CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ms_furby

CINTA TERHALANG DEK STATUS JANDA ANAK SORANG

sitisitu25 replied at 29-7-2016 11:15 AM
ciri2 bf aku x sama dgn ex husband

- ex husband  dulu diploma xde degree keje gomen gred 17. pe ...

Siti..I nak tanya
What if your bf after kahwin tanak bayar rumah guna seribu alasan?
You sorang je yang bayar....
Apa you akan buat?Padahal buat rumah guna nama dia jugak tapi taknak bayar...

selyusi replied at 3-8-2016 12:44 AM
Siti..I nak tanya
What if your bf after kahwin tanak bayar rumah guna seribu alasan?
You sorang  ...

i pon x bayar kot....

lantak la kali ni kalau kne hambat keluar dgn bank sb xbayar..sb tu i stand by siap2 beli umah lain sblm kawen ni..kalau i kene halau ke...i ade bumbung lain nak pegi..heols ade ke? ..

and opkos at the first place before married ni..kne kenal dulu hati budi dia mcm mana..dia ade pinjam duit i ms mula2 nk start hidup kat kl ni..dlm 5k jua..n dia baya blk..i suh dia baya umah i for 5months..and now da 3bln dah dia duk bayar..pastu kuar2 makan pun dia yg belanja..i da x kuar duit time dating even bayar parking pon dia jua..dr situ i rs dia jenis bertanggungjwb n pegang janji dia..hope berterusan la smpi kiamat perangai camtu

ms_furby replied at 22-7-2016 03:25 PM
adalah jugak la x semenggah mana...ya...ari tu sangkut dengan ah long...jual rumah tu bukan sebab  ...

aku tak komen psl restu mak ayah dia sbb tu mmg penting kalau nak kahwin

aku terasa sgtttt nak komen bila baca bf ko ni pinjam along...plus ko selalu tolong dia bab duit

eh hello....please wake up!

sejak aku follow baca page "kisah rumah tangga" dlm fb dan kisah2 rumahtangga dlm porem ni....aku seriously tak boleh hadam kenapa kemaruk nak kahwin dgn lelaki yg hauk. in your case...bf ko hauk bab2 kewangan. pasal ape? gred lg tinggi dari ko...tapi ko yg kena tolong dia bab duit??

sori la kalau komen aku ni kasar...tapi aku rasa ko ni jenis asal berlaki...dpt yg hauk pun takpe asal berlaki. ko rasa lpas kahwin nanti pun ko kena tolong dia bab2 duit jugak ke? if yes...tak payah la kahwin. dh kenapa pulak beban kewangan tu jatuh kat bahu ko...baik la ko hidup ngan anak je..spend every cents duit ko tu kat anak and parents ko...dari ko dok sibuk tanggung jantan biawak tu..

bf inspektor polis tapi pinjam ah long? aku tak boleh hadam kat sini pun dah nampak jenis laki tak bertanggungjawab

so cik kak....buka mata luas2 ye...jgn fikir tang sedap kahwin je...fikir sama tanggungjawab suami lepas kahwin tu

ms_furby replied at 22-7-2016 03:51 PM
xmo....x larat tanggung dah skrg ni..sebab syg masih stay dengan dia..anak pun rapat dengan dia..x ...

ko rasa dgn syg je boleh beli barang dapur ke? rasa syg je boleh bayar hutang2 semua?

rasa syg tu sebagaimana boleh dipupuk....ianya jugak boleh dikikis buang...antara nak ke tak nak je..

again, in your case...ko yg tak nak buang rasa syg tu...sbb tu je laki yg ko boleh dpt kan? takut2 kalau ko let go yg ni..entah bila nak lelaki lain nak muncul dlm hidup ko?

anak ko rapat ngan dia..tak boleh takde dia..tu sebab ko yang mengajar anak ko mcm tu...sebab ko pun sama kan? tak boleh kalau takde dia kan? ko sendiri yg cakap korang selalu sgt bertiga...sbb tu anak ko jd rapat ngan dia. cer kalau dari mula ko jaga adab2 dlm berkawan/bercinta...confirm anak ko & jugak ko tak kan rasa terikat dgn jantan tu sampai camni sekali

sitisitu25 replied at 3-8-2016 10:07 AM
i pon x bayar kot....

lantak la kali ni kalau kne hambat keluar dgn bank sb xbayar..sb  ...

Bagus cara kau ni. Aku setuju
Masa bercinta ni test bf dgn duit
Dedulu aku pau duit bf, dpt elaun peribadi
Turned out my bf aka my hubby mmg boleh pakai orgnya
Kalau masa bercinta bf sll pau gf, kedekut berkira bagai... Mmg dinasihatkan cabut lari la
Kawin nti jemput aku tau

baik...thanks for the advise..baru dapat online..bz 2 3 menjak ni..its over..thanks...lantak  p la kt dia..x larat dah dan malas pikir dah..

Follow Us
tiramisuu replied at 28-7-2016 04:29 PM
betul tu, salah laki, salah mak ayah laki semua kutuk

salah sendiri yg masih duk terhegeh2 tak  ...

ya.tq cik.

UMMI_MAI replied at 25-7-2016 02:59 PM
pls ... pls... jgn get involved dengan org yg suka berhutang ... dgn along lagi tu... bujang2 dah hu ...

Sy sgt setuju komen akak ni. Klu bleh jgn libatkan diri dgn manusia2 yg suka berhutang. Ahlong pulak tu. Dah nmpk peribadi dia di situ. Teruk. T.E.R.U.K. org berhutang byk bawak masalah. Sma mcm dadah. Fullstop.

seeloknye kalau tanpa restu elakkan lah berkahwin sebab takut bahagia hanye seketika. Macam saya dulu ibu tungal anak 3 kawin dgn bujang tanpa restu ibu nye tapi dia degil nak gak kawin. Lepas dapat anak sorang ibu nye still tak puas hati sebab mereka dari golongan somebody so macam jatuh standard family MIL anak sulung dia kawin dgn ibu tunggal anak 3.

walaupun kami dah punya anak bersama ibu nye still tak berpuas hati dan berusaha memisahkan kami dan akhirnye usahanye berjaya dengan memaksa suami menceraikan..suami ingat kalau kena paksa talak tak jatuh then we refer pada Mufti dan mufti kata memang jatuh talak kecuali suami diletak pisau kat leher memang talak tak jatuh sebab membabitkan nyawa.

Memang suami pun sedih tapi memang tak boleh rujuk sebb MIL suruh cerai talak 3. Tapi until today hubungan kami masih baik lagi.

singlemum_4 replied at 4-8-2016 07:57 AM
seeloknye kalau tanpa restu elakkan lah berkahwin sebab takut bahagia hanye seketika. Macam saya dul ...

sedihnya citer ko.... apa jenis manusia mak ex laki ko tu? ex laki ko tu pun.... ala kesian pulak aku dengarkan citernya.......

bidacool replied at 4-8-2016 08:20 AM
sedihnya citer ko.... apa jenis manusia mak ex laki ko tu? ex laki ko tu pun.... ala kesian pulak  ...

kanni kalau mannak ada sure dia dah kutuk i..dedahkan aib somi konon...haktuihh

singlemum_4 replied at 4-8-2016 04:36 PM

somi apa pulak... ex somi la.. so bila nak kawin ? penat la penganti tu menunggu..

Edited by singlemum_4 at 4-8-2016 08:46 AM
bidacool replied at 4-8-2016 08:38 AM
somi apa pulak... ex somi la.. so bila nak kawin ? penat la penganti tu menunggu..

kawin??????relek dulu...enjoy dgn ank2 dulupengganti kalau boleh tunggu good ffor him
tapi kalau tak boleh tunggu sila sila kanlah berlalu

singlemum_4 replied at 4-8-2016 04:44 PM
kawin??????relek dulu...enjoy dgn ank2 dulu

okay la..... janji hati gembira

tt...aku paham perasaan ko... aku pun single mom anak sorang... tapi aku nasihat kat tt..kalau bakal PIL ko xleh terima ko...ko move on la tt... sebb aku takut bila ko da kawin..ko yg sengsara...sebb aku da pernah kena..mula2 suka..da lama2...nampak parents si lelaki xsuke...even aku jarang jumpa lelaki tu.. tapi aku percaya perancangan Allah itu sempurna... aku sndr tinggalkan lelaki tu sebb bagi aku kawin xde restu mak ayah xkan bawak kemana... lagi2 kita pernah merasa bercerai... just move on.. relax.. n now..alhamdulillah..aku da jmpa someone yg betul2 ikhlas nak jaga aku n anak.. n fam sia sume alhamdulillah terima aku ngn anak dengan baik..insyaallah xde ape aral... pas aku balik dr china ujung bulan ni.. kami akan bertunang....

teha86 replied at 5-8-2016 07:49 AM
tt...aku paham perasaan ko... aku pun single mom anak sorang... tapi aku nasihat kat tt..kalau bakal ...

tahniah teha..betulkan singlemum bukannye pengkahiran hidup...
just move on sebab masih ramai yg sudi menghulur kasih sayang dengan
ikhlas

teha86 replied at 5-8-2016 03:49 PM
tt...aku paham perasaan ko... aku pun single mom anak sorang... tapi aku nasihat kat tt..kalau bakal ...

Ko memang setia bersama forum ni kan. Dari zaman bercinta dulu sampai bernikah pegi pada bercerai then mahu bertunang and hopefully sampai jodohnya ko menikah dengan bf sekarang, semua aku tau.  

chazey replied at 8-8-2016 11:09 AM
Ko memang setia bersama forum ni kan. Dari zaman bercinta dulu sampai bernikah pegi pada bercera ...

aku lama da xberkuntum weiii...baru2 ni start balik...hahahah... ko ingt je erk...anak aku pun da anak dara... bosan2 masuk la balik forum..layan2..

singlemum_4 replied at 8-8-2016 08:16 AM
tahniah teha..betulkan singlemum bukannye pengkahiran hidup...
just move on sebab masih ramai yg  ...

betul...kena percaya pada jodoh... relax..xyah gelabah nak cr pengganti...hahahah

singlemum_4 replied at 4-8-2016 04:36 PM

eh apa lak mak mertua begitu.x syg anak n x terima qada qadar allah ke? ..sanggup biar cucu derang bpisah mak bapaknye jnji std nenek di jaga..
famili tue pelik..so nsb baik ko terlepas..not our cup of tea nk join family sebegitu