CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 9teen

Siapa Shark, BF Aku Ni? & Kisah Kisah Lain (PENERANGAN : #726 - 19/11)

Inezkhalidi replied at 7-8-2016 06:41 PM
Makhluk berbulu tu memang... Suka benar membuat onar. Tapi masa belajar dulu menatang tu suka ambil  ...

Makhluk berbulu tu dekat Blok Akademik pun ada.

Time waktu rehat, budak budak mesti tinggalkan kelas kan? Time nilah diorang suka buat operasi Cari & Curi.

Biasanya yang kena curi kalau alatulis tu mesti highlighter. Diorang curi pencil case budak, lepas tu keluar ikut tingkap. Kalau rasa ada pencil case hilang tu, kau tengok je lah sebelah tingkap tu ada tak alatulis berterabur.

Highlighter biasanya diorang gigit muncung dia sampai tercabut dengan inknya sekali. Dia ingat higlighter tu gincu ke apa?   

Seram gila doeh kelar tangan tu... Mujo lah tak jangkit kt ko dik tt... Klu akk rasanya pengsan sama kot? Mende tu kadang2 boleh merupa org yg kita kenal kan? Tu yg bahaya tu...

mienina replied at 7-8-2016 10:05 PM
Seram gila doeh kelar tangan tu... Mujo lah tak jangkit kt ko dik tt... Klu akk rasanya pengsan sama ...

Kak, time tu aku pengsan sebab nampak darah bertakung.
Kelemahan aku = Darah bertakung.

Even pergi hospital, tengok bag darah yang bergantung tu pun aku dah mual mual. Tapi alhamdulillah lah sekarang, dah agak okey sejak buat Terapi Darah untuk kurangkan haemophobic yang aku ada tu      

9teen replied at 7-8-2016 10:12 PM
Kak, time tu aku pengsan sebab nampak darah bertakung.
Kelemahan aku = Darah bertakung.

Dlu akk pun ade mslh sama ngn ko dik. Tgk darah nk pengsan. Masuk spital lembik pale lutut.. Masuk wad neuro bapak kne papah kuar balik. Tapi tulah kne lawan mcm ko buat dik. Skarang ni kureng lah sikit mslh gitu... Alhamdulillah....

mienina replied at 7-8-2016 10:15 PM
Dlu akk pun ade mslh sama ngn ko dik. Tgk darah nk pengsan. Masuk spital lembik pale lutut.. Masuk ...

Akak akak Aku dulu suka menyakat aku kak. Nasib baiklah aku dilahirkan lelaki. Kalau aku dilahirkan perempuan. Tak tahulah macam mana aku nak hadap setiap kali bulan jatuh ke riba

Dengan nak cuci biskut kering lagi    

9teen replied at 7-8-2016 05:15 PM
CERITA DUA PULUH LIMA - SIDRED

"Alamak adik si Aan ni ada pulak!" Tiba tiba je kepala aku kena lu ...

sedih pula baca post 9teen yang ini.  Yalah, tengah main sampan kertas sorang sorang tak kacau orang pun, ada aje senior nak gertak dan dengki.  Berkawan dalam erti kata sebenar dengan Shark pun, as best friends, ada aje yang nak sound.  Hmm, kalau I lah satu batch dengan u, 9teen... dah tentu i akan geng u punya... di sekolah, sekolah apa pun, i akan geng terutamanya dengan kawan yang selalu dibuli atau ditindas. sebab i benci sifat buli membuli tindas menindas ni, hatta waktu orientasi sekalipun.  walaupun i perempuan, i make it  a point untuk backup kawan-kawan yang tidak dilayan seadilnya.
semoga Allah sentiasa melimpahi rahmatNya atas 9teen dan keluarga

Follow Us
9teen replied at 5-8-2016 07:19 PM
@ffawwaz  Eh APP tu apa erk?  

Aku tak kisah sangat kalau kena lempang, tumbuk dengan tendang tu  ...

anugerah pointer atas 3.50..hahabtw..spesis cmtu memang ada..kat luar bila dgn member dok kutuk, pukul..
kat blakang mmber2 dia..cuba nak try..ciss..senior2 camtu mohon kena panah petir je..

inshaaAllah nati aku bukak crite.. tp buat mase skrg berat je rase nk bercerite... huhu

ffawwaz replied at 8-8-2016 11:03 AM
anugerah pointer atas 3.50..hahabtw..spesis cmtu memang ada..kat luar bila dgn member dok kutuk, p ...

Anugerah Penghormatan Pengetua kan? Saja je nak confirmkan APP tu apa. Aku tanya ni pun dari kawan yang sekolah sana.

Eh! Aku sekolah mana erk?         

9teen replied at 8-8-2016 11:43 AM
Anugerah Penghormatan Pengetua kan? Saja je nak confirmkan APP tu apa. Aku tanya ni pun dari kawan ...

hahaha..APP kan mmg untuk 3.50 ke atas,,
abg ak dlu pernah dapat, now menurun ke anak buah,,tu yg ak terus ckap APP..
ak je yg xmasuk sbp main pointer2 ni.. ..sbp ak main gred m,jj,j,mq,r ..

ffawwaz replied at 8-8-2016 11:51 AM
hahaha..APP kan mmg untuk 3.50 ke atas,,
abg ak dlu pernah dapat, now menurun ke anak buah,,tu yg ...

Aliran agama erk?

M = Mumtaz, Double J = Jayyid Jiddan kan?

Betulkan aku kalau salah. Aliran agama, patutlah kena belasah gila babi bila kena speku berada di jalan yang songsang. Btw, sebenarnya kan sekolah mana mana pun sama je. Yang penting, nilai yang ada dalam diri budak budak tu jugak     

TERIMA KASIH MOD BabeYSHa &  medangmru SUDI BAGI KACANG!

Barulah tambah semangat nak bercerita.
Ampunlah erk mana yang tak seram tu? Mungkin seram bagi aku je kot

Edited by ffawwaz at 8-8-2016 02:21 PM
9teen replied at 8-8-2016 12:00 PM
Aliran agama erk?

M = Mumtaz, Double J = Jayyid Jiddan kan?

opss..ahaha..lebih krang la skola aliran tu..
yezza..bukan stakat blasah..kena pulau lagi..
cam haram je rasa..
siap senior2 lahanat dok pandang cm hina sngt je ktorg..lalu tepi ckap ktorg nak try senior la apala..
btw..ada je geng2 celaka yg memukul tu dalam diam2 dok nak ejas ktorg..(there was a few of us yg kena belasah)
keji sangat..dgn geng dok speku ktorg buat mcm2..suruh taubat, belasah segala..
blakang geng..dok mintak kita urut la apa la..
betul..duduk asrama ni pokok pangkal hati..kalau ikutkan hati, terjerumus je ke kancah membuli, membelasah segala..
mana2 sekola pon ada kaki buli, kaki buat masalah, kaki ambil ksempatan..
tapi bila da kertu n da kerja ni..zaman2 skola asrama tu la pling heaven rasa..less headache..
~ampun..ot sngt da ni..huu

ffawwaz replied at 8-8-2016 02:18 PM
opss..ahaha..lebih krang la skola aliran tu..
yezza..bukan stakat blasah..kena pulau lagi..
...

Tak OT mana pun, sebab rumah setinggan aku ni pun memang nak bagi orang baca. At the same time, share sama cerita, kalau ada. Soal percaya ke tak percaya tu, aku serah pada diri memasing lah erk?

Sebab biasanya benda yang direka je orang yang mereka tu akan paksa paksa & defensive gila tentang apa yang dia reka tu. Kalau boleh nak 160% orang percaya.  

Bagi aku kalau orang baca & pada masa sama, rasa terpanggil nak share pengalaman yang orang tu ada, maksudnya cerita cerita yang aku cerita ni bolehlah difahami & dihayati orang tu  

Thanks sebab share sama pengalaman kau. Takdelah sorang sorang merepek dalam rumah setinggan ni   

9teen replied at 21-7-2016 01:00 PM
CERITA KELIMA - BANTAL GOLEK

Lepas Malam Burung Hantu, esoknya aku terpaksa balik rumah. Parents  ...

makk ai sakainya amalan orentasi bdk f5
bulu pon blom tumbuh

kivio replied at 8-8-2016 04:09 PM
makk ai sakainya amalan orentasi bdk f5
bulu pon blom tumbuh

Bagi kertas, suruh penuhkan dengan tandatangan senior senior Form 5. Bila nak dapatkan tandatangan, macam macam benda kena buat.

Ada je senior yang okey, bagi autograf percuma. Ada yang suruh iron bajulah, masak Maggi lah, cuci baju, ambik baju kat dobi. Macam macam perangai yang ada.

Biasalah..Senior kononnya

P/S : Jemputlah minum makan apa yang ada. Buat macam rumah sendiri    

9teen replied at 8-8-2016 12:05 PM
TERIMA KASIH MOD BabeYSHa &  medangmru SUDI BAGI KACANG!

Barulah tambah semangat nak bercerita.  ...
Waahhh.. patutlah @Ipo kata ada cerita best... welkam2 adik TT... kemain muda chet-chet lagi ko ek dah berporem.. Haku lam proses membaca citer2 lam MPS sambil menabur tacang sedap haa.. Harap-harap ko kenyangla yer adik TT... lom abeh baca lagi citer ko.. Esok sambung..

Tahnia la sebab ko tak gunakan bahasa Alien budak2 muda sebaya ko tue..

9teen replied at 8-8-2016 04:25 PM
Bagi kertas, suruh penuhkan dengan tandatangan senior senior Form 5. Bila nak dapatkan tandatangan ...

hahaha..sekolah asrama memang biasa benda ni..aku batch last kena cari senior then mintak sign..bkan stakat kena buat mcm2 utk dapatkan sign..
siap kena bgtau kat akak2 form 5 lgi "kak..sy nak jadi adik angkat akak"..xpandang pelik pulak akk form 5 tu tngok bdak2 form 1 ttibe mrenyam..
batch aku jugak kat skola tu last dibuli kasar (pumping,tiger show aka menari dan menyanyi di tengah dorm, basuh spender..huu)
batch aku skola kbtulan la ada anak vip..djadikan cerita masa ada orang bahagian pendidikan datang kt kelas2 form 1, tanya problem apa semua..
kencang la budak2 batch (esp anak vip tu) meluahkan apa yg dorang rasa..smpai senior2 f5 majoriti kena panggil gi blik pengetua kot masa tu..

then, time malam nya, trus ada liqa' kat surau..panggil form 1..brainwash..nama je brainwash, tpi disertai tangan2 menampo dan menunjal2 kepala..
ayat2 ajet2 best  "zaman ktorang dulu senior badan lgi besar2 main ragbi semua..ktorg kena buli xde pon ngadu" keluar..nak kata batch dia best lettew..huu
mula2 ktorg masuk skola budak form 1 semua share bilik dengan form lain..
lepas je dari kes org jabatan turun tu..terus rombak dorm ikut form..heaven time tu bila satu dorm 14org just form 1 je..
n tahun berikutnya, form 5 xboleh sentuh budak2 form 1 time orientasi..xde amek sign apa smua..fuhh..untungla batch2 kemudian..
~ttibe

Rate

1

Aci tak kalau aku bagi selingan lagi?

Karang tak pepasal ada orang baling pinggan mangkuk dekat aku (walaupun tak akan kena punya sebab aku menyorok belakang handphone) sebab lambat habiskan cerita tentang Shark, BF aku ni.

Insya-ALLAH malam nanti atau bila free nanti, aku nak ceritakan salah satu cerita yang aku dapat dari sorang mak cik cleaner dekat sekolah kitorang dulu. Mak cik ni memang mak dia asal orang sebelah Indonesia sana, cuma ayah dia orang sini.

Satu hari tu, mak cik ni cerita tentang Hantu Parakang. Hantu Parakang ni senang cakap macam werewolf tapi werewolf versi Indonesia, dia tak main bulu bulu satu badan ni.

Aku akan ceritakan cerita ni dalam Bahasa Melayu since Mak Cik tu pun cerita dalam Bahasa Melayu sebab dia lahir dekat Malaysia. Hihihi.

Aku dapat dengar cerita ni pun sebab aku suka makan buras @ burasak dan lepat loi yang dia masak. Makan dengan ayam. Heaven oh! Masakan dia memang sedap!

Based on apa yang mak cik cleaner ni cerita, biasanya yang jadi Hantu Parakang ni perempuan yang mengamalkan ilmu hitam dalam hidup dia. One day, dia terlanggar sumpah & pantang larang. So, hiduplah dia sebagai Hantu Parakang.

Hantu Parakang ni memang sangat pandai kelabukan mata orang setempat, since waktu siang dia hidup macam manusia normal biasa. Bila malam menjelma, dia akan berubah menjadi Parakang dan mencari mangsa mangsa yang dikehendakinya. Darah mangsa adalah minuman yang paling dia gemari.

Actually mak cik cleaner ni cerita tentang Hantu Parakang ni pada aku sebab satu hari tu dia tegur aku.

"Dik, kenapa seluar kamu berdarah?"

Memang ada tompok darah dekat bahagian punggung aku. Taklah besar mana. Sederhana besar tompokannya. Warna merah coklat coklat. Kesan darah kering, walhal aku tak rasa luka atau berdarah pun.

Seluar sukan yang aku pakai tu warna putih putih gading. Aku tak suka pakai warna hitam sebab kalau pakai warna gelap ni, jadi pemalas nak basuh. Then, pakai ulang ulang.

Kalau warna cerah ni, kalau kotor kan nampak? So kau akan jadi rajin mencuci. Tak susah pun, kan dah bayar duit dobi?

Eh! Period kah? Nantilah aku cerita ya?

Rate

1

9teen replied at 7-8-2016 10:21 PM
Akak akak Aku dulu suka menyakat aku kak. Nasib baiklah aku dilahirkan lelaki. Kalau aku dilahirka ...

Hahahaha... Tau x pe.. Siksa woo mase akk kne nyakit tu dlu.. Tanak basuh nk buang gitu aje rasa berdosa plak. Takpelah.. Tutup lah citer ni..  Sambung lg cerito ko dik. Nak baca ni... Hehehehe...