CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cakkkk....aaaa

Ape khabar Jutawan HAI-O? Bakal bungkus?

Close [Copy link]
Arissa_Sofea posted on 23-9-2012 10:28 PM
You are right about that..collagen is a protein..

nk collagen byk, mkn tulang lembut putih dada ...

patut la aku banyak colagen skang.kuat melantak suma menda tu.

Bagi aku, MLM ni hanyalah marketing tools. Nama pun "MultiLevel MARKETING". Yang untung ialah company yang buat produk. Production cost baper sen sgt, tp kena beli harga ribu2. Company pun putar sikit, produk kami hasil dari teknologi termaju yang mana planet marikh pun tak buat lagi. Melayu2 kat bawah pun gigih la menjaja kehebatan teknologi produk diorg kununnya.. ada satu produk penjagaan mata yang teramat canggih kununnya, main spray2 kat mata boleh memulihkan penglihatan yang rabun. Pakai benda urut2 kat mata pun boleh improve vision. Benda mengarut cmni pun org boleh percaya. Cuba check kat hospital, berapa byk kes org mata rosak sbb benda alah ni..

Korset hai-o (apa kenamanya ntah..) lagi la bedo'oh je.. nama pun korset. once ko pakai, memang la nampak kurus. aku yang one pack kat perut ni pun boleh nmpak six pack kalau pakai.. harga dah la mahal. baik pakai bekung org pantang bersalin, lagi murah..

dulu bio aura penapis air tu punye laa mahal...
skg tgk ramai yg jual murah sbb byk stok yg x terjual...
sbb tpkse beli mse mule2 jd ahli....
ade akak tu hubby arkitek..dia cikgu...
dua2 benti keje dh buat hai o...promo kt rumah mmber dulu..
dia bwk gmbr rumah..kete dgn slip bonus dr hai o..beribu2 dia dpt sebulan
skg tatau jd ape..
member aku yg join beli penapis air ni pun ade lg stok dia beberapa biji yg blom terjual..rugi je...
sib baik aku x masuk wpun besfren aku send dh cucuk2 ajak join
1 je alasan aku...aku mmg x pndai menjual brg..x pndai mulut manis....
at last dia pn dh x nk ajak lg sbb aku mmg akn ulang2 ckp aku x pndai meniaga..x pndai jual brg..
member tu aku tgk skng dh slow down dah..tp rse dulu dia join rm7k kot beli brg2 tu tuk pakej permulaan... Last edited by abby_R on 24-9-2012 01:21 AM

abby_R posted on 24-9-2012 01:19 AM
dulu bio aura penapis air tu punye laa mahal...
skg tgk ramai yg jual murah sbb byk stok yg x terju ...

mlm ni biasa memang camtu. Barang punya nilai bape sen je sebenarnya. Yang sebetulnya dia nak kutip duit tapi kalo kutip tanpa barang nanti kantoi plak sebab itu satu kesalahan sebab amek deposit secara haram. Pokoknya sume ni skim cepat kaya.

Babai posted on 24-9-2012 01:32 AM
mlm ni biasa memang camtu. Barang punya nilai bape sen je sebenarnya. Yang sebetulnya dia nak ku ...

aah...mmg pndai btol dorang rangke strategi...
kesian jugak kt org yg btol2 bniat nk kaya...tp aku tgk dorang lebih kpd nk cri org bwh
bkn nk menjual sgt penapis air tu...
sbb klu dpt org bwh  org tu pun kene beli pnapis air tu sbg pakej pmulaan  bisnes kn...
member aku nk jual bio aura tu 700 aritu..byr sikit2 pun x pe..
aku ckp x de duit..sbb mmg x de duit pun
then aku gugel2 kt tenet..ade yg jual dlm 450rm je....hurmmm...
rse dulu mmg 7k dia melabur tu..dh laa ibu tunggal...
mastu masuk plak bisnes alpha lipid..tp yg tu aku tatau sgt dia bisnes cemane...

abby_R posted on 24-9-2012 01:46 AM
kesian jugak kt org yg btol2 bniat nk kaya...tp ak ...

Pada aku memang lantak la ibu tunggal ke hape ke. Dah dia yang tamak nak masuk mlm yg berbentuk cepat kaya watpe? Aku memang gelak kan je kat geng2 tamak kepala batu ni. Orang nasihat pun degil nak masuk gak. Konon nak kaya cepat.

Padan muka kat diorang.

Follow Us
Babai posted on 24-9-2012 01:53 AM
Pada aku memang lantak la ibu tunggal ke hape ke. Dah dia yang tamak nak masuk mlm yg berbentuk  ...

mse laki bini hai-o tu dtg rumah dorang..dia ajk aku dtg tgk sme
time tu laa abg dgn kakak tu cite laa dulu keje cikgu keje arkitek gaji x cukup..
pastu join je hai-o rmai join dn beli penapis air tu..kate nye tersgt bgus...
so dia tunjuk laa slip gaji ke slip ape ntah dr hai-o..
mmg beribu riban pendapatn dorang berdua...
ank2 dia masuk kn kt private school...
aku cume dgr jelah dorang citer
member aku tu yg masuk...beli pakej penapis air tu byk2...
dia kate at least 5k sebulan pun jadi lah...
aku tgk skg hasil dia menjahit lg byk kot dr untung penapis air tu...(yg sah2 rugi dn x blik modal)
bulan pertama dia ade tunjuk kt aku hai o hntr penyata..dia dpt bonus 400 ke 500...hepi gile dia mase tu
ajk lg aku join..tp aku x pndai meniaga...hehehe..jd selamat laa aku..alhamdulillah..

abby_R posted on 24-9-2012 02:04 AM
mse laki bini hai-o tu dtg rumah dorang..dia ajk aku dtg tgk sme
time tu laa abg dgn kakak tu cit ...

Time kaseh sebab sudi share pengalaman dengan hantu nak cepat kaya.

Tula orang tua2 kata, orang tamak selalu rug, bagai anjeng dengan bayang2. Kira geng2 yang tamak nak cepat kaya ni sama level la ngan anjeng dengan bayang2 tu kot.

mmg btol org2 dlm ni kate..
dorang pusing2 smpai nmpk mcm duit yg dh keluar tu ble patah balik seolah2 hasil bonus dorang masuk hai-o
tp sbnr nye duit dorang send...
hurmmm...pengajaran dn peringatan tuk kite smua kes kwn aku nih...
kt dlm forum nih jugak aritu aku terbace kt board usahawan...org tu dh smpai berhutang keliling pinggang sbb mlm...
smua sbb nk cpt kaya....

ajis_kg posted on 23-9-2012 09:27 PM
bapok kaye ayoh mung.. senang2 ayoh tulung beli

bulang2 bayor sndrik la weh....huhu....

dop kaye.....mok ayoh siang kot....tp ambe lg siang ke ayoh....ikut ati dia nok je beli keta baru ke dia sendrik....tp biasalah mem dop wi....paka la accord lame dia hok dia beli sejok blom penceng lg......sadis ar....so bila beli ke anok2 ni, leh dia bowok etek.....ekekeke

tp lenim sbb faktor usia dgn sakit2 org tua....kalu jln jauh, dop tahang doh ayoh ambe tu....anok2 la ujung bowok....sapa ke ambe pong jd drebar kalu jln2 jauh ni.....sayu plok ambe wase....

off topic la pulok.....huhu....sori tt, sori mod...

aku pun pernah terjebak membeli PB..dalam tahun 2007
kisahnye..jiran aku datang umah..terus disuruh pakai PB..pastu dia kasi test 3 hari..dengan rasa serba salah..kan dah pakaikan..takkan nak pulang balik...terus je membeli..sib baik dia ckap bayar ansur2 boleh..

pastu dia bodek suh masuk Hai O..modal RM20K..aku kabar mana de duit..dia ckp leh wat loan bank rakyat..tak kuasa aku..hehe
pastu..biasalah di gebeng kete mewah, bonus....
tapi sejak hari kejadian sampai sekarang..aku nengok tak berubah pun hidup dia...
sib baik aku tak terpengaruh..kalau tak tanggunglah utang bank rakyat demi menaja tauke2 hai o...

abby_R posted on 24-9-2012 01:46 AM
kesian jugak kt org yg btol2 bniat nk kaya...tp ak ...

Alpha Lipid pun dah down katanya. Dia punya pengasas Nik Hafiz dan Wan Hamidi dah buat business lain. Kawan2 ofis aku ramai buat alpha lipid 2-3 tahun lepas tp now semua dah stop.

member baikk aku ade join benda nie.. sanggup buat load 20k tuh weii.. giler r.. aku xtanya pun ape citer bisnes dia skg.. takut dia promot beli PB dia.. hahahahaha

org riak ni lah antara manusia paling menyesal giler kt akhirat besok... hidup kt dunia ni tak sampai seratus tahun pun dok nak kejar... cuba2 la jadi zuhud dan ringan2kan tangan beramal jariah... aduhai MLMer yg bongkak...

berapa modal untuk join hai-o sebenarnya? masa study dulu beria kawan aku ckp modal dia 15k. nak untung besor, modal pun kena besor. bagus bisnes ni sampai pengarah MARA pun berenti keje. lepas sethn jmpa blik cakap modal tak byk, dia keluar 1.5k je. so sekarang untung yg melambak2. putar alam betul.

yg kelakar tu ada yg salahkan bank sebab bagi loan..bank memang ler...ko nak buat loan dia bagi ajer..janji cukup syarat...dia org pedulik apa ko nak buat apa ngan duet tu..

nasib aku keja private..byk member sektor gomen terjebak ngan hai o ni sebab senang nak wat loan..dan sebab nak cepat kaya..

last2 menderita dok byr balik kat bank..PB ngan water filter lak nak jual x laku..

Zep posted on 23-9-2012 03:07 PM
Herbalife dikira MLM ke?

Of course!!!

Tp bab Herbalife ni teringat masa awal2 kedatangan Herbalife ke Malaysia...time tu aku di U dlm 10 years ago kot, kwn aku tetibe ajak gi ke bangunan MCA kt KL, katanya ade peluang buat duit....aku malas gi tp kwn baik punya pasal, aku gi teman ke sana. Sampai ke sana, mmg terkejut sbb kitorang berdua je MALAYS, yg lain2 sume 'cya ya nun alif'. Sume diorg & sume yg dah keje2, aku ngan kwn aku je still student lg. Speakers dia 2 org, kedua2nya Americans....import khas beb utk promo Herbalife.. Pastu mmg nyesal pegi situ, sia2 sbb nak kena kuar duit utk masuk & beli produk Herbalife so that's it.

Apepun Herbalife ni bukan calang2 punya MLM nih...boleh sponsor team LA Galaxy si Beckham tuu...jelas terpampang kat shirt diorg.

bila aku bc kat sini,baru ku tahu teruknya MLM ni..aku mmg xpnh masuk wlupun ada jgk terpengaruh ngan manis mulut mereka ni..yg aku tahu kawan aku baru2 ni tertipu ngan jus monavie..masuk yg paling tinggi konon paling byk untung.rm2000.dpt 12botol xsilap.aku eli sebotol yg lain dia minum..last skali dia lelong kt mil aku 7botol rm400. mil beli sbb milkata ok jgk rasa cerah mata.mil ada diabetis.klu jenis xpandat ngayat jgn masuk la MLM.mmg cari nahas.

cupu posted on 24-9-2012 11:01 AM
bila aku bc kat sini,baru ku tahu teruknya MLM ni..aku mmg xpnh masuk wlupun ada jgk terpengaruh nga ...
...manis mulut mereka ni..yg aku tahu kawan aku baru2 ni tertipu ngan jus monavie..masuk yg paling tinggi konon paling byk untung.rm2000.dpt 12botol xsilap.aku eli sebotol yg lain dia minum..last skali dia lelong kt mil aku 7botol rm400. mil beli sbb milkata ok jgk rasa cerah mata.mil ada diabetis.klu jenis xpandat ngayat jgn masuk la MLM.mmg cari nahas...
Aku plak dari dulu (zaman kat U) sampai arini sentiasa skeptikal dgn mana2 MLM or mana2 skim cpt kaya nih...dari dulu ramai kwn2 promo Uptrend lah, Luxor lah, Omegatrend lah, Sureco lah, CNI lah & mcm2 lg tah hape ke jadah termasuk la SwissCash yg digilai ramai sampai akak & abang aku pun terkena kes nak kaya cpt punya pasal.. Mmg ALHAMDULILLAAH, berbekalkan kedegilan inilah yg menyelamatkan aku dari mana2 penipuan MLM termasuk yg bini aku nyaris2 kene, tak sure MLM ke idak tp yg jual Electrofast tuh...mujur aku bertindak cpt kalau tak kene kelentong mcm yg akak aku kene....sekali 'swipe' kredit kad, RM3900 abis!

Monavie pun ade sorg staff aku dok buat aritu...(FYI, staff sorg ni mmg kaki MLM tak hengat), RM120 sebotol tp kalau nak ikut instruction dia, dlm seminggu dua dah kene abiskan jus bangang tuh.. Sedap mmg sedap, tp kalau setakat Acai Berry tu, baik aku beli yg Peel Fresh 'Powerberries' tu pun ade gak Acai Berry, RM4 henget lebih je...

sib baik la ada testimoni dokter kat sini ha...aku rasa nak tampei jek testimoni dokter arissa tu kat wall fesbuk aku....

tak habih2 nak menipu...yang DITIPU....nak kurus cepat nak sihat kununnya.....tapi EXERCISE malas...MELANTAK tak hengat..pehtu bila org suh beli itu ini cepat jek pecaya...

yang MENIPU.....pancingla segala FOC 5 star trip so called, 4k sebulan ( dah bagi 20k)...4K tu ko dapat balik benonyer...cam harammmm sangat modus operandi nyerr......pehtu buat jakun, peghakkkk pakai barang branded kunun..ingat semua org HADAP ke...barang2 branded kasut louboutin bagei......kalo duit hasil PAU orang.....kat sini ko bongkaklah......i cant imagine ada orang sanggup menipu orang for a living? api paling best meniaga PB kununnya pecah lemak tu......aku tengok badan2 manager PB tuh.....alahaiiiiii...rendangg tak berbuah noks..pakei baju designer bukan main...tapi sian aku tengok macam balut nangka sorang2...

dokter...hat dia kata PB tu pecah lemak tu OK lagik....hat dia buleh bagi ceramah buleh avoid CANCER tu ko boleh belah takkkkk?????adoiyyyyaaaa..........stress aku tgk style meniaga ntah pohapo ni....

terbaru food purifier ke hapo ntah...siap ada sekor tu status dia cam ni bunyik "tak guna jogging and exercise kalo benda yang dimakan bertoksik"............haku sebagai ahli jamaah gym amat tersentapppppppppp dengan statement yg tak leh belah ittew......ehh hello..kalo sendiri tak penah exercise.....apa ko makan mendak jekk dlm perut......tadek meknanya