CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ducati7

Alahai bapak mertuaku...case personal loan

ckp je.... gaji tak cukup utk apply loan baru...
ke ckp name ade CCRIS ke..
jgn wehhh buat pasal p buat personal loan utk org lain..
kang putih mate ko...
takat 1 2 ribu tu boleh la lagi nk tlg... ni sampai beratus K.. takyah la weh

aku paling suka cadangan atas tu. instead of ko buat pinjaman loan, apa kata ko beli tanah dari bapak mertua ko. atleast ko berhutang dan ada aset kekal. daripada ko berhutang dan belum pasti bapak mertua tu nak byr ko balik. 200k under personal loan byk tu...

malang la sapa yg dpt bapak mentua pelik2 ni. kalau aku sbagai ank aku akan slow talk ckp jgn paksa menantu amek loan. xla mcm bini tt benda senang pon nk serba salah sokong sapa,, tapi aku tau bapak aku xkan nyusahkan org lain

musangcomel replied at 23-5-2016 09:23 PM
pelis la jgn buat
ne ikhlas nasehat dr aku yg dah pernah terkena
kes aku jd penjamin jiran aku bel ...

tu arr...mmg dalam dunia ni banyak orang2 parasit mcm tu..yang keje takde benda lain..keje menyusahkan orang je

zulka replied at 23-5-2016 09:14 PM
aku setuju dgn cdangan ni....chek value tanah tu
kiranya ko tolong pak mertua, sambil beli prope ...

mmg aku ada cadangan nak buat mcm tu dan dia pun mcm setuju la jugak..tapi reason dia nak soh buat personal loan sbb proses cepat...orang yang dia hutang tu dok kacau dia hari2..

CikguZara replied at 23-5-2016 09:25 PM
Kes aku biras suh aku buat loan,tp minta rahsiakan dari suami aku..apakah?

Aku cuma ckp, akak kan ...

cantik avatar cikgu zara ekekekeek

Follow Us
idakamaruddin replied at 23-5-2016 09:36 PM
1. ko mmg layak utk apply loan smpai 200k ke?

2. dh brp kali pak mertua ko suka minta tlg benda p ...

asal ko ingat aku tak layak ke...aku ni kalau nak cukupkan 3 kuota pun layak tau ekekeke
tu arr...naper la bapak mertua aku ni tak macam bapak mertua soleh yang lain2..yg permintaan setakat nak menunaikan haji bila dah usia lanjut2 ni..sejuk perut anak menantu kalau dengar...ni tak.. minta yang pelik2

Tak perlu le buat jadi masaalah je nanti.  Bab duit ni adik beradik sendiri pun ada yang sanggup putus sedara.  Biar bertegas sekarang dari hanya menurut sebab nak jaga hati takut ada yang sentap tapi mendatangkan masaalah yang lebih besar pada diri sendiri dimasa depan.  Alasan nak berbusiness macam tak sesuai je pada masa sekarang.  Ramai yang dah lama berbusiness pun sakit nak pertahankan perniagaan yang dah lama berjalan ini kan yang baru2 nak mula,  Kalau dia seorang artis, vip atau celebrity boleh le sebab peminat ramai dan dah dikenali ramai.

musangcomel replied at 23-5-2016 09:27 PM
bro, wlupun bapak mertua bro ckp nak jual tanah tp anything can happen
duit boleh buat org gelap ma ...

mmg nak cakap mcm tu..tp bapak mertua aku tau aku mmg clean...jenis takde hutang.. aku pun takde masalah kewangan sangat...tak pernah ambil kredit kad, takde loan rumah, hutang motor keta semua dah setel..dalam case ni aku geram gan bini aku, suka sangat cerita baik2 pasal aku kat parent dia ...apa lagi nak ambil kesempatan la...

ducati7 replied at 24-5-2016 11:08 PM
mmg nak cakap mcm tu..tp bapak mertua aku tau aku mmg clean...jenis takde hutang.. aku pun takde m ...

bini ko sllu duk puji ko dpn bapak dia tu zaman bila bang? kot2 la awal2 kawen je dulu

x valid dh  

apa2 pun tq korang  tolong bagi pandangan semua

keputusan terbaik sekarang mmg tak nak buat personal loan tu...cuma masalahnya nak kata tak nak tu yang susah...takpe wa try slow talk gan bini wa, biar dia la yang cakap gan bapak dia...harap ok la...

ducati7 replied at 24-5-2016 10:54 PM
asal ko ingat aku tak layak ke...aku ni kalau nak cukupkan 3 kuota pun layak tau ekekeke
tu arr. ...

kalau bapak mertua ko mmg jenis memintak je tp x pnh tlg ko berat2 cth ko pnh ada masalah besar tp dia buat dek je mmg aku cadang ko ignore je permintaan dia unless ko polow kata porumer lain utk beli tanah dia tu..ko buat personal loan..once dpt duit ko suruh pak mertua ko tuka nama ko trus kt tanah tu

aku ni xtau la sbb in case la ayah aku minta tlg aku mcm ko ni mesti aku serba salah sbb ayah aku byk tlg aku n laki aku..

Artemesiaa replied at 24-5-2016 04:57 AM
Tak perlu le buat jadi masaalah je nanti.  Bab duit ni adik beradik sendiri pun ada yang sanggup put ...

tu arr..

idakamaruddin replied at 24-5-2016 05:22 AM
kalau bapak mertua ko mmg jenis memintak je tp x pnh tlg ko berat2 cth ko pnh ada masalah besar tp ...

sebelum ni dia tak pernah minta la..tu la yang aku pun rasa serba salah sikit..aku pun tak pernah lagi minta tolong gan parent bini aku kalau ada masalah..kalau bab meminjam2 ni mmg aku tak pernah mintak pun gan diorang...kalau ada pun aku boleh je setel sendiri..

tp bapak mertua aku ni mmg boros sikit..aku sebenarnya tau dia ada pasang 2 bini walaupun diorang dok rahsiakan..mungkin sbb tu kot..

idakamaruddin replied at 24-5-2016 05:18 AM
bini ko sllu duk puji ko dpn bapak dia tu zaman bila bang? kot2 la awal2 kawen je dulu  

x ...

ekekekeke...tak la..mcm aku dapat naik pangkat ke..mesti dia akan cerita gan parent dia...kira puji la tu...ekekeekeke

idakamaruddin replied at 24-5-2016 05:22 AM
kalau bapak mertua ko mmg jenis memintak je tp x pnh tlg ko berat2 cth ko pnh ada masalah besar tp ...

dan lagi aku mmg tak nak tanah bapak mertua aku tu..aku rasa mcm tak berbaloi je kalau beli..tanah tu mcm takde ong..

lagi pun tak yah lah aku susah2 nak beli...kot2 lagi 2, 3 tahun bapak mertua aku arwah bukan nanti dapat kat anak2 bini dia ke hatta nanti jatuh kat tangan aku juga...jahatnya aku ekekekekek

Dalam banyak2 loan, PL la yg rate die gile tinggi.. Better check dlu value tanah tu, refer mane2 agen hartanah tolong jualkan on behalf or kalo nk untung kosong pandai2 laa iklan kt mane2.. Good Luck TT

Bg jelah loan tu

bkn luak pun

paling2 tidak pun kalo

tak leh byr ko cerai jer dgn anak dia

then blehla carik lain

tu pun kalo pompuan lain hadap ngan ko la

yg dah bangkrup muflis mughlisi

sekian cerite dongeng aku

tak payah buat loan utk org lain, aku tiap2 bulan ramai ada pihak suh buat loan tak faham bahasa sampai nak aku hempuk kepala mereka

Edited by tiramisuu at 25-5-2016 09:02 AM

daripada buat loan, better kalau dah duit byk sgt tu g sedekah, ada jgk hasil..ni pinjam boleh, bayar pn belum tentu+ hubungan tak elok sbb ada isu duit

ko cakap je ko nk beli rumah kedua dlm masa terdekat

bini ko pn ko kena bagithu la, jgn cerita kewangan ko clean and clear mcm mane kat ayah dia..dah tau peel ayah dia mcm tu pergi cerita ko tak de loan itu ini..ayah dia tunggu amik peluang je..pasal kewangan sila simpan laki bini je