CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ieyaa

masalah parut byk di kaki#malu nk kahwin#

faraway1 posted on 10-6-2013 07:24 AM
kalau lelaki tu tak hansem, muka berjerawat, ada bekas panau,
gigi kuning jika kuat merokok, badan  ...

hahaha,,lawak lawak

wanitajelita posted on 6-11-2013 12:38 PM
aku punya hitam2 kat ketiak masa beranak dulu hilang tau.. pasal aku blender beras bersama kunyit hi ...

nice tips, tq wanitajelita..

Ko dh kawin belum??
Aku ada petua gak..coz dulu
Zaman asrama ada kwn bwk penyakit kudis buta
Satu asrama kena,tmasuk kaki ku.
Lg2 kulit aku putih.
Terasa hati ok org ckp kaki jamban.berdarah hati.

So caranya ko kisar banyak2 kulit kayu manis,
Pastu tiap kali sbelum tido sapu,jgn bnyk2.
Kang tbakar,coz panas.ni kat parut jerawat pun bagus.

Lpstu wat skrub sdiri,
Sangai beras hingga kuning,
Campur kunyit serbuk kisar hingga halus,
Buat skrub,dah gosok2 biokan hingga kering pastu bilas,
Pastu sapu losyen.
Cubalah..aku bnyak bg org petua ni.sbb org tgk kulit aku.
Ko dah skrub bdn ko,ko akan rasa halus sgt kulit ko
hingga ko bkali2 usap perasan.
Ko xpercaya buatlah.
Bagus juga untuk lembutkan lutut ngn punggung

sebenarnya TT,klu awak nak kata scar awak nie teruk. sebenarnya ada lagi hamba Allah yang lagi teruk. Contohnya macam saya sendiri. saya juga seorang perempuan. umur 23 tahun. baru habis belajar. awak kena kat kaki je, saya nie? saya daripada kecik lagi mempunyai masalah kulit. kudis satu badan. tapi muka je tak kena. muka memang bersih gila. putih. Saya mengaku dari segi rupa paras saya boleh di katakan cantik. ramai peminat. tp mereka tak tahu pun di sebalik rupa yang cantik ini, ada banyak kudis di badan. Paling sedih baru-baru ini saya kena chicken pox. 2 bulan da kena. sampai skrang tak hilang lagi scar. saya sedih sangat. sebab scar chicken pox 2 kena kat muka. banyak. dulu sebelum kena chicken pox, saya yakin walau bagaimana pun keadaan saya, pasti Allah akan kirimkan jodoh yang baik yang boleh terima saya seadanya begini. tapi bila dah jadi macam nie, saya jadi takut macam awak. saya sangat takut takde orang nak kawen dgn saya. saya juga pernah kapel gn seseorang selama 3 tahun. bila dy mula serius, saya cari gaduh, wt mcm2 alasan untuk putus. sebenarnya dia tak tahu yang saya sangat takut untuk meneruskn hubungan yang serius, saya takut dia tak boleh terima keadaan saya yang sebegini. Sejujurnya, kalau saya sendiri menjadi lelaki, sukar untuk terima perempuan yang macam saya.

udahudahler posted on 11-6-2013 07:19 AM
sy bg cadangan je...
kalau nak hilangkan parut cepat...lagipun nanti skin satu body pn cantik k ...

teringin sangat nak tau apa itu jab? please...

aini_peza posted on 9-11-2013 12:23 PM
teringin sangat nak tau apa itu jab? please...

jab.  .jabs . .mcm kita cucuk ubat ke  body tu . .alah dik . .injection lah . .huhu
kalau scar skin neh leh jab placenta ...human or sheep placenta.  .sbb dia leh repair skin condition tu ..renew cells.  .
huhu

Follow Us
korang yg scrub pakai kunyit ni tak jadi kuning ka kulit?
aku kupas kunyit hidup pun dah kuning habih jari.. huhu... walaupun nanti2 hilang la kan..

btw masalah aku pun parah jugek..
kulit sawo matang jerk bukan yang putih2 pun..
tapi ada masalah bulu kaki panjang, kerinting, lebat cam lelaki.. haha.. jenuh kau nak wax sblm kawen nanti..
pastu masalah siku, lutut, buku lali kiri aku hitam seyh.. serabut rasa... jenuh google petua nak putihkan balik..
ketiak pun gelap skit ja la, tak parah sangat..

sekarang ni duk beria kuruskan badan. almaklom la cuti2 ni naik dekat 10kg kot... dari 50kg ke 58kg...
tinggi 157 jah mak aku la paksa makan.. cakap takmau makan pun dibeli jugak penuh meja.. tak makan kang bazir.. sadis.. sekarang jenuh nak sit up, squat segala sebab peha, punggung, pinggang dah srupa apa jah.. dah la genetik gemuk.. tak jaga kang mati aku..
rambut plak makin nipis, stress katanya.. dah beria cari daun bungan raya sokmo tepek atas kepala..

bagi la semangat kat aku.. huhu.. see TT.. masalah aku lagi banyak dari kau.. muka memang dari kecik tombam... bakal tunang aku tu mintak gambo (pakai purdah).. tengok pipi aku yg chubby tu dia gelak ja.. katanya takpa la tembam pun, dia pun tak perfect.. tak kisah pun..

bila. posted on 7-11-2013 08:10 AM
sebenarnya TT,klu awak nak kata scar awak nie teruk. sebenarnya ada lagi hamba Allah yang lagi teruk ...

kesian weii ang.. same nasib dgn aku. kekadang malu bile tgkk kengkawan lain yg kulit cntk..

bila. posted on 7-11-2013 04:10 PM
sebenarnya TT,klu awak nak kata scar awak nie teruk. sebenarnya ada lagi hamba Allah yang lagi teruk ...

adik..tak payah sedih2 dik..msalah ni bkn tak boleh settle..kumpul duit byk2 bila dah kerja..pergi jumpa dr ranjit pakar kulit dkt subang..insyallah ok..sediakn duit je!!adik ada msalah apa??mcm akak..kulit senstive..akak boleh pakai produk johnson baby..dove..body shop je..untuk badan..kalau selain tu..sabun buat akak gatal2..untuk muka..akak boleh pakai avene dgn lancome je..kalau guna lain..habis merah..rasa tbakar muka..sk2 bila pakai naik bintik2..clinique buat muka akak rosak..

kalau adik ada msalah kulit yg gatal2 berair tu..mcm roomate akak dlu..muka je cantik..satu badan parut tp kudis yg berair2 tu..adik pakai baking powder je..mandi dgn baking powder tu hari2 bncuh dgn air..tak payah bilas..smpai kudis2 berair tu kering..sbb roomate akak dlu mcm tu..muka cantik..tp badan berair2 kudis..

copMohor posted on 9-11-2013 02:45 PM
korang yg scrub pakai kunyit ni tak jadi kuning ka kulit?
aku kupas kunyit hidup pun dah kuning hab ...

adik..akak ada baca dkt thread lain..adik ckp wax tu sakit..tak teringat nk reply..akak wax tax sakit pon..akak pakai veet yg plg mahal tu..jgn la beli veet yg strip tu..tu ala2 myeksa diri..zaman dlu mmg la wax sakit..tp zaman skrg wax mana sakit dah..unless adik saja2 nk pakai strip tu..wax yg botol tu..product veet jugak..kalau dkt farmasi dia plg mahal..yg sakit tu murah..tp bbaloi la..beli mahal tp tak sakit..

tinker_bell posted on 13-12-2013 11:55 PM
adik..akak ada baca dkt thread lain..adik ckp wax tu sakit..tak teringat nk reply..akak wax tax sa ...

wax veet yang botol? yang mana eh?
akak tepek gambo kat sini boleh dak? hehe

copMohor posted on 14-12-2013 03:09 AM

kalau pergi dkt watson atau guardian dia yg plg mahal..dlm rm30+..jenama veet jugak.. http://hunt4freebies.com/coupons/2-off-any-veet-product-coupon/ yg ni..

TT dah kahwin belum ni ?

copMohor replied at 14-12-2013 03:09 AM

mmm..aku tak suggest la guna veet. sbb dia sejenis cream. dia penangggal aje tapi dia tak cabut akar.
bulu ni mcm lalang kat tanah la. haa..boleh tak imagine gitu?
selagi tak buang akar, mmg tumbuh dgn cepat.

kalau buang akar, tumbuh tu take time sket la.
pastu lama2 buat wax, ianya tidak sebanyak awal2. lama2 makin kurang sket.

lama2 tu bergantung genetik bebulu individu masing2.

Tt, kawan aku badan berjerawat kat belakang, parut jangan cakap la of course ada. Helok je kawen beranak pinak jugak, dulu kemahen risau. Kalau dah cinta, apa la sangat parut, small matter. Tapi continue letak apa2 petua atau krim kulit

cammie1711 replied at 10-6-2013 09:45 AM
aku nak gelak weh

adui la.....yang aku pelik, ade ke org yg tak berparut langsung dlm ...

Yeke
Jgn2 tgh buat reevaluation

TT pegi klinik dr ko.. settle masalah

supernaturalee replied at 7-10-2018 06:21 PM
Yeke
Jgn2 tgh buat reevaluation

ko ni sis, jenuh aku pikir bila aku pulak mengomen kat sini. rupanya benang 5 tahun dulu da...

no worries. I am still with same husband..

moga parut tak akan memisahkan kami

cammie1711 replied at 11-10-2018 09:34 AM
ko ni sis, jenuh aku pikir bila aku pulak mengomen kat sini. rupanya benang 5 tahun dulu da...

...

Syukur sisthurr oii

Btw I bkn sis
Tp klu semua forummer pun u tapaw as a sis
Then it's fine