CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ranbows11

TIADA MOOD NAK BERAYA

kalo penting sgt to u, tt boleh jer confront makhluk2 yg tabur fitnah cite buruk psl tt tu. ckp elok2 ... biar ade saksi. kang jd cite lain. makhluk2 yg suke menjaja cite, mengadu n menyampaikan cite ni ade kat mane2 pon. org jahat org x suke, kalo baik pon ade gak org x suke. yg penting ... tanyye diri sendiri, penting sgt ke ckp2 dorang pd u?

mokcikKSKB replied at 3-7-2016 12:00 AM
Doa banyak2 tt..semoga dijernihkan keadaan. Doa org teraniayai xde hijab..selagi dia bersabar. Ko  ...

selama ni pun saya tak berkawan rapat dengan rakan office. saya lebih suka buat hal sendiri. cuma jadi tak best bila orang mengata pasal diri kita dan bercakap benda tak elok di belakang kita. semua tu buatkan saya jadi malu bila nak berhadapan dengan dorang. apapun terima kasih mokcikKSKB. doakan utk saya ye...

sarahmirza replied at 3-7-2016 06:19 AM
Fitnah orang tu biasa TT.
Iols pun pernah & masih lagi di fitnah.
Fitnah yg diwarisi turun temurun ...

saya tak terfikir nak tukar kerja sebab kerja sekarang sangat sesuai dengan jiwa saya. banyak benefit. dari segi cuti, inrement,insentif, dan lagi satu dekat dengan rumah sewa. tu yang pikir dalam2 nak tukar kerja.

nuryakmal replied at 3-7-2016 10:20 AM
Satu sj saya tanya apakah diorang review kpi anda? Kalau ya brrbaik2 atau tukar dept/keja. Kalau tid ...

dorang sume staf sama level je dengan saya. takde sapepun yang menilai kpi saya melainkan bos. lagipun bos tahu saya kuat bekerja dan boleh bagi komitmen masa kerja. tapi susah nak buang perasaan sedih dan sukar nak adapt dengan situasi sekarang. rasa macam dipulaukan pun ada walaupun hakikatnya masih ramai yang berbual bersembang dengan saya.

missus_meow replied at 3-7-2016 02:36 PM
kalo penting sgt to u, tt boleh jer confront makhluk2 yg tabur fitnah cite buruk psl tt tu. ckp elok ...

kadang2 ada masanya saya hilang sabar, nak je saya jumpa 2 orang tu dan cakap depan2 mengapa buat fitnah pasal saya.tapi saya tahu perangai 2 makhluk tu macam mana...lagi kita confront lagi batu apinya. saya pulak jenis tak tahu nak cakap kasar2 dan tak suka gaduh2. kalau bos marah pun saya just tunduk dan diam je. kalau dorang, melawan dan pandang enteng pulak lakunya depan bos. kalau saya confront. alamatnya makin ramaila yang akan pulau saya. sebab dorang memang mulut manis. cara bercerita boleh buatkan orang 70% percaya cakapnya. hebat kan?

ranbows11 replied at 3-7-2016 08:29 PM
dorang sume staf sama level je dengan saya. takde sapepun yang menilai kpi saya melainkan bos. lag ...

You are not being paid to make friends. This is not high school or kindergarten. So they talk bad behind u. U keluar makan dengan org lain la. U make ur own clique. Whats so hard about it? Are u insecure enough that u need to have friends all the time? No right. U go to work u do ur job u find new friends u go home.

Follow Us
Sekarang ni pun u da talk bad about them. So sama level jugak la u ni dengan diorang kan. I would bet u would talk about this to someone else as well. Why stoop so low kan.

Awat laa forum ni takde button like. Banyak sangat komen bernas.

Setuju dengan semua forumer. Mana2 tempat keje pun sama..ada politik..ada dengki khianat bagai. Kita tak kacau orang pun orang  confirm akan kacau kita.

Macam yang diorang kata, awak tak rugi pun kalau buat derk sebab bukan diorang yang review kpi awak. Tapi yelah..rasa tak seronok tu yang buat awak jadi stress. Pulak tu awak taknak tuka keje sebab boss dah best ..ade increment etc..cuma colleagues yang problem.

Kalau keje awak memang kena jumpa and buat discussion dgn diorang..memang frust laaa kot..mesti pagi2 bangun tido nak pegi keje rasa mcm nak pegi boot camp..

Cuba jumpa diorang 1 to 1. Jangan jumpa dua2 sekaligus. Bagitau cite sebenar. Kalau taknak cakap face to face, tulis la note ke email ke. Lepas tu kalau diorang nak terima ke taknak terima ke..tu lantak diorang la. Yang penting mende2 yang terbuku kat hati tu dah diluahkan.

Pastu teruskan kehidupan macam biasa...sebab bukan diorang yang bagi rezeki kat awak pun. Alang2 kita dlm bulan ramadhan ni..doa je banyak2 supaya Allah berikan kelapangan hati utk awak and bukakkan hati diorang utk berubah.

ranbows11 replied at 2-7-2016 09:46 PM
orang yang berhati tisu sukar nak ignore. duk pikir je sampaikan dah hilang mood nak masuk office. ...

Boleh tak ko latih diri ko supaya buang hati tisu?
Boleh tak kol atih diri ko utk jd kental tegas dan tabah?
Bod Current Issues mmg sesuai utk ko latih diri

aku pon xde mood sangat nak beraya taun ni

more to mood nak cuti je ni

hang ada idea bagaimana cara untuk mrmbuatkan org itu berhenti kerja/dibuang kerja

ninja boy replied at 4-7-2016 09:06 PM
hang ada idea bagaimana cara untuk mrmbuatkan org itu berhenti kerja/dibuang kerja

haah?cara buatkan dorang berhenti kerja/diberhentikan?kalau saya seorang kejam mungkin itu salah satu cara nak selesaikan isu ni.kahkahkah...tapi dalam hati ini masih tersimpan iman. rezeki dorang dah ditentukan.sekarang saya hanya berdoa keadaan ini akan berubah supaya saya lebih gembira kerja kat situ...

Edited by munchkin at 5-7-2016 01:43 AM

Kalau u belah ke tempat lain nanti depa yg kutuk tu belah you rugi. Kalau aku pedulik hapa. Biar bos puas hati lagipun bos yg bayar you. Kita pergi kerja utk apa? Utk make frens or money? Mana yg matter most. Kalau dapat kawan is a bonus. Kalau tidak anggap tiada rezeki. Kalau u difitnah sekarang lambat laun yg kat atas tu akan tunjuk. Just gowith the flow. Lambat laun org tu takkan ada dlm ur life juga. Cam i ahlis keluarga sendiri say bad things about me. Nak elak pun family sendiri. After what 7 years baru mereka tahu siapa yg 'problem' siapa yang 'tak problem'. For me i dont care. Let them talk. Let them jeling. Let them ignore. Aku just buat biasa as if nothing happened. They dont know the truth tapi mereka bodoh percaya. Kalau mereka pandai, takdelah benda ni berlaku. so maafkanlah kebodohan mereka itu.

ada yang berani lawan. mcm my cc dulu. bila dia tahu ada org petik nama dia. depan staff lain dia Tanya org tu apasal petik2 nama. kalau cekal buat la mcm tu. so bila dah buat mcm tu, yg lain akan fikir that maybe u tak salah. yg buat fitnah tu kena ajar sikit and show to them yg u tak boleh dibuat main.

ranbows11 replied at 3-7-2016 08:34 PM
kadang2 ada masanya saya hilang sabar, nak je saya jumpa 2 orang tu dan cakap depan2 mengapa buat  ...

confront bknnye ajak bergaduh ... but makhluk2 lain tmpt keje u ni x bape cerdik ke sbb x tau perangai dorang ni? pelik. or ade lg tmbn cite?

to me, tmpt keje ialah tmpt bekerja. kalo ade kwn, ok. xde pon ok. kurang bergeng, kurang bergosip. kurang buang masa.

selamat hari raya. selamat bercuti.

Kesian tt kena jadi mangsa buli di tpt kerja. Bykkan berdoa. Kuatkan semangat tt dgn doa, ibadat dan iman.

Pada aku org lain x penting. Yg penting boss je . Kalau boss suka aku, org lain x suka lantaklah. Kecuali kalau ada supervisor atas aku. Yg tu penting juga. Tp problemnya pula sbb kerja tt byk involve team work. So cekalkan diri anda. Act professional. Keep telling urself it's nothing personal, it's all business.
Dulu ada kawan aku nasihatkan aku macam ni. Kalau sakit ada ke bagi aku ubat, lapar ada bagi aku mknn? Kalau tak then what they think abt me is not important. Jgn bagi mereka peluang utk rosakkan performance tt di tpt kerja. Skrg jgn fikir pasal mereka dah. Fokus enjoy raya dengan famili dan kawan2. Selamat hari raya

mystica replied at 6-7-2016 06:33 PM
Kesian tt kena jadi mangsa buli di tpt kerja. Bykkan berdoa. Kuatkan semangat tt dgn doa, ibadat d ...

setiap hari dalam keberatan nak prgi kerja, saya baca doa cari rezeki. Kalau ini adalah rezeki yg memang Allah dah tetapkan untuk saya, yakinkan hati saya semua ini ada hikmah yg Dia nak bagi. Saya hanya perlu bersabar dan kuatkan semangat. terima kasih atas kata2 semangat awak.

pada forumer yg lain, terima kasih juga. doakan supaya apa yang saya lalui ini hanya sementara dan kebenaran akan hadir jua nanti.

So tt bila masuk ofis balik?

Banyak yg aku belajar dalam benang tt ni. Banyak komen2 bernas. Tt we are in the same boat

Banyak yg aku belajar dalam benang tt ni. Banyak komen2 bernas. Tt we are in the same boat