CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: xanderz

Bila novelis demand macam2 untuk drama adaptasi novel beliau!

bambimo posted on 6-5-2014 08:47 PM
Hahaha..tu la psl..diorg dh sendu tu yg cari psl gn org laen tu...

dari segi kredibaliti membawa watak..
mmg sesuai sgt la.
diorang boleh bwk karakter tu dgn baik. i'm sure.

tapi dari segi market..kuikui..susah nak jual..

naina posted on 6-5-2014 07:41 PM
xdeke penerbit nk adaptasi novel2 ramly awang murshid.best taw
ciri2 islamik,thriller,kemanusiaan s ...

memang kuat verangan..

malu jugak membacanya.

bukan apa..bila kita baca karya org tu, otomatik dlm pikiran kita..owh..gini ke yg penulis pikir?omggg sgt.

mzzenma posted on 7-5-2014 07:29 AM
Mcm best je cerita2 ram ni. Kat mana nak cari? Aku mmg tak boleh hadam langsung novel melayu moden n ...

ko p carik kt book store mph,kedai2 buku..tajuk2 die pon simple2 jer
novel beliau buat org terpikir2,tercarik2 jwpn
end up jwpn die kdg xsngka..mcm cte ungu karmila tu
novel die xde kisah cinta sgt,terselit ckit2 adala buat penyeri gitu..tp boleh layann

novel dulu2 gak yg best, ada la gak bahasa sastera n nilai
Novel skrg kbnyakan hancur n rigid camtu je cthnya sorang buat cite psl maid nanti ada penulis buat cite maid mmg bmusim la cite tu kuar xde original langsung! Ram gak yg best

taji2906 posted on 6-5-2014 08:31 AM
sekarang senang... amik adaptasi novel jek.. tak payah nak amik raw punya idea pastu nak buat citer  ...

Tak rasa ada penerbit yg sanggup ambek karya RAM ... Penerbit xsanggup tanggung rugi... Lagipun org melayu xsuka cite yg berat tuk di fikir kan... Org melayu suka citer yg ringan2 n yg byk adengan ringan2... Mcm rancangan kat astrok warna...

putehkundor posted on 6-5-2014 08:43 AM
Hebat sangat ka novel melayu zaman alaf baru ni...
Kalau ada yg setarap SALINA tu memang dah cukup  ...

Haha... Novel salina bg aku berat sikit... Dia dlm class dia.. Novel2 skg byk yg jln citer sama jee... Xkan jupe la yg setarap salina tu..

Follow Us
cmf_premierleag posted on 6-5-2014 08:53 AM
samolah kita noks
aku pung menyampah dgn novel2 melayu ni esp stok2 gedik tajuknya lagi nak munta ...

Ko agak2 la sapa yg beli novel...

Ambik la ummi nazeera jadi heroin

roti_naan posted on 6-5-2014 09:32 AM
ombak rindu tu bila difilemkan terus jadi sampah.
macam kuih koci salah bikin. sedih aku tengok.
...

Yupp aku setuju....

sellie003 posted on 6-5-2014 09:44 AM
ELOKLAH TAK PERLU DRAMA KAN...NOVEL PLK SGT BESAR MESEJ NAK DISAMPAIKAN...BIASA KALU DRAMA TUH NAK L ...

Aku setuju... Kdg2 bila dh jd drama ke filem ke.. Jln citer dh goyang... Byk adengan penyedap jeee..

err.. nmpknya fathia xde termasuk dlm list pelakon cite nie ke?

Penulis tu ada hak sebab tu karya dia... Idea dia... Setiap org ada prinsip kan... Ada yg x de nafsu nk baca novel melayu.. Ada yg berduyunduyun tapau novel bila ada pesta buku.... Harap penulis tabah n teruskan berkarya....

ana_w_houb posted on 7-5-2014 01:24 AM
hahaha kelakar kan.....aku pun rasa macam nak muntah bila masuk mph bertingkek2 novel melayu pastu ...

hah... kalau buku emak bapak kita dulu2 mesti ada naskah ranjau sepanjang jalan dgn keluarga gerilya tu... tp kalau naskah kat umah aku tu, aku tak boleh nak baca sebab ejaan melayu dulu2... jenis mem-bacha, choba la.. keluarga gerilya tu pulak, ejaan gitu tp versi ori indon punya... berpinar mata baca..

Lula2 posted on 6-5-2014 11:18 PM
sunan ke rayyan fantasi ke susah skit...
adaptasi novel adam je...tembak presiden u.s...
Mampu?

fiksyen 302 pun best kalau buat film.
psycho betul cite tu.

vespa_oren posted on 6-5-2014 11:39 AM
Novel RAM pertama aku bca konsipirasi tapi paling aku suka zamrud ;

Tpi novel RAM yg terbit kra ...

apsal ko dh stop bc dh lps karangkraf terbitkn? be4 tht creative enterprise kan yg terbitkan? baru2 nie aku ada bc novel, terbitan creative enterprise tp lama punya la, thn 2000 kalo x silap. tajuknya TIDAK SEINDAH IMPIAN. psl  sorg pompuan jd pelacur. penderitaan dia mmg hebat juga la. sorg pelanggan dia tebus dia n jdkan dia anak angkat n peguam. nama2 watak pun nama biasa2 ajer, mcm masrina, faizal abu bakar len2 x ingat dah... tp menung juga la aku lps bc kesiankan si masrina nie. tp masa2 dulu mmg aku byk bc novel creative enterprise.

cascutes posted on 7-5-2014 08:11 AM
Haha... Novel salina bg aku berat sikit... Dia dlm class dia.. Novel2 skg byk yg jln citer sama je ...

aku selalu kurang suka baca novel dr penulis perempuan terutama yg muda2 nih..cerita dorang selalu meleweh2 dgn watak cinta benci kawen paksa..
pastu guna nama2 kemain panjang n ala2 mat saleh bagai..berangan sangat tau

biasa dulu2 aku suka layan novel2 Nass Alina Noah,sharifah abu salem ke yg tu je
pehtu ada satu novel tebal yg aku baca 2 kali n gigih abiskan dlm satu malam sebab cite dia best n berbeza sgt..
ia bukan cinta leweh2..tp xtau skrg ada lg ke tak kuar sbb aku beli nih sekitar 2004/2005 kot  gitu.
aku harap ada penerbit leh buat drama tp biarlah ikut bebetul dlm novel termasuk props dan watak,mesti ikut sebijik2 baru sedap tgk..sama mcm dulu kat NTV7 ada drama bersiri cina pepetang ..dari singapore punya tajuk dia The Little Nyonya kalau tak salahlah..cerita tu pun kisah seseorang dr dia kecik zaman jepun sampai ke zaman moden.

novel nih hah..Untuk Semua Lelaki Yang Pernah Aku cintai

nih kisah dr zaman 50-an hingga masa kini,ia cerita berat juga tp mmg terbaiklah
sebab watak utama tu buat kita rasa sangat kesian dan bengang,geram benci semua ada.
kesian sbb menderita sgt mcm2 kena smpai kena dera masa peknen n mcm2 lg..geram sbb dia byk wat keputusan yg salah dlm hidup.

kalau nak amik pelakon utk watak masa muda belia elok diana daniel sbb mmg sesuai sgt ngan dia watak utama cerita nih..
dr muka sampai fizikal.

nk tau reviu dan sinopsis leh jenguk kat blog nih,kemain pjg lebar minah nih tulis.
http://warnakaseh.blogspot.com/2 ... ua-lelaki-yang.html

danna09 posted on 7-5-2014 08:38 AM
apsal ko dh stop bc dh lps karangkraf terbitkn? be4 tht creative enterprise kan yg terbitkan? baru ...

Aku ada novel nie pastu dia balas balik dekat xbf dia yg rogol dia lepas dia jdi peguam

aku setuju dgn syarat penulis tu. tapi klu dah x ikut landasan islam, baik x payah di lakonankan.

vespa_oren posted on 7-5-2014 08:42 AM
Aku ada novel nie pastu dia balas balik dekat xbf dia yg rogol dia lepas dia jdi peguam

faizal tu kan? lelaki hati kering sanggup lupakan masrina yg dia dh tebuk lps jumpa pompuan lain kat boston. hidup senang lenang sementara masrina jd pelacur. lps masrina jd peguam, faizal lak jd penyangak, masrina yg jd peguam bela dia. dh lama dh x bc creative enterprise punya novel. yg nie pun aku beli lelong, nk abeskan stok... tp not bad.

danna09 posted on 7-5-2014 08:38 AM
apsal ko dh stop bc dh lps karangkraf terbitkn? be4 tht creative enterprise kan yg terbitkan? baru ...

aku suka baca creative enterprise

aku biasa suka novel2 yg berat gini

dan novel2 yg ala2 misteri ke apa

cth penah baca cerita apatah tak ingat tajuk tapi cite tentang cikgu2 yg baru berpindah kat umah dia ada
'makhluk' lain gak tinggal tp bukan antu
lebih kepada makhluk kecil ala2 pari2 terbang gituh hahaha
tp aku suka baca cerita camtu

sama gak ngan cerita2 ala2 seram mistik dan misteri yg tak dapat dirungkai

cth mcm cerita Joni Togo yg ahadiat akashah tu

ade 5 novel ala2 cerita tu si joni togo tu byk alami peristiwa misteri sepanjang hidup dia
yg xdpt dirungkai
cth kejadian2 pelik yg dia alami masa duk asrama kt sekolah,masa keja dan sbgnya
tp bknlah cerita mcm jumpa polong ke apa
dia mcm hal2 misteri cth,masa kat asrama ada kawan joni ni bela kucing itam yg berperangai pelik dan aneh.
pastu joni togor nih penah menumpang umah kawan dia yg katanya kije algojo,igtkan keje kat penjara rupanya mmg psiko bila dtg gila akn gantung org sampai mati.