CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MizzNaza

Cerita Ain [OFF] & Throwback TT Kedaung [UPDATED 6/9/2016 #551]

MizzNaza replied at 19-8-2016 04:27 PM
[sambungan cerita 9]

Dalam kul 12 tengah malam tu baru la kitorang ni gerak ramai-ramai jalan kak ...

Mungkin mamat tuh nk cuba try test ilmu dia
Tu yg korang nampak dia duk sengih2 je...

abes jgk marathon kat page ko ni tt..memang terbaik karangan kau ni.. sng betul aku nak mengimaginekan..kipidap..jgn lupa selit cite mak kau keje spital...akan ku tunggu...

Ipo replied at 20-8-2016 12:59 PM
Mungkin mamat tuh nk cuba try test ilmu dia
Tu yg korang nampak dia duk sengih2 je...

Ya lorr buleh jadi jugak la
Gila nak test ilmu bagai sampai nak buat penampakan dalam bilik orang
Seb baik bilik ramai orang
Kalo bilik single eiii ngeri

kattzz replied at 20-8-2016 02:51 PM
abes jgk marathon kat page ko ni tt..memang terbaik karangan kau ni.. sng betul aku nak mengimaginek ...

Haha tuddia syabbas la berjaya habis merempit  
Tapi update sekarang ni ibarat pelan-pelan kayuh naa

Edited by MizzNaza at 22-8-2016 01:28 PM

Cerita Ain di opis

Eii nih baru je terjadi panas2. Sebelum aku lupa aku up je cerita kat sini.

Ain cakap dia mengantuk gila rasa nak pegi tido kat bilik belakang jah. Memandangkan boss dedua tak masuk branch sini hari ni, so aku biarkan jelah dia pegi tido. Aku sendiri pon baru je buat port makan nasi pagi kat meja bilik belakang tuh. Takde rasa pape pun, rasa lapar je ha

Lepas tu dia datang balik kat tempat aku. Rasa adalah dalam setengah jam ke sejam jugak dia tido. Dia cakap tangan dia rasa kebas. Kebas yang bukan biasa kita kena kalo tido berbantal lengan. Lain macam rasanya. Kebas yang rasa macam menyucuk pedih. And this is not the first time dia kena benda ni, sbelum nih aku ingat dah sekali dua dah kena.

Dah kebetulan aku tengah duk berchit chat ngan Lin, so aku bagitau lah dia. Sebab dulu pun Lin penah cakap dulu-dulu dia penah jugak rasa macam ni.

Sekali Lin cakap tuh sebab dari 'benda' kat ofis kitorang nih. Aku ingatkan benda hantu 2 ekor yang pernah Ain & staff lama dulu penah nampak kat sini.

"Tak..benda yang diorang bela kat ofis tuh"

Belaan? Diorang?

"Ha ah. Tempat tu keras sikit. Ain dah kacau rumah 'dia' la nih"

Aku makin serabut perot pulak ok.

Lin cakap benda tuh memang di'bela' untuk monitor keadaan ofis. Biasalah cina kan. Nak tarik ongg ke apa ke. Dah satu hal aku bergegas ke belakang snap gamba kedudukan kat bilik tuh. Sebab nak pahamkan mana celah bedahnya pulak 'rumah' si setan tuh.

Patotlah aku teringat baru je 2 minggu lepas, Ain ada cerita dekat aku. Time tu aku kena turun branch lain. Yang boss kitorang ada datang satu lewat petang tu kejap, then balik. The next morning dia datang opis kecoh pulak dia cakap dia ada beli limau, pastu tertinggal kat opis. Tengok-tengok pagi tuh limau yang dia baru je beli petang sebelumnya tuh dah buruk. Ain jugaklah yang kena pegi campak buang ke tong sampah kat luar.

Aku bagitau la kat Lin cerita nih.

"Ha ah, oren tuh dah kena telan dek belaan dia lah.."

Babi laaaa weiii

Tapi sepatutnya 'dia' ni tak mengacau pon. keja nya ialah untuk monitor keadaan ofis, macam cctv la. kemudian 'dia' repot kat tokmoh dia, n tokmoh tu repot pulak kat boss. Eii sakit pulak hati kiterrr!

Aku tanya Lin apa patut dibuat sekarang? patot ke aku gi cari garam lada hitam bagai nih? Aku main hembus je nanti geram jugak akak pon. Lin cakap tak payah, benda tak kacau pun. Tapi Ain tu dah kena gigit la tu pasal rasa macam tu. Buat je air yasin dan sapu kat lengan. Kang buat benda drastik kang jadi lain cerita pulak nanti.

Takpe. Aku yasinkan jugak nanti. Ibarat warning gitu. Kau buat keja kau, aku buat keja aku. Yang datang menggigit nih dah kenapa kan?

Huuu orang lain kemain kena pantau ngan cctv ke spy ke apa dek boss. Yang kitorang ni boss taruk hantu sekor. kau ghaser?

Wahh tq tt for update.

Kesian ain, masih kena sakat kat opis. Yg boss korang pun...bela la kucing ke, biawak ke...apakejadah bela setan plak haduhhh

Follow Us
tu la pasal. dah habis jenis binatang peliharaan ke apa? dah la katenya diorang tu rajin menilik. menyembah hari2 pulak tuh. itu aku tatau la kot dia datang malam2 ke time kitorang dah balik. sebab rumah si samdol tuh dekat area opis ni jugak.

yang penampakan 2 ekor yang perempuan dengan budak tu dah takde katanya si Lin. And yang bestnya tuh dia ada mention tu pun pakej dari botak tu ari. tapi dah takde lari blah dari sini dah. kepanasan katanya.

aku dah geram tadi masuk belakang tu aku berdiri je pandang ke sudut yang diperkatakan tuh. kumat kamit aku hambur ayat kursi kat situ sambil membebel jangan kau nak kacau kitorang kat sini lagi dah. nak gigit acah2 anjing manja dengan tuan dia silakan buat dekat yang membela kau tuh.

boss aku ni kalo jumpa pasni siap la aku nak hembuskan jugak

Psiko jugak Boss ko tu....::.. tak pasal Ain & ko nak kena hadap 'extra staff' pulak...

MizzNaza replied at 22-8-2016 12:25 PM
Cerita Ain di opis

Eii nih baru je terjadi panas2. Sebelum aku lupa aku up je cerita kat sini.
...

hahhaa..yang nih biasa okey....
makmal aku dulu pun sama..boss cina
pagi buta dah tabur dan renjis, gantung daun apa entah, nak kasi ong datang..dgn patung kucing lambai2 tuh..kat depan pintu
dahlah aku kena stay back buat testing..bersedialah dengar bunyi nyanyian merdu kat belakang makmal tu..dekat dgn pantri gak..

Ipo replied at 22-8-2016 09:45 PM
hahhaa..yang nih biasa okey....
makmal aku dulu pun sama..boss cina
pagi buta dah tabur dan renj ...

Eiii... Aku ingat patung kucing melambai tu sejenis deko bersama eric jah. Laa sejenis medium pemujaan jua kah?

Member aku tuh cakap menatang ni kejanya merepot jah secara overall, sales ka. Ofis ka. Staffs ka. Eh yang part sales takde pon meletop sangat. Haruk jugak. Tapi kira nasib baik lagi la tak menyanyi macam kat lab kau tuh Ipo. Adoiii bunyi-bunyian nih aku alergic

Inezkhalidi replied at 22-8-2016 09:36 PM
Psiko jugak Boss ko tu....::.. tak pasal Ain & ko nak kena hadap 'extra staff' pulak...

Ntah. Terdesak sangat kot nak boost sales. Takde de nak menarik ong sangat. Dah kenapa belaan kau main gigit orang pulak kan

Eerkkkk!!! Aku suka tengok kucing ong lambai2 tu...

hari ni aku baca entry ni pagi hoke...not senja

kucing melambai tu mmg nak suh orang mai dating

zaman 2016 masih gigih guna antu jaga ofis, guna la cctv   olskul betoi bos hang ni

sblm ni ada member ngadu gak camne bos dia bole tau apa yg dia borak dgn member ofis even cakap slow2 pun bos dia bole tau...rupanya bos dia pasang cctv & alat tuk record tu...tapape

bottombikini replied at 23-8-2016 10:53 AM
hari ni aku baca entry ni pagi hoke...not senja

kucing melambai tu mmg nak suh orang mai da ...

ingatkan melambai tuh kosong jah
itu pun nak dipuja jugak haih

MizzNaza replied at 23-8-2016 11:38 AM
ingatkan melambai tuh kosong jah
itu pun nak dipuja jugak haih

kucen tu kat kedai 5 hengget pun ada kan..... ke yang dipuja tu dah dibaca2 oleh tok mohnya?

Inezkhalidi replied at 23-8-2016 12:31 AM
Eerkkkk!!! Aku suka tengok kucing ong lambai2 tu...

kann? tak penah ada issue pon dengan kucing melambai2 nih semua..hehehe
tak sangka boleh dijadikan medium pemujaan jua
tapi kat sini takde pon kucing melambai ke, daun kering ke, kertas kuning ke,
cermin spiderman ke
hmmm

senduhazab replied at 23-8-2016 11:59 AM
kucen tu kat kedai 5 hengget pun ada kan..... ke yang dipuja tu dah dibaca2 oleh tok mohnya?

ha ah kedai 5 hingget ade jah. tapi kalo ada sesuatu mesti yang dah siap dipuja la kot

aku rasa mmg benda tu boss ko simpan kat opis utk pantau opis
tapi since ain tu gi tido time keje kan even tgh xde keje pun
so belaan dia tu takrifkan sebagai ain curi tulang
sebab tu kena gigit kot
aku rasa la. teori aku je.
bukan aku penah membela pun.

hahaah aku pun penah jugak tido kat belakang tuh time mengantuk sangat
Tapi alhamdulillah terselamat dari gangguan
arini Ain dah ok sikit la dia cakap malam tadi buat air yasin, repeat baca yasin sampai 7x kot
lepas  tu dia buat siram tubuh lap2 macam tu
bangun pagi tadi rasa ok tubuh dah ringan
boleh pulak masuk opis time pegi belakang dia cakap jangan nak kacau lagi eh
aku ada air yasin nih

cina pun main antu gak. bos tt tu kedekut la, lagi suka letak antu dari pasang cctv hehehe