CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
bak kata si azwan sewel ..aku yg komen ko yang panas pehal..berdarah ke lubang poen ko pasal hidup aku..

bukan komen..post adalah lebih relevan

sebelum beranak...aku plan nak balik penang...
aku nak makan kaw-kaw sebelum berpantang...
nasi kandaq kassim Mustapa wajib..
nasi kandaq hameediah wajib..
pasembor kt pdg broom wajib..
serabai kt medan tun saadon wajib...
laksa janggus kt balik pulau wajib...
dan byk lagi la yg wajibnya....

aku peruntukkan 3 hari 2 mlm utk upacara wajib aku tu..
tak sabarnyaa....

ada kawan ni..how songsang she and her partner is doing it shin tak tahu, but they lived together, pics semua mesti melekap berdua2..

fb profile both ada jer kissing etc..they are of the same sex btw.. tu shin tak kisah sgt lar, I mean kubur masing2, nak kata takda agama elok jer sharing about agama kat FB masing2

lately ni they are starting to sell online stuffs yg muslimah..kat FB page biz pun dorang taruk gambar dorang berdua

yg buat shin serba salah is they are asking me for help in promoting their business..shin mcm rasa malu sgt nak share their profile on my FB because of their lifestyle..but they are my friends after all

Ya Allah moga dijauhkan family shin diduga ada dikalangan kami yg ingkar dgn suruhanMU.

nak buat mcm mana eh? pening kepala..shin tak pernah tanya what makes them decided to be lesbian, both ada anak2 from their failed marriages, yg sedihnya kannn..their circles of friends semua dari golongan yg sama..and they are Malay Muslims..hiba hati ni tengok..tu belum lagi yg openly shared that they are gay or from the LGTT community

bila lar nak buat hokkaido tart tu? bila nak buat hanjuku? bila nak tu tu tuuuuu, selalu end beli yg kat Seasons, sebab kalau buat pun takda yg nak makan except myself, sadis betul hidup berjauhan dgn family ni..huhu

yet to try the newest kpop eating sensation kat Holiday Villa, kalau ajak hubby mesti dia lagi rela makan kat kedai tomyam kat dpn padang rumah kami tu

besok bangsa Johor pulunn pergi A mart kat Kempas tu, ada Thai food fest..yg tak best mesti rasa dia lari jauhh dari yg ori, its ok kot till our next visit.

rasa2nya nak repeat lagi Krabi after raya ni..nak sangat bersnow in Japan at the end of the year, makanan halal pun semakin byk kat negara matahari terbit tu..tapi hubby tak tahan sejuk

Kawan aku pi canada main ski... syoknya. Diorg mmg suka jenjalan, mkn2 tmpt best
Kehidupan diorg best. Kumpul duit pastu enjoy
aku laki bini lain, kumpul duit utk bayar utang. Hope sebelum 5 tahun habis la bayar sume hutang2 ni
sekarang ni nk jln2 enjoy boleh ajer... tapi nape ntah rasa tak best. Teringat utang kot di hari jumaat yg mulia ni moga Allah makbulkan segala doa aku dan doa semua mukmin ameen

Follow Us
Sedih dengar berita kawan bercerai dengan laki gara-gara orang ketiga. Lagi sedih laki dia yang sebelum ni dikenali orang yang warak,banyak ilmu..pun tewas dengan penangan seorang janda tak banyak ilmu macam mana,kau seorang qadhi..(kalu aku sebut qadhi mana mau satu malaya kecoh ) tapi tulah, kau qadhi ke kau mufti ke kau ulamak ke,kalau tak mampo kontrol diri ke lautan dalam jua perginya

Poligami tak salah.yang salah bilamana situasi pre-poligami tu disalahguna dan diisi dengan perkara-perkara yang tak sepatutnya. Integriti perlu ada,sementelah kau orang yang dipertanggungjawabkan untuk cuba menyelesaikan masalah rumahtangga orang.ini kau pula penyumbang pada kenaikan graf kadar perceraian,hok aloh mung ni gakkkk! Dan mahkamah sendiri dah putuskan yang si laki ni tak mampu untuk berpoligami dari segi nafkah zahir..apa lagi kau nak usulkan kalau requirement pertama BERKEMAMPUAN awal-awal lagi dah rejected. Ketegar juga nak kejar janda anak empat yang gigih minta cerai dari laki muallaf, dengan hak hadhanah terhadap anak-anak yang masih kecil juga hilang dan diserah pada si suami- pun masih buta takleh menilai pompuan jenis apa dia nya itu. Elok-elok laki dia buang,kau pulak jadi tukang kutip sampah orang..sanggup pula buang isteri yang dah berpuluhan tahun hidup susah senang dengan kau,bina empayar kekayaaan sendiri kumpul harta dan kesenangan untuk keluarga tapi demi cinta,rela kau humban semuanya. Demi seorang wanita yang dah janda. Oh my..dunia mmg sudah mau kiamat!

Jenis perosak rumahtangga orang sebeginilah penyebab masyarakat meletak hukom semua janda ni jahat,parasit,penjahanam sedangkan tidak semua yang macam tu. Ada jah yang strive hard for life membesarkan anak-anak all alone tapi sebab sekor dua makhlok tak sedar diri ni buat palat,habis semua terpalit.
Aku doa kemenangan berpihak pada si isteri dalam semua tuntutan-tuntutan yang dibuat. Kalau boleh ikut adat perpatih,lagi bagus.sebab dua-duanya orang nismilan. Biar satu pagoda pun tak tinggal buat si laki tuh.kau mulalah balik hidup dari bawah,kumpul balik reta.moga ketemu bahagia dengan bini baru yang tak bekerja satu duit pun takde :lol bekas bini grade 54 yang dihumban kerana seketul janda jobless,harap ketemu jodoh baru yang lebih menghargai dan menyayangimu seikhlas hati..ameeeennn

Sendiri punya perangai pun mcm musibat. Ada hati nk komplen ttg org lain!

Kau dh knp apja?
Subuh sepi bforum bagai

Masih ku terkesan dengan kisah di atas.selama kini hanya 'rasa' melalui luahan-luahan isteri teraniaya dalam ni atau dalam fb.bila jadi kat kenalan rapat sendiri,boleh tahan deep juga rasanya.

Rupanya janda tu dah lama riki-riki keluarga ni.selalu datang rumah,cuba berbaik-baik dengan anak dan selalu sangat mengorek rahsia bakal madu tak jadi dia.yang aku kepelikan,macam mana dari seorang 'client' kepada seorang qadhi boleh sampai tahap bertukar-tukar no phone.habis sesi kat mahkamah saja tak boleh? Perlu pursue dengan sesi 'kaunseling' di luar office hour?

Betullah..lelaki perempuan kalau dah asyik meluah rasa lama-lama benda yang tak sepatutnya ada pasti akan jelma.mula-mula menasehatttt,lama-lama awak terpikatttttt. lawa la setara mana pun isteri tu,lembut macam sutera sekalipun dalam bicara,orang kalau dah angau terhijab semua dah keelokan isteri. Rajin masak,rajin mengemas,pandai didik anak-anak,gigih bekerja,tak kedekut,cantik..in short perfect lah.apa lagi yang tak genapnya?anak dah bersusun setahun sorang,kot nak dakwa tak layan suami?
Entahlah..tak faham aku lelaki ni.bini muda bergetah didump untuk amek pompuan tua,janda anak bersusun plak tu. *nangeh

Esok balik kg..!start ptg semlm mrr2 dkt tol gombak dh jem.pagi ni dr td jem..untung rumah tepi hway so dpt tgk lalulintas
Kalau ikut kebiasaan cuti seminggu ni aku malas blk kg sbb keje yarabbi byk tmbah dgn marking kertas ujian.lgpun br minggu lps mak ayah dtg jenguk KL but...sejak nenek aku meninggal,aku sedar bahawa selagi mak ayah masih ada,aku akan cuba balik sekerap yg boleh. (of course cuti sek dn raya je la aku mampu)aku nak layan mak aku esp nya sebaik2dan sebyk2 nya spy one day bila dia dh x de aku x rasa trkilan atau ralat..huhuhu..cannot imagine kalau mak aku x de..aku harap dia umur panjang mcm nenek aku..dn ayah aku jugak..lelaki plg baik dlm hidup aku

aritu dah stop bagi kucing2 ni makan sebab suka berak kat pasu2 aku.
sial betul. dah bagi makan, nak berak pulak.
orang cakap, kalau bagi kucing makan, kucing tak berak kat umah. tipu ahh.
pastu tak sampai hati, jumpa aje asyik miow, jumpa aje asyik miow.
tau tau la kucin kan.. dgn muka kesiannya. dgn miow nya.
so..bagi laa..
harap2 tak berak le. kalau berak, jaga korang.. aku rotan bontot korang.

Subhanallah.  Comel2 je ayam itik td.  

A healthy mind does not speaks ill of others.

asal balik kampung ada shah rukh khan kat tv

Luga tali usus aku tengok scene life bunuh diri. Ter endose kini criminal liti is not so me.

Civil suit?kes cerai berai? Asyik bernyanyi-nyanyi di jiwa pula. Nanti tak sihat pula otak asyik memikir dan mengenang masalah orang.

Sebenarnya aku kesian kt diorg..jauh disudut hatiku faham kenapa terjadinya permasalahan yg mereka hadapi. Tknaklah jadi hipokrit utk tidak mengendahkan..tp sebelum jadi lebih teruk..aku doakan moga Allah azzawajalla memberi hidayah agar diorg diberi keamanan dan ketenangan dalam hidup. Penyumbang utama penyakit cancer adalah "unhealthy mind" bila fikiran itu sakit maka seluruh perbuatan dan kehidupan akan menjurus pada penyakit pada diri yg tiada penawarnya melainkan..

Selamat berhujung minggu..

*ini adalah kenyataan umum utk seluruh masyarakat Malaysia tak kira cina india or melayu* harap maklum

Penatlah nak layan sejenis spesis hati rapuh ni. Tolong jangan nak paranoid sangat boleh? Dah kalau terasa diri cepat terasa,yang masih merenyeh dalam group layan orang sembang dah kenapa? Nak aje aku kabo button left group ada jer kat situ tapi satgi meroyan lagi. Isu korea utara pun boleh kau kata orang tuju kat kau nak tembak kau...?

Kejutan kemajuan teknologi kah kau,kawan..?

Aku nak tulis dalam tu tak boleh.nanti bertambah sawan dia. Luah kat sini ajela mampunya.

Edited by sebu1 at 19-3-2017 01:18 PM

Aku dah kate . Aku edit. Lg aku suke tembak dlm terang thread borak kalau ade yg x puas hati  

Haha..adoi..baru lepas jerk mulut aku cakap kat sini,masuk sorang member ni otai dari one of divisions di peguam negara berdentum-dentum dia balun kawan sorang tu. itulahhh..cakap siang pandang-pandang kiri kanan,lagi plak dalam group tu ada diverse educational and career background. Aku sebab rasa keja biasa-biasa jah ni rasa hina diri jer nak cakap lebih kurang dengan orang,walau semua tu member aku.Better diam dari bersuara.

Tengok keadaan kian tak terkawal,terus aku left.gasak korang lah nak bergocoh dalam tu.ketenangan di kampung usah dicemari dengan manusia-manusia period sepanjang tahun.

Jom kita baling dadu..tengok sapa yang kena

Sejuk je harini..mcm tau2 saja aku akan menemui sang kelembai itu..lama sgy diperantauan..akhirnya kau kembali.