CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MizzNaza

Cerita Ain [OFF] & Throwback TT Kedaung [UPDATED 6/9/2016 #551]

Edited by MizzNaza at 18-7-2016 02:21 PM

[sambungan. Nih based on apa yang Ain cerita dekat aku kejadian bila dia sampai rumah dan proses berubat dibuat. Aku maybe ada terlupa sikit macam mana flow cerita but aku akan edit from time to time bila aku ingat bebetul ok?]

Bila aku nampak botak mencicit je lari bila tau je aku nak ke depan tuh kan, aku cecepat je text Lin bagi report. Hahaha laju je mengadu domba.

“Ok lah, buat je macam biasa jangan tunjuk kita tau apa permainan dia “ Lin komen macam tu.
Aku bagitau la mak,makcik dan ustaz dah on the way datang sini nak mengubatkan Ain. Lin cakap ok la Alhamdulillah diorang cepat bertindak. Tapi hujung2 tuh Lin ada pesan jugak la bila dah settle pasni, haa perangai tu kena jaga sikit. “Jangan duk galok sangat”

Padan muka kau. Memang aku sound sekeping lagi kat Ain. Tak berani pon nak menjawab aku balik.

Petang tu abis keja dia balik. Rupanya family dia sampai lagi awal, so dia tak perlulah nak kena melepak kat mamak dah. Dia cakap time nak sampai rumah dia pun hati berdebar saja.
Ain duk kat apartment, so bila keluar dari lift tu dia cakap dah tak jauh dah dari umah dia. Ngam2 timing dia nak sampai pintu rumah tu pak ustaz dah keluar sambut dia. Ain bagi salam macam biasa, pak ustaz jawab pastu bagi isyarat kat Ain jangan masuk rumah lagi. Kena baca Al Fatihah dengan surah apa lagi tah aku lupa tapi ustaz suruh Ain follow je baca. Ain ikut jelah takde bantahan. Rupanya benda tu dah ada kat muka pintu jugak, so that’s why la Ustaz dah standby tunggu Ain sampai je. Kalo tak free je bagi benda tu masuk dalam rumah. Lain pulak kejadiannya tu nanti.

Ain cakap pak ustaz dah siap scan satu rumah. Pastu pagar dengan garam dan lada hitam sekeliling rumah. SOP biasa la kan. Lepas tu Ain disuruh mandi dengan air yang dah disediakan. Takde pulak benda luar biasa yang jadi sepanjang proses tuh.

Dah siap mandi, solat Maghrib berjemaah diorang baca yasin pulak sampailah masuk waktu Isyak. Kemudian tu pak ustaz cakap dah selesai. Tapi dia cakap benda ni nak kena dipulangkan kat tuan dia balik. Ain memula cakap macam tak payah la. Dia takot kang ada hal lain pulak. Jadi berlarutan.

Tapi pak ustaz balas balik tak boleh. Benda ni bukan kita punya. Pulangkan balik pada tuan dia. Jadi Ain setuju mengikut jelah. Ain ada Tanya jugak kalo buat yasin 7 mubin je ke tak boleh ke? Ustaz kata kaedah tu berat sikit. Takpe, kita pulangkan saja barang bukan hak kita ni. Sudah memadai.

Ustaz cakap, family Ain ni (aku tak ingat adik beradik dia je atau termasuk mak dia jugak) masing2 ada ‘penjaga’ dia. Jadi bila utusan yang berbulu tu dihantar untuk kacau Ain dengan maksud untuk buat Ain teringat dan terfeeling kat si penghantar tuh, dia sudah bertembung dengan ‘penjaga’ Ain. Macam mana jenis dan rupa si ‘penjaga’ tu tak dapatlah nak dibayangkan sampaikan menangis teresak2 ketakutan si utusan berbulu tu kat ceruk dinding bilik Ain. Tapi aku lupa pulak nak Tanya Ain pak ustaz ada buat apa2 ke tidak kat si ‘penjaga’ Ain/diorang sekali. Jadi kira settle la proses mengubat, scan rumah dan pagar malam tu jugak.

Esoknya Ain tetap datang keja tapi suhu badan dia memang turun naik; dia demam on and off. Aku cakap kalo tak larat EL jelah, gi klinik amik mc rest untuk few days nih. Dia pulak yang cakap takpe, dia ok je. AKu pulak yang duk Tanya dia ok ke tidak ok ke tidak? Heheeh hoii feeling angker jugak weii aku terpikir apakah ‘penjaga’ AIn ada jugak bersama kitorang sehari2 ke macam mana?

Aku update kat Lin pasal Ain dah settle berubat. So far Lin cakap semua ok, tunggu je tengok si botak pulak. Datang ke tidak nanti tuh. Ha ah kan dah pak ustaz dah pulangkan binatang peliharaan dia balik. Apakah kesan ke atas si Botak?

Rate

1

@makneng dah ada sambungan sikit nih. hehehe ingat pesan suruh seru kannn

Ipo replied at 18-7-2016 12:42 PM
Orang yg cintanya ditolak ni jgn main2. Kt kampung aku dulu, dia calit je. Akak tu jadi gila sampai  ...

kes calit mencalit kes berani mati jugak la. bukan senang nak calit je kat orang.
tapi kes aku kena dulu dia buat aku cam pemalas nak study. macam lahanat je bertahun aku nak abiskan degree.

jiji85 replied at 18-7-2016 01:52 PM
tt cepat la sambung..dah brapa kali dah keluar masok tt x update lagi..

chakk! dah sambung sikit. sorry ye arini bizi sikit

MizzNaza replied at 18-7-2016 01:56 PM
[sambungan. Nih based on apa yang Ain cerita dekat aku kejadian bila dia sampai rumah dan proses ber ...

Kalau si botak tu dtg office, korang tanye la die balik. Sihat ke x? Mcm die kirim kat Ain, pastu tanye sihat ke x, sebab nk tau yg dikirim tu mnjadi ke x....

Marah plak saye, dah ditolak cintanya, nk dipaksa plak...

Cuppy replied at 18-7-2016 02:15 PM
Kalau si botak tu dtg office, korang tanye la die balik. Sihat ke x? Mcm die kirim kat Ain, pastu  ...

masalahnya si hanat tuh datang time aku takde. or solat break. harapkan si Ain memang tak la, budak tu memang pucat lesi je bila agak2 time botak patot sampai kat opis hantar surat. penyudahnya dia memang kena hadap jugak huhu

Follow Us
feuersturm replied at 18-7-2016 11:57 AM
ahh, ada cite best baru. looking fwd nak baca the rest of the story

thanks sebab folo cerita nih

anne_cheng replied at 18-7-2016 12:48 PM
cek in ... yeah tred bru yg best .... kipidap update ye tt ,,, hehhe

thanks! nanti tak berapa bizi sikit kita update pulak

best2...xsabar tunggu tt update

MizzNaza replied at 18-7-2016 02:23 PM
masalahnya si hanat tuh datang time aku takde. or solat break. harapkan si Ain memang tak la, buda ...

Sian plak kat Ain. Si botak tu plak mcm tau2 je timing nk jumpe Ain. Nnti kalau uols nk g solat, ajak je si Ain tu. Or kalau uols nk ke somewhere ke ape, make sure ade org dgn Ain. Boleh ke mcm tu?

Cuppy replied at 18-7-2016 02:49 PM
Sian plak kat Ain. Si botak tu plak mcm tau2 je timing nk jumpe Ain. Nnti kalau uols nk g solat, a ...

tak dapat sebab kitorang 2 je yang handle branch ni. semua kena amik turn

best cite tt...cepat2 hapdet yer.

MizzNaza replied at 18-7-2016 03:00 PM
tak dapat sebab kitorang 2 je yang handle branch ni. semua kena amik turn

O ye ke? Siannye. Semoga semua dipermudahkan. InsyaAllah Allah jaga korang mase susah senang korang kat sane....

Mintak2 la kalau si botak tu dtg kene timing uols ade.

Good story TT! nnt pliss sambung lagi perkembangan ain ya...sian dia. Pokemon punya botak!

tt... ain solo lagi ke sekarang? aku nk kenal boleh? hahaha...
tp aku tak botak la...

mizz_fatyn replied at 18-7-2016 03:08 PM
best cite tt...cepat2 hapdet yer.

okeh kita try selit jugak eh nanti hahaah tapi balik kije pon lewat adoiiii nak up cite angker opis pulak tuh

taji2906 replied at 18-7-2016 03:28 PM
tt... ain solo lagi ke sekarang? aku nk kenal boleh? hahaha...
tp aku tak botak la...

boleh je. tapi siap pakej la dengan PENJAGA dia skali. sanggup?

MizzNaza replied at 18-7-2016 03:30 PM
boleh je. tapi siap pakej la dengan PENJAGA dia skali. sanggup?

aku pun ada pengalaman dgn benda2 gitu.. tanpa disangka, aku sendiri pun ada "penjaga"... bukan sekor, beberapa ekor plak tu... tp Alhamdulillah dah buang... klu kenal dgn ain, boleh la aku bwk berubat buang Penjaga tu.. hehehe...

taji2906 replied at 18-7-2016 03:33 PM
aku pun ada pengalaman dgn benda2 gitu.. tanpa disangka, aku sendiri pun ada "penjaga"... bukan se ...

ooii ramai pulok bodyguard mu!
aku duk tanya Ain la nih ada lagi ke penjaga dia tuh sejak berubat tu ari
dah la dia duk sorang kat ofis kitorang sebab aku kena duk branch lain arini

cik_pink replied at 18-7-2016 03:24 PM
Good story TT! nnt pliss sambung lagi perkembangan ain ya...sian dia. Pokemon punya botak!

pokemon hanattt namanya