CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CikNia

DELETE

Pasal anak tu suruh je husband u yang hantar ambik.

Kalo tt okey dr segi kewangan n x beban byr 380++ sebulan, amik axia. Pelis jgn la beli keta seken hand. Byk ragam. Setahun dua pakai terus mcm2 kerosakan, byk duit nak kluar.

Tolong jgn bagi alasan takut nk drive. Tt duk area mana? Bawak keta kat jln2 kampung.. jalan yg lurus. Mintak suami ajar. Aku mula2 dpt lesen dulu terus drive SUV. Bawak tmpt sunyi n jln2 kmpg. Biar bawak 40km/j. Biar org marah hon2 dr blkang. Peduli apa. Yg pnting ko cpt pndai    gudlak tt.

Beranikan diri TT.. Pada aku wife pun kena tahu drive.

Opismate aku semua husband buat.. Then husband dia passed away.. Akak ni nak bayar bil pun tak pandai. Nasib ada anak2 dah besar.. Tapi anak2 pulak dah masuk u, takkan nak tunggu anak balik. So dia belajar drive sebab tak nak sedih2 ingat husband and supaya senang pegi opis. Akak ni OKU tau, kaki dia sebelah kecik & pendek.. Tu yang tak boleh naik bas, tak larat jalan jejauh.. Now dah boleh drive..

So TT kuatkan semangat.. Jangan sampai dah terdesak baru nak belajar drive.. Kawan aku yang dah berumur & OKU pun boleh.. TT muda lagi ofkos & able bodied sepatutnya takde masalah. Good luck!

Pelindung replied at 27-5-2016 03:31 PM
kete lama lah best.. bergesel, kemek.. himpit menghimpit.. best siot! raja jalanraya.

kannn....kawan aku sorang keje salesman kete. Ada mamat sorang keje gomen baru setahun nk beli kete honda... gie tanya kawan aku dlm wassap, abang drive kete apa? kawan aku jawab, gen2 je dik... mamat tuh reply, gen2 jek??

hina kot bawak gen2...

imthegirl replied at 28-5-2016 12:15 AM

saya like komen ini.

Edited by Hana at 30-5-2016 11:03 AM

aku dah drive lama. mula2 dpt drive mmg syok. tapi, lama2 penat pulak. lebih2 lagi dah kawen. ada anak.
orang perempuan, bila sampai rumah, kena "Bekerja" kan? bukannya boleh duk lepak mcm orang lelaki.
so, nasihat aku, takyah beli & bawak kete. memenatkan ajek.
simpan tenaga yang berlebihan tu utk "bekerja" kat umah. itu lagi adfal.
orang perempuan kalau "TAK BEKERJA" kat umah, kena gelar PEMALAS PULAK.

Atas jalan raya, ramai orang gila. gila potong Q. gila kemek. gila bergesel kete. gila guna emergency lane. GIla tak bagi potong-padahal dia bawak terhegeh2 mcm kimak.duk depan skali pastu terhegeh2/tak ready-baru nak masuk gear-padahal traffic light tu hijau kejap aje.
Gila nak teruskan jalan ke hadapan wp tahu, depan tu dah full-bakal halang laluan traffic yg lain (ini biasa lori/bas/kete mahal suka buat perangai kimak mcm ni)
boleh sakit jiwa drive petang2.

tahu & ada lesen bawak kete sudah la. besok2 kalau ada malang petaka, baru bawak kete. benda ini tak susah pun. kacang aje.
susah lagi nak ajar anak bagi pandai, cemerlang lagi gemilang.

aku jeles sorang kolik aku.
pergi & balik keje, laki hantar & ambik.
umah ada MAID.
perghh..heaven betul life dia.
jeles..jeles..jeles..
kalau laki dia outstation, pandai pulak dia cari kolik lain utk tumpang.
orang mcm nie aku gelar "opportunist" - pandai mencari peluang.

so, moralnya..jadi la opportunist.
jangan jadi perempuan serba serbi buat sendiri. penat siot hokeyy.

pasal anak ko tu,biar orang ada kete aje yang kena pikir.

Follow Us
Pelindung replied at 27-5-2016 03:31 PM
kete lama lah best.. bergesel, kemek.. himpit menghimpit.. best siot! raja jalanraya.

aku guna kete lama. takde pun "perasaan" mcm nie. nak himpit menghimpit, bergesel.

imthegirl replied at 28-5-2016 12:15 AM

bebb.. i setuju..

bab ni paling tak paham
kat ofis ni (bahkan mana mana pon) yang mak mak gigih pikir anta anak ambik anak
kalau lambat balik kecoh kecoh mintak penjaga tolong jaga sampai kerja siap
yang golongan bapak bapak pulak habis office hour siap boleh melepak ngeteh kat mamak
dah jadi macam tanggungjawab mutlak mak pulak bila cakap pasal anak

Edited by Hana at 30-5-2016 03:18 PM
imthegirl replied at 30-5-2016 02:53 PM
bab ni paling tak paham
kat ofis ni (bahkan mana mana pon) yang mak mak gigih pikir anta anak amb ...

well..ape leh buat..tradisi orang melayu kena dibawa hingga ke anak2 cucu cicit selagi berkawen dgn "typical malay man"
kalau laki bukan typical malay man tu, itu, wife dia untung.

tapikan, we, working wife tak leh bising2 - mintak hak/tanggungjawab sama rata -sgt sebab kalau bising, nanti orang2 akan cakap, "sapa suruh u keje? tugas isteri kena dok umah & jaga anak"
so, terpaksa la telan aje la apa2 tanggungjawab kena pikul wp penat nak mampus.

aku dulu pun sama mcm ko gak...lesen ada dlm 3 tahun gak berkulat dlm purse...bila dah kawin, suami aku paksa bawak keta pegi dan balik keja..dia duduk sebelah..lama2 aku biasa dah....terpulang pada sendiri jek sebenarnya...samada nak ke taknak...

BingkaUbi replied at 30-5-2016 09:35 AM
kannn....kawan aku sorang keje salesman kete. Ada mamat sorang keje gomen baru setahun nk beli ket ...

Perasan je mamat nak beli honda tu.. Hujung2 hutang berlambak, pastu stress je memanjang.

Aku dulu lepas husband balik study kitorang 4 tahun pakai viva je, sampai jiran mak aku mengata.. Siap datang rumah mak aku tanya mak aku depan2 okeyyyyy.. Budus makcik tu. Sampai mak aku bakar dia cakap kitorang laki bini jenis lebihkan parents, tiap2 bulan bagi duit lebih.. Terdiam makcik pprt nih.. Balik rumah agaknya dia bising2 kat anak dia. Bila dia datang rumah mak aku, anak2 dia cakap makcik ni ni dok kira duit mak aku    

32kW replied at 31-5-2016 11:24 AM
Perasan je mamat nak beli honda tu.. Hujung2 hutang berlambak, pastu stress je memanjang.

Aku  ...

org mesia ukur byk duit org kt kete apa depa drive... tak tau yg kete tuh hutang bank....

BingkaUbi replied at 31-5-2016 04:55 PM
org mesia ukur byk duit org kt kete apa depa drive... tak tau yg kete tuh hutang bank....

Betul betul betul.. Biar pape asal bergaye..

thanks korang. aku dah sebulat suara nak beli keta baru lps raya nanti. hope impian jadi kenyataan lah. sampai bila nak macam ni..nanti aku update plak ye..tq semua

maaflah lambat reply agak sibuk sedikit 2,3 hari ni.baru sempat berforum..btw hari ni birthday my daughter. genap 1 tahun alhamdulillah

sis perasaan ko mcm aq... aq dulu tertangguh nak beli keta... sampi 2 tahun lebih... . tapi lesen ada,,, ,. dengan berani beli juga keta,,
2 tahun x bawa... . tapi jangan risau... sblm beli keta.. ko blja ngn husband ko dulu..pelan2 lepas tu dah pandai. yey!!!!

kena beranikan diri.. selagi tak cuba pasti pendam luka tu memang geram....

kumen2 replied at 11-6-2016 10:31 AM
sis perasaan ko mcm aq... aq dulu tertangguh nak beli keta... sampi 2 tahun lebih... . tapi lesen ad ...

kan... insyaAllah lepas raya nak ejas gak keta sbijik,.. sampai bila ak nak macam ni.. tq babe

32kW replied at 31-5-2016 11:24 AM

Aku  ...

menyampahnyer ada jiran kepochi mcm tu...

TT,

ada duit ada keupayaan..beli ja keta sendiri carik yang 2nd bwh 10k ker...
kalau kete sendiri ni automatik kita akan lebih confident..xper salah cium, langgar, terseret sikit pada awal permulaan bwk keta tu..
akak dulu masa mula-mula dpt lesen, guna keta ayah pegi keja..penah terlanggar keta org..x kemik pun calar sikit jer..tapi itu semua permulaan untuk kita lebih confident, berhati-hati dan lebih fokus bila memandu...
jangan terlalu mengharapkan suami..

d_anne04 replied at 14-6-2016 10:23 AM
menyampahnyer ada jiran kepochi mcm tu...

Hahaha memang chuols.. Dari ai kecik sampai ke besar ni, camtu lah perangai jiran mak ai tuh.. Dulu adik ai nak masuk mrsm pun dia cakap kat mak ai, ada doktor tuh, kaya raya, anak pandai2 pun tak hantar masuk asrama.. As if mak ai mesekin ada hati nak hantar anak masuk asrama..banyak duit ko noks? Gituhhhh    

Back to the topic.. TT dah start belajar drive ke?