CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hujatul_Jihad

Bukti tuhan tidak wujud

sam1528 replied at 26-7-2016 02:15 PM
LOL , kan dah bagi sampai ko mentetel lari tak mampu jawab.

Tapi tersebut dlm english dimana ko ...

ko tak yakin tuhan ko akan selamatkan ko?  

Hujatul_Jihad replied at 30-7-2016 05:31 AM
ko tak yakin tuhan ko akan selamatkan ko?

Ha ha, apa yg ko dok membebel ni?

Jawab aje soalan tu :

For the 9th time :

Ko takut ke dgn cadangan bro mohdshahril2000?

Yes or No ?
- yes : lets do it
- no : ko pengecut

unoryah replied at 27-7-2016 06:58 AM
alien alien alien sebelumnya (kalaupun ada) diciptakan oleh Tuhan
tapi aku hormat apa yang awak p ...

kamu nak tahu tentang alien apa?

Sape tak percaya Allah, masuk neraka, takde peluang lihat Allah langsung.

Lagubestbest replied at 30-7-2016 10:36 AM
Sape tak percaya Allah, masuk neraka, takde peluang lihat Allah langsung.

lepas ko mati, baru ko tau tuhan ko tak wujud  

monyet_2015 replied at 30-7-2016 03:24 PM
kamu nak tahu tentang alien apa?

semuanya..

Follow Us
Edited by monyet_2015 at 1-8-2016 08:32 AM

Semuanya tak bolehlah sebab terlalu banyak jenis..

Aku beritahu yg utama saja.

1.Pencipta manusia adalah alien anunnaki.
2.alien pencipta teknologi adalah alien grey
3. contoh alien pencipta kehidupan adallah alien ciasar, contoh ciptaan  alien ciasar adalah iblis,alien anunnaki,
4. semua hidupan dibumi di cipta oleh alien purba alien moden tak mampu cipta kehidupan. kerana kehidupan sangat kompleks..untuk mencipta manusia memerlukan berjuta juta teknologi..untuk mencipta sendi sahaja memerlukan beribu ribu teknologi tinggi...tumbuhan dan binatang pun semuanya di cipta menggunakan teknologi..
ada berjuta- juta  jenis alien yg boleh cipta kehidupan rupa alien ini macam dinasor..semua alien alien ini mengaku dirinya tuhan.
5 alien utama alien pencipta alam semesta - alam semesta ini di cipta menggunakan teknologi mengunakan sebuah super komputer yg sangat berkuasa..
6. bilangan alam semesta yg wujud adalah satu infiniti buah - setiap alam semesta yg di cipta ada alien pencipta yg membuatnya dan yg menjaganya, apakah alien yg membuat alam semesta ini seorang tuhan? tidak..ada alien yg boleh mencipta alam semesta dalam masa 6 hari ada dalm masa satu saat, semeuanya bergantung kepada betapa berkuasanya super komputer milik alien itu.
7. Ibu segala Alien - Spaggeti Monster Alien - alien ini mewujudkan bayangan kehidupan, kehidupan berpunca dari benda ini..alien ini..apakah alien ini tuhan? tidak!! bukan tuhan ia juga makhluk..kehidupan boleh dimulakan dan di restart semula, minda alien yg menggambarkan kehidupan. benda ini susah sikit nak faham, kita ambil contoh television, kat rumah bila buka tv kita lihat gambar orang dan orang bercakap, televivion ini tidak berfungsi sendiri tapi ada satu pemancar dari stesen tv yg memancar kehidupan di tv....alien spegetti monster ini macam ni lah kerja nya..ia memancarkan kehidupan..ia menggambarkan kehidupan..sebenarnya apa-apa yg kita pandang tak wujud secara nyata..tapi wujud secara gambaran..alien inilah yg mewujudkan gambaran itu, alien ini tinggal dalam batu .

monyet_2015 replied at 1-8-2016 08:44 AM
Semuanya tak bolehlah sebab terlalu banyak jenis..

Aku beritahu yg utama saja.

terima kasih
menarik

macamana awak tau?
awak ni alien ke?
semua alien pencipta yag awak sebut tu boleh ditemui ke?

Edited by monyet_2015 at 1-8-2016 11:04 AM

Aku temuinya dalam perjalanan mencari tuhan,

alien-alien ini tak boleh di temui, raja - raja alien pencipta alam semesta ini sahaja boleh berkomunikasi sesama mereka..mereka juga berkongsi ilmu tentang bagaimana membuat alam semesta...tapi ia bergantung kepada berapa berkuasanya super komputer yg menjadi milik mereka masing masing..
super komputer mereka  tak selaras antara satu sama lain. ada error..
mereka boleh di katakan sebagai " tuhan" sebab berkebolehan mencipta manusia,binatang, tumbuhan, alam semesta dan kehidupan..apakah mereka ini perlu di sembah? jawapannya tidak..konsepnya sama dengan manusia mencipta kereta...apakah kereka perlu menyembah manusia? jawapannya tidak..
sebenarnya mereka pun tak suka menjadi seorang tuhan dan mahu melepaskan diri dari tugas seorang tuhan.
tapi apakah Allah wujud? ya Allah wujud.. dan allah bukan tuhan..i

Edited by unoryah at 1-8-2016 04:36 PM
monyet_2015 replied at 1-8-2016 01:58 PM
Aku temuinya dalam perjalanan mencari tuhan,

alien-alien ini tak boleh di temui, raja  ...

kiranya....

bumi kita ni ada dalam super komputer alien?
boleh share macamana u boleh terjumpa alien pencipta tu?

Edited by monyet_2015 at 2-8-2016 05:57 AM
unoryah replied at 1-8-2016 01:23 PM
kiranya....

bumi kita ni ada dalam super komputer alien?

Yep.. Super komputer inilah yang menciptakan alam semesta melalui konsep "hologram". kamu faham tak hologram?. hologram adalah pada mata kamu kamu nampak. tapi sebenarnya ia tiada..kehidupan ini macam tu. ia sebenarnya hologram, ia tak wujud secara nyata.. tapi gambaran oleh super komputer..
tapi kalau kamu pegang sebatang pen..kamu akan rasa wujud pun itu..aku akan kata pen itu adalah "nyata". ia wujud secara nyata.. bukan gambaran atau hologram..kenapa bila kamu pegang sebatang pun kamu akan rasa pen itu betul betul wujud, kalau kamu pegang dinding rumah kamu akan rasa dinding itu betul betul wujud..bukan hologram..sebabnya komputer itu juga create satu program yg di beri nama " perasaan. perasaan kamu, suka, sedih, sakit, takut dan lain lain adalah sebuah program komputer.. program ini berfungsi melalui logikal metamatik. if, true, false, or, if not, dll.
super komputer alam semesta  ini di cipta oleh dua orang saintis, seorang lelaki dan seorang perempuan. komputer ini di wujudkan khas untuk mencipta kehidupan, untuk memastikan makhluk berbuat baik " program komputer ini di tanam dengan perogram asas  iaitu " buat baik di bals baik, buat jahat di balas jahat". syurga dan neraka sebenarnya wujud..sebenarnya super komputer ini juga yg cipta syurga dan neraka..setelah kematian dua orang saintis genius ini.. manusia dan makhluk mula lupa pasal super komputer pengurus kehidupan ini, tapi ia tetap menjalankan tugasnya..alam semesta di cipta silih berganti..cipta -> kiamat -> balasan syurga neraka..-> hapus seluruh makhluk. -> cipta baru dah lebih berinfiniti kali, lama kelamaan ada kehidupan yg dapat tahu pasal kewujudan super komputer pengawal kehidupan ini..mereka dapati super komputer ini ada kelemahan dan berlaku kezaliaman terhadap makhluk.kesilapan berlaku yg menyebabkan org baik di hukum dan org jahat di lepaskan...
kesilapan program komputer ini juga berlaku terhadap iblis..sebab inilah iblis marah kepada tuhan.." konsep buat baik dibals baik tak terpakai untuk iblis. kerana iblis di cipta untuk kejahatan... bagi ibllis buat jahat adalah baik dan buat baik adalah jahat..
di mempersoalakan kepada tuhan.. kenapa dia buat baik( jahat pada pandangan manusia) dia di masukkan kedalam neraka? kamu faham tak apa yg aku tulis?...apakah kesilapan program ini boleh di ubah? tidak..tiada siapa yg boleh mengalahkan super komputer ini.. ia di program untuk menghalang mana mana makhluk mengalahkannya.tiada yg dapat mengalahkannya.. ada penyelesaian?

Sebenarnya jika kamu berdoa, super komputer ini juga yg memproses doa kamu.. ia adalah komputer yg mengawal kehidupan..
sebab itu kamu merasakan tuhan wujud dan merasakan doa kamu di dengar tuhan.. tuhan sebenarnya wujud..tapi wujud tuhan hanya semasa penciptaan sahaja..selepas penciptaan super komputer ini yg bertugas memproses  semuanya termasuk doa kamu.

monyet_2015 replied at 2-8-2016 07:51 AM
Yep.. Super komputer inilah yang menciptakan alam semesta melalui konsep "hologram". kamu faham ta ...

aku tau hologram

tapi aku lebih tertarik dengan dua org saintis lelaki dan perempuan yang mencipta super komputer tu
kalau begitu berkuasa mencipta kehidupan, mengapa mati dan apa yang menyebabkan mereka mati

p/s- aku serius nak tau

unoryah replied at 2-8-2016 06:16 AM
aku tau hologram

tapi aku lebih tertarik dengan dua org saintis lelaki dan perempuan yang menci ...

Baca ini baik baik, Pada zahir dua orang saintis dan super komputer itu makhluk tapi pada hakikat ia adalah Allah.
kewujudan makhluk adalah penzahiran kewujudan Allah.. faham ke tak faham apa itu kehidupan?
Mereka matii sebab mereka juga makhluk( yang dah masuk bab Allah) yg kekal abadi cuma zat Allah, nanti semua makhluk akan binasa yg kekal cuma zat..
mereka hebat tak sesemestinya lebih hebat dari ciptaannya

contoh super komputer yg paling hebat buat manusia sekarang adalah Sunway TaihuLight, yg boleh membuat  93 quardlion pengiraan  metamatik dalam masa satu saat,
apakah saintis kumpulan saintis cina yg mencipta super komputer itu ber kepuayaan yg sama?
tidak. sama gak macam super komputer alam semesta  ciptaan 2 org sanitis ini,

monyet_2015 replied at 2-8-2016 09:54 AM
Baca ini baik baik, Pada zahir dua orang saintis dan super komputer itu makhluk tapi pada hakika ...

merujuk pada komen awak,
keupayaan kumpulan saintis China  tak mampu saingi  komputer  Sunway TaihuLight yg mereka cipta,
begitulah perumpamaan yang awak gambarkan tentang super komputer dgn penciptanya

so, awak nak bagi tau super komputer tu lebih pintar dari dua org saintis yg telah menciptanya?
dan dua orang saintis ini pula adalah pada zahirnya makhluk tapi pada hakikatnya adalah Allah?

kesimpulan yang aku dapat, super komputer tu lebih pintar dari zat Allah
betulkah pemahaman aku?

oh ya,
dua orang saintis tu manusia ke atau alien?

monyet_2015 replied at 2-8-2016 07:51 AM
Yep.. Super komputer inilah yang menciptakan alam semesta melalui konsep "hologram". kamu faham ta ...

boleh tak aku teka
awak ni genius komputer
sampaikan pemahaman iblis, neraka, pembalasan baik dan jahat
semuanya berkaitan dengan komputer

kalau tak, aku memang sangat tertarik macamana awak tau semua ni

siapa yang mula-mula menyedari kesilapan super komputer ni?

unoryah replied at 2-8-2016 01:15 PM
boleh tak aku teka
awak ni genius komputer
sampaikan pemahaman iblis, neraka, pembalasan baik da ...

Ini lagi karut, superkomputer tu buatan manusia. cuba kau bayangkan kalau kumputer dicurah dengan air kopi.. sah dia mati meletup

Edited by monyet_2015 at 2-8-2016 12:51 PM
unoryah replied at 2-8-2016 10:09 AM
merujuk pada komen awak,
keupayaan kumpulan saintis China  tak mampu saingi  komputer  Sunw ...

Kamu faham tak tulisan aku? Sunway TaihuLight tu super komputer paling pantas yg pernah di cipta di bumi sekarang ia buat china..dilancarkan pada jun 2016 ini sebagai contoh sahaja. cuba goggle Sunway TaihuLight.

super komputer rekaan 2 orang saintis purba itu di beri nama sebagai Allah,
bukan super komputer itu yg berkuasa tapi Allah yang berkuasa, bukan super komputer itu yg wujud tapi Allah yang wujud, bukan super komputer itu yang hidup tapi Allah lah yang hidup.

tak faham lagi  nak aku jelaskan sampai kamu muntah?.
contoh...kamu print satu dokument melalui pc kamu..
bila kamu kamu tekan ikon "print" sebenarnya siapa yang print dokument?.

a. kamu yang print
b. komputer yang print
c. pencetak yang print
d. Allah yang print

sila pilih jawapan  ikut kefahaman kamu.

zamkumis replied at 2-8-2016 10:25 AM
Ini lagi karut, superkomputer tu buatan manusia. cuba kau bayangkan kalau kumputer dicurah dengan  ...

Kalau komputer cap ayam memang lah meletup. tak sekolah ke hapa

monyet_2015 replied at 2-8-2016 03:20 PM
Kalau komputer cap ayam memang lah meletup. tak sekolah ke hapa

Kau ni memang ada bakat masuk maharaja lawak