CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: kiva13

Nak cari kerja..tapi takde confident..

trimas bro..thanks utk semua kata2 smgt yg diberikan..

bagi aq...ko cube x tunjuk diri sendiri.. sebab ko gurau ketawa.. tapi hati ko xgembira... . apepun... lelaki ni level kofident jaga agama... bab lain tu x penting sangat lagi satu penampilan tu xpayah nk up sangat mcm artis.. nak meyampah aq tgk bbudak sekarang,, fesyem kalah artis.. .yang penting diri sendiri jangan tipu.. kalu ko sedih biar orang nampak... x pyh pura pura ko happy bagai...

ok dah////

kumen2 replied at 11-6-2016 10:27 AM
bagi aq...ko cube x tunjuk diri sendiri.. sebab ko gurau ketawa.. tapi hati ko xgembira... . apepun. ...

sister.... kalau tunjuk muka sedih sekali pun, kau hengat orang sekeliling terus tiba2 nak tolong bagi sekupang dua ka? respon yang kau akan dapat pun cuma "ehhh, senyumlah... tak comel la masam2 niiiiiii....." pffrrthhhh.....

edee_91 replied at 12-6-2016 07:40 AM
sister.... kalau tunjuk muka sedih sekali pun, kau hengat orang sekeliling terus tiba2 nak tolong  ...

respon yang kau akan dapat pun cuma "kau ok ke?? ada masalah ke... . disitu la masa yang dinantikan blh luahkan segala perasaan yg pendam..... terluka...

kumen2 replied at 13-6-2016 10:05 AM
respon yang kau akan dapat pun cuma "kau ok ke?? ada masalah ke... . disitu la masa yang dinantika ...

still tak buatkan orang tiba2 dapat kerja.

okay..jgn gaduh2..haha..thanks bro/sis kumen2 & edee_91..mungkin betul la..sedih sangat pun salah..gembira sangat pun salah kn..

agama no 1 kn..tu la..sedaya upaya jadi lebih kuat..insyallah Dia akn tolong hamba-Dia yang dalam kesusahan kan..cuma jgn malu mntk tolong je..hihi..

Follow Us
1) jangan overthinking. apa ko rasa pasal org lain, stop fikir. benda tu buat ko low self esteem

2) aku pun tak suka nak ajar staff yang slow. tp itu bukanlah alasan utk aku ignore staff yang slow ni. nanti tak adil kat staff yang pick up. yang aku nampak pada staff aku yang slow ni, bila kita ajar DEFG dia akan sibuk berfikir macamana nak dptkan ABCD. why bother? part ko DEFG je kot. Again,,,overthinking maybe.

ko rasa ko macam tu? kalau ya, sila berubah. sebabnya kalau ko tukar kerja, benda yang sama akan tetap berlaku. unless ko jumpa a good mentor who can guide u

aciklola replied at 17-6-2016 01:22 PM
1) jangan overthinking. apa ko rasa pasal org lain, stop fikir. benda tu buat ko low self esteem

...

1) tu la pasal..aku nak stop..tapi bila dah stop jadi problem plak..sebab org kata tak nak dengar kata la apa la..tension betul..

2) tapi kerja aku kena buat ABCDEFG..cuma masalah aku bila kerja A ni kwn aku dapat..dia dah buat..bos bagi plak kerja A ni kat aku utk buat lagi benda sama..Padahal aku tengah buat kerja B..so aku jadi keliru untuk settlekan kerja..sebab benda ni memang bukan aku gemar..Aku bukan tak pernah kerja yang kena buat multitasking..Cuma kebanyakan multitasking aku buat tu..Mesti ajar 2-3 hari..Sebab aku pernah kerja kedai roti..kedai baju..kedai runcit..So aku kena buat benda aku tak pernah buat..Tapi aku jenis org ajar aku tengok n buat..Aku memang fast learner..Bila aku rasa was2 je aku macam slow..Tapi kat kerja sekarang ni..Aku kena belajar sendiri ABCDEFG dalam masa beberapa minit..dah la takde mentor macam kerja aku dulu..

tapi aku tahu tu sume salah aku..patut aku lebih belajar..cuma entah la..Susah bila org berkata..rasa sakit hati..bukan aku tak nak belajar..cuma bila dengar kata2 tak enak dari org lain..rasa kecewa..rasa depressed..

tapi aku akan cuba berubah..doakan aku..terima kasih utk nasihat kau..betul apa kau kata tu..

I'm having same problem as you except i'm a girl and have a highly confident twin sister which makes me felt even worse.

Tapi aku bukanlah seorang yang kuat marah. Aku cuma pendam je apa yang orang lain buat pada aku. Mungkin itu masalah aku. Aku tak voice out apa yang aku rasa dan takut untuk bagitahu apa yang orang lain buat pada aku sebab aku tak nak orang lain cakap aku mengada-ngada.

Kalau kau nak berhenti kerja, better kau dapatkan kerja lain dulu. As a precautions action.

Secretless replied at 18-6-2016 08:05 AM
I'm having same problem as you except i'm a girl and have a highly confident twin sister which makes ...

bila girl tu yg lg masalah..kau jgn la pendam..open up la ng twin kau..kau kena yakin dengan diri kau..mana tahu twin kau rasa kau yg lagi best..kena la open up skit..

bagus sebab kau bukan pemarah..cuma tak bagus dan tak baik utk kesihatan bila kau tak nak luah apa kau rasa..sekali sekala apa salahnya voice out not the voice ya..kang pelik plak org yg kau nak open up tu kau tiba2 nyanyi kan..hahah..mulut org..bese la nak kata kita macam2 bila cuba luahkan hati & perasaan..hahah..

tu la pasal..nak berhenti kerja..tapi aku tak tahu nak kerja apa..sebab aku dengan no ni lemah skit..hahaha..tapi insyallah aku akan cari kerja yang lebih baik & memberi kepuasan pada diri..hihi..

sorry kalau melalut..org yg ada twins bt aku smgt lebih..haha..(ada crush dlu..) tapi kalau kau rasa nak buat kawan dengan aku..nak tukar pendapat or pandangan..pm la..senang berurusan..at least aku ada kwn baru..mana tahu lebih memahami masalah aku..sebab ada masalah yang sama kn..

12
Return to list New