CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hest

Himpunan Kish Mimpi Seram Yang Tak Boleh Dilupakan

Actually aku penah byk kali mimpi mcm real tp byk yg dah tak ingat

Hat ni baru je berlaku. Satu malam tu aku bermimpi, kawan aku nama Kak Nik. Kak Nik datang bawak kawan, tapi kawan dia tu aku x nampak sgt muka dia. Macam blur-blur gitu.

Tetiba kawan dia yang tak nampak muka tadi, muncul dari atas kepala aku (aku kan tengah tido) dan dengan tak disangka sangka cekik leher aku. Seriuss aku rasa tak dapat bernafas. Memang kuat dia cengkam leher aku. Badan dah rasa tak cukup oksigen. Muka dah naik biru   Memang aku dapat rasa makhluk tu tak main-main nak bunuh aku
Nama Allah beratus ribu kali aku sebut dalam hati.Entah macamana aku tersedar. Lantas aku bangun dan ambil garam  kasar yang memang aku standby atas meja bilik dan aku renjis sambil baca Ayatul Kursi di 4 penjuru bilik. Alhamdulillah, tak ada gangguan sampai pagi. Tapi lepas mimpi tu, aku fobia kejap kalau terjumpa Kak Nik

aku penah kutuk bik mama kt twitter. pastu malam2 aku mimpi jumpa bik mama merenung aku dgn pandangan tajam. seriusly time tu jantung aku berdebar2 smpi aku terbangun. esok aku cite kt husband dia ketawakan aku. tp seriusly renungan tajam tu xle lupa.

cmf_premierleag replied at 17-6-2016 11:11 PM
Malam td kaka mimpi tido sekatil dgn kawan lelaki akak ms kat U dulu..padahal dia dh jd laki org ska ...

tafsiran = kaka miang...

nak join jugak cerita...

Masa tu aku ngandung ank aku dlm 3-4 bln dah. Aku duk umah mak aku sbb suami aku keje jauh..dia blk minggu ja.

Pastu..dlm mimpi tu, aku dahaga...dlm around 2-3 pg mcm tu...aku turun nk ambil air kat dapur..
tgh turun, nampak ada 3 lembaga mcm bentuk mak, ayah dan ank duduk kat sofa umah aku tu. X rasa takut pun aku...aku g marah derang, aku jerit " keluar korang dr sini! Jgn nk ganggu plak" Pastu aku pn tersedar...Bgtau parents, kata biasalah kalau mengandung kot ada yg berkenan...huhu

Jajabeans replied at 14-6-2016 04:31 PM
Kalau tido xmimpi smpai berbulan2 normal x

Dulu sy pernah tanya soalan ni dkt ckgu bio, pastu dia kata if kita bermimpi masa tidur maknanya tidur kita tak berkualiti. Takktau la betul ke idok

Nak kongsi cerita jugak, zaman matrik dulu. Ni bukan pengalaman sendiri tapi nak share gak.

Sorang kawan ni dia mimpi ada nenek tua nak bagi dia baby. Pastu dia macam dah nak ambik la tp tak sempat sbb dah terjaga dari tido. Lepas je terjaga dia nanges. Esoknya dia cerita dekat kami pasal mimpi tu dan dia ade gak bgtau yg nenek dia ni ada membela, tula kot dia takut nanti nenek dia turunkan kat dia. Nasib baik dia terjga. Dia syukur sangat2 masa terjaga tu.

Follow Us
miz_butcher replied at 14-6-2016 10:10 PM
Ade la beberapa mimpi yg aku ingat sampai sekarang. Mimpi yang aku paling tak boleh lupa.. tapi buka ...

saya pun pernah mimpi macam ni.. Ex bf sy kantoi curang tapi tak mengaku. Dua kali sy mimpi perempuan tu menangis2 cakap sayang kat ex sy tu.. tak lama lepas tu kantoi sikit2 betul2 diorang bersayang sayangan..

mimpi aku tak misteri tapi nak share jugak..

aku selalu mimpi yang aku gi kerja lewat. Kerja pagi kul8 tu tak tau.. Tapi kerja petang pukul3.. aku mimpi aku masih tidur dan malas nak pergi mengajar.. kadang2 aku tgk jam 3.40 adang2 3.20 dan ada satu kali tu pukul4.. tapi aku terjaga tu terus siap2 dan pergi ke kelas walaupun memang sah2 lewat..

Aku ada terbaca tafsir mimpi kat fb je.. kalau mimpi terlewat ke sesuatu tempat tu maksud dia aku buat sesuatu yang sia2..  tapi aku ptg mengajar kelas kafa.. Mungkin amal ibadat aku tak cukup untuk aku mengajar kafa. tapi aku tak nak prcaya sgt mainan mimpi tu sebab dah itu rezeki Allah bagi aku yanh terbaik.. mengajar kelas.. takkan benda tu sia2 pulak kan..
atau pun sia2 sebab aku dulu kos engineering tapi dok mengajar tadika pagi. kafa ptg.. takkan tu pun sia2.. wallahualam

Airabelle replied at 14-6-2016 11:37 AM
aku selalu mimpi bukan-bukan. Ada yang jadi kenyataan. Ada yang buat aku keliru tu realiti ke mimpi. ...

finally didi jumpa orang yang sama situasi macam didi..hahaha.. selalu sangat dah alami benda yang kadang2 buat keliru tu mimpi ke realiti..paling best bila didi nampak didi sendiri tengah tidur..ala-ala macam citer Insidious jer..

Didi nak share mimpi gak la..

Didi ingat lagi, mimpi tu tahun 2013 sebab mimpi tu bagi effect kaw2 punya kat didi and sampai sekarang didi ingat lagi details mimpi tu..

Kat rumah mak cik didi (kakak mak paling sulung)..didi tengah sapu lantai..tetiba ada 2 ekor ular ni, nak serang didi..tak tau dari mane ntah datang..ular2 tu cuba nak gigit didi tapi didi tangkap kepala dua2 ekor tu dan diorang belitkan badan diorang kat tangan didi..mak didi cuba nak ambik ular tu, and tarik2 badan ular tapi ular tu kuat sangat, tak nak lepaskan didi..last2 salah sekor ular tu berjaya patuk didi..bila kena patuk tu, didi tersedar dalam keadaan berpeluh and tangan didi sakit seolah2 macam betul2 kena belit ular..siang nya, didi citer kat mak pasal mimpi tu..dan malam, mak bawak didi pergi berubat..pakcik tu cakap, ada orang sihirkan didi..ada 2 orang, sama tempat kerja ngan didi..(didi and mak tak bagi tau pun ada 2 ekor ular serang didi..mcm kebetulan je)..sorang tu tak puas hati ngan didi, and sorang lagi setakat nak cuba ilmu..yang tak puas hati ngan didi tu berjaya bagi sihir kat didi, yang cuba ilmu tu didi terkena sikit je..Allahu..

Lepas tu didi takut nak g kerja..tapi mak and pakwe bagi semangat, jangan jadi takut..kalau takut tu bermakna kita kalah, orang tu menang..jadi kena lawan balik, tunjuk yang didi kuat..pegi kerja and make dont know je..

aku pun nak gak cerita mimpi aku.

masa tu aku tak kawin lagi. nenek meninggal baru 3 hari cam tu la. aku memang simpan surah yassin dia. malam tu aku mimpi dia kejar aku, minta balik surah yassin tu. aku lari sekuat hati, toleh belakang, dah jadi pocong pula, golek laju gila kejar aku. pergh... terbagun dari tidur badan aku jadi sejuk sgt sampai ke tulang.

2 or 3 hari lepas tu aku mimpi lg. aku tengok nenek aku berwuduk kat sungai. yg tak logic nya nenek ambil wuduk pakai air pili dlm sungai. em... tapi ok la dari dia jadi pocong masa mula2 mimpi.

tapi mimpi yg ni paling terkesan dlm hidup aku
aku dibawa oleh seorang lelaki berjubah putih
dia tunjuk kat aku org gali kubur. lepas tu dia Tanya aku
"dah bersedia untuk dikebumikan"
aku hanya diam, tapi dlm hati kata ya
lepas tu tak tau apa jadi. sebab aku terjaga dari tidur

mai-shi replied at 19-6-2016 05:04 PM
saya pun pernah mimpi macam ni.. Ex bf sy kantoi curang tapi tak mengaku. Dua kali sy mimpi peremp ...

Tula aku sampai dah kawin selalu gak mimpi nampak suami aku berjalan dengan perempuan lain, pegang tangan perempuan lain. Sampai aku jadi naik angin dalam mimpi tu. Bangun-bangun rasa sakit hati je...mula2 dulu aku terbawak-bawak tau..siap ktorang gaduh. Bila dah lama-lama aku dah malas nak layan. Dah byk klai sgt mimpi curang ni aku jadi pelik. Something wrong lah. Sebab bende ni kadang mainan syaitan nak lagakan kita suami isteri. Walaupun satu kali dua kali mimpi jadi kenyataan tapi mimpi tu sekadar mimpi.

Dulu selalu mimpi tempat yang kita familiar mcm rumah nenek/sekolah/lab kat uni/kelas tutor/ofis sgt kotor. Sampai geli juga nak jejak tempat tersebut beberapa hari. Sekarang dah tak kena mimpi mcm tu. Baru2 ni ada mimpi terjun bangunan dgn terjun dari tempat tinggi beberapa kali. Sakit badan bila sedar terjun mcm tu.

assalamualaikum..aku ada kisah mimpi yang pelik & tak berapa seram la utk korg..tapi bagi aku seram je..act banyak sangat..semua pasal binatang, pontianak, pocong, n many more..ni aku cerita apa yg aku ingt la..

Kucing

aku pernah mimpi tengah lepak dekat luar rumah..aku tengok banyak kucing datang..aku pun layan la semua skali sebab aku suka kucing..entah datang angin taufan apa kucing sekor warna coklat ni..tiba-tiba dia mula menderam (rasanya) aku pelik la..aku try la usap dia..tiba-tiba dia serang aku..cakar aku..then dia terus gigit aku..aku punya panik..aku tumbuk-tumbuk kucing tu..hahaha..then terus tersedar..tapi aku rasa tangan aku kebas sebab kena gigit tu..huhu..

Ular

aku mimpi aku kat kawasan gelap..aku macam blur la..so aku jalan tanpa arah..then..tiba-tiba ada ular keluar depan mata aku laju je macam F1..hihi..aku macam kaku je la kat situ..then ular tu terus lompat jauh dan patuk aku..lama gak la taring dia dalam tangan aku..lepas tu aku lepaskn dia..tapi dia still serang aku..sampai satu tahap..aku rimas sangat..aku tangkap kepala dia..aku koyak kan mulut dia..macam citer king kong tu..haha..

Pontianak

Yang ni sambungan ular..Lepas je aku sedar..aku terus tidur..aku mimpi tempat sama..tapi kali ni aku punya bulu roma dah menegak habis..tiba-tiba aku nampak pontianak depan aku kejar..aku pun try la lari..tapi entah kenapa rasa pressure sangat untuk lari..aku rasa berat sangat..then benda tu terus tindih and gigit leher aku..aku time tu rasa lemah gila..tak dapat melawan ke apa..aku harap sangat mimpi tu habis & aku tersedar..tapi lagi aku berharap lagi lama..sampai aku rasa give up sangat..baru la aku sedar..

banyak lagi mimpi aku yg aku ingat..tapi memang semua berkaitan..huhu..kadang2 rasa disihir je..tapi aku berprasangka baik je..

Ok..ni cte lma..pas aku tgk midnite aku blk lalu kwsn kubur..trus tdo sbb mgantuk ya hamat..dlm mimpi tu aku di gigit ngn hantu mmg trasa pedih kt bhgn lengan.ble aku tjg mmg tdpt lebam kat bhgn lengan dan ada kesan gigitan.sib baik tu yg ptama dn last aku alami.

hest replied at 13-6-2016 12:06 PM
thanks ipo kongsi mimpi ni...

tulah.. dulu orang kata pasal jodoh ular ni.. dah tua baru tahu p ...

Hehe..dolu2 dengar org kata klu mimpi ular patuk ni..ada org nak masuk meminang.

..dulu masa sekolah menengah..mmg selalu mimpi ular..tapi dia melingkar je..huhu..kadang tu..bile tersedar...la,nape ular tu x patuk..(bayangkan kekonon ada org nak masuk minang ler)..lepas sekolah menengah dah xde mimpi mcmtu.

Bile dah kahwin..setahun rasanya..bile mula duduk asing dari parents..ada sekali mimpi ular hitam..dah nampak dari jauh, nak lari tapi x boleh bergerak..macam kaku statik dekat tempat berdiri tu..lepastu ular tu bergerak laju..mcm nak terbang pun ada kearah Une_fille..masa ni perasaan memang takut sebab x boleh bergerak nak lari..bile ular tu dah nak terbang hampir ke muka..terus terjaga..huhu..memang jantung ni rasa berdegup kencang macam berlaku betul2...bile dah sedar tu, bawa istighfar..pastu x boleh nak tido..huhu..baca al fatihah, ayat kursi.. masih x boleh tido..bawak zikir "tiada tuhan yang disembah melainkan Allah"(dalam bahas arab la) sampai la tetido.. esok paginya citer kat husband..dia kata mimpi je.

mimpi yg ni mmg saya masih boleh ingat sampai harini wlupun mimpi tu dah dekat2 10 thn lps, kisahnya masa tu saya pregnant anak sulung, kandungan saya time tu kira2 6/7 bulan.
masa tu tido siang dkt ruang tamu, dlm mimpi tu waktu saya tido ada 2 org budak mcm dlm umur 10-12 thn dtg terjenguk2 kt sliding door dan saya pun bgn la kemudian saya ajak diorg masuk.
lepas tu dtg pulak seorg lelaki dan perempuan dlm umur 40-50 an dan 3 org perempuan dlm 20an, diorg ni kira 1 family, parents dan 5 anak perempuan
perempuan2 termasuk kanak2 tu berbaju kurung dan bertudung dan ayah mereka berjubah dan nmpk alim
masa diorg dh masuk diorg pun sembang2 dgn saya tp x ingat la apa yg kami sembangkan dan anak2 dia siap buatkan air
lps tu ayah diorg dtg kt saya munta izin nk check baby dan saya masa tu cm x tau nk buat apa just bg je la dia check, dia pegang perut lps tu dia ckp dkt yg lain2 yg saya mengandungkan anak perempuan, after that diorg pun mintak izin nk balik dan saya siap antar diorg kt pintu..lps tu saya terus terjaga, mimpi tu saya x leh lupa sbb rasa mmg mcm btl2 terjadi..mimpi ni saya x pnh share pun dgn sesiapa even husband saya sendiri

lilfai replied at 25-7-2016 10:36 AM
mimpi yg ni mmg saya masih boleh ingat sampai harini wlupun mimpi tu dah dekat2 10 thn lps, kisahnya ...

So betul ke tekaan mereka tu?

F8_girl replied at 25-7-2016 02:02 PM
So betul ke tekaan mereka tu?

mmg betul, time tu pun saya dah tau sbb dah scan