CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
Hana ni dia selalu alah bila makan seafood, jadi ruam kat badan etc... so satu hari saya bawak la pegi doktor, dan katanya hana bukannya alergik pada makanan laut tapi alergik pada kandungan heavy metal dlm makanan laut ni. Kebanyakan makanan laut ni jenis bottom feeder mcm udang, ketam (cari makanan di dasar) dan bila ada ikan ke makan pulak udang/ketam ni masuk la pulak heavy metal tu dlm badan ikan tu. pas tu kita pulak makan ikan, masuk la pulak dalam badan kita...

Tapi bagus jugak wife alergik mcm ni, jimat duit dia tak makan benda mahal2 hehehe...

cdini..
cikna kurang arif bab2 nie... cikna terbaca kat PPIM, so tergerak hati nak selitkan kat sini. Harap kalu ada sesape yang lebih arif, tolong bagitahu ehh...tq .

Rasanya kalau ada yg mmg alergik dgn seafood, baik tak yah makan. Kalu jenis makanan ringan sotong kering yg dibungkus tu macam mane ekk.. yg ditabur dgn gula pasir tu laaa.. adehhh..wat dari sotong kering jugak kan...

Fera..
cikna pun lama tak makan kerang nie...kalu teringin nak makan pun cari yg saiz kecik2 je, cari isi yg kaler hitam tu sket je...hehe..

harris..
mmg jimat..cikna dah makin lanjut usia nie, dah amalkan lebihkan sayur n buah dalam menu harian.

1961# cmf_harris

Haris, mmgla logam berat susah nak urai..bila masuk badan susah nak dikeluarkan...biasanya logam2 atau sisa toksik nih akan terikat kat protein metalothionin..protein ni ada kat hati ngan ginjal (buah pinggang) kita..tu sbb dalam islam kita tak digalakkan makan organ dalaman.. 

1962# cikna99

Cikna, yg isi hitam tu tak silap hati dia..huhu dah 7 thn saya tinggalkan dunia kerang...dulu saya wat kajian potensi kerang jadi penanda pencemaran logam berat..masa degre ok lagi..masa wat master..beribu2 kerang dibunuh..sampai rosak kuku..yelah kena kopek hidup2 kerang tuh..bau darah..usah citerla..

1934# khairimhd

kak aishah ni pengusaha kemboja yg utk di xport tu ka? yg kat Felda Lepar Hilir kt Kuantan tu?
ada tgk lam tv1 baru2 ni......

1965# Mas916

Betul lah tue mas...

Follow Us
JOM geng HG..kita buat satu  amal

http://www.bernama.com/bernama/v5/bm/news_lite.php?id=449432

http://www.utusan.com.my/utusan/info.asp?y=2009&dt=1025&pub=Utusan_Malaysia&sec=Muka_Hadapan&pg=mh_03.htm

Korang Klik kat 2 link tersebut...cerita pasal kemalagan yang meragut 3 nyawa....mak ayah dan adik bongsu rentung....tinggal 6 beradik je.. 2 yang serius cedera berada di ICU hospital kuantan...

Apa kene mengena?

Kemalangan ini turut memberi kesan sentimental kepada saya..sebab ahli HG iaitu Kak Esah Kemboja antara orang yang terlibat dalam menyelamatkan mereka yang cedera dengan hantar ke klinik.

Memandangkan Kak Esah akan ke  KT untuk melawat 6 beradik tu... apa kita geng2 HG ni dok pakat hulur sumbangan kepada 6 beradik tu....tanggungjawab sosial kita..

Kita kumpul duit...serah kat  Kak Esah.... saya cadangkan kita Moderator Alifi jadi tukang kumpul secara pindah ke akaun bank...setiap sumbangan boleh le di PM kepada alifi untuk rujukan beliau sebelum di serahkan kepada Kak Esah...amacam?

1967# khairimhd

sy setuju dgn cadangan tuan khairi...
sambil berkebun kita beramal...

Salam /Good Morning

masa tu kak aishah on the way balik dari kelantan...sampai kat situ kete dieorang dah terbakar, so tak tahu la apa yang sebenoyajadi masa accident tu ,kete  dah start terbakar, nenek dia dah meninggal masa dikluarkan, mak dia pangku yang kecik sekali + bapak dia tak dapat dikeluarkan tapi dipercayai masih hidup sebab dia boleh suruh anak dia call polis. yang budak2 lelaki ngan yang perempuan besor skit tu  2 pengsan/berdarah kepala idung yang koma tu berdarah kluar dari telinga...yang terbakar  perempuan 4 tahun tu bagitau kak aishah tangan sakit.....tak bape nampak sebab dalam gelap dalam  jalan area ladang sawit TDM...akak punya kete penuh ( macam biasa la)....budak ni 2 orang dah lembik...akak angkat yang terbakar ni tanya sapa boleh bawak pegi klinik sebab nak tunggu ambulan lama gak kalau dok tengah hutan tu tanya orang kat situ klinik kesihatan terdekat Kat Air Putih...bila tanya masing2 ada alasan ..(depa rasanya takut orang mati dalam kete atau seat kete depa kena darah)...last nampak budak maxis yang kete dia tadik dok depan pick up kak aishah...tak knal tapi dia agree..yang terbakar 4 tahun tu duduk kat seat belakang ngan adik kak aishah, kak aisha duduk kat dlm bonet pick up maxis (terpaksa pegang tingkat sebab dia tak boleh buka dan tahan ..lemas pulak 4 orang termasuk kak aishah kat belakang tuu....masa masukkan budak 4 tahum baru perasan muka budak 4 tahun tadik ngan tangan dia terbakar...tangan dia itam dan bau daging bakar memang kaw kaw...tadi ingat datang dari kete + arwah mak bapak + adik dia yang tengah terbakar tu.balut jer ngan apa yang ada dlm kete tu tak bagi kena angin...

kita bawak ke klinik Air Putih sebelum MA sampai dan pakaikan brace atau apa yang sepatutnya...bila call balai polis kemaman kat trafik tu, dia kata 5 ninggal termasuk yang 12 tahun tu...bila tahu 2 orang kena transfer ke Hospital Kuantan, pegi melawat semalam, sebab tak tahu nama dierang sape, tanya kat pendaftaran, yang 12 tahun tu masih dalam ICU yang 4 tahun kat wad pembedahan kanak2...alhamdulillah..yang 2 orang patah2 tu dihantar ke KT.

Sekarang dierang seme anak yatim piatu dgn abang dia umo 17 tahun yang paling beso.Dia nak jaga adik dia,tak nak pisah , kita pakatlah derma ramai-ramai...dapat meringankan beban dierang...

Saya takde masalah nak tolong kutipkan. Tolong pm nama dan jumlah yg telah dimasukkan.

Acc CIMB saya: 12320064070524

Kalau dah cukup, insya-Allah saya boleh start kereta hantar by hand sumbangan tu. Tapi Kak Esah kena tunggu saya kat Kuantan tu ye....lepas tu saya tumpang tidur rumah Enie boleh tak?

sedihnya dan tragis...
al-fatihah buat mereka yg terkorban...
semoga anak2 yg tinggal lebih tabah menghadapi dugaan ini....

Sedihnya,kan....dengar cerita kemalangan ni apatah lagi kalau mangsa menjadi yatim piatu.

Kemalangan yg masih terbayang di minda saya, kemalangan kereta di Cyberjaya yg mana pemandunya mati terbakar.

Kisah yg saya dengar, mangsa di kejar oleh 1 kereta (saksi kejadian tak ingat plat kereta) sehingga memaksa mangsa memandu laju. Kemudian, mangsa telah dirempuh oleh sebuah kereta dr hadapan (pemnadu juga seorang wanita) hasil dr rempuhan tu kereta mangsa berpusing dan terbakar.

Mayat mangsa di jumpai di tempat duduk belakang. Sebenarnya, bila api mula merebak dr depan, pemandunya cuba ke belakang, mungkin sistem lock dr dalam. Tapi orang ramai cuma menonton ambil gambar tanpa tolong pecahkan cermin dan tarik mangsa keluar. SIAL sangat penonton tu semua......kenapalah saya tidak berada di tempat kejadian ketika itu? (ini cerita yg saya dengar ye dr saksi yg ada..saksi ni ialah seorang makcik yg tiada kudrat selain terpaku terdiam melihat kejadian tersebut).

Kebetulan abang saya pun mengalami kemalangan kecil pagi tu jadi dia lihat kereta sedang dipadamkan apinya oleh bomba. Suami mangsa terduduk di tepi jalan melihat kejadian itu. Sedih,kan....

Mangsa baru naik kerja dr confinement, dia ada anak kecil yg perlu disusukan tapi orang ramai hanya tolong ambik gambar manakala si bangsat yg kejar dah menghilang ntah ke mana.

Makcik tu trauma dan mc seminggu selepas itu. Pemandu yg merempuh kereta tadi selamat. Dia pun trauma.

Saya sedih sebab baby tu cuma sempat merasai air susu ibu selama 2 bulan saje...

saya bila balik ke tempat kejadian lepas anta gi klinik tu,  area kereta  tu dah kena letak tape ..tanya abang polis situ dia kata, tinggal rantai emas  wife dia sahaja...saya tanya anak sedara dia kat spital semalam, dierang ada pegi tempat kejadian untuk amik sisa mayat yang tak abis kutip malam tu...budak kete gen2 tu pon pecah gak muka dia

1973# aishah

Kak, saya ada dengar kisah kemalangan yg mana mangsa kaki dah tersepit, org ramai berpusu2 ke situ bukannya nak menolong tapi mengambil barang berharga dlm keadaan mangsa sedar tapi tak berdaya untuk menghalang....:@

Shida,

bila kau nak pergie...minggu nie mau tak?? sbb sy nak ke lipis.....nak pergie umah enie..???nak ikut...

1970# alifinara

Nampaknya Moderator dah bersetuju untuk jadi Collector...Maka boleh la kita menderma kepada keluarga yatim piatu tersebut....maka boleh ON proses memasukkan duit ke akaun CIMB Alifinara..

GreenFinger must have GreenHeart

1975# sofiera

Insya-Allah, lagi cepat duit terkumpul lagi cepatlah kita leh gi sana.

Saya ada tgk kat berita dan suratkhabar pasal kemalangan ni, mmg tersentuh jugak.  Tambahan itu adalah laluan saya balik kg tu.  Shida, saya ni payah nak transfer ke akaun CIMB...tak de CIMB clicks...maybank bolehlah.  Boleh bagi no acc?

1970# alifinara

Insyaallah Aliff..enie  x ada masalah...kecil tapak tangan nyiru enie tadahkan...sudilah ke rumah buruk enie d beserah...caling2 jer....

1979# enie_74

kalu balik umah MIL...boleh menyinggah umah enie...yer