CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: nurbaya

Berhenti Kerja utk Meniaga?

cuba start dulu meniaga part time tanpa berhenti kerja... test market dulu... buat nasi lemak ke, jual malam2.. akk pun pernah ada rasa mcm adik juga... tp kak start niga nasi lemak malam2... alhamdulillah hasilnya banyak juga

Rate

1

Kalo boleh jgn terus abrupt berhenti, cubalah start part time. Takpun cubalah lagi apply kerja dekat lain, ubah enviroment kerja

Zaman skrg ni ekonomi tak kencang,  tambah pulak nilai duit makin ciput. Jadi perancangan kena lebih konservatif

Dunia meniaga mmg mencabar. Jadi pastikan kalau boleh cuba ada plan b. Satu pasaran yg saya tengok tengah naik skrg ni adalah jual lunch/meal sihat dan hantar ke pejabat, diorang iklan kat facebook jer. Dulu ada satu group yg saya selalu order, nama diorang healthy lunch box. Cuma awak nak buat konsep ni, sorang tak boleh kot sbb kena amik kira faktor logistic. Takkan awak nak masak, pastu awak juga nak gi deliver. Kang dinner nanti baru sampai

Nak berniaga tu boleh,
tapi pastikan u betol2 dah bersedia for worst
nak bertapak untuk awal2 berniaga memang payah
kalau keje pun motivation u dah down macam mana..?

so, better u keje dulu for now, saving banyak2
like others kata up to 6 months,
sambil tu cuba berniaga as part time..
dah stable baru lah berhenti,

berniaga bukanya senang,
mungkin la senang sbb xterikat masa, keje untuk diri je..
but, u kne fikir disebalik tu jugak
modal keluar, untung ke x, laku ke x, feedback pelanggan dll

ape pun, all the best to u tt

aku cdgkan ko berniaga makanan delivery service for lunch and/or dinner.. utk penghantaran ko boleh upah runner yg freelance, biasanya upah diorg tak mahal, sekitar rm2 hingga rm5 bergantung pd destinasi..

sekarang ni, service for lunch and dinner delivery mmg laku sangat2.. ko jual nasik, lauk dan sayur, beserta air sirap selasih, dalam harga rm6 ke rm7, laku sangat2 daa..

Edited by bunga_lestari at 4-8-2016 11:24 AM

ko jangan berhenti kerja selagi income meniaga ko tak mencecah 5x dari gaji ko sekarang..

berhenti kerja ni mcm org lain cakap, risiko sebab ko tak sure lagi ko punya perniagaan mcmana..
ada saving dalam setahun tak utk ko cover hutang piutang, hidup makan pakai, dan utk rolling modal for back up in case tak berapa jalan.. tinggi sangat risikonya..

apapun, aku doakan ko berjaya.. utk buat lunch delivery mgkin agak payah since ko kerja siang hari, so aku cdgkan ko buat dinner delivery..

nnt u update lah kt sini...kami nk sgt tau all the progress.

Follow Us
gudluck sis/bro. itu je mmpu ckp

Berkerja ini perlukan minat. If x minat, x de passion.. memang akan rasa lemau dan rasa lain lain. Tapi fikir la komitmen anda. Rasa tak minat vs komitmen. If bertanggungjawab akan fikir komitmen la.

Berniaga ini bukan senang. memang orang akan cakap niaga ini akan kaya dan banyak lagi. tapi if betul2 dah bertekad. xDe kuasa mampu halang kecuali Allah, maka buat la. Pastikan simpanan ada sebanyak 6 bulan gaji terkini. Sebagai backup la..

mybaha76.blogspot.com

baca blog ini ntuk pengalaman berniaga sebenar. salah satu mentor saya la. hehe

Tt.. Aku pun baru brenti.. Jom kite pakat niaga...  Kawan2 suh aku buat nasi dagang.. Jom jadi rakan kongsi... Ko kat mana boleh kite jumpe.. Senangat X brape nk cukup ni

:

Tt.. Aku pun baru brenti.. Jom kite pakat niaga...  Kawan2 suh aku buat nasi dagang.. Jom jadi rakan kongsi... Ko kat mana boleh kite jumpe.. Senangat X brape nk cukup ni

:

Saya cadangkan tt dapatkan medical report dari hkl dan apply pencen ilat kat socso. Mana tau dapat

Terima kasih kepada semua yg memberi pandangan dan pendapat pasal hal aku nak benti keje ni.

For now, aku tgh busy berkerja..mmg banyak kerja kena settlekan..tak dpt nak reply semua nasihat yg korang bagi..but anyway thanks banyak2..aku tau korang prihatin tu sbb reply gak walaupun aku tak sempat nak balas.

Aku skang ni gi kerja just for the sake tanggungjawab...bab berhenti kerja tu..aku masih pikir lagi. Jumaat ni aku dah plan jumpa kawan aku masa keje sbux dulu..budak ni pun buat kek bila ada org order..dulu dia buat full time skang part time. Aku dah bincang secara rough dulu dgn dia ni..kitorang nak start buat projek kecik2 saturday n sunday.. candy buffet. Dia buat desert, aku wat deco (sbb aku grad pun art n design haruslah aku yg mendeco). This project maybe start next month..sbb this month aku still kerja lagi..apa2 pun akan dibincangkan masa ari Jumaat kelak..
Bab duit tu..aku tgk camne..kalau ASB loan aku tu dah tak boleh nak teruskan bayar..aku just stop loan tu..insurans pun sama..yg aku kena spare is duit sewa umah dan duit loan ptptn..n insurans mak aku..situ kena spare at least RM 880 gak sebulan..takpela maybe aku tanya mak aku if aku leh potong insurans dia dulu suh adik aku bayarkan part aku..if tak aku just go on ajelah bayar. Anyway, jgn risau..aku ada masa dua minggu lagi utk fikir semua ni.. if aku rasa boleh carry on..aku go on...

12
Return to list New