CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 9teen

Siapa Shark, BF Aku Ni? & Kisah Kisah Lain (PENERANGAN : #726 - 19/11)

Ipo replied at 10-8-2016 05:45 PM
beratnya ujian ko dik...
speechless baca kisah 27 nih

Aku dah cakap ujian aku berat. Tak seindah budak budak lelaki yang lain. Tapi takde masalah pun, benda semua dah jadi kan?

Yang penting, selagi Allah S.W.T bagi nafas untuk hidup, selagi tu lah Allah bagi izin untuk kita bertaubat, tambah amal ibadat & minta keampunan atas segala yang kita lakukan.

As long as ada pengajaran yang terselit untuk korang yang membaca secara aktif & SR, aku tak kisah pun nak bergenang air mata atau flashback balik benda benda yang jadi. Harap korang fahamlah setiap cerita yang aku update walaupun dah ditapis.

P/S : Aku tak pasti sama ada tangan & mulut aku betul betul telah "berjasa" pada senior Form 4 tu atau pun tak. Hanya Allah Yang Maha Mengetahui...

9teen replied at 10-8-2016 05:29 PM
P/S : Lepas update cerita ni, bagi aku masa sikit untuk update cerita Parakang ya?

Tak tahu kena ...

Seriously aku sebak baca kisah yg ni. Allah...banyak betul dugaan kau ye.. Tak tau aku sampai ade yg mcm ni sekali kes senior durjana. Dik, kau tak pernah ke citer ape yg jadi kat family kau.. Kalau aku da down gila dik..

Pokemonnya peel mangkuk2 tu... Keji sangat!!! . Banyak tul dugaan ko..

3bidadara replied at 10-8-2016 06:13 PM
Seriously aku sebak baca kisah yg ni.  Allah...banyak betul dugaan kau ye.. Tak tau aku sampai  ...

Bila dah bukak siasatan, for sure parents Aku tahu kak 3bidadara

Aku ingat lagi antara isi penting yang Abah aku bagitahu dekat aku :

1) Kalau aku tak terlibat dan ini semuanya fitnah, kuatkan hati sebab Allah S.W.T ada dengan orang orang yang redha & bersabar

2) Kalau aku terlibat dan terbukti, memang aku betul betul songsang, Abah aku boleh accept. Cuma Abah nak aku yang terus terang pada dia & bukan orang lain yang cakap macam tu sebab Abah aku kata dia terima anak anak dia seadanya. Abah cakap itu ujian ALLAH buat aku & keluarga dia sama ada kita kuat nak lawan nafsu atau serah kalah pada yang dah bersumpah akan sesatkan anak cucu Adam sampai Kiamat tiba. Plus, dia mintak aku cuba lawan nafsu sehabis mungkin sebab manusia yang dipandu nafsu, logik akalnya tumpul dan hujahnya mudah dipatahkan.

Aku bersyukur sebab parents aku bukan jenis parents yang menghukum. Demi Allah, masa tu aku sangat rapuh. Kalau tak ditangani dengan betul, entah aku wujud ke tak nak berforum dekat sini. Pada pendapat aku, maybe sebab anak anak Abah semuanya perempuan, so dia jadi lebih lembut hati & accepting bila isu ni timbul.

Antara part yang lawak, Abah aku cakap tak tahu pulak anak teruna bongsu dia ni ramai peminat walaupun pendiam.  

P/S : Aku hampir hampir pindah sekolah lain bila kes ni naik.  

euwww apasal perangai lahanat sangat walhal baru form 4 je pun!

darlingangel replied at 10-8-2016 01:55 PM
Memang dahsyat ya kalau deal dengan diaorang ni... jahatnya senior yang paksa uols main spirit tu  ...

Kesian kat budak junior Form 1 tu. Kalau nak diikutkan ae, semua pelajar dalam sekolah tu adalah JUNIOR. Sebab semua new intake. 1st batch yg masuk sekolah baru. Tapi tu laaa, org kata Allah da bagi otak tapi ade yg TAK BERAKAL dan ade yg BERAKAL. Ego memasing rasekan diri dorang lagi tua usia nya. Haruss diHORMATI. Harusss diSANJUNGI. Puiiii. Perangai mcm setan. Mcm mana nak jadi contoh pd yg muda. Hmmm...

Ingat lagi satu kes ni. Tapi ni takde kena mengena dgn senior aspura tu. Ade sorang junior (perempuan) kami. Nama dia Emi (bkn nama real). Dia ni selalu sakit. Selalu je pengsan. Orgnya soft spoken. Lembut sangat budi bicara dia. Memang ramai peminat. Termasukla si bodo senior aspura. Nak jadikan citer, aku demam mase tu. Kat sekolah ade bilik sakit. Aku dok rehat kat situ. Kebetulan si Emi ade. Nampak laa senior aspuri temankan dia.

Aku tanya, "Emi sakit lagi ke Kak?. Kak senior ni angguk jela sebab dia busy rawat (kekonon pdhal malas masuk kelas) si Emi ni. Pastu aku pandang ke Emi ni. Dia macam pejam mata tapi mulut macam terkumat kamit. Dalam hati aku, "ohh..mungkin berzikir la kot sebab nak hilangkan sakit dia." Tapi dalam pada tu aku nampak air mata dia mengalir. Aku pun malas laa nak tanye lagi. Kang kata aku ni penyibuk pulak.

Tak lama aku nak terlelap tu, tetiba datang lagi sorang akak senior ni bagitau kat member dia yg parents si Emi ni da sampai kat pejabat. Nak bawak si Emi ni balik laa. Pastu, member tu kejutkan si Emi ni. Pastu kan, si Emi ni dalam pada kau yg mamai sebab kena kejutkan, sempat ae dia tunjuk2 kat tingkap (sliding) bilik yg bertentang dengan katil dia. Da tunjuk2 tu satu hal laa kan. Emi ni boleh cakap ape tau....

"Ehhhh...cantek nya puteri tu.. Akak nampak tak?.. Dia datang.. Cantek sangat kak... Ade rama2 sekali.." Sambil tunjuk2 kat tingkap tu.

Yg senior 2 orang tu muka da cuak. Aku? lagi laa cuak oiii. Aku punya bangun dari katil berdesupp! Terus macam sihat. Penakutkan aku? Tak lama tu senior tu tenang kan sambil suruh dia selawat banyak jangan tengok 'puteri' tu.. Nasib baik la mase si Emi tengah macam tu, cikgu & parents dia datang. Fuhhhh...lega kitorang.. Tapi aku tengok muke akak senior 2 orang ni like tak percaya ape si Emi ni cakap tadi. Mungkin dia fikir si Emi sesaje buat mcm tu sebab nak balik rumah...

Bila mak Emi tengok aku macam takut2 cuak tu, mak dia citer laa yg si Emi ni memang selalu jadi macam ni sebab dia kata dari kecik ade Bunian nak berkawan dengan dia.. Tu yg rajin dia tak sihat.. Hmmm macam2 hal...

Sori TT ensem aku mencemar duli lagi..
Tumpang aircond koo ~~~~

Rate

1

Follow Us
9teen replied at 21-7-2016 01:00 PM
CERITA KELIMA - BANTAL GOLEK

Lepas Malam Burung Hantu, esoknya aku terpaksa balik rumah. Parents  ...

Panas pulak aku baca cerita form 5 buli form 1 ni. Baru 17 tahun dah temberang. padan mu ka jumpa pocong. hahahah

MizzNaza replied at 10-8-2016 06:37 PM
euwww apasal perangai lahanat sangat walhal baru form 4 je pun!

Biasalah Senior kononnya!

Aku kurang suka dengan Form 4 & Form 5 time tu, kecuali yang baik baik lah macam Abang Aan tu. Terima kasihlah sudi bergentayangan dekat sini.

Sejuk tak aircond?      

3bidadara replied at 10-8-2016 06:45 PM
Kesian kat budak junior Form 1 tu. Kalau nak diikutkan ae, semua pelajar dalam sekolah tu adalah J ...

Tak tanya ke Puteri tu naik apa?

Jalan kaki sendiri atau diangkat macam para kerabat lengkap dengan segala alat kebesaran?    

kirakekuri replied at 10-8-2016 07:47 PM
Panas pulak aku baca cerita form 5 buli form 1 ni. Baru 17 tahun dah temberang. padan mu ka ...

Biasalah bajet bajet senior. Kononnya sebab lagi tua umur. So, wajiblah dihormati pada pandangan diorang ni.  

Ada jugak sesetengah sekolah, beza 1 tahun je pun, tapi dia punya gaya senioriti-junioriti macam beza umur 10 tahun. Konon dah senior sangatlah tu...      

9teen replied at 10-8-2016 05:56 PM
Aku dah cakap ujian aku berat. Tak seindah budak budak lelaki yang lain. Tapi takde masalah pun, b ...

dengan ujian sebegini berat.. saya pasti 9teen ni tentu orangnya bijak.. mesti antara pelajar cemerlang ni.  biasa orang pandai-pandai, ujian mereka bukanlah sedikit.

Kesian kat budak junior Form 1 tu. Kalau nak diikutkan ae, semua pelajar dalam sekolah tu adalah J ...

yalah tu scene biasa asrama la.. seniority memang satu benda yang significant. saya pula tak minat seniority concept. cukup sanjung senior-senior yang bersikap baik pada junior dan bantu apa yang boleh instead of ragging/orientation.
AllahuAkbar.. bab nampak-nampak puteri ni memang seriau.  Iya, memang ada orang-orang yang agak special begitu yang mana makhluk bunian berkenan dengan mereka... mereka dinampakkan alam bunian..  memang seram kalau dengar apa yang mereka kata. Yalah, kita manalah nampak...

heee kalau saya jadi 3bidadara, balik bilik dah... tak sanggup stay situ.

Alahai dik..i rasa kesedihan u.
Bukan mudah nak kenang balik, tulis dan tapis.. kalau berat sangat jangan dipaksa2 kongsi.
Bila u dah kongsi, u kena sedia terima 3 main point.

1- Disangka untuk raih simpati orang
2- U sendiri bernaluri gay tapi menafikan
3- U berdelusi
.
.
Pepun dik, i trust u dan betul2 bersimpati dengan apa yang jadi. Pendedahan u sedikit sebanyak membuka mata I realiti hidup berasrama.

Adik I sekolah agama, duduk asrama.. tapi kami xtau banyak pun keadaan dia. Yang kitorang tau dia nakal. Yang pasti lepas habis SPM tu, dia berubah sikit..macam memberontak. I x pernah pula tanya lebih2, sementelah kitorang tak rapat.
.
Satu lagi, I tabik dengan mak ayah u. Pandai mereka asuh dan didik u sebagai anak lelaki yang baik, positif dan teguh pegangan agama.

Tanpa mereka, maybe u tak setabah ni dik.

shin_ah81 replied at 11-8-2016 01:55 AM
Alahai dik..i rasa kesedihan u.
Bukan mudah nak kenang balik, tulis dan tapis.. kalau berat sangat  ...

Terima kasih sebab sudi baca sampai latest update setakat ni, Aku rasa mesti dah habis baca kan? Hope so.

Aku tak kisah pun apa anggapan orang terhadap Aku since aku tak dedahkan the exact figure, location & institution yang terlibat secara langsung mahupun tak langsung. Aku dah samar samarkan sebab aku tahu ada forummers sebelum ni yang affected bila cerita yang dia update di-Copy Paste & viral sehingga affect hubungan dengan mereka mereka yang terbabit. Aku belajar dari kesilapan mereka & aku jugak nak orang lain belajar dari kesilapan aku & yang lain (walaupun mungkin tak kau apply secara direct dalam kehidupan kau dan mungkin kau akan apply pada yang berkaitan)

Rujuk pada beberapa kali update aku, aku mention dengan tulus ikhlas bahawa semua yang aku tulis adalah sekadar berkongsi pengalaman & cerita cerita kami, bukan bertujuan untuk menghasut, menakut nakutkan atau dengan apa apa niat sekalipun selain hanya ingin berkongsi. At least, sekiranya ada pengajaran yang dapat ambil, ambil lah. Pengajaran itu luas. Cuma sedar atau tak sedar saja.  

Aku bukanlah insan yang baik mana. Cuma seorang adik lelaki bongsu, seorang anak lelaki, seorang bekas pelajar sekolah berasrama penuh & seorang penuntut IPT yang sekadar berkongsi kisah yang tak semua orang akan dapat hadam & faham unless berada dalam situasi yang telah aku nyatakan.

Maaf kalau ada bahasa bahasa yang tak berapa nak elok aku dah guna untuk update rumah setinggan aku ni setakat ni. Pergh! Panjang jugak!  

P/S : Aku tak mengharapkan untuk 100% orang percaya dengan any update yang aku update dalam rumah setinggan ni, sebab aku percaya Allah bagi nikmat melalui perbezaan pendapat. Kalau semua suka warna hitam, warna putih siapa nak suka?

P/S/S : Kepada Forummers Cari yang speku bahawa aku seorang perempuan, percayalah bahawa aku seorang lelaki. Hasil didikan buat aku menulis sebegini. Tak cukup hormon jantan ke hasil tulisan aku? Tapi kalau nak maintain dengan spekuan korang bahawa aku sorang perempuan, takde masalah pun. Bayangkan sesuka hati korang.

P/S/S/S : Izinkan aku tamatkan cerita cerita dalam rumah setinggan ni sebab selagi aku tak tulis, rasa macam pikul beban         

9teen replied at 10-8-2016 07:58 PM
Tak tanya ke Puteri tu naik apa?

Jalan kaki sendiri atau diangkat macam para kerabat lengkap d ...

Akak da takot dek. Takdan aku nak tanya. Kang satgi aku pulak yg pengsan kat situ. Haha

9teen replied at 10-8-2016 05:37 PM
Mohon jangan potong kacang yang sedia ada. Aku dah tukar kacang tu as duit deposit lah Momod. Kala ...
Haku ugut jer hadek TT.. huhu... takperlah.. ko abehkan citer sesi pemutihan dan pemulihan.. nanti mana2 citer yang tergantung, ko sambung la yer... Mmm.. berat tul dugaan ko muda2 lagi dek.. takperlah.. itu semua pengalaman.. pengalaman mendewasakan kita...pengalaman juga mengajar kita erti kehidupan.. eceehh.. kemain haku neh.. hahaha!

Sambung ya hadek TT.. pelan-pelan kayuh...

darlingangel replied at 11-8-2016 01:12 AM
yalah tu scene biasa asrama la.. seniority memang satu benda yang significant. saya pula tak minat ...

Hahaha. Ehh aku terus keluar ok dari bilik sakit tu. Terus macam sihat walafiat. Dok laa melilau ade ke tak puteri tersebut.

Cik bida..kalo ko ada banyak citer2 misteri or seram yang nk dikongsi bersama.. lehla bina umah sendiri mcm hadek TT kita neh.. Huhu.. mesti banyak  citer or kejadian histeria/pengsan2 yang kawan pompuan ko yang ayu tue kan?

TT,

Kalau aku ada anak laki, aku tak nak bagi sekolah asrama la.. kesiannya baca kisah2 ko ni.. Sedihh woooo...

Jahat betul senior2 tu. Kalau aku mmg sumpah keturunan dia pun akan terima nasib mcm tu. Kuang ajooooo sgt tau..

Edited by bottombikini at 11-8-2016 09:15 AM

kalo akak kat tempat ko dek...lama dah kuar asrama kalo kena cegitu.
kagum gile ko bole habiskan sampai form 5 dan lembut hati maafkan si penjahat2 tu.
baguslah ayah ko dek..kira open minded terima seadanya.
tingat sutun yg kena belasah sbb ayahnye takleh terima.