CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MizzNaza

Cerita Ain [OFF] & Throwback TT Kedaung [UPDATED 6/9/2016 #551]

Perghhhh..soram bonar ha

Jd yg kejut TT tu belum tentu SIL TT ke?

MizzNaza replied at 4-8-2016 02:49 PM
hmm.. macam husband lin tuh la ada jugak tanya
tanak belajar ke ilmu makrifat nih?
he hehe sola ...

aah betul tu...ilmu gerak makrifat Allah

MizzNaza replied at 4-8-2016 03:17 PM
dia cuti konvo minggu nih. tu la yang mereput nih takde geng nak mengaruk

Next week, u dah ade kwn balik. boleh la die berehat dr jumpe si botak tu kan...

MizzNaza replied at 4-8-2016 06:33 PM
[sambungan cerita 5]

Lepas kejadian tu kitorang takde pulak nak bercakap balik ke apa. entah pula ...

Lagi seram plak cerita kali ni...

best! best!

ada orang yg bole menengok kata aku ni jenis yg boleh merasa
tapi aku ni sebagai tuan punya badan haram nak merasa, even tuk diri sendiri pun
tu pasal selalu teraniaya ...

lame x jenguk umah kedaung nih. byk tt dh citer ek. best2.  lagik lagik lai laiiii...

Follow Us
MizzNaza replied at 4-8-2016 06:33 PM
[sambungan cerita 5]

Lepas kejadian tu kitorang takde pulak nak bercakap balik ke apa. entah pula ...

Sekali dia respon,

"Yolah, tak ganggu dah ni haa...Bergembiralah yo!"      

@MizzNaza
x dak update ker?
Aku dh gigil2 nih tahan ketagih cinta hantu ko nih..

Pernah sekali kan nok....
adik aku g ziarah orang meninggal kat kampung lain...
jarak dlm 5km dari kampung aku..selang 4 kampung dari kampung aku..
tp sbb jln lurus, ber tar pulak tu, mmg sekejap jer la smpi..
kebetulan yg meninggal tu sedara la jugak..
so dia pg la menziarah dengan makcik..naik motosikal berdua..
sepanjang jln tu ada beberapa tempat yg org agak takut nak lalu sbb selalu jumpa benda2 pelik..
dan salah satunya adalah tanah perkuburan kristian yg terletak betul2 tepi jln..
berhadapan dgn tanah perkuburan kristian tu, ada lagi sebuah tanah perkuburan lama dan bukan beragama kristian..
jgn x tau....ada sesetengah penganut agama kristian ni ketegaq x nak kongsi dgn org bukan kristian..
mengikut hearsay la kan...
setiap kali bakal berlaku kematian, akan kedengaran bunyi2an dari tanah perkuburan tu..
dan biasanya diiringi dengan hujan panas..
yg kerap kedengaran adalah bunyi gong..

berbalik pada adik ngan makcik tadi...masa dorg balik dari menziarahi sedara tu..
jam lebih kurang hampir 6pm...
masa lalu kat kawasan perkuburan tu... dari jauh cuma nampak sebatang buluh betong seakan2 berayun dan melentur secara perlahan2 ditepi jln...kebetulan adalah pintu masuk ke tanah perkuburan..
bila semakin hampir, makin jelas susuk sesuatu berwarna putih..
dlm jarak beberapa meter....
'Ah! sudah...." adik terus pulas minyak..terasa tangan makcik memeluk erat pinggang adik..takut terjatuh...

smpi jer kat rumah, makcik turun dari motosikal sambil terketar2 bertanya..."ko nampak x tadi, tepi jln?"
nampak..aku ingatkan aku sorg jer yg nampak..tu yg aku pulas minyak laju2 tu...nasib baik x kejar kita...cuma tunjukkan diri jer...

xtau nak kata pontianak ker langsuir???
dengan kain putih berjuraian...duk bertenggek kat batang buluh tu sesambil menganyun kaki dan membelai rambut...nasib baik tunduk, x tunjuk muka....kain putih pulak nampak kusam dan berwarna agak kekuningan...

rupanya...versi lain...pernah gak yg naik keta, dia boleh terbang selari disebelah pemandu...muka x nampak sebab tertutup dek rambut panjang...

sbb tu aku berat hati betul klu nak pg kat kampung nan satu tu.. aku ni dah la lemah semangat..heheheh

annabellaruz2 replied at 10-8-2016 11:15 AM
jarak dlm 5km dari ...

hoiii ini scarry hoiii aku tasukahhh terserempak begini

annabellaruz2 replied at 10-8-2016 10:54 AM
@MizzNaza
x dak update ker?
Aku dh gigil2 nih tahan ketagih cinta hantu ko nih..

hadoii bz the very the bz la chuols
aku mampu jadi sr jah lately
tapi tengoklah petang sikit aku nak crita yang mana pulak nih hehehe

9teen replied at 6-8-2016 04:45 PM
Sekali dia respon,

"Yolah, tak ganggu dah ni haa...Bergembiralah yo!"

panjang sangat jawapannya pon

MizzNaza replied at 10-8-2016 02:50 PM
hoiii ini scarry hoiii aku tasukahhh terserempak begini

yg siut tu...
dorg leh bantai gelak guling2 lepas tu bila tgk muka memasing pucat cam mayat!
haaa..tau kecut perut..
lepas tu mmg taubat adik aku x nak g kampung tu lagi klu naik motor berdua jer...
heheheh

annabellaruz2 replied at 10-8-2016 11:15 AM
jarak dlm 5km dari ...

Kalau uols naik kereta lalu situ, mestilah die nk hi hi bye bye dgn uolsss.....

Cuppy replied at 10-8-2016 03:15 PM
Kalau uols naik kereta lalu situ, mestilah die nk hi hi bye bye dgn uolsss.....

ko jgn nok..buatnya dia angkat muka, nak tumpang sekali??
Harus pengsan tang situ gak...hahah

annabellaruz2 replied at 10-8-2016 02:30 PM
ko jgn nok..buatnya dia angkat muka, nak tumpang sekali??
Harus pengsan tang situ gak...hahah

...

Kalau die nk tumpang sekali, mestilah cantik2 jumpe uols. Kalau bg muke yg betul, u pengsan, x bergeraklah kereta, x dptlah nk tumpang smpai ke destinasi....Trase mcm choyyyyy sgt nk tumpang2 ni. Jgn mintak. Ampunnnnkan saye.....

Cuppy replied at 10-8-2016 03:34 PM
Kalau die nk tumpang sekali, mestilah cantik2 jumpe uols. Kalau bg muke yg betul, u pengsan, x ber ...

benda2 mcm ni cepat jer telinga dier...makin kita xnak, makin galak nak menunjuk...

eiii betul wei. lagi kita taknak lagi laa dia galak sebenarnya hewhewww

Edited by MizzNaza at 10-8-2016 03:28 PM

Cerita 6

Kejadian ni berlaku time aku dah habis sekolah, dan melanjutkan pelajaran di matriks kat KL. Aku perasan bila aku cuti semester balik rumah tu kawasan hutan yang diratakan dulu kat belah pagar belakang rumah macam nak melebat pulak hutan semak samunnya. Oh ya, aku dah pindah masuk bilik lama aku yang abang aku pernah guna awal2 kawin dulu. Sebabnya abang dah pindah suami isteri duk Subang Jaya dah, balik pun bila cuti je dan selalunya akan bermalam kat rumah mertua saja. Kalau balik rumah ni diorang tido kat bilik bawah tu pulak. Bilik bujang kecik tuh pulak abah aku pandai2 je convert jadi mini library dia. Sukahatilah..

yang aku perasan lagi, setiap kali balik cuti ada sejenis pokok yang muncul tak jauh dari kawasan pagar rumah aku tuh. Kalau tak silap aku, pokok macam tu selalunya ada kat area pantai je, takpun area berpaya. Pokok ketapang nama dia Mummy cakap. Yang daun lebar2 dan bulat2 tuh. aku suka je tengok walaupun pelik apasal boleh tumbuh kat area sini pulak. Pokok tunggal je pulak tuh.

Tapi tidak bagi Mummy. Dia banyak kali jugak la aku dengar duk membebel dekat abah, minta ditebang je pokok tuh. "Setan iblis suka bergayut di situ" katanya. Tapi Abah being Abah, hmm dia buat derkk jah. kedudukan pokok tuh pulak bila dipandang dari tingkap bilik aku tuh, macam menghadap ke arah bilik aku pun ada. Semakin aku balik bercuti aku tengok macam makin membesar je pokoknya tuh. Aku ada la jugak tegur Mummy wah elok je subur pokok tuh nampaknya, Mummy macam mengeluh gelisah je dia cakap dah banyak kali remind Abah suruh tebang. Tapi tak diendahkannya jugak. Degilnya tuh menurun dekat aku jugak

Sampailah satu malam tuh, aku dah tido aman dah pun. Jenis aku nih tak berapa suka sangat nak berselimut, selalunya aku suka peluk je selimut yang berlipat elok tuh. kadang park atas perut aku. Tapi somehow aku tau, at least kaki kita nih seeloknya kenalah bercover bila tido kan. Dan malam tu, sama je macam malam2 yang lain aku tido  tak bertutup kaki pun. Cukup sekadar duk peluk selimut berlipat.

Until aku tetiba saja terjaga. Terjaga pulak jenis macam terkejut ada benda je jatuh atas muka aku masa tuh. Aku terjaga tak cakap banyak, automatik je aku terus  capai selimut yang berlipat tuh dan aku terus kiraikan dan cepat2 pulak aku selubungkan tubuh aku dari kepala sampai ke kaki, kemas2. Macam kelubung mayat jah. Mulut aku terus baca ayat kursi dan aku ulang-ulang baris akhir ayat kursi tuh berkali2. Apa sebab aku pun taktau tapi entah macam mana aku buat benda yang aku buat tuh.

Tak lama je aku berselubung elok dari kepala ke kaki macam tuh tiba2 jugaklah aku terasa macam ada sesuatu datang menghempap aku tidur. Makin rancaklah aku mengulang baris akhir ayat kursi tuh di sebalik kain selimut aku nih dan...

"HHARRGHHH!!!!"

Ada satu suara garau menyergah aku dari balik luar selimut, betul2 menghadap muka aku tuh. Dan benda tu sentap rambut aku kemudian hilang. Kepala katil aku memang di tepi tingkap je pun. aku menggigil jugak la sampai bunyi azan Subuh. Mummy masuk untuk gerakkan aku bangun subuh, bila aku yakin tu memang mummy baru aku bukak selimut yang menutupi kepala aku pelan2. Terus aje aku repot kat dia apa yang jadi dekat aku tengah malam tadi.

Tengahari tu jugak, Abah pun tebang pokok ketapang tuh setelah dipaksa Mummy. Kitorang pun takde mention apa2 hal tu dah. Tapi aku ingat, aku ada nampak Mummy berdiri di setiap penjuru rumah lama2. Maybe duk pagar area rumah lagi kot.

Sampai sekarang, pokok ketapang tu takda tumbuh dah kat mana2 area rumah kitorang ni lagi. Kawasan berhutan tu pun dah elok dibangunkan jalanraya  dan tempat parking.

MizzNaza replied at 10-8-2016 03:26 PM
Cerita 6

Kejadian ni berlaku time aku dah habis sekolah, dan melanjutkan pelajaran di matriks kat ...

Wahhh ada story baru! Tenkiu mizzNina...eehh @MizzNaza ...nah munga
Dah lama follow benang ni...sr jer
Keep it up sis!