CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ms_furby

CINTA TERHALANG DEK STATUS JANDA ANAK SORANG

sitisitu25 replied at 8-8-2016 08:35 AM
eh apa lak mak mertua begitu.x syg anak n x terima qada qadar allah ke? ..sanggup biar cucu der ...

da lama terlepas pun...cuma hubungan kami akrab kerana anak tu jer
ajak gak rujuk kembali tapi org dh buang kita takkan kita nak terima lagi
lagi pulak dia tahu aku dah bercerai lagi

singlemum_4 replied at 8-8-2016 04:38 PM
da lama terlepas pun...cuma hubungan kami akrab kerana anak tu jer
ajak gak rujuk kembali tapi or ...

da bcerai lg? kali 1st ada 3 anak..then kawen yg MIL x restu ni dpt sorg..pastu cerai kawen br lg ke? kompius ni..

tetiba takut nak remarried..ok postponed smpi 10thn lg

sitisitu25 replied at 8-8-2016 08:54 AM

janganlah gitu dik weii

singlemum_4 replied at 4-8-2016 07:57 AM
seeloknye kalau tanpa restu elakkan lah berkahwin sebab takut bahagia hanye seketika. Macam saya dul ...

Cerai talak 3? Sebab mak mertua yang suruh?

Akak teringat masa awal2 akak tengah asyik bercinta dengan suami, kakak dia tak setuju dgn hubungan kami. Masa kita orang gaduh2 tu, akak beritahu suami, agaknya kalau kakak suruh awak cerai saya pun awak ikutkan juga cakap dia. Suami akak (masa tu BF) sekeras2nya cakap tak! Dari gaduh hal lain, jadi pulak gaduh pasal akak cakap dia akan ikut apa sahaja cakap kakak dia. Sebab itu bila nak jumpa parents dia akak sangat risau tapi lepas tu terus rasa lega sangat sebab parents dia langsung tak bantah hubungan kami. Kakak dia je yang beriya sangat, akak rasa sebab masa tu kakak tak kahwin lagi, sebab itu agaknya dia tak setuju, takut adiknya kahwin dulu dari dia. Tapi mmg pun kami kahwin dulu dari dia .

Semoga awak terus tabah menjalani hidup bersama anak2.

sitisitu25 replied at 8-8-2016 04:54 PM

Kalau dah rasa nak kahwin, kahwin je dik. Rezeki orang tak sama. Kira kita akan punya jalan cerita yang sama, ibu tunggal ada anak yang kemudian bertemu jodoh dengan lelaki bujang. Pedulikan cakap orang, yang penting restu dari kedua-dua keluarga.

Follow Us
kaksarah66 replied at 8-8-2016 05:20 PM
Kalau dah rasa nak kahwin, kahwin je dik. Rezeki orang tak sama. Kira kita akan punya jalan cerita ...

sb dulu kawen muda..umur 24 da kawen..umur 25 da jd mak..pastu duk study lak that time..mmg xdan nk jimba2 la..bila da jd camni..rs stable lak kewangan n mampu tanggung anak2..pastu kwn2 wasap pun duk citer2 psl laki n umahtangga..terus rs cam adoyai..sib baik aku xde laki

bf iols pun..dia pun duk citer kwn2 dia ade gak yg da bcerai..siap bwk anak2 pi opis (keje bank) on weeknd..sian je tgk..x tmsuk ade di kalangan kwn kitaorg yg br jd duda thn lepas..sb kes bini curang dgn opismate..anak kecik lg lum smpi 2thn pun..terus dia ckp..adoii takut nye..mcm2 sgt psl cerai berai ni..leh?

mcm we both x ready je..hehe..i ckp kat dia..eh..kalau nk kawen umur 40 pon i xrugi tang mana pun tau.. dia la rugi..i mcm2 mana pun da ade umah anak career etc..dia diam jela..

bidacool replied at 29-7-2016 02:57 AM
Amboi panjang lebar ko reply post aku... jadinya ko bercerita juga kat kawan2 kau pasal segala har ...

semua org bida minta dijemput ye..mcm nak menghadirkan diri

bidacool replied at 29-7-2016 10:57 AM
Amboi panjang lebar ko reply post aku... jadinya ko bercerita juga kat kawan2 kau pasal segala har ...

semua org kawen ko mintak dijemput

terma2nkondisi2 replied at 9-8-2016 07:49 AM
semua org kawen ko mintak dijemput

aku suka la pergi majlis kahwin2 ni....mcm meriah gituh sbb semua org happy

singlemum_4 replied at 9-8-2016 07:22 AM
semua org bida minta dijemput ye..mcm nak menghadirkan diri

itulah... cepat2 la plan kahwin sm... aku pulak tak sabar...

kaksarah66 replied at 8-8-2016 05:17 PM
Cerai talak 3? Sebab mak mertua yang suruh?

Akak teringat masa awal2 akak tengah asyik berc ...

kak sarah ni yg suami anak hekan tu kan?   mcm terbaca kat mana ntah dulu..

bidacool replied at 9-8-2016 02:22 PM
kak sarah ni yg suami anak hekan tu kan?   mcm terbaca kat mana ntah dulu..

Iye dik... mungkin ada orang lain pun sama mcm akak. Tak tahu lah. Tapi memang akak pernah tulis dulu masa sembang gossip ex wife chef Riz rasanya.

kaksarah66 replied at 12-8-2016 11:40 AM
Iye dik... mungkin ada orang lain pun sama mcm akak. Tak tahu lah. Tapi memang akak pernah tulis d ...

profesion suami ko masih lg sbg anak hekan atau dah jadi ex anak hekan?

mmg lifestyle ke atau terdesak mencari wang perbelanjaan hidup?

sekiranya profesion sbg anak hekan tu mmg lifestyle dia.. then ko mmg terima dia seadanya?.. atau mmg lifestyle korang mmg camtu?

sori bnyk tanya.. aku suka kenal orang yg mempunyai kelainan yg menarik..

takpe.. tak payah jawab kalau ko rasa tak perlu atau ko rasa cam malas nak jawab..

teha86 replied at 8-8-2016 03:44 PM
aku lama da xberkuntum weiii...baru2 ni start balik...hahahah... ko ingt je erk...anak aku pun da  ...

Teha..ex ko kn yg ala2 musician?

terma2nkondisi2 replied at 13-8-2016 02:29 AM

mmg lifestyle ke atau  ...

hah aku pun baru nak tanya jugak.... camner ni terkahwin dgn anak hekan? anak hekan sendiri ke org punya?

ceciter kaka ....

terma2nkondisi2 replied at 13-8-2016 02:29 AM

mmg lifestyle ke atau  ...

Dia tak pernah jd anak hekan pun. Akak kenal dia ms dia baru habis diploma, baru2 lg kerja sementara. Masa tu akak kerja lagi, selalu minum2 kopi dkt tempat dia kerja sementara tu. Satu hari dia mintak no telefon akak. Akak gelak2 aje masa itu tapi akak bagi juga. Ingatkan minta saja2, lepas seminggu dia hantar sms, lepas 5-6 hari juga akak baru reply. Start situ kawan, bercinta, kahwin sampai la skrg.
Yang dia org gelar anak hekan ini sebabnya suami akak muda sangat dari akak. Biasalah, kalau kahwin suami tua digelar sugardaddy, kahwin suami muda telan aje la digelar kahwin dgn anak hekan. Akak tak kisah, dah biasa dik. Sibuk2 kawan2 sekolah akak bergossip dulu, tak sangka juga dia org lama juga akak dgn  suami msh bertahan. Yang jahatnya dulu sebelum nikah ada yang mengata ni kahwin paling lama pun 1-2 tahun je. Akak senyum aje, bak kata suami akak, umur itu angka sahaja..

bidacool replied at 15-8-2016 10:35 AM
hah aku pun baru nak tanya jugak.... camner ni terkahwin dgn anak hekan? anak hekan sendiri ke org ...

Dik, dari cakap suami org anak hekan, cakap suami muda je boleh tak? anak hekan tu dah bawa maksud lain ya. Akak tak bela suami, suami yang kerja siang malam nak menanggung keluarga.

Tt dah kawin ke ni ngan pegawai 2 pakunya itu??

teha86 replied at 8-8-2016 03:44 PM
aku lama da xberkuntum weiii...baru2 ni start balik...hahahah... ko ingt je erk...anak aku pun da  ...

Iya la memang lama tak nampak ko tapi bila ko update pasal diri ko seperti ko tak pernah hilang pon dari porum ni.

Dah besar eh darling ko? Musti comel jah kan sebab dalam imaginasi aiol dulu ko n ex ko both good looking gitew. Mudah2an uol merasa kebahagiaan sebenar la ya. Aku pon dah kawen tapi cam nyesal nak mampus kawen gitu. Just aku tak pernah buka tered jah cerita hal personal tapi ada la aku berPM dengan sorang porumer ni tanya pendapat hapa segala. Macam ko gak, porumer tu nasihatkan aku elok tinggalkan jew laki aku masa kitorang bercenta tu, tapi macam ko gak, aku degil. End up ntah jadah hapa jah life aku lepas nikoh.

So buat TT, ketepikan la rasa sayang tu. Baca dan hadam baik2 segala nasehat porumer dalam ni sebab memang boleh pakai pun nasihat orang yang lansung tak kenal kita ni sebab meka bleh bagi nasihat unbiased gitu banding umat yang kenal kita di luar sana. Gud luck uol. Semoga membuat pilihan yang tepat.