CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
Shida,Miss,

mmg hasrat nak baca novel...masa2 sekolah n bujang suka n curi2 lagie baca....lagie pie kedai rental buku kat central market tue...pas balik sekolah melepak kat mamak rental buku tue...tup2 tak sedar dah petang...siap baca aah setengah buku nak rent bukan ler murah 3RM...tapi dulu susah...tue duit makan 2 hari tau..sedih!!!!tapi mamak dah kenal regular customer ...sampai suruh balik...homework sekolah tak wat ker??? sampai terkantoi kat sekolah...hehheh tue cita lama....sekarang nie minat citer horror n fiksyen...penah gak suruh anak beratur gie beli buku Harry potter...malu lak orang kata tua2 pun baca buku budak2 ehhhehe....

Akak lak lain macam,tak leh baca buku skt21-3 pages...mesti nak habiskan...kalu tak, tak leh tidur...penah gak somi sound asyik membaca jer bila lak nak masak....penah kena sorok buku2 tak tahu mana pergie...kes dajal lah tue...

so....sekarang tak nak start....takut addict lak...porak peranda umah...periuk melayang hehhehe...hanya baca buku2 berkaitan ugama skt2 jer....kalu terjumpa buku yang tersorok....mau jugak meroyan membaca balik.....

note/..sampai sekarang semua kat umah tak mengaku ambik buku "Death Hollow" geram...

uikkss.. kalu sampai tak masak teruk gak tu. mesti abg sorok tu tanak kasi akak baca n lupa masuk dapo . miss nie mujur md keje shift so bila dia dah g keje or balik lambat bleh ler baca. kekadang tu mmg bila dtg angin membaca mmg habiskan buku mlm tu gak biarpun dah pukul 2-3 pagi

Post Last Edit by anggerikrimba at 6-10-2009 14:30

sy pon camtu gak..dulu masa sekolah..selagi tak habis tak leh tido, tak leh wat keje lain. dok teringat kat novel yg tak habis baca tu..
sekarang ni dah kurang..hanya membaca bila kena jemput hubby balik keje...dpt la masa dlm 1/2 - 1 jam sementara tunggu dia kuar.
hasilnya dah 5 bulan sy start baca novel dust to dust..masih tak khatam2 lagi

sy beli yg 2nd hand saja

sebab tu oja malas dah nak baca novel.. kalo tak.. malam memang tak tido duk baca novel... bila ngantuk tido.. bangun tido sambung lg baca novel.. sampaikan sume keje terbengkalai.... memang teruk ah....

Miza...akan saya usahakan secepat mungkin.

MMISS, memandangkan dah kenal dgn authornya, siap marah2 sayang kat Naz....awak jahat, buat saya nangis tau.... rupanya RHS punya pasal.

Kak Sofie, samalah mcm saya. Cuma saya mengelat bila rasa tak boleh nak habiskan cepat saya baca dulu penyudahnya.. at least legalah sikit.

Kira,

korang senasib lah nie....penah baca novel melayu...sedih giler n geram sakit atie....giler2 sampai campak2 buku2 berangin...tak leh salah sikit adalah sesapa jadie (mangsanya sekeliling.....)

yang best part sampai bawak mimipi mengigau masa tido....tulah somi cakap kalu terlampau banyak baca....sampai ke bawak dalam tido pada hal dah baca dah 4 QUL sebelum tido...penangan buku....

Follow Us
dasatnya......
sy penah gak baca buku camtu tajuk apa tah putri lindungan bulan ker.........
dah lupa.........sedih giler citer.........
tak penah baca buku sampai camtu skali...........
memang moody dibuatnya.............
last novel sy baca pastu tidak lagi..........
sy ni kurang baca novel......ntah kenapa terbeli novel tu...........
skrg tak tau dah kat mana novel tu..........
mahal gak novel tu 100 lebih rasanya.........

hari tu teringat kawan2 ada bersembang pasal petua utk dapatlan anak lelaki atau perempuan kan??? Since saya pun sedang merancang untuk sorang lagi anak, saya ada minta kawan saya forwardkan petua2 yg dia ada so ni saya nak kongsikan la.

Petua mendapatkan anak lelaki @ perempuan

Disini ada sedikit info dan diharap menjadian panduan berguna buat dikongsi bersama-sama terutama kepada suami isteri yang baru berumahtangga untuk merancang keluarga….Ketahuilah, untuk mendapatkan bayi lelaki atau perempuan, semuanya boleh dirancang..

Amalan Pemakanan Isteri sebelum bersama

1. Madu lebah (utk energy dan kesihatan dalaman)
2. Minum susu dan mengambil buah badam sebagai sajian ringan
3. Amalkan minum sup ayam dan makanan berempah
3. Minuman berhalia juga bagus (suami juga - utk kepekatan air mani)

Tips untuk mendapatkan bayi perempuan :

1. Berdoa sebelum bersama dgn niat usaha utk mendapatkan bayi perempuan.

2.Bersama suami pada waktu subur isteri (antara hari kesebelas hingga hari kesembilan belas dr kiraan hari pertama datangnya haid) Kenapa dlm waktu subur isteri sahaja? Sbb suami ni aktif 24 jam, so sperma dia sentiasa banyak dan subur walhal isteri kebiasaannya bergantung pada mood. Hanya dalam waktu subur ni saja, hormon isteri lain macam sikit. That’s why susah nak dapat baby perempuan ni.. tapi majoriti pasangan baru berkahwin, potensi dapat anak perempuan tinggi.

3. Suami melepaskan/merembeskan hanya 50% air maninya di dalam rahim isteri dan bakinya dipangkal rahim (Tujuan : mengizinkan hanya sedikit sahaja sperm kedalam rahim isteri supaya gen XY dpt diseimbangkan; Suami membawa XY, isteri membawa gen X - so penentu jantina bayi adalah dr sperma suami)

4. Selepas bersama, amalkan tidur beralih ke kiri (sekiranya membelakangkan suami, minta izin terlebih dahulu)

5. Berdoa.

Amalan Pemakanan 1-4 bulan kandungan (dlm proses pembentukan janin):

1. Banyakkan makan sayur, sup dan asam serta beralkali
2. Banyakkan makan buah-buahan
3. Amalan minuman berkarbonat/gas (jgnlah selalu)

Amalan Perbuatan 1-9 bulan kandungan :

1. Mengamalkan bacaan surah Yusuf dan Maryam (surah Yusuf utk kuatkan badan dan bayi, lebihkan mengamalkan surah maryam utk pembentukan minda bayi * lebihkan/kekerapan kepada surah Maryam

2. Mengurut kandungan/perut dan bercakap dgn bayi dalam kandungan dgn memanggilnya dgn nama “Maryam” atau “Siti Aisyah”

3. Berdoa selepas solat (biasalah kan….)

Fizikal ibu yg mengandungkan bayi perempuan - perutnya meleper atau membulat rata ke kiri dan kanan.

Tips untuk mendapatkan bayi lelaki:

Sebelum & Selepas:

1. Berdoa sebelum bersama dgn niat usaha utk mendapatkan bayi lelaki

2. Bersama suami pada waktu tidak subur isteri (antara hari dua puluh satu hingga hari kedua puluh lapan /hari sebelum period dr kiraan hari pertama selepas waktu subur) Kenapa dlm waktu tidak subur isteri sahaja? Sbb suami ni aktif 24 jam, so sperma dia sentiasa banyak dan gen X/Y yg perlu dikumpulkan perlu lebih sedikit pada waktu ini. Hanya dalam waktu tidak subur ini saja, hormon suami perlu lebih aktif dr isteri. Agak susah nak dapatkan bayi lelaki tapi depends gak.. (kebanyakan pasangan baru berkahwin selalu dapat bayi perempuan sbb first time bagi si isteri melalui ‘gitu-gitu’ so excited terlebih sikit… tapi kalau merancang, memang mudah dapat bayi lelaki)

3. Suami melepaskan/merembeskan 100% air maninya di dalam rahim isteri dan sedalam mungkin (Tujuan : mengizinkan kesemua sperma disalurkan kedalam rahim isteri supaya gen XX lebih banyak dr XY; Suami membawa XY, isteri membawa gen X - so penentu jantina bayi adalah dr sperma suami)

4. Selepas bersama, amalkan tidur beralih ke kanan (sekiranya membelakangkan suami, minta izin terlebih dahulu takpun cuba ubah tempat tidur supaya tidak membelakangi suami tapi masih dlm keadaan beralih ke kanan)

5. Berdoa.

Amalan Pemakanan 1-4 bulan kandungan (dlm proses pembentukan janin):

1. Banyakkan makan laut (seafood) serta daging
2. Banyakkan makan yg berasid
3. Amalan minuman kurang manis

Amalan Perbuatan 1-9 bulan kandungan :

1. Mengamalkan bacaan surah Yusuf dan Maryam (surah Yusuf utk kuatkan badan dan bayi, lebihkan mengamalkan surah Maryam utk pembentukan minda bayi) * lebihkan/kekerapan kepada surah Yusuf

2. Mengurut kandungan/perut dan bercakap dgn bayi dalam kandungan dgn memanggilnya dgn nama “Muhammad” atau “Ahmad”/”Amin”

3. Berdoa selepas solat (biasalah kan….)

Fizikal ibu yg mengandungkan bayi lelaki - perutnya membesar atau meruncing ke hadapan.

Selamat mendapatkan baby pilihan anda! Kita hanya merancang dan berikhtiar, tapi Allah swt yang tentukan…

Mdm mod, sori ye kalau tak boleh copy and paste... tapi saya nak kongsi sebab bila baca mcm interesting...

Rate

1

amboi2 tuan harris kita ni...
semoga usaha diberkati. amin..
apa pun kita ni hanya merancang.... yg selebihnya serahkan saja pada DIA..

novel melayu pertama yg sy beli hasil tulisan Sharifah Abu Salem..tajuk nya sy dah lupa... novel tu pun dah hancur masa rumah sewa dimasuki air banjir...

saya nak sampaikan sedikit petua tu untuk kawan yg blom dapat anak lagi...tq harris

hari tu teringat kawan2 ada bersembang pasal petua utk dapatlan anak lelaki atau perempuan kan??? Since saya pun sedang merancang untuk sorang lagi anak, saya ada minta kawan saya forwardkan petua2 yg ...
cmf_harris Post at 6-10-2009 23:48

thanks 4 sharing!

1828# cmf_harris

Tq Harris...sharing is caring...

masa mengandungkan haseeb dulu mmg buleh mkn buah2an saje kecuali yg masam dan suke minum air gas berais esp. lepas balik sek. nyamannn...

mekasih harris sudi share tips. sedang berusaha juga now ni.

shida.. biasa lah kalu syahdu mahdu bila bc novel. mg selalu menitis air mata

cdini... den ader buku tu. rege rm49.90 (malay novel paling mahal yg ku ader). setebal 1000++ muka surat

ifa... dapat dak lagi nomot adik yg nak ptg rumput tu. berserabut sgt ler umah aku tu. susah aku nak menjengah anak2

harris... nak tambah lagi ek. eloklah tu tumpang muda lagi. aku dah 33 this yr. kalu dpt gegirl pasni tutup kedai. tapi lom lagi ler nak conceive this yr. next yr maybe. aku siap print so bleh guna bila nak start conceive nanti.. thanks for the info

semoga berjaya semua.... sy dah tutup kilang....

Ang.,

kilang aper yang tutup...??? mercun ker atau kilang sabun...huhuhuhu..

1835# anggerikrimba

alaa...xkan nak tutup dah..kilang saya blom bukak lg neh
ekekekekekekekekekek

PP,

adek kue cute miuta lum produce lagie (kena kompang2 dulu,makan beradab baru leh yer...)

Ang.,

kilang aper yang tutup...??? mercun ker atau kilang sabun...huhuhuhu..
sofiera Post at 7-10-2009 17:01

Kak sofie,

Tortoise tortoise in perahu,
Pretend pretend you don't know pulak hehehe

Saya pun sebenarnya si hana dah propose nak tutup kilang sebab dah ada sepasang. tapi, setelah di pujuk2 dah di persetujui untuk sorang lagi anak la. Saya ni datang dari family besar dan dah biasa bising2, kelam kabut etc dgn adik2 beradik ramai ni, so kalau setakat 2 je anak kurang la keseronokan berfamily tu bagi saya...

kak Sofie,
sabo ajer la....

pp,
nak buat perasmian kilang nanti jgn lupa jemput kakak2s n abang2s kat cni...

tuan harris, sepasang tak cukup la.... kurang gegak gempitanya....
sy dah ada 2 pasang, ... x larat nak layan kerenah budak2 tu..pening dibuatnya
bila balik kg, adik2 kata anak buah yg 4 org tu dah mcm seploh org... riuh, tak reti dok diam..ada saja yg nak digaduhkannya...kalau dlm keter lagi la... pernah sy ugut nak tinggalkan derang kat tepi jalan kalau tak mau diam ...hmmm..adalah seminit kot senyap. pastu derang start balik...