CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6551|Reply: 23

Bercinta Lelaki Muda, Teliti Dulu Baik Buruknya

Oleh : TS LOO

Memang tidak dinafikan, umur sudah bukan lagi penghalang dalam dunia percintaan. Lazimnya lelaki yang berusia menjadi idaman perempuan untuk bercinta dan berkahwin, akan tetapi sejak kebelakangan ini, munculnya satu trend baru yang mana perempuan dikatakan lebih gemar bercinta dengan lelaki yang jauh lebih muda.

Namun demikian, sejauh mana kebaikan atau keburukan bercinta dengan lelaki lebih muda usianya?

Kebaikan:

1. Sekiranya kita mempunyai pasangan yang jauh lebih muda usianya, kita mungkin akan juga kelihatan lebih muda berikutan cara bercinta yang membuatkan kita nampak sebaya dengan pasangan awet muda itu. Jangan risau rakan-rakan takkan tahu yang pasangan kita itu jauh lebih muda.

2. Pasangan awet muda itu lebih manja. Bagi wanita yang suka memanjakan pasangan mereka lebih gemar mencari lelaki yang berusia muda. Lebih-lebih lagi lelaki yang berusia tidak suka dimanjakan. Tapi berbanding dengan lelaki muda, mereka lebih suka di belai dan dimanjakan pasangannya!

Keburukan:

1. Tidak dinafikan lelaki muda memang kurang matang, jadi bercinta dengan mereka amat berisiko. Termasuk kena mengalah dalam beberapa perkara dan banyak bersabar melayan kerenah lelaki lebih muda!

2. Dalam aspek kewangan, lelaki muda lazimnya tidak berapa kukuh. Jadi kaum hawa yang berpasangan lelaki muda kenalah memastikan diri anda mempunyai kewangan yang kukuh daripada si dia, kalau tidak silap haribulan kamu yang perlu menyara si dia.

3. Komitmen. Lelaki muda selalunya belum puas lagi dengan zaman bujangnya jadi untuk 'settle down' akan menjadi list terakhir baginya. Usia kamu semakin meningkat dan rasanya dah tiba masa untuk berkahwin tapi rasanya bukan untuk dia.

sumber : Majalah EH

Yang muda tak semestinyer tak matang~
yang tua pula tak semestinya matang~

tak kisah tua ker muda, yang penting tak bongokkk!!~

Kahwin lelaki tua pun ada yg cerai berai.
Lagi parah, kahwin lelaki tua hanya layak jadi isteri rahsia dan tak boleh dibuntingkan

Laki muda ciknek power aummm2

mmg ank muda suka dimanjakn

itu yg pasti

lelaki muda tiba2 berlagak macho n tidak menjadi diri sendiri

Follow Us
Pernah kenal lelaki yang lebih mudah. End up dia lagi matang dari me. Actually ni cerita zaman dulu kata. Sebab sekarang cerita krik krik krik je yang ada

lelaki muda tak matang langsung. bila ade masalah dorg larikan n diamkan diri terus. kita pulak nak kena pujuk

tak suka bercinta dgn budak bawah umo..mcm adik2 jer rasanya..huhuu

Edited by nenekglamer at 10-4-2017 02:46 AM

Err...  Kisah aku pulak...

Last december, tanpa aku sedari ada seorang lelaki ni dah notice aku kt gym. He told the owner "that girl is perfect".  Note that aku bukanlah perempuan yg korang nampak naik basikal or threadmill. You will find me among the guys main bar, dumbell, cable etc...

After a few times observing me, he approached me and ajak aku training dengan dia. Ntah kenapa, he managed to talk me into it masa aku main lat pulldown. So, that day, I did back workout with him and his friend. Lepas selesai, dia invite aku join dia training next time... but dengan sopan santun aku berkias menolak sbb tak sanggup dengan cara dia training yg sungguh BEAST (plus, aku mmg mostly go solo and kdg2 je bila rasa nak bagi koyakkan muscle baru aku main dgn training buddies aku waktu malam).

I thought it ended there but one night, new year, I dapat msg from him .  Dia cakap nak discuss something. Apparently he got my number from gym owner@my training buddy.  He asked if he could call me, and I said OK. Yang peliknya.. we talked for 2 hours. Kejadah???  But being bangang... tak paham cues.. aku biasa2 je lah. Tapi lps tu mmg kena penumbuk2 manja la si gym owner tu sbb bagi my ph number tanpa permission!

Then, after a few calls and daily msgs.. and whatever, dia mengaku dia dah jatuh cinta kat aku. I was like.. WTF?????  I tried to push him away but he kept coming back.

At first aku tak confident dia mmg cinta aku or not.. sbb dari awal .. dia mmg sibuk cakap pasal body aku je... masa tu, dia asyik komen pasal aku punya erector spinae yang sungguh smart... cara aku lock aku punya lower back masa deadlift..  oh.. Dia cakap aku punya lower back smart n seksi.   And belum lagi komen pasal aku punya glutes. I was thinking.. mamat ni hanya nak body aku je kot.. (jangan salah faham.. body aku masih belum jadi lagi.. walaupun cutting dah ada tapi aku malas nak diet and burn fat.. so skrg ni shape ala2 NIcki MInaj gone wrong lah hahahaha... and lagi2 aku skrg dah mula menjurus ke arah powerlifting instead of body building... mmg tak peduli sangat lah pasal aesthetic ni...)

He  never gave up. Dia mmg bersungguh2 lah. Dia cuba live up to my standard. Sebenarnya aku rimas kena kejau dengan lelaki yang aku tak cinta. TO push him away, aku dengan bangangnya cakap aku nak biceps 15 inci at least.. tak sangka.. dia sahut cabaran aku!  Now biceps dia dah 17.1 inci! He is the top 5 in that gym in terms of size!  Damnn...

First time meeting him mmg dia tak berapa ada shape pun.. tak attractive langsung...masa tu dia tengah fasa muscle activation and fat burn... tapi dia tau my 'sifu2' semua badan hot.. ada yang dah naik stage... and in 3 months dia worked hard and transformed..  he said he is doing it for me.

So. sekarang.. lepas 3 bulan.. akhirnya aku kalah jugak laaa... something happened that made me realised that he has become a part of me tanpa aku sedar.  Like a cancer cell that quietly grew... And body dia makin hot nyahhh... his biceps... his back.. his traps.. oh myy...

Apa kaitan dengan thread ni?  This guy is 11 years younger than me! Apa perasaan aku dicintai oleh lelaki yang jauh lagi muda?  Ntah ye.. love is love.  In the beginning dia tanya umur aku, aku taknak bgtau.. so dia teka... mak aihh.. jauh beza.. mungkin aku nampak younger kot?  

Tapi ye lah.. lelaki muda mmg mengada n manja dia lebih la.. Stamina pun lebih juga hahahaha..., and tambahan pula, dia mamat gym yang into powerbuilding! Eh korang jgn salah faham.. I mean.. org muda.. tahan je kalau bergayut tepon berjam2 or tidur lambat..  Aku pulak rasa nak mamp!

But our relationship is still sort of secret. I mean.. it's not shown at the gym. I have made it clear that I still wanna train solo or with my buddy and taknak datang gym at the same time.  But he is DYING to train me.  Tanak tanak.. he is BEAST!  And... aku pun tanak ada 'gaduh' antara dia dan my buddies. Apparently... aku ni 'hak milik' 3 orang lelaki kt gym tu and diaorng skrg tak sebulu... Ntahla.. aku tak paham lelaki. Korang nak bertumbuk bertikam lantak ler.. testosterone memasing up to the roof bila main besi!

We do spend time together occasionally. Although tak train sama2 kt gym, kitaorang buat walking cardio outside.  I need to burn fat! And hangout. Dia mmg tak malu nak panggil aku sayang or tunjuk affection in public.  Aku yang naik segan.  

And dia sangat cemburu dengan lelaki lain. I kept telling him.. aku ni dah nak expired kot. dah hakak2 kot.. Kambeng pun tak hingin nak tengok. But...ada la dua orang lelaki yg jadi 'musuh' kepada dia sekarang... sbb dia yakin those two guys suka kt aku.  Siap 'perang dingin' lagi skrg. Dia rasa sangat insecure. Really? WTF??? Yang kelakarnya, dua orang 'musuh' tu muda dari dia.. and harus la mudaaaa dari aku.. Adoyaiii...

I told him to cari yg lagi muda.. dia marah aku. I told him to tukar bijik mata.. dia marah aku juga. ahahah... Even after learning my real age pun dia masih tetap nak aku juga..

He talks about marriage, about having kids. Start planning about the future. He said that the first time he saw me dia nampak "bakal ibu kepada anak2 dia" ... err... mungkin la dia betul sayang pada aku atau pun mmg dia terrer mengayat kah kah kah..  Btw.. dia first ternotice aku masa aku main 'T-Bar row' hahaha...

Apapun.. aku sebenarnya appreciate dia.. I am thankful, bersyukur.. it's great to have someone that loves you and care for you (walaupun ada rasa serabut jugak bila semua mende nak report.. alahaii.. dah biasa single ni kan..) Love is a gift and it does not come easy.. pada aku la...

well...i have my preference.

dulu nk cr bf iols set dlm mind..that guy kena tua dr aku n lebih tinggi (fizikal) dr iols. iols 169 cm
alhamdulillah...dpt suami tua 2 tahun n tinggi skit jer dr iols . jadikla kan iols xleh imagine kena jln dgn jantan katik

dan iols mmg xleh terima lelaki muda dr pompuan.kalau kwn2 iols terberkenalan dgn jantan muda iols mmg bangkang.  jahat dak

mbhcsf replied at 10-4-2017 04:24 AM
well...i have my preference.

Still into those green eyes darling???

Edited by nenekglamer at 10-4-2017 04:47 PM
kun_tum replied at 10-4-2017 08:58 AM
dulu nk cr bf iols set dlm mind..that guy kena tua dr aku n lebih tinggi (fizikal) dr iols. iols 169 ...

Ideally macam tu la kan?  Lelaki should be much older (with the assumption that diaorg lagi matang with age) and taller (and perhaps bigger) to show that they can protect their woman.

I mmg always end up with men younger than me tapi by 2 tahun gitu la, like my ex-bf. Ntah lah..

Aku dah kategorikan diri aku ni species 'single forever' sebenarnya hahahha.. Cam dah tak berapa nak excited about the prospect of settling down with someone.  Aku fikir, all the good ones are taken. Suami orang??? Mintak2 dijauhkan...

So, tahap sekarang aku focus on my work and buat apa yang aku teringin sangat nak buat and tak peduli pasal orang lain (selagi tak salah disisi undang2 la)... I just want to enjoy life as much as I could and be surrounded my my family@loved ones.

Tu yang aku masuk gym and get into bodybuilding and now jadi powerbuilding. Sebab aku mmg dari dulu minat gile tengok lelaki sado. So, I am surrounded by guys, young and beautiful (body je la.. muka biasa2 je hahaha). And setahu aku, lelaki secara umum agak ngeri dengan perempuan yang main besi and would stay away...

Rupa2nya sangkaan aku MELESET!  Apa yang aku dah buat .. made me a RARE species.., Dah la aku dok small town. Being the 'rare', aku dah biasa diperhatikan lelaki.. out of curiosity mostly.. tapi ada juga yang cam suka tengok aku buat certain workout or suka tengok certain parts of my body. But mostly diaorg pandai do it in secret --- CUMA yang sorang ni mmg BERANI MATI... Sometimes aku rasa dia dah nak sampai tahap psycho and obsessed!  Apa yang best sangat tentang aku ni????  

Right now dia tengah create workout program untuk aku follow lepas ni. Dia cakap dia nak aku stay healthy and hidup lama.  Bersungguh betul nak 'rampas' aku dari sifu2 aku skrg hahahhaa...
aduii.. dah la sorang sifu aku tu body hot nak mampus, kira antara kategori yg dah 'siap' lah and he smells sooo good (natural body odour)... n mmg aku tergila2 kan dia tapi aku lemau dia pun lagi la lemau.. so... nothing happened... (yg ni muda 18 tahun dari aku hahaha) and sorang lagi sifu.. muka mmg comeii... body cun jugak (tapi tak siap lah... kerja lawan picit perut je dengan aku hahahah).. but Camtu je lah... The other sifu?  Yg ni laki orang.. So, aku awal2 dah pangkah dia. Hahaha...

OMG, I am taken. and mothers beware.. I am a CRADLE SNATCHER. hahahaha...

nenekglamer replied at 10-4-2017 04:11 PM
Still into those green eyes darling???

some things better left unsaid...gittew because there is nothing much to say anyway   hahahahahahahahhmm...hahahaha well...hmm...yups.

Dah pernah bercinta dgn lelaki muda 2 kali and dua2 gagal. Haihhh

niena90 replied at 11-4-2017 11:44 AM

I myself tak tau how far this will go.  I'm adapting. He expects commitment. Kuat merajuk ya Allahhhhh... Aku ni pulak dah biasa solo.. nak buat apa suka hati je.. I fikir, I only have to answer to my dad. If my dad approves, off I go!  Yang dia pulak.. semua tak boleh. Ini tak boleh. I tu tak boleh. ADOIIII!!!
I wonder if it has something to do with age difference or the fact that dia Melayu?  

Edited by mbhcsf at 11-4-2017 05:55 PM
nenekglamer replied at 11-4-2017 05:05 PM
I myself tak tau how far this will go.  I'm adapting. He expects commitment. Kuat merajuk ya Allah ...

hheehehe.....i like this .....see? that is joy of being care-free, single.. kan? kita tak tertakluk pada  kawalan sesiapa kecuali Allah and of course ketaatan kita slepas Allah ialah parents  tapi tu pun  hahahah i ngaku i bukan anak soleh lah yg baik ye ye docile semua...hahaha

tapi bila kita ada someone  yg kit asayang or pernah dan sayang pun it 's a different kind of thing  in many ways  but yeah ...akan ada sedikit bias dalam compromising the flaws , imperfections or even mistakes...sebab kita sayang  , and ini different matters , irrelevant to the topics actually but yg  about  being single ladies and carefree tu  hehehe yups sebab terbiasa...hahahaha

mata hijau is another thing...hahaha mata hijau actually reflects the kind of guy every lady would not have any second tought of marrying to, having all    all factors considered; if there is such a guy yg singlelah ...

well...that mata hijau is like kygo just that he is 44  and yes he plays piano....

nenekglamer replied at 11-4-2017 05:05 PM
I myself tak tau how far this will go.  I'm adapting. He expects commitment. Kuat merajuk ya Allah ...

tulah lelaki melayu ni ....hahahah no comment. oopss

niena90 replied at 11-4-2017 11:44 AM

kematangan , hikmah dan sensible selalunya lebih muda dilihat dengan pertambahan usia lelaki tu , tapi there is always exception to trhe rule , cumanya norma begitu...ini penting u know in relationship...

12Next
Return to list New