CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8560|Reply: 64

DELETE

Edited by CikNia at 13-7-2017 10:30 AM

-DELETED-

Beli kete kecik lah..bwk gi kdai, pusing2 taman dlu..bila keyakinan bertambah bwk jauh sket..

baik ko beli kereta sdri & bole drive kereta. fikir kan kalau jd pape kt somi ko, sape yg drive kereta utk ko & anak2....

xyah tambah hutang...pakai kete laki jer...blaja la tempat2 lapang...start gitu dulu...

harkktuih replied at 25-5-2016 02:28 PM
Beli kete kecik lah..bwk gi kdai, pusing2 taman dlu..bila keyakinan bertambah bwk jauh sket..

aku pn rasa cam nak beli keta kecik jgk tapi tu lah suami suh pakai keta dia yang tak tau bila betol2 dia nak  bg... camna nak convince dia ye..selagi dia tak tengok ak drive keta selagi tu la dia xbg pakai keta dia..pnh dia suh pakai keta kakak buat blaja..sama la selagi keta orang... pernah 2,3x bwk keta dia test blaja kat parking, rasa yakin dah.nak naik kt jalan takot balik...

zuri154 replied at 25-5-2016 02:30 PM
baik ko beli kereta sdri & bole drive kereta. fikir kan kalau jd pape kt somi ko, sape yg drive kere ...

tu yang ak duk fikir, sambil bila nak mengharap kat dia..kalo sakit demam susah jugak..

Follow Us
kentel replied at 25-5-2016 02:32 PM
xyah tambah hutang...pakai kete laki jer...blaja la tempat2 lapang...start gitu dulu...

sepatutnya macam tu la, dah ada kemudahan laki punya tapi takot plk..camna nak yakinkan dia eh nak pakai keta dia..hr tu pnh try bwk keta dia rasa yakin kejap tp nak naik jalan besar tgk keta org takot plk

CikNia replied at 25-5-2016 02:42 PM
tu yang ak duk fikir, sambil bila nak mengharap kat dia..kalo sakit demam susah jugak..

baik la dari skrg ko beranikan diri bawa kereta. kereta somi ko tu manual atau auto. kalau auto lagi senang

better blajar auto sbb kurang mikir kawal kete dan lebihkan dgn fasihkan jalan..aku pn penakut gak mula2, masa keje je baru bawak kete auto..cara aku, ayah, abang dgn kakak aku ajar aku,diorg duk sebelah..around sebulan dua gak..aku belajar satu je..route g balik keje lepas dah tak takut, baru aku bawak kete sendiri g tmpt lain..aku pn jenis cepat panik kalau kete rapat..bila dh lama2, ok je

kalau suami jenis tak sabar, better org lain ajarkan..aku bertuah sbb famili aku memang sabar ajar aku..buat la tempoh ajar dlm sebulan je..belajar route yg penting dan waktu tak sibuk mula2..yg penting jgn cepat panik..kalau kete rapat, anggap je aku di jalan yg betul, tak de masalah

kete yg nak guna dgn yg berlatih tu( contohnya kete kakak), better sama..auto dgn auto atau manual dgn manual..kalau lepas ko fasih guna kete pun, ko still naik bas/ tren, baik tak payah beli kete..pokus belajar utk bawak kete suami je

ko ni mesti pompuan jenis kalu reti bawak kete pung, tak reti nak pam tayar...lagi budus, isi mintak pung tak reti. leceh btui ader wife camnie tau... sib ler wife aku bkn jah bley drive, isi minyak, pam tayar, gi bengkel sumer dia bley buat sendrik...

menjawab pertanyaan ko tuh kan, klu mampu beli kete baru, beli lerr... dah tak yah gado2 dgn somi. silap2 ko ader kete baru, somi plak nyibuk nak bawa kete ko, kete buruk dia bagi kat ko.. alasannya, kete buruk accident takpe, jgn kete baru...

kalu tak mampu, drive jah kete somi tuhh... bg tau somi, accident claim lerr insurance...

kalau financial ada kemampuan, beli je la kereta sendiri..
beli kereta kecil/murah je dulu..
peduli apa kete laki ko nak abis bayar ke apa..
tu kereta dia, dia bayar, lantak dia la..
ke kalau ko beli kereta baru, laki ko akan lenjan kereta baru yang ko kena bayar then bagi ko kereta lama?
atau pun selama ni kereta tu ko tolong bayar sikit-sikit?

Aku ase kan elokla kau beli kete yg baru, pastu kete yg baru tu beli kete kecik. Kete kecik konfiden skit nk membawanya, parking senang, nk bawak pun rasa selesa lg dari bawak kete besar. Beli kereta macam axia,kancil, kelisa ke myvi. Drive je kete kecik tu smpi konfiden (dalam sebulan dua) pastu baru start bawak kete besa

tq sume dgn pendapat..dgn komen korang ni ptt aku beli kete baru kot..keta laki aku auto, dia beli masa mula2 keja dulu, and aku br ja kawin setahun setengah dgn dia,jd mmg aku tak byr pn keta laki aku tu..mmg tak boleh blajar dgn dia sbb dia kurang sabar dan jenis yang seriau.. keta dia mmg keta lama tp macam baru lagi, xpnh meragam, mmg dia jaga elok,tu aku takot bila dapat kat aku tang tu jugak dia nak rosak nya.

pasal isi minyak apa sume ak ok je sbb pnh tolong laki buat.aku nak balik bincang ngan laki beli kete kecik pn jadi la dulu bg ak mahir dlu..huhu... tq korang sume

Beli kancil/iswara lama cash x yah tmbh hutang..just utk ko ulang alik je pun g keje or g dekat2..

kalau sllu bawa dh x takut dh..kalau makin lama makin x bawa la lg takut..biasa la tu..kawan2 aku yg xtau bawa kete even ada lesen tp sbb kekangan yg perlukan mereka drive skg ni dh pro dh pun...

Aah cari kereta kecik auto je senang, driving lak takyah pikir nak cepat sampai ke apa, bwk setakat kemampuan.
Cari kereta second yg tak kisah nak calar ke hape, utk gain confidence.

You'd never learned to curse, until you've learned to drive

TT lambat la klu x, boleh iols jual keta lama iols kt TT
harga mampu milik lagik

sis,maaf tanya ye.
suami sis bawak kereta apa ye?sampai disuruhnya sis masuk kelas belajar balik walhal sis dah ada lesen kot?
dia takleh ajarkan ke?kalau dia bawak kereta sodok tanah tu ke,kereta kebal,tak pun forklift ke,memang lah dia takleh ajar sis la kan.

aku pernah berhadapan org yg x boleh bawa kereta >10km dari rumah, itu x boleh ini x boleh, takut itu takut ini, servis car suh org lain, isi minyak suh org lain, pam tayar suh org, kena pakai kasut yg sama semasa drive jika kasut hilang terus x boleh drive, jalan jem tak mau drive, hujan x mau drive, parking jauh2
elokla hang cari kawan sepejabat ka suh ajar drive hujung minggu sambl itu beli kereta sendiri yg mudah kendalikan dan diminati. terdapat ramai yg beli kereta yg bukan diminati/sesuai mengakibatkan tidak suka drive itu kereta dan membiarkan kenderaan x tersadai tapi nak suh org lain drive atau tumpang kereta org lain. kenderaan yg mmudah dikendelaikan yg sesuai dgn ketinggian kamu senang tgk pandangan depan blkg senang parking dan sukakan kenderaan tersebut, ada kawan2 beli kenderaan tetapi  tak suka membawanya dan rela menumpang org  lain kerana beli kenderaan yg x sesuai.
lepas ada kereta sendiri jgn bagi suami bawa. kamu bawa sendiri utk kerja dll. jgn biarkan suami mengongkong kamu itu x boleh ini x boleh. sila baca buku manual kereta, banyak membaca ttg kereta, pergi servis kereta tukar tayar dll, kalau dah ada kereta 6 bulan dan masih ada masalah x pandai servis, tak boleh bawa kereta >50km, itu x boleh ini tak boleh baik tak payah ada kereta, macam kawan2 ai zaman dulu2 kereta besar tersadai kat rumah takde fungsi papun sekadar pi kerja balik kerja 10km ja, nak pi KL takut pi pasar/kebun takut kotor, bila ada kursus/outstaion masing2 menumpang kereta org lain, kereta kecil org lain pun nak menumpang

iols ada lesen 10 thun dh..tp dlu x bw mak iols x bg konon risau tp anknya confident je
skrg jln jauh pon blh..takot tu akn hilng dignti dgn prasan marah bila jumpa pmandu yg nget
yg pnting bw tu kna sabar ye tt.. iols x brani bw auto sbb emergency break xbrhti nnt lnggr bontot n bila tekan minyak trus ke dpn tiba2 terperanjat tau
tp klu jln kemut2 iols brani bw auto
manual xde terperanjat cmtu

knpa prg takut drive! Gua x phm!