CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Bateesta

[Tempatan] Peg. bank maut dtembak guard(PNJNAYAH MSIH BBAS & SAH MAMAT INDON HARAM)

Close [Copy link]
sitisitu25 posted on 26-10-2013 01:49 PM
mna aku tau..dia ckp gaji dia 2k lbh ja..aku tau sbb pnh dia suruh tlg dia transfer duit guna onli ...

Owh...lama sangat da tu wei...skang takde lagi camtu..

kenapa masih blum dapat2 lagi ni....dimanakah manusia itew...

carold posted on 26-10-2013 02:50 PM
Jiran cina sebelah rumah akak ni kontraktor, beberapa bln lepas suruh dia ganti awning balcony ata ...

Uishh..bahaya..kadang2 diorg tgk kita mcm senang je kena tipu..baik akak jaga2. Kalau dh bejiran tu agaknya bile ler pecaya amikla bukti mana yg patut. Time buat keje tu jaga2 je la. Mintak2 xde la apa2.

Laa jauhnya..kita kt klang. Takat tukar awning..plumbing piping ni ros bole buat..tp jauh tu. Sebab ada site supervisor ni dh lama keje ngan indon konsikong kitorg..so diala pekeja ros kalau ada sapa2 nk mintak renovate ke apa.

harap cepat la tertangkap pembunuh ni

rospinki posted on 26-10-2013 09:26 AM
Uishh..bahaya..kadang2 diorg tgk kita mcm senang je kena tipu..baik akak jaga2. Kalau dh bejiran t ...

Sepatutnya lepas buat tukar awning tu..derang smbung keja reno bilik air pulak..tapi keadaan suami wktu tu dah makin uzur ,dan arwah pun pergi..tapi awning sempat siap dah bayar pun duit nya..

Tinggal bilik air je ni.,tangguh2 takut nanti makin besar pulak bocor kat saluran paip tu..
Tapi fikir balik..kang mamat2 indon tu keluar masuk rumah akak, mata dok memerhati keadaan rumah..depa tau pulak akak tinggal ber3 je..iskkkk takut sesangat

Dah la derang ni buat keja bersepah2 berselerak tak reti nak kemas, takut nanti kita tegur derang tak leh terima, jadi dendam..lgi la bahaya

Sepatutnya syarikat kawalan keselamatan yg menggaji pengawal keselamatan hendaklah lulus ujian tapisan keselamatan.Ujian tapisan keselamtan ini dilakukan balai polis berdekatan. ini bertujuan memastikan pengawal keselamatan yg digaji itu bebas dari sebarang jenayah lampau. Sykt keselamatan tu sudah gagal dari skop pematuhan arahan keselamatan. .

Follow Us
Kalau nak dibandingkan dengan pembunuhan kes Nurin yg tak dapat dikesan pembunuhnya sampai skg sbb pihak polis tak dapat mengetahui wajah penjenayah tu, lain kes mamat ni, wajah dah terpampang dan ianya dikenali. Mmg masaklah, polis akan sentiasa pantau rakan atau keluarga terdekat bangsat ni. Tak memasal kau hidup dalam ketakutan dan sentiasa terpaksa bersembunyi. Tapi perkara bangang yg aku tak ketahui apa motif dia bunuh pegawai bank ni. Jarang sangat aku dengar kes melibatkan pembunuhan jika mangsa tak melawan. Kalaulah ada persatuan Penyamun kat Malaysia ni (macam citer Ali Bab Bujang Lapok), dia org pun akan kata bangsat ni membuat satu tindakan yg paling bodoh.. Last edited by highcastle on 26-10-2013 04:00 PM

niceghost2005 posted on 25-10-2013 08:57 AM
Kepada yg HIDUP..................ambil IKHTIBAR dari kisah ini.

Kalau/Biler sang isteri tanyai. ...

Hahahahah~
Motip nk copy ayat niger?
Nyampah.

saffiyah posted on 26-10-2013 03:51 PM
Sepatutnya syarikat kawalan keselamatan yg menggaji pengawal keselamatan hendaklah lulus ujian tapis ...

Sekurang2nya kejadian camni ada hikmahnya untuk para2 syarikat keselamatan menapis pekerja. Tapi tu lah, kat Malaysia ni satu yg aku tak suka "hangat2 taik ayam"..

Acong posted on 25-10-2013 09:55 AM
ko balik brunei nanti kena potong tangan....

Hahahahahahahahahaha~~~!!!

kat USJ ni pun banyak polis berkeliaran, tapi aku tak pikir setan sekor tu masih ada area sini.

Kalau ada org JAKIM atau JAIS kat sini aku mintak dibuat arahan utk solat hajat diseluruh KL dan Selangor pd Jumaat depan agar Polis dipermudahkan jalan utk menangkap penjenayah ni.

rospinki posted on 25-10-2013 12:19 PM
tak nak pulak dia berani mengaku dia orang sarawak..kenapa eh?

raata2 aku jumpa kt sini org pi ...

Sebab bahasa Sarawak ni lain sikit berbanding Sabah.

Hm. Terbayang Tawau tu. Memang hari2 ada je org belah sana masuk.

highcastle posted on 26-10-2013 03:02 PM
Sekurang2nya kejadian camni ada hikmahnya untuk para2 syarikat keselamatan menapis pekerja. Tapi t ...

Rata2 mcm tu lah.Kita tgk sndiri kat bank2,pasaraya,sekolah,hospital mn2 tmpt awam pengawal keselamatan yg digaji tu kdg2 terlalu tua dan ada yg asyik ddk mengantuk je..ada pula yg perangai semcm je..yg penting sykt tu nk untung je..cukup pekerja tp x berkualiti. Syarat utk pengawal keselamatan mesti sihat tubuh badan,bebas jenayah dan WAJIB warganegara msia..pihak berwajib kena ambik ikhtibar dari peristiwa ini..

hanalisa posted on 26-10-2013 04:04 PM
kat USJ ni pun banyak polis berkeliaran, tapi aku tak pikir setan sekor tu masih ada area sini.

aku rasa dia dah duduk mana2 umahkongsi yg banyak tu,

dgn aman sekali .

carold posted on 26-10-2013 03:36 PM
Sepatutnya lepas buat tukar awning tu..derang smbung keja reno bilik air pulak..tapi keadaan suami ...

Oo..camtu kalu akak cari je org buat paip. Kalau melibatkan plumbing tu susah sikit. Pipe boco gitu nk kena tuka nti effect kt lain. Pelan2 cari dan hati2 je.

Tred ni dh jauh melencong hala tuju er..takpe sambil2 kita monitor mamat indon tu kena tangkap..rasa2 memang dh standby dia nk cabut naik bot tp ngah nyorok tu..kita tgk sari dua lagi. Kalau tk...moga2 doa anak2 yg teraniya arwah dimakbulkan agar mamat indon tu mendapat balasan..

Indon mmg lahanat.
Makcik aku kena rompak dgn indon yg renovate rumah dia walhal punyalah makcik aku layan baik siap bg mkn minum.
Adik aku lak rumah kena pecah masuk dgn indon yg dtg bertukang kat rumah dia.

eva posted on 25-10-2013 02:05 PM
ogata.. ko sabahan ka?
bah bah sama paloi? pandai durang guna bahasa ooo...paloi tu bukan semua o ...

Tapi yang area Tawau ni kurang apa bangsa Brunei.
Klau ko sakap dengan aku bahasa Brunei pun aku pandai iya2 ja.

Sandi ni. Tiba2 kana cop PTI.

langit_biru18 posted on 26-10-2013 01:22 PM
Tgk jugak scope keja ko apa..klu clerk jer mmg fix 2 bulan tiap2 taun melainkn bank rakyat kut..kl ...

Bank rakyat penah dapat bonus 16 ke 17 bulan uolllsss..last 2 years kot..meriahh

langit_biru18 posted on 26-10-2013 01:22 PM
Tgk jugak scope keja ko apa..klu clerk jer mmg fix 2 bulan tiap2 taun melainkn bank rakyat kut..kl ...

hehe..ko silap..selain bank rakyat ade bank lain yg kasi 12 bulan bonus kpd staf level manager above