CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kEk_KeL@d|

SEPET dari Yasmin Ahmad

hehe...takdeklah...aku dapat invitation by email saja....pastu terus pergi lah.....kalo ko pergi alangkah bagusnya sebab filem tu memang happening betol...Yasmin sendiri pun hadir bersama para pelakon utama....terserempak pulak ngan Ida Nerina masa mula2 sampai....

hari nie(selasa)...Yasmin Ahmad hantar sms kat aku kata Buena Vista senior staff akan datang ke pejabat dia esok(rabu) utk tengok "Sepet"....wah...waahh....dah sampai ke pengetahuan org2 Buena Vista lah pulak....kalau tak silap ini adalah badan pengedaran filem antarabangsa....maknanya kalo diorang suka...Sepet ada peluang untuk masuk pasaran antarabangsa lah nampaknya....tahniah buat Pn Yasmin....

Lusa(Khamis)...dia(Pn Yasmin) jemput aku ke pejabatnya di LeoBurnett utk tonton Sepet Final Edit......hmm....seronoknya.....

uih! tak sabar nak tgk citer nih... aku tertgk gazette citer nih sket kat wayang kita... nampak cam best jer... aku dah berzaman tak tgk cite melayu kat wayang nih... tapi cite nih mcm bole la nak tgk...

Originally posted by juya79 at 28-4-2004 13:42:
uih! tak sabar nak tgk citer nih... aku tertgk gazette citer nih sket kat wayang kita... nampak cam best jer... aku dah berzaman tak tgk cite melayu kat wayang nih... tapi cite nih mcm bole la nak  ...

Wah...dah masuk "wayang kita" yerkkk.........bila ? minggu baru nie ker ? panjang ke gazet yg Ko tengok tuh ? apa yg dia tunjuk ?

minggu lepas... last slot... jemput Yasmin Ahmad as tetamu kasik komen pasal citer tuh... takde la panjang sgt tunjuk gazet tuh... kejap jer... but nampak interesting...

Pn Yasmin hantar SMS....

katanya...

Hari ini dia showed SEPET kat Chatay Organisation dan Lighthouse Picture kat Singapore....sebab mereka minta untuk tengok...

dan...

mereka sangat-sangatlah sukakan SEPET.....

dan....

meminta....

supaya...dibuat World Premier untuk SEPET kat Singapore.....

waah...wah....

sebagai seorang Malaysia dan sebagai seorang penggemar filem....aku pun tumpang gembira.....ALhamdulillah.....

Hmm...kalo SEPET di S'pore....pasti tak ada satu scene pun kena cut.....kalo tayangan di Malaysia...pasti ada bahagian kena gunting dengan LPF....

========

semasa SEPET disiapkan dalam suntingan kasar(rough-cut), org2 Singapore Film Festival ada hubungi Yasmin bahawa org2 dari Cannes mintak dia hantar SEPET rough cut ke Cannes utk tayang dalam kategori Director Fortnight semasa Festival Filem Cannes pada tahun ini....tapi memandangkan SEPET masih "rough-cut" Yasmin dan produser filem tuh tak jadi nak hantar.......

P/S: isskk...kalau tak ada peluang jugak nak nampak nama filem Malaysia kat Cannes pada tahun ini.....

[ Last edited by GAIA on 14-5-2004 at 07:43 PM ]

Follow Us
wow!! :::clap::clap::clap:

selepas rabun...sepet

SAYA percaya, semua orang sebenarnya ingin mencintai, lebih daripada keinginan mereka untuk membenci. Namun mereka sering terlupa bagaimana untuk menyemai rasa itu. Saya berharap, Sepet mampu memberikan mereka sedikit idea bagaimana untuk mencintai semula,

bukan ker thread pasal Sepet dah kuar?
nanti Fly upkan thread Sepet .........

mana ko dapat artikel ni ? kalau boleh bagitau lah sumbernya......

AKu akan merge thread ini dengan thread yg sedia ada...selepas ko beri respon....

Originally posted by GAIA at 2004-5-21 07:29 PM:
mana ko dapat artikel ni ? kalau boleh bagitau lah sumbernya......

AKu akan merge thread ini dengan thread yg sedia ada...selepas ko beri respon....

lupa lah aku dpt dr mana....tak apa...nanti aku check balik....tp aku rasa dlm paper kut...tapi tak tau paper mana:stp::stp:

Di Sebalik Tabir: Masyarakat majmuk jadi formula Yasmin

Oleh Suzan Ahmad

DIA rela dirinya dihantar ke negara orang seawal usia 15 tahun atas dasar tanggungjawab demi memenuhi impian ibu bapa di kampung yang teringin melihat anak mereka melanjutkan pengajian tinggi di England. Sembilan tahun di bumi orang, tidak pernah merubah persepsi Yasmin Ahmad, malah lebih menebalkan jati dirinya sebagai anak Melayu. Ia jelas tergambar dalam iklan komersial arahannya yang berlatar realiti kehidupan masyarakat majmuk di Malaysia. Di Sebalik Tabir cuba mendekati pengarah iklan komersial yang mula berjinak-jinak dengan dunia perfileman ini.

FILEM pertamanya, Rabun menerima sambutan berbelah bagi dari peminat hiburan tanah air. Ada yang sangat menyukai drama itu kerana menganggapnya ia sesuatu yang segar dan baru dalam bidang penerbitan filem dan pada masa yang sama ada juga kalangan yang tidak gemar pendekatan baru pengarah kreatif itu.

Bagaimanapun, kelainan itulah yang membuatkan Rabun, sebuah filem yang mengisahkan kehidupan sepasang suami isteri yang mengambil keputusan untuk tinggal di kampung saja selepas bersara, terpilih ke Festival Filem Torino 2003 di Perancis.

揟api bagi saya maklum balas yang diberikan untuk filem itu cukup sihat. Memang itu yang saya mahukan, iaitu yang baik dan yang kurang menyenangkan kerana hakikatnya ia adalah filem sulung saya,

amacam punya poster ?

Originally posted by GAIA at 18-7-2004 06:37 PM:

amacam punya poster ?

wow! cunnnnnnnnnn !

tak sabarnya nak tgk.. bila agaknya ya?

SIngapore premier pada 2 Spetember....commercial released kat S;pore pada 7 september.....

tayangan malaysia belom pasti lagi pesal sini banyak masalah Birokrasi....

Saper2 dok JB tuh leh lah pakai2 satu rombingan gie nonton SEPET uncencored version kat sana....kalo dah masuk Mesia sure banyak kena potong....

Originally posted by GAIA at 19-7-2004 01:55 PM:
SIngapore premier pada 2 Spetember....commercial released kat S;pore pada 7 september.....

tayangan malaysia belom pasti lagi pesal sini banyak masalah Birokrasi....

Saper2 dok JB tuh leh lah ...

la... kat singapore dah september ni ek?
kata nak tayang sempena merdeka kat sini?

that's why i always envy orang2 JB ni... banyak 'benda' diorang leh tgk.. indonesian channels pun dapat, kan?

Originally posted by sswanlake at 20-7-2004 11:18 AM:
that's why i always envy orang2 JB ni... banyak 'benda' diorang leh tgk.. indonesian channels pun dapat, kan?

ko dok kat jb tu, sampai habis nombor kat remore control ko tekan pon tak abis channel lagi tau.. best! takyah astro pon takpe

mattromeo This user has been deleted
lol:lol