CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hest

Himpunan Kish Mimpi Seram Yang Tak Boleh Dilupakan

colop replied at 14-6-2016 02:40 PM
saya kerap jugak mimpi hantu langsuir dgn pontianak..penah sekali tue sy mimpi tengah berjalan dgn k ...

so nampak muka dorang .. nampak real la ea muka dorang?

Kalau tido xmimpi smpai berbulan2 normal x

Edited by colop at 14-6-2016 05:42 PM
hest replied at 14-6-2016 02:55 PM
so nampak muka dorang .. nampak real la ea muka dorang?

nampak kalau mereka bediri dpn sy jela..kalau mereka dok atas pokok tue xnampak..

ada sekali tue xtau la mimpi atau betul time sy tgh syok2 tido ada benda dok megilai halus je kat tepi telinga sy tp sy dgn spontan nya jawab "aahhh bising la ko"sambil pelok bantal sambung tido..

kalau nak cite mimpi org lain boleh? tak kira, aku nak cite jugak..

kalau korang penah baca cite kat thread aku, mesti korang tau sape Abby..rumah dia neh berpuaka sikit..so satu hari tu kitorang dok borak2, bertanda soal lah kenapa rumah neh ada penunggu bagai..lepas je borak, Abby tido..tapi aku tak tido..dok berporum

Tiba2 Abby bergerak2 mcm ulat sagu..aku pun kejutkan dia sbb dah tak sanggup tgk dia terkodek2 gitu, kang habis tenaga dia..kesian pulakk..bila dia terjaga je, dia cite lah..masa dia dah sampai alam mimpi, tiba2 dia ada kat depan rumah tapi bila nak bergerak nak jalan masuk, tak boleh..dia cuma nampak org lalu lalang dan ibarat org tak nampak dia..dan org dlm mimpi tu mcm geng2 kontraktor yg dok buat rumah..rumah dia pun dlm mimpi tu, belum siap still dlm pembinaan..ada satu masa tu, sorang mamat lintas depan dia then masuk rumah straight masuk bilik Abby yg skrg..tiba2 mamat tu melulu lari keluar sambil jerit2 dan ramai2 kontraktor lain dtg masuk bilik tu..keadaan kelam kabut tapi kwn aku neh tetap tak boleh bergerak masuk tgk apa yg jadi..dia cuma jadi pemerhati..sbb dia cuba bergerak tu lah aku nampak dia mcm ulat sagu sampai skrg dia tetap suspen apa yg kontraktor2 nampak sebenarnya..dan puaka dlm rumah Abby misteri sampai skrg..ok, sekian...

Edited by miz_butcher at 14-6-2016 10:14 PM

Ade la beberapa mimpi yg aku ingat sampai sekarang. Mimpi yang aku paling tak boleh lupa.. tapi bukan kategori seram yek. Aku mimpi pakwe sekarang dah suami. Dalam mimpi tu aku nampak dia dengan perempuan lain tengah berjalan tepi jalan raya. Macam samar-samar je tapi dalam mimpi tu aku memang nampak dia n perempuan tu x clear. Aku jerit banyak kali dari seberang jalan dia tak dengar. Ntah macam mana badan jadi keras aku tak leh gerak kan badan dan kaki sume. Suara je yang keluar. Kali terakhir aku jerit die pandang aku tapi dia buat bodo..boleh je terus bjalan dengan perempuan tu.

Lepas tu aku terjaga badan berpeluh-peluh, jantung jangan cakap lah..macam baru lepas berlari je die punye degup. X sampai berapa minit azan subuh..aku terduduk tepi katil dalam keadaan blur2... Lepas solat aku sambung tido balik (baik punye peel). Aku xde pon nak contact pakwe aku time tu sebab rasa ala mimpi mengarut.

Sampai kat opis entah macamana aku terasa nak check call history pakwe aku tu. Kan boleh check melalui website ocs celcom. Kite call sape berapa minit sume ade. Sekali ade satu nombor ni bukan main lama duration call nye. Malam2 and petang.

Memang kantoi lah lepas tu.
Misteri mimpi aku ni macam petunjuk. Tak sangka betul2 jadi.

Edited by spankee_fili at 15-6-2016 12:07 AM

kalau mimpi ular...agak kerap, selalunya kena kejar sampai bangun termengah2...
tapi ada yg kelakar...
meols mimpi kena kejar ular pastu camna tah meols terselamatkan ular tu..
tak hengat sangat detailsnya..
tapi rupanya ular tu anak raja..bertukar jadi orang..bapak dia hadiahkan 2 geliga sebab tolong anak dia..
geliga besar 50sen warna jernih geliga ular, kecik warna merah macam biji saga geliga lipan..
gigihla meols genggam kuat2 sebab ingat nak jual kat mudah.my..
pastu bila bangun tangan masih tergenggan kuat tapi kosong je..hahaha

Follow Us
miz_butcher replied at 14-6-2016 10:10 PM
Ade la beberapa mimpi yg aku ingat sampai sekarang. Mimpi yang aku paling tak boleh lupa.. tapi buka ...

Uik boleh ek cek call ...kn ada password ke??
Sorry tt..off topik jap..

Mimpi yang terkesan bagi aku...aku jalan kat satu kg...kg tu ada sungai..so jumpa sorang makcik terbongkok2...ambience mcm dah senja gitu...antara siang dan malam la..

Makcik tu pakai macam style org dulu2...meniti batas sawah..dlm hati..kesian makcik ni..masa tu tiba2 terdetik..aik pakai kain batik style..sarung je kt kepala..atleast zaman ni. Tudung bawal or tudung indon tu...
Dlm pada terdetik tu makcik tu angkat muka..n ada seekor ular kapak..(rasanyala sbb warna coklat n pendek) keluar...aku lari xcukup tanah

Sampai kat sungai tu..tiba2 aku nampak mcm ada tangga...sepasang..yg slalu org pakai kat sarkas(..tangga yg dipakai kt kaki so org sarkas jadi tinggi tu)..so aku menyeberang la sungai tu dgn air yg agal deras..utk menuju ke seberang....attention aku lari dr org tua n ular kapaknya..
Ending mimpi aku terjaga..n aku pasti dlm mimpi aku baru sampai tgh sungai ..maknanya xdela aku sampai ke seberang..xsempat aku dah terjaga

Seram sbb sampai skrg aku ingat macammana makcik tu berjalan bongkok2...sampai la ni..aku xkan pandang batas sawah waktu senja...dahla umah mak aku..blkg umah ada bendang...huhu

Jajabeans replied at 14-6-2016 04:31 PM
Kalau tido xmimpi smpai berbulan2 normal x

bagi aku.. untung la tak mimpi.. tido nyenyak kan.. huhuhu.. mimpi ni tido mcm tak brape feel la,penat

Spender ade gak mimpi yg tak leh lupe.

Mimpi 1:

Spender tengah kutip cili kat kebun nun kt bawah sana ada sungai..so dari atas spender nampak abah tengah basuh kaki kt gigi air sungai tu..duk mencangkung gitu..mcm tgah ambik wuduk basuh2 kaki..lps tu dari tengah sungai tu ada boye berenang kearah abah..spender dari atas terus jerit pnggil abah suh lari sbb boye dtg tapi dh jauh so abah tak dengar.boya terus terkam kepala abah heret masuk dlm sungai.spender menangis teruk tersedu2 sampai terjaga dari tido stil menangis..memang real mimpi tu

Mimpi 2

Spender penah melawat sorg kawan kat kelantan dulu tahun 2013..dia baru bersalin..so gerak dari kuantan awal pagi sbb jauh..pg tu spender tido ada mimpi spender eksiden.smpai kemek2 kete.tp dlm mimpi tu kete kaler merah.

Bgun tido spender mndi bsiap sume spender tak cite kat mak pasal mimpi tu so gerak g kelantan.spender cume ada cite kt sorang lg kawan psl mimpi tu dia ckp takde ape la mimpi je.masa tu spender tak sdp ati tapi stil drive sorg2 pegi kelantan tu sbb dh jnji nak melawat kawan yang baru bsalin tu.
Smpai jln terengganu kelantan tu(jalan alternatif) masa ni spender tak tahu kewujudan LPT spender eksiden.kete bpusing2 smpai terbalik.nasib baik tkde keta lain kt dpn or blkg sbb jln tu tak rmai yg guna.memang cpat je jadi sdr2 dh eksiden.kete total lost.ade abg bawak lori sawit lalu jln tu die tolong kluarkan spender sbb tkut kete meletup.spender mcm tk pcya btol ke eksiden teruk tu sbb spender tkde cedera pape cume terkejut.tp tengok kete mmg innalilah.kadang2 mimpi ni die bagi hint.

Edited by jejah at 15-6-2016 01:46 PM

Aku punye mimpi tak lah seram sangat tapi sangat sangat tak boleh dilupakan.

Dalam mimpi tu situasi malam/subuh. Ayah dengan mak ajak aku melawat orang meninggal. Aku dua beradik je dengan abang aku tapi parents kata dia takleh ikut. so dia stay rumah dan kiotrang 3 beranak je yang pergi.

Sampai je kat kawasan orang meninggal tu, aku perati lah kawasan sekeliling. Rumah dia rumah kayu , rumah orang kampung besar siket je dari pondok. Takdek jiran berdekat and keliling rumah lalang/rumput macam lalang dan tinggi. Tapi rumah dia bercahaya sangat as if ada orang suluh spotlight.  

Aku pun masuk dan nampak lah jenazah. Lelaki, muka putih bersih, berjambang dan kening hitam lebat. Badan tak gemuk , tak kurus sedang je. Peliknya dia pakai serban dan jubah putih bukan kain kapan. So nampak macam orang tidur bukan orang meninggal.

Pastu siapa tah tanya "siapa nama jenazah ni ?". Then ada orang jawab "ZAZARUL IZRAIL".  Aku pun terus terjaga dan sampai sekarang tak boleh lupa mimpi tu.

red_cattleya replied at 14-6-2016 06:02 PM
kalau nak cite mimpi org lain boleh? tak kira, aku nak cite jugak..

kalau korang penah baca  ...

ni yang pakai apps hantu tu ea? lama tk baca cerita pasal pantai dalam tu kan? kalau aku tak salah le.. apa cer? ada lagi antu tu?

jejah replied at 15-6-2016 01:44 PM
Aku punye mimpi tak lah seram sangat tapi sangat sangat tak boleh dilupakan.

Dalam mimpi tu situa ...

siapa empunya nama tu? ko tak cari ke?
aku kalau mimpi sebut nama ni. kalau bangun tu igt.. tp tido balik.. bangun terus lupa segala

hest replied at 14-6-2016 02:01 PM
aku paling tak suka mimpi kejar2 ni.. sebab kan nanti kita macam tak boleh gerak dalam mimpi tu..  ...

nape macam tuh ye?
tiap kali aku mimpi kna kejar mesti kaki ni susah gila nak melangkah..berattttttttttt sgt2 rasenye
lari la laju mana pn..tapi rase macam x gerak2 je

ni tghari tadi mase lunch break..aku lelap jap kat meja opis.. tuh pn bleh mimpi pelik
lokasi dia mcm kat opis jugak tp bukan opis aku.. pastu ade rak2 letak barang..sblum2 tuh aku lepak2 kat tepi rak tuh tapi xde ape2
tetiba kawan aku duk situ..trus aku ternampak ade sekor lipan bapakkkk besor duk kat rak tuh..duk melingkar kat situ..
tapi yang pelik nya lipan tuh bukan kaler itam merah macam selalu tuh tapi macam pink pucat..mcm albino pn ye gak
pastu aku terus amek kayu ke ape..kepit kepala lipan tuh sampai dia mati..tapi kepala dia pn rupa pelik..xtau nk cakap rupa camne
yg penting hodoh..huhuhuhu

aku nak share mimpi aku gak........seram ke x tak tahu la pada aku seram la

masa tu aku baru lepas bersalin anak no 2, czer. aku ambil bilik double bed tapi katil sebelah laki aku yg tido. boleh pulak laki aku tido tarik skrin mcm dia x kenal aku lak hampeh tul. Aku mimpi kena kejar dengan satu benda yang menakutkan rasa benda tu nak ambil sesuatu dari aku. Dia punya keadaan masa tu macam betul2 berlaku sebab aku boleh rasa aku meronta2 dan berpeluh2. Kira betul2 punya kejar dan aku betul2 punya lari.

Bila terjaga tu dekat pukul 3.30 memang aku basah habis dengan peluh dan darah. Sampai nurse yang datang nak periksa vital sign pun terkejut. Pepagi buta tu gak gi mandi bersihkan badan. Bayangkan first POD. Laki aku boleh x sedar diri sampai ke pagi . Hari ke dua aku memang x boleh tido sbb masih terbayang2 lagi mimpi semalam.

Hari ke 3 aku minta balik rumah. Ingatkan dah balik rumah x de la mimpi apa2 lagi. Tapi lagi teruk rupanya, bila tutup mata je mesti terbayang muka yang menakutkan nak ambil sesuatu dari aku. Aku tido sambil pegang tangan laki aku, mmg x lena sangat tido. Hari ke4 mak aku ajak balik kampung berpantang kat kg, alhamdulillah lepas tu x de dah mimpi yag menakutkan mcm tu.

Agaknya masa tu keadaan aku pun x bersih tu yg mimpi bukan2 kot. Tapi masa aku mimpi malam pertama tu midwife yang jaga anak aku kat nursery bagi tahu anak aku mmg menangis kuat giler malam tu tapi sebab dia org nak bagi aku rehat dia org handle je sendiri...pukul 3 lebih baru anak aku diam.

afira replied at 15-6-2016 03:13 PM
nape macam tuh ye?
tiap kali aku mimpi kna kejar mesti kaki ni susah gila nak melangkah..beratttt ...

tak sure la kenapa. kalau ikut logik akal.. mungkin ada kaiitan dengan perbezaan alam. kalau ikut sains maybe roh kita berjisim dan alam sana tu ada graviti yang lainnya.. macam astronut di angkasa lepas

idadzira replied at 15-6-2016 03:44 PM
aku nak share mimpi aku gak........seram ke x tak tahu la pada aku seram la

masa tu aku baru lepa ...

mungkin la kot ada kaitan dengan ko nye nifas.. orang tua2 kata.. time kotor tu memang dorang suka...

tapi alhamdulillah la kan.. semua ok.. baik kau.. baik anak

hest replied at 15-6-2016 01:55 PM
ni yang pakai apps hantu tu ea? lama tk baca cerita pasal pantai dalam tu kan? kalau aku tak salah ...

aah..hantu tu muncul bila sebut nama dia je   ada tapi pasif gitu..

Nak menyelit lagi pasal mimpi ni. pendek je.

1. Time sekolah menengah kat asrama aku pernah mimpi aku baru balik dari sekolah. Time tengah mandi tu ada pengumuman cikgu nak jumpa kawan aku si A. Si A suruh aku teman dia. So aku teman la. Time nak balik tu kena kejar dengan seseorang, lepas tu orang tu tikam perut aku sampai terjaga pun aku still rasa perut aku sakit yang amat. Badan aku berpeluh-peluh time terjaga.

Yang paling bestnya keesokan harinya benda yang sama berlaku macam mimpi aku. Macam deja vu. Menggigil aku dengar pengumuman cikgu fuhhh..

Yang ke-2 pulak time ni aku belajar dekat U. Time sem 2.

Aku mimpi aku kat tempat tinggi. Lepas tu aku terjun. Time jatuh tu slow je. Sampai kat bawah aku dalam keadaan berdiri. Tetiba je ada orang kejar aku. (Asal aku asyik mimpi kena kejar je ni?). Aku lari sekuat hati aku. Entah macam mana aku terlanggar batu bata tepi jalan sampai berdarah ibu jari kaki kanan aku. Then terjaga.

Time aku bangun tu rasa penat yang amat. berpeluh-peluh. Aku bangun nak gi toilet. Time kaki aku jejak lantai, kaki aku rasa basah. Bila bukak lampu tengok ibu jari kaki kanan aku berdarah. Terkejut la aku ni. Berdebar-debar. Cuci lantai apa semua aku check la hujung katil mana tahu ada benda tajam. Tak de pun.

Aku call ayah aku esoknya citer apa yang aku mimpi. Boleh pulak dia caka entah-entah roommate aku yang gigit kaki aku. huhuhu. -_-