CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MizzNaza

Cerita Ain [OFF] & Throwback TT Kedaung [UPDATED 6/9/2016 #551]

pr3ttytw33ty replied at 19-7-2016 10:13 AM
jual mahal salah, jual murah pn salah. eh maksud  aku terlebih ramas err terlebih ramah so mora ...

ntah. serba tak kena kan? orang jah yang unpredictable sokmo

bottombikini replied at 19-7-2016 08:56 AM
aku nak le gak tau ape jadi bila antu tu dipulangkan semula ke tuannya
coz aku dulu pun penah kena  ...

apa gila taruk hantu depan rumah uols nih?
dah abis benda elok ke nak bagi kot ye pun?

apa jadi bila binatang peliharaan dikembalikan dan nasib si botak?
tungguuuuuuu sambungannyah!

Edited by bottombikini at 19-7-2016 10:43 AM
MizzNaza replied at 19-7-2016 10:27 AM
apa gila taruk hantu depan rumah uols nih?
dah abis benda elok ke nak bagi kot ye pun?

aku ni hijab tertutup rapat, naluri pun susah nak rasa.
agak kalo biji mate aku ni bole nampak cam si ain tu tah camane le rupa antu tu agaknye..
patut la dulu2 anak jiran sebelah kalo time kua rumah/balik rumah mesti ada adegan melalak2 sampai aku pun heran dah ape ke hey nya penangisan sangat nko nih. masa tu dia kecik lagi, tak tau le kalo mata dia nampak antu. pokok2 pun ala-ala mati segan idup tak mau masa tuh..

bottombikini replied at 19-7-2016 10:42 AM
agak kalo biji mate aku ni bole nampak c ...

aigooo kenapa laaa dengki sangat tukang meletaknya punnn?
aku stakat nih memang hijab terkatup la. tapi diberi instinct deria rasa pulak.
so far kalo tempat tu boleh bagi aku goosebumps itu petanda memang tempat tu tak best
tapi kalo macam ofis aku nih takde la pulak buat berdiri bulu roma
so aman2 jah la
para witness lain cakap tak kacau mana pun
lite2 jah hehehe

tak sabar tunggu tt update

MizzNaza replied at 19-7-2016 12:08 PM
aigooo kenapa laaa dengki sangat tukang meletaknya punnn?
aku stakat nih memang hijab terkatup la ...

aku rasa orang (bole panggil orang ke?) tu tak dengki tapi jahat tahap dewa. sampai sanggup main antu. semoga makbul doa orang yg teraniaya. amiiinn!

weihhh naza..ko jangan lambat sangat update cite yek..plan nak blk awal arini

Follow Us
teruknya kena

MizzNaza replied at 19-7-2016 10:25 AM
hehe tu la pasal. memula tau ada benda berbulu menangis tuh seram ya amat.
tapi lama kelamaan bil ...

Jin sekolah si botak guna.  Jin si ain tu ntah2 mcm pendekar,  misai melintang, muka bongih.  Mana x tak jin berbulu menangis hiba.  Agaknya merayu dgn botak nak balik dek takut kan si penjaga ain.  Haha

bottombikini replied at 19-7-2016 10:42 AM
agak kalo biji mate aku ni bole nampak c ...

Pakcik saya n anak lelakinya jenis hijab terbuka ni. Dorang ni suka travel. Si anak lelaki kalau stay hotel yg ada benda ni mengamuk sakan. Terus pakcik sy p cari orang utk tutup hijab anaknya. Pakcik sy plak maintain. Yg kelakar bila balik kampung, driving memalam sikit sikit terkejut. Abes isteri n anak anak mengelabah dalam kereta.

MizzNaza replied at 16-7-2016 10:09 AM
Dengar macam tu memang aku tak leh tahan2 lagi dah. Aku pun sebenarnya tengah nak settle hal sen ...

bestnya cita ko.
aku ikut suspens jgk.
syabas

bottombikini replied at 19-7-2016 12:26 PM
aku rasa orang (bole panggil orang ke?) tu tak dengki tapi jahat tahap dewa. sampai sanggup main a ...

memang takmo lewat2 sangat nak sambung cerita, tapi kena tunggu boss blah dulu.bila laa orang tua ni nak pegi adoiii ada je benda suh dibuat

Usa.Gi replied at 19-7-2016 01:33 PM
Pakcik saya n anak lelakinya jenis hijab terbuka ni. Dorang ni suka travel. Si anak lelaki kalau s ...

skeri woi kalo hijab terbuka sangat

aku ingat aku baca cite seram tahun 2010, rupanya baru terjadi.tak sangka masih ad yang amalkan perkara terkutuk camni.mintak jauh la..huhuhu

MizzNaza replied at 18-7-2016 01:59 PM
chakk! dah sambung sikit. sorry ye arini bizi sikit

yess!!nanti kalau dh sambung tlg seru ye.. nak tnya kat ofis tu staff memang 2 org je ke mcm mana? anyway cte tt best..ari2 check update terkini..

[sambungan]

mau dua,tiga hari jugak lepas tu la Botak datang time aku ada. bila datang aku tengok yang sorang pucat takut2 nak menyorok dan yang sorang lagi cam ketakutan jah. hahahah. botak memang macam tu lagi la cam takut2 je dengan aku, aku syak nafas pun dia tahan jugak kot kikikiki

tapi ayat kursi tetap aku hembus. hembus memang kena hembus.

sampailah aku kena turun branch lain sekali lagi. kerap pulak aku kena turun handle ops tempat lain time tuh. haaa sekali nih laa aku dapat text dari Ain panjang lebar dia merepot kejadian time botak datang hantar surat. eiii hanat tu memang tunggu masa aku takde je kat situ.

Botak buat pengakuan katanya. tiba-tiba kaaaaaaannnnn????

Ain cakap dia memula tu cam biasa la c heck line aku ada ke takde dulu. Tapi Ain bohong cakap aku gi lunch kat bawah. Ain pun nak tahu jugak apa sebenarnya botak nak cakap. walaupun rasa pentakut di dalam hati dia kan. Jadi itulah rasanya kesempatan baik buat si botak tuh.

Katanya dia tak boleh cakap kalau aku around. Plus dia cakap dia takut kat aku. Part itu Ain gelak. Apasal pulak takut dekat akak tuh? walhal dalam hati eiii kau kemain bersahabat dengan jin puaka itu kau tak seram pulak. Botak cakap ada benda yang buat dia gerun dengan aku. itu kata dia la hahaha. tapi ah elok jugak la kau nak gerun dengan aku. takkan sebab gerun kat orang maka kau nak acah2 test ilmu jugak kam? Tapi dia punya gerun tu dia cakap dia tak berani bertentang mata dengan aku pun. Hahaha tatau la apa benda yang sebenar botak nampak dekat aku nih. Tapi kalo setan ke saka ke apa, sah dah lama Ain tegur aku kan? "Kak, apa benda mencangkung atas bahu kau selama ni kak?" hahahaha choiii!!!

Botak cakap dia tak sihat nih. Dah dekat seminggu dah dia sakit. Ain tadah je telinga. sabar jelah dengar cerita botak sekali nih walaupun takut2.

"Awak, saya nak mintak maaf ni"

"mintak maaf kenapa pulak?"

"sebab saya ada buat benda tak elok"

"apa benda nya? takde ape lah" Ain nak deny. Dia cakap takut.

"saya yang hantar benda kat awak tu ari. saya mintak maaf ni awak. saya betul-betul mintak maaf. saya yang salah"

Ain nak sambung je drama tak tahu menahu tu kan. tapi botak die2 mengaku itu semua perbuatan dia. yang Ain rasa tak sihat apa semua tuh angkara dia. cheh..angkara gituh!

"saya sakit nih awak. benda tu datang balik dekat saya"

tapi apa benda yang terjadi sebenarnya ke atas botak memang tak berapa jelas. Ain cakap maybe kena gangguan macam dia kena jugak la kot. Benda alah tu datang mengacau hempap time dia tido ke apa.

"tolonglah maafkan saya ye!" berkali2 si botak mintak maaf katanya.

Ain pun lepas tu apalaga...terus naik syeh laa cakap ha baguslah kau dah mengaku, aku harap kau insaf dan bertaubatlah. dah kenapa kau buat dekat orang macam nih? kau mintak maaf dengan aku pun tapi kalau kau terus duk buat benda2 syirik macam ni tak ke mana jugak hidup kau. tau tak syirik tu apa? terangguk2 je botak tuh. dah tau taubat! taubat nasuha!

Dah tu orang cakap kita kawan je, kawan je lah. kau nak paksa2 orang kenapa? ada aku hinakan kau ke apa yang nak balas sampai macam ni? nasib baik tak melarat. kalau melarat dengan kau2 sekali bertukar jadi setan. kau nak jadi orang ke jadi setan?

hahaha tuddiiaaa boleh pun kau basuh orang tuh tak harapkan berlindung di sebalik kakak kawasan ni kannnn

Ujung2 nya botak duk ulang kali jugak duk mintak maaf kat dia. dengan harapan Ain tetap sudi berkawan dengan dia. dia pun tak mau dah buat keja2 berdosa macam tu.

Aku pun macam biasa la kan, dapat je cerita dari Ain haros laa aku update si Lin. betul ke tidak nih si hanat tu dah taubat? dia dah kena balas ke belum? apa jenis pembalasan yang dia dapat?

Itu kena tunggu jawapan Lin pulak.

[bersambung]

kire ok lg sbb botak usik2 "manja". blom extreme sampai tahap kena myk dagu, yg leh wat ain terbyg2 angau segala. sempat lg berubat kasik halau jin amatur tu pi blk kt tuan die semula

saspennnnn

CikNia replied at 19-7-2016 02:51 PM
aku ingat aku baca cite seram tahun 2010, rupanya baru terjadi.tak sangka masih ad yang amalkan perk ...

heehe 2010 ka 2016 ka even back to 2000 pong perkara mistik nih rasanya dah tak patot diamalkan dah pun.
tapi tulah..manusia ni kalo dengki tamak haloba apa benda pon aku tak paham la
nak jugak guna cara nih

jiji85 replied at 19-7-2016 03:06 PM
yess!!nanti kalau dh sambung tlg seru ye.. nak tnya kat ofis tu staff memang 2 org je ke mcm mana? ...

yuhuuu!!! dah sambung dah nih haa..dah nak masuk epilog gituh!
yea branch ni super kecik jah. dulu ada lagi staff lain tapi ntah laa management ni tengah nak revamp ke apa
ditinggalnya aku berdua je ngan Ain. nih pun sebab Ain baru join. penah aku terkial2 je sorang yang handle sini.
penat dah nak carutkan boss semua

pr3ttytw33ty replied at 19-7-2016 03:26 PM
kire ok lg sbb botak usik2 "manja". blom extreme sampai tahap kena myk dagu, yg leh wat ain terbyg2  ...

tu la pasal. walaupun kedengaran bunyi  tu dah hebat dah. pegi hantar jin.
tapi rupanya jin budak sekolah. ditambah pulak yang nak dimangsakan pun ada penjaga.
rasain