CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: ranbows11

TIADA MOOD NAK BERAYA

Sebagai bos company kecik yang nampak office politics ni jadi depan Mata, my advice to you is to just ignore them and concentrate on your own work. Hati tu keraskan sikit sebab bukan diorang yang bayar gaji you. Selagi boss nampak you perform dan boleh diharap bekerja, bila langau2 ni cakap buruk pasal you pun dia takkan ambil peduli. You only have one person to impress at work and that is your boss. Yang lain tu, you sekadar kawan biasa2 jer. Tak payah la nak close sangat.

Banyakkan bersabar, terus istiqamah dlm pekerjaan dan bykkan mohon allah bantu utk harungi ujian ini. Fitnah keburukan mmg cepat jer kesannya, tapi lambat laun kebenaran akan terungkai dgn izin allah. Yakin pd doa dan allah. Kita merancang, allah jua merancang. Yg merancang kejahatan itu manusia tpi allah lbh berkuasa dari semua itu. Buat masa ini fikir satu jer, mencari rezeki yg halal, teruskan buat kje dgn jujur dan komited. Sabar utk masa ini. Kebenaran akan tiba. In sha allah

missus_meow replied at 5-7-2016 01:45 PM
confront bknnye ajak bergaduh ... but makhluk2 lain tmpt keje u ni x bape cerdik ke sbb x tau pera ...

saya tak mungkin nak confront dgn dorang sbb saya tahu ego dorng tinggi melangit. kalau bagi nasihat dan cakap elok2, makin menjadi2 perangainya sebab terasa diri dinasihati org. teruk lahai perangai. sebab tu saya ambil pendekatan berdiam diri dengan harapan lama2 kebenaran akan terungkap jua.

selamat hari raya missus. terima kasih atas nasihat itu....

mystica replied at 6-7-2016 06:33 PM
Kesian tt kena jadi mangsa buli di tpt kerja. Bykkan berdoa. Kuatkan semangat tt dgn doa, ibadat d ...

saya tak pernah putus berdoa agar semua ni berakhir. selama ini tak pernah berhadapan dengan masalah berat terutamanya di tempat kerja. ini adalah ujian dari Allah. terima kasih mystica atas kata2 semangat itu. doakan untuk saya iye.....

saya akan masuk kerja isnin ni. mula rasa berat hati dan takut, tapi dengan nasihat dan kata2 semangat forumer, insyaallah saya akan kuatkan hati.

fairy_fairy replied at 8-7-2016 01:38 PM
Sebagai bos company kecik yang nampak office politics ni jadi depan Mata, my advice to you is to jus ...

prinsip saya buat kerja dengan penuh komitmen. saya tak pernah nak arap pujian dari boss. jadi, boss memang tak pernah masuk campur hal saya dan staff lain asalkan kerja saya buat dengan baik. so saya tiada masalah nak dapatkan kepercayaan majikan. tapi tetap terganggu bila ada orang burukan kita.huhuhu....manusia oh manusia

Follow Us
miniusb replied at 8-7-2016 09:05 PM
Banyakkan bersabar, terus istiqamah dlm pekerjaan dan bykkan mohon allah bantu utk harungi ujian ini ...

iyer mini....saya akan cuba untuk trus bersabar dan berdoa. hrapan lepas ni keadaan kembali pulih seperti biasa dan saya dapat kerja dengan penuh semangat. terima kasih atas kata2 perangsang dan doakan kebenaran akan terungkai jua.

hungryhenry replied at 8-7-2016 01:36 PM
Banyak yg aku belajar dalam benang tt ni. Banyak komen2 bernas. Tt we are in the same boat

hungry pn kena fitnah ker?nasib manusia sentiasa ada manusia lain yang tak berpuas hati kan?sama2 lah kita kuatkan semangat dan terhindar dari fitnah ni.

TT, aku pun penah gak kene fitnah dan dipulaukan sbb jd kesayangan bos
Kiranya KPI aku akan full stp masa sbb sume assigment, bos akan pass kat aku
Tp aku ni selamba je sbb to me bukan diorg yg byr gaji aku
And lps tu aku da dpt better ofer, aku chow...and job hopping... .and now my salary is far higher than them yg still stuck at d same ofis..same level
Sbb they are not d one who are paying my bills...so persetankan je diorg

ranbows11 replied at 9-7-2016 09:16 PM
saya tak mungkin nak confront dgn dorang sbb saya tahu ego dorng tinggi melangit. kalau bagi nasih ...

yup ... one day org akan tau the truth.

penah dgr x .... what others think of you is none of your business .... good luck.

Ada 2 pilihan je. Sama ada ko yg blah atau musuh ko yg blah dari company tu. Blah bukan bererti kalah tp untuk elak ketegangan yg semakin memuncak. Gaji turun sikit apa ada hal janji hidup tenang.

Genkidesuka replied at 2-7-2016 04:18 PM
Jgn bersedih.  Look on the bright side.  Byk betul pahala yg awak dpt.  Awak dpt pahala dari org yg  ...

yup.. So true..

yg penting yg bg gaji tu... kalau yg  bagi gaji pun sama hampeh buli2 org, mmg masanya utk blah je...

so any update? raya ok tak? hehe

Raya sekadar biasa biasa sahaja.walaupun hati masih terkesan dengan layanan mereka kat ofis.tapi apakan daya,di situ lah rezeki saya untukkeluarga. Selalu berdoa Allah kuatkan hati dan bantu saya dlm urusan kerja. Mereka yg buat onar tu biarkanlah.walaupun dalam hati sesekali rasa nak confront dan quit kerja. Saya akan cuba cekalkan hati mengadap dorang