak puas hati zmn dah berubah ko masih nak meneruskan konsep tradisonalll family, tok laki tanggung makan minum wife, ko nak jadi bewak hidup yg ditanggung segalanya hanya sbb ko wanita? hoiii bangsatttt pegi keja dpt gaji belajar tanggung diri sendiri phuiii kohkohkohhh

Betina tak tahu kalu memalukan kaun, ko nak makan buta ke hidop kat donia ni? Semua org kena tanggung diri sendiri atau berkongsi dgn pasangan, dia nak hidup free, muka tak tahu maluuu. Couple sebelah rumah aku ni baru jual company dorg ratus million, wife tak tahu nak buat apa pegi keja kat airport, sbb di nak ada her own thing, itu org kaya raya, ko hadap nak org tanggung walaupun tok laki tak mampu phuiiii muka tak tahu malu. Perempuan  yg ketinggalan zaman huh

Ko punya pemikiran sgt kolottt bangsattt oiii, wife keja ko fitnah kena tanggung laki, what a joke huh mempunyai kerjaya sendiri tu satu identiti utk wanita modern; tak dpt duit belanja tu aku anggap itu satu compliment pd diri aku, aku bukan mcm perempuan zmn dulu yg tunggu tok laki bagi duit, no, i play an equal part, i bring something to d table too. Aku tak pernah meroyyan sepanjang kawin tak pernah dpt duit belanja dapo ke duit mekap ke, itsnever been an issue pun. Aku dpt je pun apa aku nak, tak payah duk buat bagi mcm elaun bulan2 tu, aku hanya perlu ckp aku nakapa or nak pegi sana  nak beli apa terus dibawa aku pergi tanpa persolan n  aku just pilih apa aku nak. But i dont need money aku ada cukup, makan tmpt tinggal semua, klu ada benda aku nak aku ckp je nak apa terus dibawaknya n belinya, no problem, we buy what we need, takde siapa nak begaduh psl duit. Ko tu yg haprakkk duit sbb ko ni perempuan yg nak hidup ditanggung, muka tak tahu malu, sbb tu ko meroyyan. Ko punya pemikiran mmg tak sama dgn aku, aku takleh masuk penikiran mcm ko ni. Kalo tok laki ko mampu blh le ko nak dia tanggung semua, agak2lah acikkk oiiii. Malulah skittt, aku hrp ko takde anak perempuan lah, klu ada mcm mana lah ko didik anak perempuan ko

Orenn1 replied at 3-4-2024 12:08 AM
Mcm adik uols ok dia sendiri nak tanggung semua n dia pun nak ikut culture kita so takde masalah u ...

betul tu, benda nie patut bincang sebelum kawen...ppuan pun bole agak lelaki tu mcm mana masa dating, kalu jenis nak go dutch manjang masa dating, maka faham2 lah sendiri nanti dah kawen camner....kwn adik meols yg baru kawen camnie, dia mmg nak wife dia share belanja rumahtangga, which beza dari adik meols walau diorg best fren...

Cari future husband yang membesar di rumah ada helper... Bukan housechores 100% di buat oleh mak.... Akan ada different mentality...