CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
Ang, yg sulung dah berapa tahun?
Saya biasa gak buat ugutan nak hantar ke kampung org asli (otw balik rumah akan lalu perkampungan ni) kalau takmo diam dan asyik bergaduh. Terbaru, anak saya mengamuk apabila kami tak mahu berenti sebuah rumah yg menjual jajan. Dia punya mengamuk sampai ketuk kepala sendiri sedangkan jajan yg dia nak beli tu doploh sen jer harganya. Malas sangat nak marah...husband u-turn dan pegi ke rumah tu balik. Sampai di sana, saya cakap, nak sangat makan jajan, ok turun sini, beli dan makanlah sepuasnya, duduk rumah makcik nih, jadi anak makcik nih, tak payah jadi anak mama. Jadi anak makcik ni boleh makan jajan bila2 masa jer dan tak boleh keluar pegi playground sebab kena tolong mak dia jual jajan.

Terus diam tak mahu lagi beli jajan. Hari hari selepas itu, kalau kami kata tak boleh, dia akan diam. Kalau kat rumah pun asyik bergaduh saya ugut nak hantar gi rumah makcik jual jajan. Buat masa sekarang, menjadi...... tapi tak taulah berapa lama boelh immune.

tahu kat mana perkampungan org asli tu...

Harris,...

mmg saja jer...huhuhu

Shida,

sabo yer...dugaan tue....anak akak sama gak...walaupun sepasang yang abang nya 11 tahun masih lagie usik adek dier...hishh naik berangin satu badan....kalu area kat taman rasanya akak jer yang suara kuat....

biasalah tu kak sofie..............
memang kita org pompuan kot...........
jadi kpd si dara stand by lah utk jadi speaker bergerak ya......
satu taman/sekampung leh dengar..........
kalau pekik kat tinger bisa tuli deh......
eh bukan tuli lagi dah pekak terus.............

oja lagilah.. dua2 hero.. asyik bergaduh jerk.... nak mandi bergaduh.. nak makan bergaduh.. nak tido bergaduh.. isk.... rasa kat umah oja dah jadi tarzan dah... asyik memekik marahkan anak jerk..

macam2 karenah anak.. adam skrg pon dah pandai mengamuk. asal g hypermarket nampak ball dia dah menjerit. bila kasik bukan dia pegang camtu jek tapi dok baling2 ke lantai dr lam troli... nak main

lagi satu yg tak tahan bila nampak dia nampak mesin yg taruk token or coin tu yg ada muzik tu... punyalah meraung n menangis lagi tak dapat naik. sesetengah budak dpt naik n pegang stereng pong jadi tapi adam nak benda tu bergerak. pas abis coin dia meraung balik. kekadang tu sampai 6-7 hinggit habis pong dia lom puas. nak benda tu gerak semedang. tensen betol. meraung kuat plak tu. mulalah miss naik angin. tampar gak montot dia coz geram. dah main tanak berenti

Follow Us
shida..
yg sulung (lelaki) genap 12thn 30/10 ni.
2nd(lelaki) 10thn, 3rd(pompuan) 9thn dan yg last(pompuan) 4thn.

si abg cukup suka usik adik2 pompuan. yg adik (3rd) plak mulut mcm bertih aka murai....yg last tu manja yg amat..

sy mmg selalu jd tarzan... setiap hari jadi camtu kot..hehehe...
anak2 pernah komplen sy ni garang tp sy jawab balik.."kalau mama tak mcm ni, ntah apa nak jadi dgn korang".
alhamdulillah anak2 dgr kata dan ringan tulang, pandai asuh adik yg last tu...part gaduh tu jer la yg tak boleh nak ubah lagi...
pernah gak terfikir, bila budak2 ni dah besar nnt, nak ke derang bising2, usik mengusik dan gaduh lagi cam sekarang..
kalau tak, mau sunyi rumah kan...

1846# MMISS

Sama mcm Asyraaf, putera keduaku. Dia sgt berminat dgn benda bulat apalagi semestinya ball, belon dan guli. Setiap kali pegi kedai mesti ball yg dimintanya.

1847# anggerikrimba

Wah..dah besar ye. Baru ambik UPSRlah hari tu ye?

1849# alifinara

dah besar...lebih besar dari mamanya...
baru lepas upsr dan sra. tak tau la apa resultnya.
paham2 aje la budak lelaki...bukan nak study, sibuk main jer...

1840# anggerikrimba

insyaAllah..nak bukak kilang nanti saya akan war-warkan kat cni..
jgn riso yeh..miahahahaha
tp kalu dtg tu jgn lupa bwk adioh beso²..kalu bole lg beso dr saya...
miahahahahahahahaaaaaahhaahahaha

Ang,

apasat anak lebih tua dari anak saya....padalah umur ang muda lagie kan....nie dasar kawin muda.. yer...bertuah badan saham naik melambung tinggi lah weiiii masa muda2 yer...hehehhehe

ada satu hari tuh benang sangat rasa.... sampai boleh keluar perkataan camni.. takper.. kalo along ngan adik taknak dengar kata ibu, takper.. sok sok kalo ibu mati dan kena tanam.. langsung takde orang dah nak marah.. nak ker?.. tahu pucat muka dorang.. heheheh...

1848# alifinara

tol tu shida.. adam pantang gak kalu tgk belon.. kekadang tu mujur ader rog yg dapat free belon tu kasikan dia. dah balik umah belon tu dicampak entah ke mana. takdenya nak main pong... bola yg besar ader 2 bijik n yg kecik2 ada 5 bijik kat umah tapi kalu kuar nampak ball tetap nak   guli dia lom tgk

citer pasal benda bulat/belon ni...anak saya pun sama.  2 malam lepas pegi billion bangi, ada promotion dumex yg dah nak tutup kedai....adalah belon2.  Nampak org yg kemas tu tak hulur pun kat budak...si anak ni dah "elon...elon" kita plak segan nak mintak. Masuk dept baby....ada lagi staff situ yg pegang2 belon tu...tetiba dgr dia org ckp...pegilah bagi kat adik tu...dari belakang...yg sorang lagi jawab, nanti dia nak pegang mcm mana, seikat ni ada 8 belon...payah...tak per...bagi jer dia pegang tali tu.  Tetiba datang staff perempuan tu tanya, adik nak belon ker...sengih2 si anak ni....terus disambarnya 8 biji tu...usunglah bawak masuk kete.  Sampai kat luar...ada abg yg tengah bawak anak dia 2 org tetiba tanya...mana dapat belon ni...suami saya ckp...kat dalam.  Padahal belon tu bukan yg khas nak bagi budak2 pun...tu utk deco masa promotion rasanya...dah habis, kebetulan jer dapat tu.  Ntah dia dapat ke tak pun tak tahulah.

1851# pakupayung21

kotak hadiah yg besao buleh tak....

1852# sofiera

org dah nak...terima ajer la...
dulu rasa nyesal gak kawin awal...
tp tu kan dah ketentuan, ada hikmahnya...

Jap ek Kak Sofie dan Ang....Ang umur berapa? Bukan sebaya saya ker? Kalau Ang sebaya saya tapi anak dah 12 thn sebaya dgn anak sulung kakak saya yg beza saya dan kakak 6 thn, saya jeles....kih..kih...kih....takdelah memain jer.

Tulah, untung kawen muda nih, anak dah besar2, boleh cepat dapat menantu....

Shida,

tak der makna nya nak jeles...hehhehe rasanya kalau di + dan - awk kawin muda giler (dalam 20-21) wah...wah...
kalu umur mcm tue akak tengah sbk dengan aktiviti2 travel gitu....(bujang)

Post Last Edit by khairimhd at 9-10-2009 10:36

1857# anggerikrimba

Di pihak lelaki....ada dengar gurauan pak cik pak cik utk anak anak muda lelaki yang kahwin lambat ni begini...

Korang jangan kahwin lambat....nanti selepas MALAM PERTAMA duduk tepi katil menangis tersesak esak.....nyesalnya aku kahwin lambat..kalau le aku tahu mcm ni punya sedap kahwin.