CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ducati7

Alahai bapak mertuaku...case personal loan

bini TT  ni takde adik beradik laki ke yang bapak dia boleh harapkan?

Aku org asyik mtk belanja pn aku bengang..ms zaman belajar dulu dia tu scholar kpm aku ni ptptn...mgkn dia tgk aku ttp ada duit wlupun dh ujung sem

200K loan untuk perkara2 yang tak pasti macam setup business? tak payah la TT.

baik ko hulur je RM200 kat dia bulan2 .. dah kira baik dah tu sebagai menantu.

Tt jgn terjebak bab2 loan utk org lain
Dont even start

Tt bukan nsk tahu sangat pendapat korang..just nak citer n tunjuk dia banyak duit je sampai layak wat personal loan 200k..

Personal loan bukan macam house/car/asb loan..leh sampai 100x dari gaji bulanan..

Personal loan maximum 15x atau kurang je dari gaji bulanan..so nak loan 200k minimum gaji bulanan 15k gak..

Bak kate kwan laki aku. Zman skrg ni nak cri org rumah bkan takat kne tgk bkal bini 2 je tp kne tgk gak peel pak mertua dgn mak mertua.
Mcm pak cik aku pun parah gak. Pak cik aku ni tlg kdai mkan mak aku gaji bersih 2.5k. Bini die da benti keje 2 org anak duk plak kl. Pak mertua die pkse beli honda city tp pkai name pak mertua die tp bulan2 pak cik aku byar 8rat. Bini die pn mmg dr zman kawen demand. Blaja x tinggi keje pn bkn tiptop. Nak itu nak ini nak kete honda. Kete malaysia tak mo. Smpi suh ayah die pkse pak cik aku beli gak honda. Mak aku pn ssh hati sbb pak cik aku bile xde duit die mntk kat mak aku sbb pak cik aku tlg kdai mkan mak aku. Bpak aku dgn kami adik bradik da bebulu je tgk dorg laki bini. Hdup sume free da bpak aku tlg byar sewa uma bil api air brang dpur pn pak aku g beli. Ni bini mntk honda city full spec. 2 xde duit nnt mntk lg kat mak aku mcm ritu mntk utk dp.

Follow Us
Sooo org laki nak plih bini jgn tgk cntik je tgk pak mertua peel cam ne. Klu anak pmpuan blaja x tinggi keje x semengah mne blum lg msuk bab bgn lewat msak pn x kemas uma lg haram mmg x bebaloi hntran belasan ribu..

Apalah susah, ko keluar berdua dgn bapak mentua, ckp kat bapak mentua.. ko sebenarnya blacklist, bini tak tau pun.. suruh bapak mintak rahsiakan dari bini ke... berlakon la mcm konon worried sgt... kata dulu sebelum kahwin jadi guarantor sepupu ke.. jgn ckp adik.. nanti bini masam muka dgn adik2 ko...

tt ko beli jek tanah ayah tuh

puas hati,bio la blebih sikit harga markup dri price market pun

beli tanah tu tukar geran,deal itam putih seme ink,pkai lawyer,skrinshot,gmba,wasap seme ader

berat ni smpai 200k, kalau 20k leh gagah lgi

Sesuatu yang gue tak kesal setakat ini, buat personal loan untuk settle 2 hutang i.e rumah & kereta. Dari tempoh bayaran lagi 6 tahun, gue dah pendekkan ke 3 tahun. Itupun sebab bank boleh offer interest rendah sebab apply melalui company tempat kerja.
Tapi, kalau buat personal loan untuk bayar hutang orang lain yang kita pun tak tahu mampu ke dia nak balik semula, itu kerja bodoh namanya.

Maaf terkasar bahasa kot.

revoc replied at 31-5-2016 11:09 AM
beli tanah tu tukar geran,deal itam putih seme ink,pkai lawyer,skrinshot,gmba,wasap seme ader

Bwahaha kelakar lak begitu detail sekali screenshot, whatsapp sume

Star_el replied at 31-5-2016 05:31 PM
Bwahaha kelakar lak begitu detail sekali screenshot, whatsapp sume

bab bab tanah nih bole bawak parang maa

orang orang tua nih berat mulot

Anakselangor23 replied at 29-5-2016 10:07 PM
Bak kate kwan laki aku. Zman skrg ni nak cri org rumah bkan takat kne tgk bkal bini 2 je tp kne tgk  ...

Kalo kak ipar aku gitu aku tampo jer  

Kalo tt rase berrtanggungjawab sgt nk menolong, loan je 10k-20k mana jumlah yg x ralat berputih mata. Bgtau banyak tu je lepas. Pandai2le pak mentua nak mencari mencukupkan bayo hutang. Nak settle masalah ni umpama tarik benang dalam tepung le, esok2 nak mengadap org tua tu lagi.

Dont be that stupid to noose your own neck. Do not do that for whatever reason unless you are ready to die for someone who is love worthy

ni bapak mentua spesis bowdow mana ni senang2 mintak orang buat loan bank? dia ingat sesenang tarik bulu ketiak kah? ni kalau jadi buat loan 200k, sis plan nak ambil pakej berapa tahun? amaun interest sapa nak tanggung? ke pak mentua ingat buat loan 200k kena bayar balik ngam2 200k jugak?

want2bhappy replied at 30-5-2016 01:53 PM
Apalah susah, ko keluar berdua dgn bapak mentua, ckp kat bapak mentua.. ko sebenarnya blacklist, bin ...

you see..... menipu kalu, nanti ada masalah lain pula. berantai.

apa jadah nak pinjam kasi duit lepas tu kasi org lain? sedara tak sedara..bff tak bff..big no no...
saya punya kes dulu pun sama...15 tahun lepas...kawan sekolah bff nak suruh amikkan loan bank rakyat 20K...masa tu ramai meminjam ngan bank rakyat...
loan dia tak lepas...gaji kecik...nasib la masa tu sel-sel otak masih berhubung dapat pikir buruk baik kalau kasi pinjam...aku rasa la kan..kalau aku pinjamkan loan utk dia dulu tu...now aku ngan dia dah putus dah persahabatan sudah...duit ni boleh buat orang gelap mata.....alhamdullilah...sekarang masih berkawan...dia pun dapat menerima penolakan aku dengan cara yang baik...