CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asteruk

Edisi AIRMATA SYAWAL: balik kampung tapi check in hotel. boleh ke gitu?

munchkin replied at 6-6-2016 09:37 PM
Baguih nya ko. Walau orang buat apa, still ko pikir pasal orang kecik hati bagai.

Takpe. Ko pegi ...

waa..idea ini sgt bagus.

lepak dgn kawan.
tdo umah kawn.

Edited by Hana at 7-6-2016 11:03 AM
asteruk replied at 6-6-2016 10:41 PM
aku cuma fikir perasaan mak ayah aku, sebab wlu mcm mana pun diorang tetap mak ayah aku. selain da ...

ko lelaki ke ppuan ek? ko single lagi ek? tak tahu le ko lelaki ke ppuan ke.
aku bagi advice ye. sementara ko single ni, nanti bila nak cari pasangan, cari le pasangan yang keluarga dia berada ke, open mind ke (mcm orang2 kat porem ini )
so, bila ko balik kampung umah pasangan, umah dia kecik lagi nak roboh & confirm takde bilik sebuah, sebiji mcm umah parents ko, takde la masalah nak check in hotel gak.
kalau dia dari orang berada lagi senang. sorang satu anak confirm ada bilik.

cari pasangan hidup dengan otak. jangan dgn cinta. nanti byk masalah remeh temeh mcm ini lah. hal balik kg.
masa proses kenal2 tu (jangan jatuh cinta lagi), pergi tengok umah parents in law mcm mana. tengok dulu dan baru decide nak proceed ke tak.

Ada sorang mcm adik ipar aku lelaki, dia pandai. pilih bini dari keluarga kaya as wife.
lagi satu kebaikan pilih bini dari keluarga kaya, lepas kawen aje, dah duduk umah sendiri - ala. mcm citer2 drama kawen paksa kat tv3 tu.
dua2 muda lagi tau. sorang 24thn. sorang 25thn. ala. aku syak, ayah biras aku bagi downpayment utk beli umah. bulan2 mmg le biras + adik ipar aku mampu nak bayar bila combine salary or tak perlu combine kot.

adik² ipar lelaki/ppuan lain, kurang bijak sket lah. kena tido bersesak2 sket la time raya.

laki aku pun pandai gak sebab keluarga aku moden. tak perlu nak bermlm2 ni time raya.
aku aje la. kena bermalam kat umah mertua time2 special occasion. time kenduri kawen ke. raya adilfitri ke. raya korban ke (kalau jatuh hari cuti). gitu2 lah. kena bermalam jugak wp senegeri.

Hana replied at 7-6-2016 10:56 AM
aku bagi advic ...

Aku bkn dr family kaya, tp alhamdullillah family member ada 1 bilik sorg. So blk raya kenduri semua ada bilik. Adik ipaq plak laki 2 org mmg jns tak kisah... Bab masak2 pun takde nk dengki apa... Tiap org ada tugasan. Sapa yg merungut mmg aku ketuk

selalunya menantu pompuan yg byk songeh ni.    

Hana replied at 7-6-2016 10:56 AM
aku bagi advic ...

Nasihat yang bagus dalam cari pasangan.  

mmg jd bahan la blkg kita...

bak kata omputih, dont eat your own shit.
laa ni, ko tak tido kat umah parents time raya. ok fine. tarak hal.
jangan besok2, dah kawen, boleh pulak tido umah mertua. walhal, umah mertua pun ramai orang gak.

dunia ini bulat aje bro/sis.

think carefully. because you are still single.

Follow Us
sama dengan kes aku baru2 ni hehe

atas dasar tgjwb, ayah aku still balik kg walaupun atok ngan nenek dah xde

biase balik memg tidur rumah tu tapi since dorg da meninggal umah tu jadi terbiar, xde org duduk, lgppun umah papan

so tahun ni balik ingat nak tido homestay, mintak ler sepupu kat sana tolong carikkan

tp diorang ni pulak mulut bising, cakap nape x tido rumah lama tu, siap buat confession ayah2 sedara kononye terasa nape balik x singgah umah diorang tido

masalahnye keluarga aku ni ramai, 12 org total, dah ler rumah pusaka tu terbiar, nak tido rumah diorang pon penuh sebab famili masing2 memg ramai

ok je kot..tgk pd situasi jgk la kn..kira situasi yg ko alami ni blh lg la diterima kn
xpelik kot..kazen2 aku pun time balik kg..masing2 tdo hotel je kot..mls nk sshkn macit pacit kot..lgpun ade sesetngh macit pacit ni xde yg volunteer nk ttamu tdo umah dorg kn..eh terpjg plak..slmt hr raya la ye dik

do what u want

nsib family aku bkn jnih kuat bahan

Dah x pelik check in hotel zmn sktng.  Cuma takut hotel dah penuh

Uncle uncle siap bina rumah banglo utk nenek aku. Ada 6 bilik. Besar sangat rumah tu. Tujuan utk sesiapa nak tido situ. Tapi one of my uncle tak tido pun rumah my nenek tido hotel. Nenek i tak terasa pun. Dia paham sangat. My uncle jenis pendiam and sangat private orangnya. Tapi dari siang sampai ke malam duduk rumah my nenek. Nak tido balik hotel. Me and my spouse pun tak suka tido rumah orang. Never have i spent a night with my in laws. Rumah pun dekat je. 5 minit je ni ha. Kita lepak lama lama lah rumah depa. Apa ada hal. Depa pun jenis tak kisah. Asal kita ringan tulang ikhlas dan berkasih sayang sama keluarga. Lain lain tido hapa ke semua tu tak penting sangat. Quality over quantity.

Edisi Air mata Syawal aku plak, disebabkan oleh sorg adik kitorg ni yg suka menghasut dan tipu duit mak,kitorg xblh blk rmh mak..so kitorg p la menumpang rumah sedara mara..

Nasib kitorg laaa, mak kitorg tu kalau dgn anak bongsu dia, even dah terbukti salah dpn mata sekalipun, ummmphhh, yg tu je laaa yg elok..yg tu je laa yg baik..Sanggup dibuang semua anak dan semua ahli keluarga, asal anak bongsu dia tu blh hidup mewah....

nampaknya raya tahun ni kena sewa hotel gak la,,,,,

Sewa jah hotel untuk tido. Selain dari itu, lepak la di rumah. Moga ada rezeki kelak di kemdian hari agar rumah dapat diubahsuai dan lebih selesa utk anak beranak

Esmiria replied at 8-6-2016 11:10 PM
nsib family aku bkn jnih kuat bahan

family ko kn kena pulau.sbb kuat main bomoh sihir.

rumah ayah aku pun x besar, just rumah semi D yg bilik hanya ada 3
ms kenduri kawen dulu aku lari blk rumah mertua
tp time raya aku lg prefer rumah ayah sbb lbh teratur
nk dok hotel mmg ayah yg akan kecik hati jd ku gagahkan ajelah

Buat TT
buatlah yg terbaik utk diri sendiri

Tahun pertama kahwin dan nak beraya rumah mertua, akak beritahu suami nak check-in hotel. Suami mcm tak setuju, dia kata dh ramai kat rumah sesekali balik kenapa tak nak tidur rumah ayah dia. Akak beritahu, nak tidur situ boleh je tapi nak mandi, salin baju semua tu takde tempat. Awak nak ke I separuh bogel kat ruang TV tu sambil diperhati/dijeling abang2 dan pak ucu dia? Suami akak termenung 2-3 hari, lepas itu dia yang suruh akak book hotel siap2. Sampai skrg tiap kali balik beraya mmg check-in hotel.

kaksarah66 replied at 13-6-2016 03:13 PM
Tahun pertama kahwin dan nak beraya rumah mertua, akak beritahu suami nak check-in hotel. Suami mcm  ...

Hah, lawak je termenung 2,3 hari.
Yelah, rumah sendiri mmg kita yg rasa selesa. Org lain tak.

Star_el replied at 13-6-2016 04:55 PM
Hah, lawak je termenung 2,3 hari.
Yelah, rumah sendiri mmg kita yg rasa selesa. Org lain tak.

Org lelaki ni, suruh kita jaga aurat, jangan pakai baju ketat, tudung labuhkan. Tapi bila balik kampung, jumpa saudara mara tak kisah pula bab aurat tu semua. Lupa agaknya aurat isteri dia dgn abang2 dia mcm mana? Akak mmg selamba sound suami, org lelaki kalau tak dibagitau kdg2 dia buat2 tak tahu.

Iols pun kalau rumah penuh sangat ramai balik, weols duk homestay or hotel je.. Raya ni pun abah iols dah book homestay for a few days untuk kitorg adik beradik & family memasing. Sbb anak kekecik breastfeed bagai kan..