CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: monyet_2015

sorry your post is shorter then 3

monyet_2015 replied at 9-6-2016 01:30 PM
Abis tu kamu percaya tak bulan boleh terbelah dua...dah la tu..boleh masuk dalam baju pulak..bulan ...

apa dia suruh kau percaya pastu kau pun percaya.....  

kami sini semua pandai pandai memang tau dia auta.

Kita berbuat baik sesama insan kerana dasar kemanusiaan. Jangan asyik kaitkan buat baik dapat pahala sebab tak kira agama apa sekalipun, orang tak percaya agama pun disuruh berbuat baik sesama insan.

Abis tu kamu percaya tak bulan boleh terbelah dua...dah la tu..boleh masuk dalam baju pulak..bulan ...

Apa besar sangat la bulan tu......
Cuba lihat di langit besar mana bulan ?
Kalau kau boleh lihat bulan sekecil tu,
Kenapa tak boleh Allah mendatang kan bulan
Kepada rasul menjadi sekecil seperti yg kau lihat?

Darwin cakap manusia asal dari kau(monyet) cepat kau terima ye tak?

Kalau ada lagi cerita alien beranak orang.....  thread akan dipindah ke bod keagamaan.  mungkin sesuai nak ceritakan tentang agama yang berasal usul alien di bod sana.

ibnur replied at 12-6-2016 11:37 AM
Kalau ada lagi cerita alien beranak orang.....  thread akan dipindah ke bod keagamaan.  mungkin sesu ...

BISMILLAH

patutnya dah lama kau monitor mende mcm ni @ibnur

jadi moderator jgn la bodoh sangat

WALLAHU'ALAM

Edited by alasala at 12-6-2016 11:03 PM

Ujian yg Allah swt datangkan itu amat luas. Pada diri manusia sendiri Allah swt jelaskan tanpa kita sedari.

Mari kita semua pakat lihat jari jemari kita yg diciptakanNya. Ada yg berkuku dan ada yg tidak berkuku. Tahukah kita kenapa kuku perlu dipotong? Dan kenapa tidak kita biarkan sahaja kuku kita panjang? Dan adakah tidak berkuku itu kelebihan atau keistimewaan?

Disini kita perlu sedar, kita diberikan "pilihan" olehNya tanpa disedari diuji olehNya. Samaada kita potong kuku kerana mengikut Allah dan RasulNya, atau kita potong kuku kerana rimas dan memudaratkan, masing2 diujiNya.

Kita bertanya mengenai "mukjizat para Rasul", tapi kenapa kita tak bertanya kenapa Allah sengaja cipta kuku dan tak berkuku? Belum lagi hal2 lain yg "tak masuk akal" yg ada pada diri sendiri.

Kita tahu, ada yg berambut dan ada yg tidak berambut. Soalnya, apa gunanya berambut dan tidak berambut itu? Byk faedahnya kepada yg berakal tak gitu?

Kita tahu, ada manusia yg ada bulu ketiak dan ada manusia yg tidak ada bulu ketiak. Kepada yg ada bulu ketiak, apa yg perlu dilakukan olehnya? Hakikatnya setiap yg bernama "pahala" itu bersesuaian kpd sesiapa yg menyedari Allah senantiasa bersama dgnnya.

Ucapkanlah "Ar-Rahman" dan jgnlah dikuatkan suara itu atau merendahkan. Dan bacalah di antara keduanya. Sesungguhnya setiap pendustaan itu kembali kpd iman seseorg samaada mahu atau tidak mahu.

Jika ditanya saya akan mukjizat para Rasul, bagi saya itu hanyalah secebis dari mukjizat Alquran itu sendiri.

Follow Us

Ada kisah menarik saya ingin kongsi. Kalau kisah bulan ni pelik bagi kamu, maka kisah ini lebih pelik dari itu.

Kita tahukan, sebuah kereta perlukan minyak utk bergerak? Apa kata kamu jika ada manusia biasa yg memandu kereta jenis Iswara dari Kuala Lumpur ke Kedah dgn mengisi minyak sebanyak RM20 sahaja?

Kisah benar ini berlaku kpd seorg polis (kini sudah bersara).

Ada lagi beberapa kisah lain yg mana hakikatnya "akal" tidak mampu utk mengakali celah lagi jika melibatkan Mukjizat Para Rasul. Jika "beriman" kpd Allah dan Rasul, tak timbul soalan yg berbentuk "dongeng" perkara2 yg benar2 berlaku bukan sahaja kpd para Rasul, juga kpd sesiapa jua yg benar2 beriman kpd Allah dan Rasul.

Wallah Hu'alam

monyet_2015 replied at 12-6-2016 07:23 AM
Manusia adalah hasil kejuruteraan teknologi..manusia(adam) di hasilkan didalam makmal canggih alie ...

Allah swt menceritakan bagaimana Adam a.s diciptakanNya. Menerusi Alquran dan hadis2 Baginda Rasullullah, Allah swt menceritakan proses diciptakan Adam.

Terdapat 7 jenis tanah yg Allah swt perintahkan kpd para Malaikat utk diambil sebelum diciptakan Adam a.s. Dan tanah lumpur warna hitam yg terakhir diambil oleh para Malaikat malah sukar diambil adalah dari planet yg bernama "bumi" yg kita diami kini. Itupun sesudah para Malaikat memberitahu makhluk "bumi" akan perintah Allah.(barulah bumi memberi).

Maka Allah swt bentukkan jasad Adam yg berongga (tembikar manusia) dan Allah tiupkan roh "ciptaanNya" ke dalamnya yg diberikan nama Adam.

Jika Allah kehendaki utk menciptakan Adam a.s, cukuplah dgn Allah berkata "Kun Fa Ya Kun", akan tetapi hakikatnya, secara harfiahnya, Allah memberitahu kpd sekelian manusia, bumi "tunduk" kpd manusia kerana menuruti "perintah Allah".

Apa jua teknologi yg ada dibumi sebenarnya "diilhamkan" oleh Allah. Dan pastinya, kita tidak akan mampu "mencipta" jasad manusia kerana hanya 1 bahagian tanah yg digunakan ada di planet bumi, 6 lagi ada di planet yg lain.

Kita pun tahu, ada byk benda yg masuk kebumi dan ada yg keluar dari bumi. Antara yg saya tahu masuk ke bumi adalah "bahan2 dari matahari" (salah satu dari 6 tanah  (diceritakan pada surah Al-Kahfi).

Sebenarnya, kita hidup dan mati di dunia yg kita diami sahaja. Andaikata kita mampu keluar dari bumi, dan kita cuba meneroka angkasa, pastinya kita akan dipupuskanNya jua (tiada keturunan).

Apa jua cerita pun, byk lagi yg kita tidak tahu. Hanya menerusi "petunjukNya" sahaja kita tahu kebenaranNya.

monyet_2015 replied at 13-6-2016 07:43 AM
Apa yang kita percaya selama ini adalah salah.Aku mengambil masa selama 10 tahun untuk tersedar dari ...

Apa yg kamu sedang merepekkan org tua oit?

Apa yang kita percaya selama ini adalah salah.Aku mengambil masa selama 10 tahun untuk tersedar dari ...

Bila org ban tulisan kamu, tidak bermakna post yg kamu nyatakan itu betul.

Dan saya tahu, sikap kamu yg suka "Curse" org lain itu menjelaskan iman kamu.

Saya suka baca semua post kamu akan tetapi "natijahnya", post kamu akan "menambahkan dan mempercepat lagi jumlah tentera dajjal".

Sekian sahaja komen dari saya.

monyet_2015 replied at 13-6-2016 09:24 AM
Gunakan akal mu untuk melihat kebenaran.

Jika sekadar nak bagitau hal ehwal awan, saya sudah sidai toto saya. Kejap lagi cerah ler.

monyet_2015 replied at 13-6-2016 09:24 AM
Gunakan akal mu untuk melihat kebenaran.

Okeylah. Cukuplah secebis demo dari saya.

Kalau setakat kamu nak kata diri kamu tu Allah, maka ilmu kamu dan saya ibarat habuk aje. Tak perlu nak perasan belajar berpuluh tahun  dah boleh dikira "Extraordinary human". Kerana "extraodinary human" MERIMASKAN. Jadi "ordinary human" lagi best.

Huhuhu.

monyet_2015 replied at 13-6-2016 09:57 AM
Saya suka baca semua post kamu akan tetapi "natijahnya", post kamu akan "menambahkan dan mempercep ...

Maknanya, ilmu kamu "belum sempurna lagi".

Banyak lagi kamu kena belajar.

Hehehehe. Stage 1 belum lepas. Macam mana nak jadi "OTAI". Hehehe

Aku minat nk dengar tentang konsep ketuhanan dari ko.
Konsep kehidupan.
Konsep alam.

Nk dengar tak semestinya aku setuju. Tapi aku minat nk tau apa sebenarnya semua ni dari sudut pandangan monyet.

Kat mana kita boleh lanjutkan.
Pm
Email
Fb

Tq monyet